Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

adelinka1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bridzit2
10. dec 2012

teegreen:Dakujem moc za radu aj podporu.

wendulka25
12. dec 2012

mám manuální Avent, odstříkávám hodně a jsem spokojená 🙂

lili007
12. dec 2012

Ja som mala elektricku MEDELU, nakolko sme ju mali uz v porodnici, tak som si povedala, ze to bude asi kvalita a osvedcila sa. Odsavala som skoro rok🙂 Navyse som si v BA nasla servis odsavaciek MEDELA, takze som mala istotu, ze ak by sa nieco stalo - pokazilo, odservisuju mi to rovno pod nosom.

luciabugos
12. dec 2012

ja mam medela swing elektricku, a je najlepsia! som skusila tomee tipee elektricku v rovnakej cene , a bola som strasne nespokojna, nevidite ci vam ide este mlieko z prsnika slabo taha a s medelou sa to neda ani porovnat. ja som darkyna mlieka a lepsie skusenosti ako s medelou swing breast pump mam fantasticke skusenosti.

rainee
12. dec 2012

Elekticka medela bola super, mala som aj rucnu ale s tym som mohla akurat posilovat 😉

veronikasa
12. dec 2012

ja som mala avent manuálnu a bola som nadmieru spokojná a to som odsávala každý deň ked sa dcéra narodila. ja síce nemám skúsenosti s elektrickou odsávačkou, ale s manuálnou som si vedela regulovať intenzitu odsávania hlavne v období prvých týždnov 🙂

laurica123
30. dec 2012

Ahojte mala ste niektora odsavacku baby ono aka je?

stojdulka
1. jan 2013

@laurica123 ja som mala manuálnu a nebola som veľmi spokojná teraz som dostala tommee tippee elektrickú tak uvidím i ked @luciabugos s nou nebola spokojná...tak neviem dúfam že u mna sa osvedčí, dostala som ju ako vianočný darček od svokrovcov lebo predtým som stále na ručnú nadávala tak mi kupili elektrickú 😉

gloria9
1. jan 2013

ja som mala manuálnu značka mann kupovaná v lekarni max spokojnost mam ju aj na predaj keby ste chceli...kto zhana

dity13
1. jan 2013

ja som mala dve, obe pozicane.prva bola Avent - elektricka, a druha Medela, tiez elektricka. viac mi vyhovovala Medela, mala vyssi vykon, a odsala za kratsi cas, a u mna, aj efektivnejsie!

petrusew
1. jan 2013

V nemocnici jsem měla půjčenou madelu manuální - pístovou. Není moc dobrá. Potom jsem zkoušela madelu elektrickou a ta je fakt perfektní. Doma mám Avent manuální a spokojená jsem byla pořád.

ranya
1. jan 2013

aj ja mam elektricku medelu a je fajnova

sedem
1. jan 2013

podla mna je hlavne rozdiel v tom, ci ma mamicka vela mliecka, ktore pomaly same tecie alebo ci ma mamicka mliecka malo a bojuje za kazdu kvapku..v prvom pripade postaci aj manualna odsavacka, v druhom pripade je urcite lepsia vykonna elektricka odsavacka, za seba mozem odporucit medelu mini electric

laurica123
1. jan 2013

@stojdulka aj ja mam manualnu - pakovu mala zly tah?alebo co bolo na nej zle??

stojdulka
1. jan 2013

@laurica123 mne sa roztrhol ten klobúčik, tesnenie či ako to mam povedať čo prepúšťa mliečko do fľaše a potom už nechce ťahať aj ked som kúpila nový tak sa po chvíli znovu roztrhol ale ja som veľa odsávala takže to záleží i od toho ako intenzívne sa ju snažíš využívať no a ja som sa hlavne veľa nazlostila na to "posilovanie" pri odsávaní, a kámošky s elektrickou boli spokojné tak preto som chcela aj ja a kebyže mi ju nekúpia tak si kúpim sama ale asi by som sa nerozhodla pre tommee tippee ale skor medela

laurica123
1. jan 2013

@stojdulka no tak dakujem za odpoved..snad bude dobra 🙂

luciabugos
1. jan 2013

@stojdulka neviem, lebo manualnu som nevyskusala nikdy, tak dufam ze tome tipee bude aspon trochu lepsia ako manualna, tak drzim palce, ked nahodou nebudes spokojna, tak povedz sokrovcom, ze nech vymenia za medelu swing🙂)

hojda
1. jan 2013

Tak já zkoušela Elektrickou Farlin a musela jsem jí vrátit, prostě mě to moc bolelo, bylo to jak žiletky, tah byl stálý bez přestávky. Pak manuální Avent Isis s tou jsem byla moc spokojená (teď je v bazárku) a na rozkojení jsem si půjčovala Elektrickou profi od medely, jak je mají v porodnicích a ta byla také super, ale je to tak na půjčení, jinak je moc dráha, je to fakt mašina ohromná.

jana21278
1. jan 2013

já mám jen obyč pístovou http://www.baby-nova.cz/produkty/pomucky-pro-ko.... není to teda žádná hitparáda, ale funguje. mám ji půjčenou od sestry. moje beruška byla v inkubátoru a když mi ji konečně dali tak jsme kojení mohly zkoušet jen jednou denně, protože ji to hodně oslabovalo. takže se z prsu pít nenaučila. odsávám 7-8x denně už skoro 3 měsíce. nemám s tím problém - teda s odsavačkou. jinak mě štve, že princezna neumí pít ode mne.

hojda
1. jan 2013

@jana21278 Tak to teda klobouk dolů jestli s tímhle odsávaš celý den, já jí rovnou vyhodila, neodsála jsem s ní nic, odsávala jsem a dokrmovala po kojení 4 měsíce a bylo to tedy o zánět šlach na ruce, pak jsem to vzdala a začala přikrmovat UM. To bych raději koupila bazárkovou nějakou lepší, když jí takhle moc používáš.

jana21278
1. jan 2013

@hojda zvládám to docela hravě. dokonce jsem odsávala i 4 hodiny po operaci žlučníku před dvěma týdny. nechce se mi vrážet prachy do odsavačky, když nevím kdy mi mléko skončí, když malá napřímo nesaje.

hojda
1. jan 2013

@jana21278 Tak pokud koupíš bazarákovu, tak jí skoro za stejnou cenu pak prodáš, takže tam tak velká investice není. To má málá jen mlíko od tebe? Nebo dokrmuješ UM?

jana21278
1. jan 2013

@hojda zatím dávám 5 x 100 mateřskýho a 2 x 100 hippu. tím, že malá nesaje tak se tak rychle netvoří, ale zatím to není špatný.

hojda
1. jan 2013

@jana21278 to jsi na tom dost podobně, jako jsem byla já, ale do toho 4 měsíce jsem to táhla jsem na mém, nakojit a pak odsát a dokrmit samozřejmě bez lahvičky, aby malý neztratil sací reflex, ještě teď se mi ježí chlupy, když si na to vzpomenu, bylo to děsný.

jana21278
1. jan 2013

@hojda já odsávám až ji nakrmím a nechávám v lednici na další krmení. víc než to odsávání mě rozčiluje to ořívání. nechci ho dávat do mikrovlnky tak ohřívám v hrnku s teplou vodou a to je teda otrava než se ta stovka prohřeje. asi si to komplikuju sama, ale zvykla jsem si na to takhle. mám známou, která odsávala a takhle krmila půl roku!

jana21278
1. jan 2013

tak a já padám dojit. o kojení totiž u nás nemůže být řeč. 😉

lenka5731
1. jan 2013

@jana21278 ahoj, já takhle odsávám a krmím z flašky 7 měsíců a 2 dny (mám dvě děti, takže je to ještě o to větší "zábava"), ale není to až tak vyjímečné jak to vypadá, protože u nás v termínové diskusi plně odsáváme čtyři, z toho všechny máme dvě děti, ty ostatní teda o fous kratší dobu, ale to není podstatné. Jedna z nich pro první dítě odsávala 15 měsíců a teď odsává pro druhé 🙂 Já jsem do 6,5 měs pokryla spotřebu dcery plně, teď už je potřeba 1-2 dávky denně sunar.

A odsávačky, tu cos dala odkaz bych asi vyhodila ještě před použitím 😀 , promiň. 🙂 Máš můj obdiv. Nejdřív jsem odsávala s Avent Isis, ta mi vyhovovala 3 měsíce, mezitím mi ve skříni ležela Medela Swing, ale po 3M se mlíko začalo hůř spouštět a začala mě bolet ruka a bála jsem se zánětu šlach, tak jsem na tu elektrickou musela chtě nechtě přejít, ale asi po týdnu jsem koupila Medela Freestyle elektrickou na obě prsa a tou odsávám doteď. 🙂

hojda
2. jan 2013

@lenka5731 Tak pevné nervy! Je to fakt náročné, taky jsem chtěla moc kojit, ale je to hodně o dítěti, druhá dcera pila sama od začátku, ale pro změnu mi zase pak kojení měsíc bojkotovala, taky zážitek a teď je to u ní s jídlem taky špatné ☹

jana21278
2. jan 2013

@lenka5731 mě se mlíko spouští dobře. je teda fakt, že nedělám pravidelný tahy, ale když teče tak ji nechám a nepumpuju. asi se to tak nemá dělat. teda určitě ne v porodnici mi to říkali. já už to s ní doklepu. uvidíme jak dlouho ještě poteče.