Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

raculka
30. jan 2007

Ahoj.Já si jí dopředu nekupovala,nevěděla jsem,jestli jí budu potřebovat. 😅
Bez odsavačky bych ale asi nekojila,nějak mi nešlo kojení ze začátku a ručně mi to vůbec nejde,nemám na to asi trpělivost.😅
Ale nakonec se mi hodila.Měla jsem půjčenou elektrickou od MEDELY a pak od AVENTU ruční-pákovou.Obě byly moc fajn.MEDELA má dobrou pověst,i AVENT. Ale určitě si nekupuj levnou PÍSTOVOU, ta prý ničí prsa a bolí to.Takže asi bych doporučila tu ruční od AVENTU,elektrické jsou zbytečně drahé a taky musíš pořád být u zdroje. 😀

denik
30. jan 2007

tak teraz som z toho trochu zmetená,nakoľko na predpôrodnej príprave nám asistentka jednoznačne neodporúčala elektrickú, vraj ničí bradavky, za to nám radila skôr piestovú.. no a podľa vašich skúseností je to úplne naopak.. a teraz naozaj neviem, akú si kúpiť, nakoľko do pôrodnice musím prísť aj s odsávačkou..

dashak
30. jan 2007

Denik a proč? V porodnici ti nepůjčí?

tonicka
30. jan 2007

raculka, nemusis, avent ma aj baterky 😀 Ale draha je.....ale fantastiska a odsava tak ako chces, da sa nastavit 😀

zevina
31. jan 2007

Denik, připadá mi to zbytečné, takhle dopředu. V porodnici ti v případě potřeby zapůjčí, já nosila 10 dnů mlíčko prckovi do inkubátoru a celou dobu odstříkávala rukou, víc mi to vyhovuje, rozkojili jsme se plně a doteď jsem ji nepotřebovala. Ale určitě je to individuální.

stanka_s
31. jan 2007

Aj ja mam v zozname veci do porodnice ako povinne aj odsavacku, ako denik. Budem rodit v KE v Saci a to vraj povazuju za samozrejme, ze ju mam mat, tak mna ta vasa debata tiez zaujima. Ako citam, tak je to dost individualne a kazdej vyhovuje nieco ine. Ja si asi kupim rucnu Chicco, nechcem vyhodit vela penazi, ked neviem ci ju vobec budem potrebovat.

evaka
31. jan 2007

Žienky, podľa mňa skôr než si kúpite odsávačku zistite, či nemá pôrodnica v ktorej budete rodiť nejaké k dispozícii. Kamoška rodila v LM, kde mali viac druhov / značiek - najskôr si ich odskúšala a keď zistila, ktorá jej je najlepšia, tú si potom kúpila (manžel stihol kúpiť Canpol Premium ešte kým bola v pôrodnici). Takto sa vám nestane, že vyhodíte peniaze za niečo, s čím neskôr nebudete spokojné.

lilourich
31. jan 2007

Taky k tomu něco písnu. V porodnici se mi šíleně přes noc nalili prsa, malej je nemohl ani chytit, a tak jsem taky odsávala po kapičkách na té jejich elektrické odsávačce od Medeli. Mezi tím mi manžel koupil, ruční od Medeli, ale tu jsem tam nepoužívala, že ta elektrická je určitě lepší. No šok byl když jsem doma vyzkoušela tu ruční. Perfektně odává a je daleko účinnější. Mám jí doma, ale malej stíhá pít, takže jí používám jen když už je tam toho fakt hodně. Ale jsem ráda že jí mám, člověk nikdy neví, ručně mi odstříkavat nejde, a takhle vím že mi v prsu nic nezatvrdne.

nisa
31. jan 2007

ja budem rodiť v KE v Novej a tiež by som ju vraj mala mať. Kúpili sme ručnú odsávačku Avent, vraj si ju maminy pochvaľujú a v Novej nemocnici vraj dávajú ako prezent Avent flaštičky na mliečko- uvidíme, pridalo by sa 🙂

lauretta
31. jan 2007

nisa ja chcem tiež rodiť v Novej, takže oni nemájú odsávačky? máš už nejaký zoznam čo je potrebné priniesť?

denik
2. feb 2007

ako píše stanka - v zozname povinných vecí je odsávačka je aj odsávačka.. v pôrodnici majú len klasickú elektrickú, ktorou si odsávala mliečko ešte moja mamka.. (čiže má už nejakých 30rokov) je len jedna a používajú ju všetky mamičky vrátane tých sociálne slabších.. myslím, že chápete, koho tým myslím a aj keď sa to všetko sterilizuje, radšej by som mala vlastnú..

loren
3. feb 2007

ja som tiez kupila rucnu od Medeli vraj maju viacere mamicky s nou dobre skusenosti

bertica.h
3. feb 2007

ja som mala Medelu harmony,nie elektrickú,ručnu.Perfišná.

newyorkgirl
19. feb 2007

babule, ktore ste mali alebo mate AVENTKU RUCNU, kupovali ste si nejake nahradne diely, mam ju totiz 3 mesiace a pri odsavani mi ten podtlak niekedy vytiahne tu hviezdicku v strede hore, tak to musim otvorit, napravit a pokracovat a dost ma to otravuje, uz pouzivam 3ti kus co tam bol ako nahradny, stalo sa vam to niekomu tiez? 😖

nici
19. feb 2007

ja som mala Aventu rucnu, fakt je vyborna, ako to popisuju baby, co ju pouzivali. akurat, ze som ju pouzivala zial kratko, lebo malemu nestacilo. ☹ ( mozno pri druhom vyuzijem 😉 )ale ked odsavacku, urcite Avent

paula
19. feb 2007

Ja mam rucni od Medely, ale jeste jsem ji nepouzila! doporucovala bych ti koupit si ji az bude miminko na svete, spousta maminek zvladne kojit bez problemu i bez pumpy!

abela
7. mar 2007

holky, které máte zkušenosti s elektrickou odsávačkou. Mám problém. Adélka mi začíná spát celou noc - 8 hodin a já jsem ráno celá od mléka , ani prsní vložky nestačí. To by až tak nevadilo, spíš pozoruji, že se ni tímto nočním spaním tvoří méně mléka přes den. Mám ji furt u prsu. Začala jsem to řešit jedním nočním odstříkáním. Je to ale časově náročné, mám odsávačku pístovou a dále balonkovou, jde to dobře, ale bolí ruce a trvá to z jednoho prsa 45 min. Pak jsem tak probraná, že nemůžu usnout a ráno jsem zas mrtvá. Říkám si, že by bylo rychlejší, kdyby se normálně vzbudila, já ji nakojila a šly jsme spát. Ale nejsem zastáncem buzení, pokud dítě spí, nechávám vyspat. Jak dlouho trvá odstříkání 100 ml mléka elektrickou odsávačkou? Díky

draga
8. mar 2007

abelo ahoj elektrickou odsávačku jsem hodně využívala v porodnici a 100ml mi trvalo cca 10 minut šlo to rychle ale měla jsme hodně mlíka...jinak se můžeš podívat na stránky medely nevím zda to je www.medela.cz tam je i nabídky pronájmu těch elektrických 🙂

krista
14. jan 2009

sloto • 36tt • 29. máj 2008 o 17:24
baby čo poviete na túto odsávačku? poznáte ju? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2902795

poprípade, ktorú by ste odporúčili?

emjee • 36tt • 29. máj 2008 o 17:47
presuvam do sekcie vybava

aku odsavacku - kuk sekcia vybava, je tam vela tem o odsavackach

krista
14. jan 2009

katinka0000 • 1d • 17. aug 2008 o 10:51
Ahojte!
Hľadala som tu už takúto tému, ale nič podobné som nenašla. Vie mi niekto poradiť dobrú elektrickú odsávačku mlieka? Mám len takú obyčajnú manuálnu a dosť mi to dá zabrať, kým si mliečko odsajem. Ja malinkému dávam moje mliečko len z fľaštičky a taktiež ho prikrmujem. Na ciciku mi vždy zaspal a potom bol hrozne nervozny. Ked som ho pocas kojenia budila, bolo to hrozne. Snicky mal cele potrhane, tak sme presli na flasticku.

dididi30 • 2d • 17. aug 2008 o 10:57
ahoj kati
no skoda, ze si to tak poriesila, lebo moj maly tiez na zaciatku a teraz sa tiez tak stane, ze pocas papania zaspal, ale trebalo trocha vydzat, stalo by to za to, lebo dosavat si miecko ta coskoro omrzi a bude malinky na flasticke...inak mozes kojit aj ak, proste ked podrastie ho budes dojcit s prsnika, uz aj ake pribady boli, nevzdavaj to





😉

katinka0000 • 1d • 17. aug 2008 o 11:02
didi: ja som to skusala po cely cas v nemocnici a aj doma a chudatko len sa trapil. on si odsal trikrat a spal. ja som dovcera ani poriadne mliecko nemala, lebo mi ho nevedel vysat. chcem aby mi trosku nabehlo a potom ho skusim este prilozit na prsnik. ale silou mocou ho tyrat nechcem. ved aj toto je riesenie.

dididi30 • 2d • 17. aug 2008 o 11:23
jasne kati ja neodsucdzujem ked nejde tak nejde....len to materske je naj, kopec vitaminov, drzim palec 😉

katka.m • 2d • 17. aug 2008 o 13:47
Ja mám Medelu aj Avent isis IQ a po skoro polročnom, dennodennom používaní(ja len odsávam a pijeme z fľaše) odporúčama medelu mini elektik.

emita • 1d, 12tt • 17. aug 2008 o 15:57
ja mám tiež medelu mini electric. Cena prijateľná, kvalita super. Inú som síce neskúšala, ale mi vyhovuje. nemusím sa trápiť s ručnou a môžem pri odsávaní napr. čítať... 😉

maruskak • 1d • 17. aug 2008 o 21:53
katinka0000: mne moj papkacik uz od zaciatku stale zaspal pri prsniku,nikdy som ho "netrhala" od prsnika, ale vzdy malickom som sa dotkla kutika jeho ustociek a maly mi sam pustil prsnik a tak to je az do dnesneho dna a to uz ma 4 zubky 🙂 zatial ma neuhryzol (klop po dreve) 🙂
Ja som pouzivala Aventku-rucnu odsavacku a bola som s nou nadmieru spokojna,kazdy den asi tak 2 mesiace v kuse som odsala 250ml mlieka,ktore som predavala malickym deticka na novorodenecke oddelenie,lebo som mala mlieka ako spravna dojka 😀

katinka0000 • 1d • 18. aug 2008 o 11:42
emita a ako dlho ti trva odsavanie? mne s tou rucnou aj pol hodinu.

maruskak: to si mala super. ja este mliecka tolko nemam, ale snazim sa.

erikasadek • 2d • 19. aug 2008 o 15:35
ahojte, Karinka, ja som odsavacku pouzivala, pretoze moj nechcel pit z prsnika , a je to aj lepsie takto pije ako umele, da sa to lepsie kontrolovat, mam smolu ja nemam dostatocne mnozstvo mlieka; takze som to vzdala.

tu nam poziciavaju, z lakerni la lekarsky predpis profesionalne odsavacky, takze som nemala moznost pouzivat klasicke, manualnu som pouzila len pri prvom dietati , to ma nebavilo.
dam ti tu link na vela druhov odsavaciek, je to v inom jazyku ale mas tam niekolko stran co existuje na trhu mozno ze si vyberies a objednas.

http://www.achetezfacile.com/tire-lait/

miselin • 1d • 19. aug 2008 o 19:29
Katinka, len vydrž, ono sa ti bude za chvíľu lepšie odsávať, ja si tiež len odsávam a to už skoro 4 mesiace a mám len manuálnu. Zo začiatu mi to šlo tiež zle a boleli ma aj ruky ale do dvoch týždňov sa mi to nejako rozbehlo. Tak držím palce 😉

katinka0000 • 1d • 19. aug 2008 o 19:30
baby a kde by som kupila v BA tu Medelu mini electric? zajtra cestujeme do BA, tak by som bola rada, keby ste mi poradili. dik!

krista
21. feb 2009

lisanda • 26tt • Dnes v 08:50
Ahoj těhulky a maminky chtěla bych se zeptat, ke které variantě by jste se přiklonili. A jestli koupit před porodem nebo počkat po porodu příp koupit dle potřeby?D

marselina
21. feb 2009

lisanda:ahojky,já jsem měla obě odsávačky ruční avent(nedoporučuju,moc neodsává) a elektrickou medelu mini elektric,ta je výborná,odsává bezbolestně a suprově.

poletucha
21. feb 2009

holky a kupovaly jste si odsavacku jeste pred porodem? nebo az jste si nejakou vyzkousely v porodnici tak potom jste nakoupily? 😅

marselina
21. feb 2009

já jsem si ji koupila už před porodem,prodat ji můžeš kdykoli.

dosa
21. feb 2009

ahoj krista, ja sa tiez mozem priklonit na stranu medela mini elektric - kupila som si ju este pred porodom, nebola zavratne draha ako ostatne znacky a bola som s nou veeeeelmi spokojna. a ked uz si teda mozes vybrat, je pohodlnejsie kupit elektricku - je to bez namahy 🙂 a potom som ju velmi lahko predala. v juli budeme mat druhe bebe, tak si ju urcite kupim znova.

peta.bry
21. apr 2009

ahoj holky, já můžu doporučit Medelu Harmony - je to sice dražší ruční odsávačka, ale myslím, že se nevyplatí si kupovat ruční za dvě stovky. A pokud se vám nechce investovat do elektrické, je to dobrá volba. A asi bych raději počkala až po porodu. Já jsem si ji koupila až po měsíci kojení, což je zase dost pozdě. Zbytečně jsem čekala a mohla si ušetřit starosti s tím, kolik prcek vypije.

hupcza
21. apr 2009

taky doporučuju medelu
kupovala jsem ji až po návratu z porodnice

helulicek
29. apr 2009

Chtěla jsem si koupit odsávačku, ale manža mě nějak včera nahlodal, ať to nechám až přijedu z porodky, že pak uvidím. Mám ale možnost získat tu medelu zhruba za polovic, tak jsem tak nějak na vážkách. Penízků není nazbyt, takže mě to furt vrtá v hlavě. Pořád se nějak nedokážu rozhodnout....můžu to nechat na vás 😅 ? spíš mi chybí ty zkušenosti..
Díky

julie2905
29. apr 2009

ahojky, já bych asi kupuvala až po návratu z porodnice, v porodnici většinou mají a třeba ji ani nebudeš potřebovat, ale jestli je to dobrej kup, tak neváhej, dobře koupíš - dobře prodáš 🙂
já teda kupovala až po a to jsem ji sakra využila první dva měsíce jsem jen odsávala mám Medelu Swing a nemůžu si ji vynachválit 🙂

nanika
9. nov 2009

ahojte, mate niekto skusenost s elektrickou odsavackou farlin?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

mala som piestovu mendelu bol to horor, kym som nieco odsala, skoro mi ruka odpadla, tato je neobycajne lacna, je mi to podozrive, tak sa radsej pytam 🙂