Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

cerkris
10. nov 2009

ahoj ja som mala túto do rezervi pretože máím aj piestovú, neviem ako silno odsávajú iné odsávačky myslím elektrické , ale tejto to dosť dlho trvalo.ja som si ju kúila ked som čakala 2 syna pretože pri prvom som nekolila , ale 7 mesiacov odsávala
ale nakoniec som ju predala a používam piestovú za nejakých 300sk , ktorú mám 4 rok.odporúčala by som ti pákovú, ja som ju mala pri prvom synovi a bola veľmi dobrá až na to, že som ju úplne zničila lebo som si odsávala každé 3 hodiny.asi je to najlepšie vyberať podľa toho ako často ju budeš používať. švagrinej som teraz kupovala canpol babies pákovú a stála 20 eur aj s fľaškou zadarmo.

nanika
10. nov 2009

nechcem manualnu odsavacku a odsavat s nou mesiace po troch hodinach, to by zlozilo aj kona, ale nechcem vysolit tiez 4-5 tis za elektricku aventku, kedze ju budem kupovat dopredu a mozno nakoniec ani nebudem mat co odsavat :( Tato Farlin ma taktiez nastavitelnu silu odsavania, ako avent, len sa neda pouzit aj ako manualne, v pripade potreby. Preto hladam niekoho, kto ju pouziva...

helena001
12. nov 2009

medela patri skutocne k spicke a je jedno ci si vyberiete rucne alebo elektricke. predavaju sa po celkom svete a koho poznam, je len spokojny. ja som pouzivala i rucnu i elektricku a su cenovo prijatelne

nanika
12. nov 2009

Tak ja potom patrim asi k tej mensine, ktora s medelou teda spokojna nebola :( Ale vdaka za info, nasla som si predajcu aventu, ktory predava za neskutocne ceny, takze este sa rozhodnem, ci naozaj manualnu, alebo zainvestujem predsa len do elektrickej aventky. Lepsie, ako mat doma sice elektronicky, ale predsa len klumprt...

verisek
12. nov 2009

ahoj holky, taky planujukoupit elektrickou odsavacku, mam totiz blby tvar bradavek a i moje doktorka rekla mozna miminko nebude schopne se prisat, pry existuji nejake kloboucky ktere bradavky vytahuji ale nevim nevim, tak jsem se chtela zeptat na vase nazory na odsavacky, co jsem tak koukala, tak jsem nasla avent a medela, mate je nekdo?

peta3
12. nov 2009

Ahoj holky,
tak moje zkušenosti s odsávačkou....jelikož mám málo mlíka, tak abych tu trochu měla co nejdýl, odsávám. Měla jsem půjčenou od kamarádky pákovou od medely a tou jsem nedostala skoro nic, předtím jsem si pořídila narychlo balonkovou od canapol babies - balonkovou nikdy víc, mazec. Boli z toho ruce a bradavky a hrůza (ale kdyby měl někdo zájem, prodám 😉 ).
Nakonec jsem pořídila elektrickou od medely - i z finančního hlediska - aventky byly o 1000,- dražší...mám minielektric a jsem spokojená, ze začátku teda mazec, ale ony si ty bradavky zvyknou a teď už je to v pohodě. Pro toho, kdo má málo mlíka je myslím manuální zbytečná...ale aventku jsem nikdy neměla, tak nemůžu porovnat

nanika
12. nov 2009

Verisek, niekomu vyhovuje avent, niekomu medela. Ja som mala tu pakovu medelu a v ramci setrenia som sa s nou mordovala, a to bola pozicana od kamaratky. Ruky ma boleli neskutocne a kolkokrat sa mi nepodarilo dobre utiahnut uzaver ku flaske a pri odsavani mi to kapkalo. Ta nasadka na prsnik mi pripadala absolutne tvrda, neforemna a mlieko mi nou podtekalo :( Takze tentoraz som rozhodnuta pre avent, na nete sa da elektricka kupit aj za 100 Eur a pocula som, ze je tichsia, ako medela elektricka. Ale ako pisem, teraz vaham, ci manual, ci elektricku, hm...

atreides
12. nov 2009

verisek ty kloboučky jsou formovače bradavek, doporučuji ti si je pořídit. Taky mám vpáčený bradavky a kojila jsem v pohodě do roka 😉

alias313
12. nov 2009

nanika
ja som pozivala aventku manualnu a bola som s nou maximalne spokojna, len skoda ze sa mi po mesiaci stratilo mlieko a bola dost draha a teraz mi stoji v skrini...

nanika
12. nov 2009

ale co, pri druhom akoby si nasla 🙂 Ja som odsavala 4 mesiace, v jednom kuse, preto uvazujem, ci potom radsej nie tu elektricku, popripade sa da stale pouzit ako manual...

iinuska
12. nov 2009

ja som pouzivala manualnu od Aventu a bola som velmi spokojna.V porodnici nam poziciavali elektricke a tie boli o nicom.A dost to bolelo a straaasne dlho trvalo, kym som si odsala.

nanika
12. nov 2009

diky iinuska 🙂

mufinka1
14. nov 2009

ahoj holky, ma nektera z vas zkusenost s elektrickou odsavackou - Medela Swing??? uvazuju o jeji koupi - s prvnim prckem jsem mela avent, ale nebyla jsem spokojena a po 6 tydnech jsem i pres vehementhe snazeni prisla o mliko komplet, tak ted bych chtela zkusit Medelu swing...

petrach
14. nov 2009

mufinka medela swing je jedna z nejlepších 😉 naprosto super,da se regulovat..
ja odsávám už 9 mesícu,takže vím o čem píšu 😝 😉

mufinka1
14. nov 2009

petrach, super, diky moc, ja na ni uz koukala na internetu na recenze v mothercare tak vim, ze hodne mamin si ji treba tady v UK chvali, ale chtela jsem se ujistit.

Ja s malou prichazela rychle o mliko a nepomohla by snad ani svecena voda tak ted bych chtela fakt udelat maximum pro to aby mi mliko vydrzelo dyl. 🙂

petrach
14. nov 2009

jsou na mlíko i homeopatika ..ricinum comunis 5ch,ty hodne pomáhájí a pak ješte bylinky..řecké seno mlete,neboli pískavice..chut hrozná,ale zabírá,mam vyskoušené 😉

mufinka1
15. nov 2009

petrach: ja zkousela na mliko fakt vsechno od bylinych caju, fenugreekovych tabletek pres konzumaci neskutecneho mnozstvi polevek atd atd a stejne nebylo 😉

krista
5. dec 2009

Ahojky holky, nemáte někdo zkušenost s levnými odsávačkami typu Tesco, H+H...?? Měla jsem sice svou Medelu Harmony, ale půjčila jsem před porodem "kamarádce" a ta mi ji vrátila rozbitou, takže jí vděčím za bolavá prsa a za další investici kterou budu muset udělat a už nechci investovat moc 😉

evitkamalicka
5. dec 2009

ani ja som teda s medelou nebola absolutne spokojna a teraz pri druhom urcite investujem do Avent tu sme mali v porodnici a bola super

marticumacek
5. dec 2009

Já bych do levných odsávaček už nešla.Koupila jsem narychlo balonkovou od Canpol Babies a hrůza!Stlačování balonku bylo extremně namáhavé a taky mě dost bolely bradavky.Než jsem odsála malou lahvičku mléka,uběhla celá hodina.A na to já fakt čas nemám.Taky je blbé,že na to potřebujete 2 ruce-jednou stlačujete balonek a druhou držíte flašku.A ta se nedá ani odložit bez toho,aby se nevyvrátila.Nakonec jsem koupila použitou manuální Avent Isis a je přímo úžasná.Vyšla mě na 570 kč.I když je páková,tak to není vůbec namáhavé.Mám jednu ruku volnou,nic mě nebolí a odsátí trvá tak 10 minut. 😉

xaxa
12. mar 2010

ahojte,vidim,ze uz davno tato tema sa nerozobierala,tak ju obnovim...Potrebujem poradit ohladom vyberu odsavacky.Neviem aku si mam kupit odsavacku-mame 7 mesiacikov a budem musiet niekedy odist do prace tak na 5-6 hodin.Zatial som vobec odsavacku nepotrebovala,a teraz budem musiet,ale nebude to nejak pravidelne,iba raz za cas.No a uvazujem,ze ak budem mat dost mliecka,tak aj zamrazim nieco na kase neskor.Tazke poradte mi,prosim,ci si mam kupit elektronicku,drahsiu(len neviem ci sa to oplati)alebo obycajnu manualnu.A aka by bola lepia-Medela ci Avent?O inych som nejak ani nepocula.Takze piste,pls!A vopred dakujem za rady! 🙂

janula17
12. mar 2010

ahoj, ja mam manualnu aventku, ale keby som si mala znova vybrat tak len elektricku, s tou manualnou je to strasna drina

xaxa
12. mar 2010

janula,presne toto som si myslela aj ja...hlavne ked uz teraz to mliecko nestreka tak ako na zaciatku.Ani sama neviem kolko sa mi podari odsat.Nikdy som nejak nemerala,ved sa to ani neda pri kojenii.Takze asi radsej tu elektricku,ze?

sisulka7
13. mar 2010

ja mam elektricku avent aj medelu a vyhrava avent.

nikus5
20. mar 2010

Pridám sa ja ja: ja som mala elektrickú Farlin a bola som veľmi spokojná.

lentiel
20. máj 2010

Ahojte babuľky.
Pri prvom babatku som pouzivala tu najlacnejsiu piestovu odsavacku od Baby nova. Mala som ju pozicanu. No bola aj nebola som s nou spokojna. Spokojnost bola v tom, ze dobre odsala mlieko, ale nespokojnosti bolo viac: boleli ma z toho ruky, bradavky boli velmi namahane, a ked som si potrebovala pri odstrekovani masirovat prsnik aby sa mlieco odstriekalo naozaj od vsadial, bolo to skoro nemozne, pretoze pri odsavani su zapojene obe ruky. Tiez to mliecko tieklo kade tade po prsniku. Preto by som ju neodporucala. Jedna pani co bola so mnou v porodnici pouzivala tiez piestovu ale Medelu. A islo jej to jedna radost, ale tiez musela zapajat obe ruky. Vtedy som si povedala ze pri dalsom babatku budem kupovat Aventku so silikonovymi vankusikmi. Ale ako tak citam vase postrehy a pripomienky, som na rozhodnuti medzi Avent a Medelou. A co myslite, je lepsie kupit uplne novu alebo uz trocha pouzivanu odsavacku? 😨

mattulda
22. máj 2010

Ahojky, tiez hlasujem za elektricku aventku. Mam aj medelu mini electric, tu som mala od zaciatku aj porodnici, ale strasne ma boleli bradavky z nej, mala som az ranky na nich, lebo ona ich moc natahuje 😖 . Asi po necelom mesiaci som natrafila na nete na malo pouzivanu aventku elektricku, tak som ju hned objednala a vobec nelutujem, aj ked je dost draha. Musim totiz odsavat, lebo maly nepapa z prsnika. Vyhoda aventky je, ze na nu mozes namontovat aj tie pohariky via aj flase.
Podla mna ak chces odsavat pravidelne rozhodne by som isla do elektrickej. Ale ak len obcas, prilezitostne, staci Ti aj rucna, pripadne skus rukou. Asi to bude chciet trochu cviku a trpezlivosti ale potom Ti to pojde. Skus si odsavacku pozicat od nejakej kamosky, aby si si to vyskusala. A daju sa kupit aj pouzivane, lebo baby si ich kupia a pouziju len par krat v porodnici a potom im uz netreba (stastne zeny 😀 ).

stanusa
24. máj 2010

ahojte
hned po porode som si na odporucanie detskej lekarky kupila odsavacku - pakovu znacka Mam, boli k nej aj dve flase a dvd.
po mesiaci sa mi zlomil plastovy cudlik, muz ho zalepil sekundovym lepidlom a dalej fungovala v pohode 😵 reklamovali sme a hned nam vratili peniaze.
objednala som si elektricku medelu mini electric, pouzivam mesiac a som spokojna, da sa nastavit sila odsavania a hlavne ma neboli ruka a netpnu prsty 🙂

janejane
24. máj 2010

Ahojte,

ja som pouzivala manualnu aj elektricku odsavacku Avent a bola som max.spokojna.
Manualnu som uz predala a budem predavat aj elektricku....nemate zaujem?

nanika
25. máj 2010

Avent elektronicka, je genialna a clovek sa vobec nenamaka 🙂 Zato medelu rucnu vobec neodporucam, made in rozsypsa a bolelo to, nicila mi bradavky, mlieko islo kade tade...