Októbrové deti. Čo všetko nakupujete do výbavičky?

danielaur
13. jún 2008

Ahojte všetky budúce mamičky. Nebola som tu už dlhšiu dobu ale ma napadlo že sa pozriem čo je nové.
Chcela by som poradiť čo všetko kupujete do základnej výbavy pre oktobrové dieťatko.
Myslím hlavne z oblečenia a potom aj nejaké veci, ktoré treba do pôrodnice.
Pozerala som aj na nete a mám aj povytláčané čo všetko budem potrebovať, ale chcela by som radšej vedieť od vás ako ste na tom s nakupovaním a vlastne čo všetko nakupujete a aké veľkosti.
Prípadne aj či kupujete hned na začiatok odsávačku mlieka a pod ked ešte neviete či vôbec budete kojiť.
Mám v tom trošku zmätok 🙂

kacenka83
13. jún 2008

ahoj, mne sa kubko narodil na konci septembra, ale bolo este celkom pekne tak sme si uzili aj slniecka 🙂
ja som mala vo vybave hlavne bodynka s dlhymi rukavmi, kosielky s dlhym rukavom, capicky, ktore som davala zo zaciatku aj doma a nejaky ten teplejsi overalcek na zimu...
odsavacku mlieka som nekupovala, nevedela som ako budem potrebovat a podla potreby by som si kupila, ale nakoniec som sa zaobisla aj bez nej... a este stale dojcim
co sa tyka z cesty z porodnice - bodynko s kratkym rukavom a sametovu supravicku - kosielka, dupacky, ciapocka, zateplena zavinovacka a este deka
ak ma este nieco napadne tak sa ozvem 😉

danielaur
autor
13. jún 2008

Ďakujem pekne 🙂

bora8
13. jún 2008

ahoj, ja už jedno oktobrové dieťa mám a ďalšie čakám 😀 no pri prvom som hlavne potrebovala bodynká s dlhým rukávom a dupačky - k tomu kabátik - flaušový a čiapočky..... veľa vecí mám po malom, ale už som začala aj nakupovať - ak si nevieš rady - tak nakukni k nám do témy - október2008 - sú tam samé kočky čo čakajú bábo v októbri a tam sa dozvieš viac - niektoré kočky majú vecičky aj nafotené v albumoch tak sa môžeš inšiprovať 😉

tina_
13. jún 2008

no, my čakame na prelome augusta a septembra, presne inak, než bola dcéra (tá bola v apríli, takže celé leto bolo pred nami), tiež neviem, čo zaobstarať, ale momentálne sa s tým ani netrápim, asi začnem nakupovať tak o mesiac (ak síce ešte budem v stave 🙂) len viem, že pre bábo toho veľa netreba, videla som, keď som otvorila škatule s vecami po malej, boli veci, ktoré mala možno raz na sebe - ono to tie detičky veľmi rýchlo vyrastú...a predpokladaj, že ešte dostaneš nejaké veci od príbuzných a známych, ...
A čo sa týka odsávačky, tiež som ju mala asi vopred, aj som odsávala, aj mi to nepomohlo - vtedy, teraz to tiež ešte neriešim, hlavne keď vidím v Bazáre, koľko sa ich predáva nepoužitých...verím, že sa mi podarí dojčiť a odsávačku môžem kúpiť kedykoľvek potom (čítala som, že ich majú aj v lekárni v tej pôrodnici, kde chcem rodiť...)

benitas
13. jún 2008

ja cakam tiez oktobrove babo a mam v tom takisto zmetok.......aby som kupila spravnu velkost, dost teple, kolko coho a podobne.....
uz zacinam stresovat ze v podstate este nemam nic kupene. ☹

mirka.pp
14. jún 2008

ahojte, aj my cakame na zaciatku oktobra a este skor nicnemam kupene. cakam, ked sa pojdeme pozriet do polska, ci vybavicku nenakupim tam. ale zatial ani neviem, co budem potrebovat.

adkato
14. jún 2008

ahojte,my budeme mat tiez oktobrovy batoztek a co sa tyka oblecenia,mam par bodyniek s dlhym rukavkom(c.56-5x a takisto aj c.62),a urcite si mienim zadovazit take jemne zateplene bundicky a mikinky na zips namiesto klasickych kabatikov.zatial mam jeden 56 a 3x v 62 a aj par mini teplacikov,take bez noziciek,nech nam dlhsie vydrzia,ale samozrejme aj polodupacky,3dvojvrstvove bavlnene capinky,mini pancusky biele,a taku teplejsiu zamatovu akoze jogingovu bielu supravicku s kapucou a teplacikmi vo velkosti 0-3mes.a fusak kedy nastupuje?ja totizto stale neviem,ako mam male obliect..teplejsie poobliekat,aspon 3vrstvy(bodynko s dl.rukavkom,na to tricenko s dl.rukavkom,hrubsiu bundicku a do zavinovacky?) a sup do fusaku?ci zatial postaci len hruba deka,este ked je aj malinke v zavinovacke a fusak az ked udru mrazy?????nechcem aby mu bola moc zima ale ani naopak nech nie je zamaskovany ako eskimacik chudacik... 🙂 a treba dat aj do fusaku,ked je v termo overale,viete v skafandri malom hrubom???nevyznam sa v tom uz voooobec... 😀

danielaur
autor
15. jún 2008

Adkato presne to isté riešim aj ja. Myslím s tým oblečením do fusaku. Aby nebolo zima a ani teplo.
My doma navyše nemáme nejak teplo a zvlášť do bude obdobie kedy ešte v panelákoch nemusia kuriť, takže radšej na doma 2-3 vrstvy, nech sme neni chorí.
Tak bonynká s dlhým a krátkym rukávom mám už aj ja nejaké, väčšinou 56, potom aj pár (3ks) overalov (na spanie alebo pod nejakú supravu) Teraz rozmýšlam nad nejakými teplejšími kabátikmi, len neviem či mám kupovať veľ. 56 alebo už radšej 62. A chcela by som ešte taký nejaký teplejší overal do fusaku. To tiež neviem akú veľkosť. Ale asi radšej 62, aby to malo mimi aj na dlhšie , nie len mesiac. Veď nás čaká dlhá zima. 😉
Potom ešte nejaké gaťuše a ostatné asi budem kupovať až neskôr. Jednak neviem ani povhlavie a teda neviem farbu a ešte niečo podostávam od tety po deťoch 🙂
No len ďalšie veci ako vanička, matrac do postielky, palonik s poduškou, prebalovacia podložka, kolotoč, hrazdička.....to ešte takisto vôôôôôôbec nemám 😀

alififi
15. jún 2008

mozno by ste mohli nakuknut do fora Oktobrovky a tam sa bab popytat. co vyuzili a co bola blbost 😎

adkato
15. jún 2008

danielaur:no tak spomenute veci,co si napisala nakoniec nemam ani ja ... 😀 ten overalik do kocika,tie skafandriky hrubsie,urcite nekupuj 56..ja mam kupeny c.62,taky bezovy hunaty ala macik.. 🙂 lebo ked toho nasho krpceka aj obleceme pod overalik,tat ta 62 bude super,myslim ze v tej 56 by bolo take stiesnene..vies co a tie mikinky...ja potom radsej kupim tie 62.56 mam zatial len jednu taku bielu hrubu zamatovu,kupim este jednu farebnu a tak potom radsej vacsie a hlavne farebneeeeee,ked sa nam ten nas maly tajny agent rozhodne konecneeee ukazat 😀 😀 a mas kupene aj bodynka s kr.rukavkom???ja mam len s dlhym,tak mam kupit aj daco s kr.rukavkom?no ale ta moja dilema,ako obliect malicke ked je v zavinovacke,ci a ako dat do fusaku a ako ho obliect don...no som uz z toho magor... 😵