Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

ninocka
23. jan 2007

ja som mala aj elekricku ale ovela viac mi vyhovuje rucna mam od firmy Nuk
stoji cez 500 sk b lekarni a je super odporucam ti

marcela22
autor
23. jan 2007

Ninocka - ďakujem🙂 Už som mala možnosť kúpiť si elektrickú, ale radšej som ju odmietla, lebo som nevedela, ktorá je lepšia. Aj keď osobne si myslím, že ručná je skutočne lepšia, nemám s tým však žiadne skúsenosti. každá rada dobrá🙂 Ďakujem!!!

veronika13
23. jan 2007

ahoj, ja s odsávačkou ešte skúsenosť nemám, ale keď som si ja vyberala, tak mi najviac odporúčali od chicco tu One hand myslím, že tak sa volá. Tie lacné piestové vraj veľa nevydržia, a zas elektricke sú drahé. Mne sa podarilo tú one hand zohnať lacnejšie inak stojí okolo 1500 čo je tiež dosť. Volila by som niečo nie moc drahé, lebo ju budeš používať asi len v pôrodnici a doma až tak často nie. Tiež som počula, že aj rukou sa dobre, ale asi ako komu, ja by som si pripadala ako dojná krava 😀

marcela22
autor
23. jan 2007

Veronika, vďaka🙂 S tou dojnou kravou si tiež pripadám tak nejako podobne🙂 Inak vraj ručne to nie vždy ide tak dobre a hlavne to trvá dlhšie. Takže Ty si sa vybavila tou ručnou od Chicco? Tiež som niekde na stránkach na ňu natrafila, tak uvidíme🙂

titkovamiriam
23. jan 2007

Ja som mala tiez od firmy Nuk a bola super

ninocka
23. jan 2007

vela ludi je spokojnych s rucnymi ale je to individualne

tonicka
23. jan 2007

ja mám elektricku avent a je fantasticka. da sa tam navolit ako rychlo ma odsavať, som veeelmi spokojna.😀 Ale je dost draha.

sisi1
23. jan 2007

Ahojte, ja mam este otazocku k tejto teme na skusenejsie mamicky, je nutne mat uz odsavacku pred porodom? Alebo treba pockat, ci ju vlastne vobec budem potrebovat? Je velka pravdepodobnost, ze ju vyuzijem?

zuz11
23. jan 2007

ja odsavam rucne nenici to bradavky 😀 a teraz vlastne uz niako... podla man su to vyhodene peniaze, mam inak elektricku medelu, mozem ju predat ak niekto chce pouzila som ju cca 4 krat v porodnici 🤐

paska
23. jan 2007

zuz a mliečko ešte máš?

marcela22
autor
23. jan 2007

Sisi1 - Ahoj, ja síce ešte nemám skúsenosti, ale mne odsávačku odporučili kúpiť práve kamarátky, ktoré už majú deti - vraj je to super vec, preto tu robím tento "prieskum" 🙂 Je dobré keď si ju vezmeš už do pôrodnice, keby náhodou bola treba. Nie je isté že ju využiješ, ale ak budeš mať dostatok mliečka ( čo dúfam, že budeš ) tak sa Ti takmer určite hodí - nie každej ide odstrekovať ručne, aspoň čo som počula a tiež je to rýchlejšie.

zuz11
23. jan 2007

paska jasne mam.... Hanka jedno kojenie sa rovna jeden prsnik 😀

paska
23. jan 2007

no dobre ťahá 😀 to za chvýlu budeš potrebovať štyri 😕 😀

zuz11
23. jan 2007

no ja praveze rucne omnoho rychlejsie odsavam, za 5 min mam aj 70 ml 😀 obcas aj viac samozrejme na zaciatku som do 10 min mala aj 200 ml 🤐 teraz uz ked tolko neodsavam (teda vobec nie) sa to upravilo ze kolko potrebuje mala tolko mam....

andy9691
23. jan 2007

Ahoj sisi, ja som odsávačku mala požičanú v nemocnici po pôrode, dali mi vyskúšať aj obyčajnú piestovú - bola nanič, a perfektnú avent ručnú, ale stojí okolo 2000Sk , ale aj s fľaškou a asi aj s cumlom na pitie. Myslím, že je zbytočné kupovať ju skôr, nevieš, či ju budeš vôbec potrebovať a teda aspoň u nás ju požičiavali v špitáli, samo že po sterilizovaní.Mne sa potom najviac osvedčilo odstriekavanie, ale tá avenťácka bola fakt super.

newyorkgirl
23. jan 2007

ja mam tu co spomina andy, aventku, je uplne super, pouzivam ju aj teraz, mliecko odsavam a davam ho malej z flasky vacsinou, kojenie nam akosi neslo totizto, ale v noci kojim, len cez den odsavam a tiez som ju mala kupenu dopredu... 🙂

lasenka
23. jan 2007

zuz
tiez som nepouzivala odsavacku.. rucne mi to islo spociatku pomaly, ale ked som si potom zvykla, bolo to raz-dva... a toez som aj ja citala, ze to nie je velmi dobre pre bradavky... tak ja naozaj neviem 😉

4a
23. jan 2007

marcela,
myslím že je zbytečné kupovat dopředu odsávačku, protože vůbec nevíš, či ji budeš potřebovat. Teoreticky v případě potřeby v nemocnici, měli by ti půjčit. Já byla v porodnici, kde to nebyl problém. Jestli ruční nebo elektrickou.... když si vyzkoušíš ruční a půjde ti to, tak asi ruční, vzhledem k ceně. ALe elektrická je sice dražší, ale zase je to s ní jednodušší. Mercedesem mezi el. odsávačkami je Medela. Tomu odpovídá i cena. A úplně nejlepší je odsávačka na obě prsa. Já začala na el. v porodnici a pak jsem si na noc půjčila ruční od Aventu. Vůbec mi to nešlo, takže jsem musela docházet na oddělení, kde byla el. Odsávala jsem si skoro 3 měsíce přes 2 litry mléka denně, protože jsem měla nedonošence. Nevýhodou elektrické je, ale to bude asi i u ruční odsávačky oproti ručnímu odstříkání, že je velké procento maminek, které dostanou mastitidu. Je to proto, že se nepovede úplně precizně odstříkat mléko, tak jako rukou. Já ji měla 3x. Na tvém místě bych měla v patrnosti, kde je možné zakoupit a v případě nutnosti bych ji koupila.

bubonic
24. jan 2007

4a, nechcem sa hádať, ale myslím, že cena Medely je oveľa nižššia ako Avent, nakoľko taká stojí ručná niečo okolo 2000 a elektrická tuším 5, ale to som si nie istá a hádať sa radšej nebudem. ja som si kúpila Avent, možno ju nevyužijem, ale na základe názorov či áno alebo nie, som zistila, že väčšina tvrdí, že áno a ak je možnosť, tak najlepšia je Avent. keďže mám všetky doplnky okolo stravy a mliečka tejto značky, kúpila som si aj odsávačku.

marcela22
autor
24. jan 2007

4a - ďakujem🙂 Ja mám žiaľ smolu, že v nemocnici kde budem rodiť už odmietajú odsávačky požičiavať, lebo niektoré múdre prvorodičky sa sťažovali, že mastitídu dostali preto, lebo nimi požičané odsávačky neboli dostatočne sterilizované. Tak mám smolu:( Radšej si nejakú odsávačku kúpim, aby sme sa potom s drobcom nestresovali nad tým, kde ju narýchlo zohnať. Tiež rozmýšlam nad Medelou alebo Aventom a neviem sa rozhodnúť. Medzi týmito dvomi ma asi "rozsúdi" jedine cena🙂 A dúfam, že budem mať tak veľa mliečka ako Ty, aby maličké malo doť - na mňa mala mamina len na týždeň ( moji starší súrodenci ju nenechali vydýchnuť )a moje alergie a ekzémy tomu aj nasvedčujú:(

zuz11
24. jan 2007

tiez si myslim ze dopredu kupovat sa neoplati odsavacku, mnr ju manzel kupil po porode.... samozrejme ze pred porodom som si ju rezervovala ak by bolo treba 😵

mimi
24. jan 2007

marcela22,ja som mala piestovu-ta je na zahodenie,ale potom som si pozicala odsvavacku znacky Medela a bola naozaj super,aj ruky ma z nej menej boleli 😉

4a
24. jan 2007

bubonic,
cena Medely je poněkud vyšší než Aventu. Bohužel. Medela snad ani ruční neprodává. Oni jsou zaměřeni výlučně medicínsky na rozdíl od Aventu, který produkuje ještě spousta dalších věcí, které se kojení netýkají. U medely je výhoda, že má možnost dokoupit další nástavce. Třeba šetrný trychtýřek, když jsou popraskané bradavky či bolavé prso. Je třeba i na obě prsa najednou, což třeba Avent nemá, anebo taková hodně výkonná, ne tak hlučná, ale tady je cena už v řádech desetitisíců a vzhledem k ceně asi spíš do porodnic.

Co ale považuju za největší plus Medely, je to, že ten trychýřek odsávačky, můžeš našroubovat na obyčejné skleněné kojenecké lahve, které stojí asi 20 Kč, když je kupuješ bez dudlíku. Snadno je sterilizuješ, můžeš jich mít hodně a schraňovat v nich mléko a pohodlně zamrazit a uschovat. Avenťácký sáčky na zmražení bohužel poněkud mění jeho chuť. A cena Avent lahve je taky poněkud vyšší.

sisi1
25. jan 2007

Páni, vy ste ale fundovane v tejto oblasti. Normalne mam komplexy 😉 Na druhej strane ma to velmi tesi, ze viete takto poradit. Asi si zistim, ci ich v nasej nemocnici poziciavaju a potom sa uvidi aj podla financii. V kazdom pripade dakujem za kazdu radu, ste perfektne 😎

mamacat
28. jan 2007

ja si chcem odsavacku urcite kupit este pred porodom. jednak sa budem musiet vratit do prace dost skoro, a tiez nechcem aby na mne mimi bolo uplne zavisle. manzel nech ma tiez radost s krmenia nasho dietatka a ja aby som si mohla odskocit od neho.
tiez rozmyslam medzi medelou a aventom. ako citam kritiky na internete, vyzera to tak ze nie kazdej mamicke vyhovuje jeden ci druhy typ. takze je to asi dost individualne. 😅

alexandra
28. jan 2007

Mala som medelu, ale tak ma to bolelo, ze som bola nutena vyskusat aj avent isis a na tu nedam dopustit, ide to krasne, lahucko, pri odsavani Ti to zaroven masiruje dvorec bradavky a tym padom aj mliecko ide lahsie. Da sa naviac krasne kombinovat s ostatnymi vecickami od aventu, takze naozaj vrelo odporucam.

dashak
28. jan 2007

Ahoj holky, já jsem měla odsávačku Canpol premium. No, nepodařilo se mi s ní odsát ani kapku, já jsem měla strašně málo mlíka, takže jedině ručně, protože jsem ty prsa musela doslova ždímat. Ale myslím, že i kdybych měla mlíka dost, tak tahle odsávačka by neodsála i tak nic, protože to jenom tak mlaskalo na bradavce a žádné pořádné sání. Jedině když se z toho vytáhl ten silikonový klobouček, ale bez toho to zase dost bolelo.
Nakonec se mi ji podařilo úspěšně v obchodě vyměnit za hrací deku. Jinak by mi sloužila jako kojenecká lahvička, ale teda extra drahá. Stálo to 960 kč.

gedren
30. jan 2007

Holky,

co je hrozne dulezity - na co odsavacku potrebujete! Jestli mate malo mlika a potrebujete s ni podporit jeho tvorbu, nebo naopak hodne a potrebujete ulevit preplnenym prsum, nebo chcete odsat zatvrdliny/zanet, schovat mliko pro miminko apod. - tohle vsechno pri vyberu odsavacky rozhoduje, proto je podle me hloupost ji kupovat pred porodem. Zmapovat teren, to ano, aby pripadne partner pak vedel, kam a pro jakou skocit, ale nekupovat preventivne.

Na strankach medely je super tabulka, jakou odsavacku zvolit pri jakych problemech:

http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav...

I z toho je videt, ze proste neexistuje univerzalni reseni vyhovujici vsem. Ja jsem si poridila odsavacku (elektrickou dost drahou) az ted, ve trech mesicich veku miminka, jelikoz uz mi mesic ruzne zatvrdava mliko v prsu a taky ho neni moc, mimcu obcas prestava stacit, takze presne vim, jakou odsavacku na to potrebuju. Pred porodem bych nemela ani tuseni 🙂

Rozhodne nekupovat tu obyc pistovou, nici bradavky. Myslim, ze elektrickou neudelas chybu v zadnem pripade, ale mozna to budou zbytecne vyhozene penize (ale vsechno se da pak zase prodat). Rucni pakova se podle me hodi spis kdyz mas mlika vic nez min, ja ji sice nezkousela, ale myslim, ze by ze me nic nedostala, i ta elektricka se musi hodne snazit 🙂 (a BTW rucne neodstrikam skoro nic, ale nekdo naopak nejlip funguje rucne a odsavacky si neskrtnou 🙂)

Znacku bych volila Medelu nebo Avent (ja mam medelu). Chicco (a jemu podobne) na me dela dojem firmy, co dela vsechno, ale nic poradne 🙂.

4a
30. jan 2007

gendren,
když máš hodně mlíka, tak s pákovou odsávačkou by ti za pár minut upadla ruka bolestí 😀 a ještě by sis uhnala tenisovej loket 😀

dashak
30. jan 2007

No, já jsem měla miminko měsíc a půl v nemocnici a přikládání nehrozilo, když byla v inkubátoru. Navíc něčím ho musí krmit, takže potřebovali, abych nosila mlíko. Ovšem mě se podařilo max. 30ml za den a pak se to úplně ztratilo, takže nakonec jsme skončili na umělém ☹