Odsávačky mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie?

marcela22
23. jan 2007

Ahojte všetky maminy, ale aj budúce maminy. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom výberu odsávačky materského mlieka. Ktoré sú podľa Vás najlepšie? A najmä - sú lepšie ručné, alebo elektrické odsávačky?Neviem sa totiž rozhodnúť, akú si vybrať...

lenka5731
2. jan 2013

@jana21278 já jsem právě na začátku taky nemusela moc pumpovat, jen jsem držela píst a teklo to samo. Ale čím dýl jsem od porodu, tak je to horší a horší, zlom jsem začala pozorovat nějak po těch 3M, proto jsem se začala shánět po jiných odsávačkách, s ruční už se to nedalo. 🙂

Ale včera jsem se rozhodla, že budu odsávat "jen" do 9 měsíců, takže ještě dva měsíce (i tak je to super výkon, tak dlouho spousta žen ani nekojí), teď odsávám 4x, pak budu 3x atd, doklepeme do do toho 3/4 roku a pak začneme zase konečně normálně fungovat, chodit ven atd., s tím odsáváním je to "peklo", i když už to teda není tak strašný jako ty první měsíce.

baraka27
2. jan 2013

vyzkoušela jsme jich hodně,jednoznačně nejlepší medela mini electric,kam se hrabe na swing

lenka5731
2. jan 2013

@baraka27 já jsem si se Swing taky zrovna do oka nepadla 😒

ale jsem toho názoru, že jako doplněk ke kojení stačí téměř jakákoliv a na výhradní odsávání jedině elektrická na obě prsa

baraka27
2. jan 2013

@lenka5731 já odsávám každé brzké ráno a lahvičku 180 ml,mám s mini electric za 10 minut, s e swing to bylo víc jak dvakrát déle,o dalších jako avent atd nemluvě

jana21278
2. jan 2013

@lenka5731 no to jo, spousta maminek tak dlouho nekojí. seš fakt hrdinka. já jsem zase dala alence vánoční dárek, že už to kojení spolu nebudeme zkoušet. vždycky se naštvala prvně ona a pak já. takže už jen lahvička. já teda odsávám vždycky jedno prso po tom co krmím. takže to tak vychází, že asi po šesti hodinách na každý. teď mi vdrží v noci i víc jak 7 hodin a to mi pak mlíko teče všude.

ducci
27. feb 2013

mne sa dobre osvedcila avent manualne, islo to celkom rychlo a ziadne problem som s nou nemala 🙂

kajamama
11. mar 2013

ja som mala najprv avent ale bolo to hrozne a potom som si kupila cez www.medela.sk swing a je perfektna! uz som to tu pisala ako mi prisla odsavacka este v ten den, so strasne vela vecami zadarmo a bez platenia postovneho...
som s medelou nadmieru spokojna a nedam na nu dopustit! 🙂

topkat
14. mar 2013

Já jsem používala ruční od Aventu a byla jsem s ní naprosto spokojená. V porodnici jsem vyzkoušela i elektrickou, ale ta avenťácká mi přijde postačující.
Odsávání bylo bezbolestné a poměrně rychlé 🙂 ... než jsem začala dokrmovat UM, tak jsem ji používala poměrně často a nemohu si stěžovat.

miracle
14. mar 2013

Avent manualna, miesto flasky som na nu dala staru flaska od detskej vyzivy a bolo to stabilnejsie

karinqa
17. mar 2013

Skúšala som najprv Tomme Typpee - s tou to bolo na dlho a aj ma to dosť bolelo. Potom som mala požičanú Avent a s tou mám veľmi zlú skúsenosť tiež, vrátila som ju asi za dva dni. Kúpila som si tiež cez www.medela.sk swing Maxi táto je úplne o niečom inom. S predchádzajúcimi sa nedá vobec porovnať, som veľmi spokojná a vrelo odporúčam každej mamičke, ktorá ma viac mliečka. Je úplne tichá, dostala som ku nej aj fľaštičky zadarmo a prišla mi na daľší deň.

bigoska
25. máj 2013

@nanika ja som pouzivala Faarlin a uz by som ju nechcela. zajtra si idem po peniaze,kedze uz 3 krat som ju chcela dat reklamovat. teraz rozmyslam nad inou. skusala som aj philips avent a ani ta nebola dobra, kedze mi neodsala ani kvapku mlieka. malas som aj rucnu Mam a aj ta bola na ... cize mam dilemu co si kupim. nechcem vela vysolit za odsavacku

myryjam
25. máj 2013

Odsávala som doteraz len cca 2 týždne po pôrode (rodila som koncom februára 2013. ). V nemocnici som mala možnosť používať elektrickú Medela a bola som s ňou veľmi spokojná. Doma mám kúpenú ručnú od Aventu, odsáva podľa mňa oveľa slabšie. Ale ja som odsávala iba asi 2-3 týždne po pôrode, potom začala moja maličká pekne papkať (prvé 2 týždne som bola v nemocnici, odsaté mliečko dávali mojej maličkej), a odvtedy už odsávať nemusím. A ako mi raz povedala sesternica, ktorá už odkojila 2 synčekov, že "najlepšia odsávačka je dieťa", tak musím potvrdiť, že je to naozaj pravda, a tak kvalitne, ako odsaje mliečko dieťatko, neodsaje žiadna odsávačka 🙂

janicka11
25. máj 2013

ja som spokojna s medelou rucnou🙂

kikuska8
23. júl 2013

mala som moznost vyskusat 4 odsavacky, 2 manualne (avent a conpol)a 2 elektricke (medela a avent issis IQ)... nakolko odsavam uz 5. mesiac jednoznacne vedie elektricka avent. 4 mesiace som pouzivala medelu mini electric, ale po tom co sa mi pokazila som si kupila elektricku avent, no a lutujem, ze som ju nemala od zaciatku. ma silnejsi tah a da sa aj nastavit rytmus odsavania... 🙂

elastiq
13. aug 2013

Používala jsem ruční odsávačku Medella Harmony, byla jsem s ní spokojená

rainee
30. jún 2015

Ja rozmyslam nad elektrickou odsavackou farlin alebo baby ono, su z tych lacnejsich, ale hadam nebudu uplne zle. Pri prvom mimi som mala medelu mini electric, ale moc som ju nevyuzila kedze mliecko sa mi nerozbehlo a nebolo co odsavat. Inak nebola zla, len dost hucala.

lili007
1. apr 2016

My sme používali MEDELU a nedala by som na nu dopustit. Používala som ju striedavo 2roky. Priamo v BA-Devinska Nová Ves majú a servis, takže s jedným problémom čo som mala (sama som si roztrhla memránu) som šla za nimi a za 5minút bol môj problém vyriešený🙂 Nerobím reklamu. Dobré sa chváli samo🙂))

sardinka335
1. apr 2016

@lili007 ano medela je fajn

zuzanajas
20. jún 2016

Mala niektorá z vás odsávačku BAYBE BBP 1010 elektrická 2-fázová alebo LANSINOH SINGLE elektrická?
Máte niektorá z nimi skúsenosť?

monikaavanessa
12. júl 2018

Dobrý vecer🙂 prosim ma niekto elek.odsavacku NUK Luna?...rada by som radu alebo teda o skúsenosť alebo ako to nazvat... Prosím hrka aj vás vrchný diel odsavacky akoby tam bolo niečo "ulomene" alebo teda počuť hrkanie nejakého malého telieska vo vnútri?... min.mes.som si kúpila túto odsavacku a nepozdával sa mi ten zvuk; tak som.ju vymenila a druhá robí to iste😮 tak ma len zaujíma či je to pri týchto odsavackach normalne:/ vďaka!

essenceee
22. okt 2018

ja som mala ručnu a uplne to stačilo. Samozrejme elektrická je lepšia a pohodlnejšia

dextella14
22. okt 2018

Philips Avent elektrická.. úplne super

millky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz