Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

bublina01
25. máj 2010

ahoj, ja som si na zaciatok pozicala medela Symphony aby sa mi rozbehlo kojenie a potom som si kupila Swing...
s oboma som velmi spokojna a odsavam uz skoro 10 mesiacov...
aventku som mala iba chvilu a bol to otras - niekdy viac! Medelu som si pozicala a potom aj kupila cez www.vitalos.sk a bola som s nimi velmi spokojna..

kocurko1
25. máj 2010

cauko, ja som mala Medela Mini Electric. Swing som pred rokom nezohnala. Krasne sa mi s nou rozbehlo kojenie, odsavala som po kojeni 3 mesiace, potom, ked som pridavala prikrmy a tvrdli mi prsniky. Som s nou velmi spokojna 🙂

gabtcha
13. jún 2010

ahoj, potrebovala jsem si uchovat mleko a take ho rozjet, bo maly byl v nemocnici. Koupila jsem si pres inzerat el. odsavacku Medela Mini Electric, celkem me prekvapila jeji hlucnost (bo jsem odsavala casto i v pozdnich nebo brzkych hodinach. Proto bych si priste poridila Medelu Swing, kde motorek je dale od tela, je trosku mene hlucny a da se na nej dyztak dat polstar🙂 A navic je doufazovy. Je malinko drazsi, ale pres inzerat se da sehnat.Tak uz si ji vyhlizim na priste😉

simdu
23. jún 2010

ahojte,

ja som si tie odsavcky trosku pozerala na nete, mam zaujem o Avent manualnu, neviem vsak ci si ju zakupit s celym prislusenstvom (flasky, tampony, taska...)co stoji zhruba okolo 100€ alebo cisto len odsavacku ktora stoji cca 50€.
alebo uz je potom lepsia elektricka tiez od Aventu
Dakujem

wodana
26. júl 2010

@simdu ja som pri oboch detoch pouzivala manualnu Avent. a som s nou velmi spokojna. pre obe deti som mliecko odsavala po 8 mesiacov. Skusila som medelu elektricku - ale viac to bolelo ako odsavalo. V konecnom dosledku - vela robi zvyk. a kazda z nas je ina...nieco ine jej pasuje. Ja by som kupovala zaklad a potom prikupila, co mi bude prave treba. sady su fajn, ale vzdy tam je nieco co nepotrebujes a aj tak draho zaplatis. ja by som kazdemu co odsava a potom krmi dietatko odpurucala sterilizator. pri druhom som mala Aventacky - a neviem si ho vynachvalit, kolko casu a namahy mi usetril.

addrrianna
26. jan 2011

Ahoj kočky....chcem sa Vás spýtať či nemáte niektorá skúsenosti s odsavačkou Lovi- Senso. Dojčesnké flaškz sú úplne super, len neviem čo tá odsávačka....Ďakujem za odpoveď 😉

clarissa
25. apr 2012

Nemate niekto skusenost s rucnou odsavackou tomee tippee? Pri prvom bejby som mala medelu harmony ale bola som snou spokojna len dovtedy kym mi nezacala pretekat...mlieko bolo vsade a vo flasi minimum 😠 teraz rozmyslam nad TT alebo avent

chirabell
8. máj 2012

@clarissa Mam podobnu dilemu...mozem sa spytat, ako si sa nakoniec rozhodla, teda ak uz si rozhodnuta?

pumuckl
8. máj 2012

Měla jsem Medela Swing a maximální spokojenost. S jinou zkušenost nemám. 🙂

2hanah
8. máj 2012

Taky jednoznačně Medela - ruční kačenková. Ostatní značky buď nic neodsály nebo byly bolestivé.

tinaki1275
8. máj 2012

medela -swing.. dokonala..pouzivala som skoro 4 mesiace niekolkokrat denne ...ja osobne si neviem predstavit rucnu ..to by som asi mala svalovicu prstov.. 😀

panim
8. máj 2012

Aj jaodporucam medelu, . Pytala som sa aj laktacnych poradkyn a oni hovorili, ze nech si nekupujem avent lebo tie su najhorsie. Skusala som odsavat na zaciatku rucne ale bolo to utrpenie. Teraz pouzivam manualnu medelu, odsavam len zriedka, zvacsa len ked sa mi velmi naleju prsia, tak dvakrat sa tyzden tak mi manualna vyhovuje. AK planujete denne pouzivanie, tak sa oplati elektricka.

tuliberka
9. máj 2012

Taky doporučuji Medelu Swing 🙂

clarissa
16. máj 2012

@chirabell ahoj,tak ja som nakoniec objednala Tommee odsavacku,maly sa narodi asi za mesiac a pol tak uvidime potom ako posluzi, len dufam ze bude mliecka dost 🙂

mariynka
22. júl 2012

kocky, mate niektora elektricku odsavacku baby ono? ma lakavu cenu,len ci ak kvalita bude.. 😉 😉

lenka5731
22. júl 2012

Oodsávám už skoro 2 měsíce, 6-8x denně (plně kojíme z flašky) a mám manuální avent a elektrickou medelu swing.. Používám manuální avent, el. medela leží ve skříni a je to pro mě totální propadák (dvojnásobný, za ty prachy) 😝 Avent si krásně reguluju pákou jak potřebuju, medelu jsem použila přesně 5x a spíš než mlíko tekly moje nervy, odsávání NEKONEČNÉ. Trvalo 3x tak dlouho, než jsem odsála dávku co s Aventem 😒 😒 😒 Takže tvrzení, že elektrická medela je to nej opravdu neplatí ve všech případech. 😉 Manuální aventka za pětistovku (nová) přežila už cca 350 odsávání, cca 7.000 minut provozu a odsála jsem s ní za tu dobu přibližně 50 litrů mlíka, takže mi nekvalitní nepřijde 😀

dadka28
3. aug 2012

kočky,používali ste niektorá MAM ručnú odsávačku??podľa vás je dobrá??či len avent a chicco boduje??

jojkaajojko
7. aug 2012

Avent je fajn, ale kupovat ju nemusis, len si ju pozicaj. Ak chces dojcit, potrebna ti bude maximalne v prvych dnoch, pokial sa ti nebude tvorit tolko mliecka, kolko babo potrebuje. Moja stoji v skrini uz par mesiacov, dojcim uz skoro pol roka.

lensam
23. aug 2012

Ako dlho vam trva odstriekat 100 ml mlieka, ci uz rucne, alebo pomocou odsavacky? Dakujem za odpovede

mackoxxx
23. aug 2012

@dadka28 záleží aj od prsníka ako Ti daná odsávačka sadne a hlavne ako sa s ňou naučíš pracovať.
@lensam odsávačkou (mám avent manuál) asi tak 2 min ak je to ráno a večer to trvá aj 10 a viac minút.

K odsávačkám z mojej skúsenosti: mám Avent manuálnu. Je fajn no už pár krát som mliečko rozliala pretože to zatváranie je akési slabšie ináč jej nemám čo vytknúť.

mackoxxx
23. aug 2012

@panim zvlášte potom je, že v pôrodniciach (aspoň u nás v Prešove) máme Avent. 3 mesiace som aj dávala mličko do mliečnej banky a tam znova ponúkali Avent. Je to o dostupnosti a cene. Mám druhé dieťa a druhú odsávačku (prvá bola neznačková ) a obe poslúžili rovnako. Nie je to o značke ale o tom ako sa s ňou naučíš pracovať.

bridzit2
17. nov 2012

Ahojte.Prosim o radu.Prve 3 deti mi ledva vypili 30ml a ani s rucnou mi neslo viac.A to som jedla aj homeo.a pila caj pre kojacie.Myslite,ze pri stvrtom sa mi to podari s elektrickou mat viac mliecka? Nerada by som dokrmovala s umelim mliekom.Dakujem

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinovci
3. dec 2012

@bridzit2 odporúčam kontaktovať laktačnú poradkyňu ak by si mala problémy s kojením, mne veľmi pomohla, prvé tri mesiace som len odsávala a potom čo som si ju zavolala sa malý naučil pekne sať a kojím doteraz 😉

mackoxxx
3. dec 2012

@teegreen aventku mi kupil mm a je skvela (podla mna su vsetky rovnake). Do mliecnej banky som dala za 2 mesiace 11l mlieka. kojim doteraz (maly ma 13mesiacov) a v mraznicke mam asi 2l mlieka. Takze dodnes kopec naodsavam. Dolezite je nast to co komu vyhovuje. Mala som neznackovu (9rokov dozadu) teraz avent a medela bude presne taka ista.

kikuska11111
3. dec 2012

ja som mala medelu mini electric, bola som maximalne spokojna 🙂 odporucili mi ju hned v porodnici 🙂

jeemima
3. dec 2012

medela je naj aj manualna aj elektricka. Ja som odsawala 2 mesiace kym chlapci boli v inkubatore a mliecka mame tolko ze okrem plneho dojcenia odsavam pol litra za den do dnes. a to chlapci maju pol roka 🙂 A vsetky baby co sme boli v enmocnici spolu a mali sme deti v inkubatoroch sme pouzivali medely. Avent bola najhorsia. ta mozno vyhovuje mamickam ktore koja a popri si potrebuju odsat ale pokial mamina kojit nemoze tak aventkou si velmi nepomoze lebo ma slaby tah na rozbehnutie kojenia to nestaci. A hovorim o medele rucnej piestovej ale aj pakovu si baby chvalili. Swagrina ma elektricku a ta je tiez super ale na zaciatok potrebovala rucnu medelu kym sa jej rozbehlo mliecko poriadne.

bridzit2
4. dec 2012

Baby ,dakujem moc za rady.Dufam,ze to tentoraz pojde.Domace je domace.

yidaky
4. dec 2012

Ja som bola spokojna s manualnou avent...

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz