Opaľovací krém pre bábätko. Aký používate?

jenis
22. apr 2007

Ahojte mamicky! Neviem ci tu uz je taka tema, ale asi nie. Takze zacina pekne pripekat slniecko. Ake opalovacie kremy pouzivate pre babetka? Faktor, znacka. Ja si neviem vybrat. Tak poradte. 😎 😎 😎

vercak.
16. jún 2010

Ahojky, já mažu malého Daylong kids 30. Ven chodíme i když svítí, ale samozřejmě pokud jsou vedra tak nejdeme, jako třeba byly minulý týden. Zkoušela jsem to a nedělalo to dobře ani mě a ani malému.

@kocicinka promiň, ale zajímalo by mě (stejně jako momin), to dáváš malému pořád dlouýhý rukáv??? Mýmu synovi teda minulý rok bylo nejlíp v kraťasech a tílku. A sluníčko na něj svítilo, ale byl namazanej 😉

vercak.
16. jún 2010

@mirka907 však jo, pokud je dítě pořádně namazané, tak ať si užije moře, i když je maličké. Náhodou je to pro ně určo lepší, než se válet tady někde na chlorovaným koupališti 😝

beruska2x
16. jún 2010

@collette jee to vubec nebylo na tebe, jen ta 1. cast promin 😉 mela jsem to oddelit...

@momin naprosto souhlasim...

stejne tak nakoupit, k Dr, proste ven z bytu/baraku clovek musi to mi nerikejte ze s dezmi nikam nechodite kdyz sviti slunce 😲 a na zahrade u nasich jsme cele vikendy, malej je namazanej snazim se mu dat bazanek do stinu bud pod strom nebo pod slunecnik... jasny ze ne pres poledne ale teplo leto si chceme uzit po dlouhy zime a balit ho do teplaku a dlouhyho rukavu v 30ti stupnich 😅
to bych se upekla i ja, natoz dite

blanka.k
16. jún 2010

Časopis Test v pondělí uveřejnil tetsování opalováků pro děti, stručné výsledky byly i v Černých ovcích na ČT, tady je odkaz:
http://www.ceskatelevize.cz/program/21045280108...
Daylong For kids 30, dopadl špatně, hůř už jen Astrid, ale dostal mínus za to, že není dobře voděodolný. Jinak má ochr.faktor 30, ale podle měření má 59 😉 Mám ho taky, malej má 5 týdnů, min.týden v těch vedrech jsem ho v kočárku mazala, přece jen, ani slunečník a stříška není 100% a jáj chodím většinou na procházky do přídody, na pole, k lesu,... A večer jsme ten krém z něj nemohla dostat dolů 😅

momin
16. jún 2010

Tak to me zase tak nevadi.. Kdyz sme nekde u vody stejne Danika mazu hned jak z ni vyleze.. a pusinu mu taky natiram casto... Nosim ho porad s sebou.. neni to tak ze ho namazu rano a pak si myslim ze vydrzi cely den... 😉

momin
16. jún 2010

jee to je reportaz.... 🙂 tak na to kouknu vecer.. sem zvedava. 😉

gloria78
16. jún 2010

No ak som dobre rozumela tomu testu: ak drobec nejde do vody dobrá je Nivea a Garnier 50, ale názvy tých najlepších, teda aj vodeodolných som nepoznala, resp. nerozumela ☹

dadis
16. jún 2010

@gloria78 La Roche Posay vysiel naj..., Garnier je vhodny aj do vody, pochopila som ze v pomere ceny a kvality vysiel najlepsie. Do vody vraj nie su velmi vhodne nivea a daylong....inak skoda ze netestovali radsej Daylong Baby, ale Daylong Kids...a ten Nivea mali vyobrazeny len ten "pocket", neviem ci tetsovali aj to velke balenie,ci to je to iste...

gloria78
16. jún 2010

Dadis, dik! Mne to nešlo zobraziť, mala som len zvuk ☹ Aj som si myslela, že s Garnier nič nepokazím a nie je až tak drahý ako ten naj. Nevieš v akej cene sa pohybuje?

dadis
16. jún 2010

@gloria78
dala som to do vyhladavaca http://www.bugy.sk/static/produkt/11988/ takze asi priblizne v tejto cenovej hladine sa moze pohybovat u nas

gloria78
16. jún 2010

A La Roche Posay som nenašla pod 20Eur ☹
Vždy som používala na tváričku a krk niečo s vyšším faktorom a vo forme krému. Teraz tak uvažujem, či je to naozaj nutné?!?!

blanka.k
16. jún 2010

@dadis - já zjistila až teď, že jsou 2 druhy Deylongu, já mám ten Kids. Když jsem ho kupovala, tak se mě lékárnice ptala, pro jak velké dítě to je ,tak jsem říkala, že pro 4týdenní, tak mi ho dávala a říkala, ať se neděsím, že v příbaláku mají, že je to od 1 roku, že jim přestal výrobce dodávat ten původní (že by tím myslela ten Baby?) a že se přímo u výrobce informovali, že se může dávat už kojencům 😉

dadis
16. jún 2010

@blanka.k ja som ten baby normalne kupila tento rok v lekarni...minly rok robili tusim nejake zmeny v nazve, ci co, mali v tom trochu chaos...v tych dvoch je rozdiel vo filtroch...ten baby nema filtre chemicke, vraj len fyzikalne, ci tak nejak to vysvetlovali, cize je vhodny aj pre najmensie deticky, exemiky a velmi citlive pokozky..

sorciera24
16. jún 2010

ahojte, tak mne v lekarni odporucili prave LaRoche Posay, a v celkom dobrej akcii...za 100ml 30F+40ml 50+F +mlieko po opalovani som zaplatila 17EUR,takze super cena a super krem a to som povodne sla pre Daylon, ktory sam 100ml stal 18EUR 😠 takze som rada,ze mi spravne poradili a je fakt fajny 🙂

gloria78
16. jún 2010

sorciera, 😉 dobrá kúpa!

lucika09
16. jún 2010

ahojte, nedalo mi to, vypočula som si reláciu a ako odborníka ma zarazili niektoré až mylné infomácie 😕
My používame Daylong, a ak isto ako Blanka mám problém ho malému zmyť 😅 Osobne aj ja používam ich výrobky a nakoľko mám slnečnú alergiu a ako jediný z vyskúšaných mi zaberá 🙂
Len pre zaujímavosť http://www.daylong.sk/czech/index.html

sonalove
16. jún 2010

ahojte, v poslednej relácii TEST MAGAZÍNU v pondelok- testovali detské opalovacie krémy- mrknite na to vo videoarchíve stv, zatial to tam nie je ale snáď to tam skoro pribudne.

mia1111
16. jún 2010

@blanka.k - aj ja som kúpila ten BABY v lekárni minulý mesiac. Ten BABY má minerálne filtre - nevstrebávajú sa do pokožky ale odrážajú sln.žiarenie. Pre miminko určie kúp tento, lebo ten Kids už má chemické filtre - tie nie sú vhodné pre deti do 1roka!!!. Skús ten KIDS niekomu predať (v rodine, kámoške...) a kúp si ten BABY... ja by som drobca nezaťažovala...v lekárni ti povedali blbosť. Zmenil sa iba názov - DAYLONG

beruska2x
17. jún 2010

ja Daylong baby koupilla v pondeli 50ml za 207,- Kc, urcite se dela a delat budu, pry je to jeden z nejoblibenejsich a z mineralnich se pry nejlepe roztira 😉

jabber
17. jún 2010

blanka.k - to byla asi lékárnice nějaká zmatená - je Daylong Kids pro děti od 1 roku a Daylong Baby pro děti do 1 roku. Baby se dřív jmenoval Microsun. Kids i Baby jsou v lékárnách normálně v prodeji 😉 Jediné co přestali dodávat je Microsun a to proto, že se přejmenoval na Daylong Baby 🙂

sonalove
8. júl 2010

ahojte ktoré máte deti s citlivou pokožkou tu je test opalovacích krémov pre deti:
http://www.babyonline.cz/potreby-pro-dite/opalo...

marrakech
9. júl 2010

Ahoj, ja mam La Roche detsky opalovak a jsem s nim velmi spokojena ( i ja pouzivam jejich opalovaci kremy, uz docela dlouho, velka spokojenost).

00matula
9. júl 2010

Ahojte babulky, ja cakam malinku koncom mesiaca (mozno aj skor) a ked tu tak citam o tych opalovacich kremoch- mozu sa pouzivat uz pre novorodencov, ci je tam nejake obmedzenie, napr. od 1 mesiaca alebo take nieco? vdaka

lena27
9. júl 2010

@00matula tak malinké miminko vůbec na sluníčko nesmí. já mám také červencové dítko a v hycech jsem na něj přehazovala plínu, s kočárem jezdit samozdřejmě proti sluníčku.
jinak kupuji Daylong a nic jiného nechci. sice je to pecka, ale vím že když ho ráno namažu tak si ho nemusím celý den všimnout a nespálí se a vlastně ani neopálí. dobře se roztírá

misellll
9. júl 2010

holky chystám se taky dneska koupit malé ten Daylong,ale vůbec nevím který,malý je 11 měsíců a tři týdny,myslíte že už jí můžu koupit ten kids,já si myslím,že ano...Jinak jsem se tu dočetla,že ten daylong se špatně smívá,jak to z dětí tedy dostáváte dolů? 🙂

lena27
9. júl 2010

já bych neřekla, že se špatně smývá, ale jde dolů jen mýdlem.takže večer to chce důkladně umýt. určitě kut kids

misellll
9. júl 2010

lena27:děkuju za radu 😉 ten baby by pak zase už neměl takový učinek že?A na víc malá už pomalu chodí...

macka23
9. júl 2010

@misellll urcite kids...to uz je telove mliecko, a lepsie sa rozotiera 🙂

katarina.banska
11. júl 2010

ahojte, ktoru znacku kremu na opalovanie odporucate? chcem kupit nejaky kvalitny pripravok s co najvyzsim faktorom.
nejdeme nikam k moru ani sa kupat tento rok, no predsa ju chcem natierat aspon nozky ked ma len satocky... vsak aj v tieni opaluje 🙂 dakujem

iinuska
11. júl 2010

@katarina.banska ja pouzivam pre maleho Daylong kids 🙂