Overal na zimu

gledis
13. okt 2011

Ahojte babenky, chcem malej kúpiť ten plyšový overal z Tesca.Je taký strašne vypchatý a teplučký ale neviem čo jej mám do neho ešte obliecť.Či jej budú stačiť body, pančušky a nejaký svetrík a ten overal a ešte do fusáka v kočiari.A ešte neviem aký veľký jej ho mám vlastne kúpiť, má 6 mesiacov a nejakých tých 70 cm a ten overal má na veľkosť 6-9mesiacov písaných 86cm.Mám rátať aj s nejakou rezervou?To je moje prvé dieťa tak nechcem aby mi hneď prvú zimu zamrzlo 😀

anjelicek26
13. okt 2011

@gledis - 6-9 mesiacov byva velkost 74 a velkost 9-12 mesiacov velkost 80 a 12-18 mesiacov velkost 86. Si si uplne ista, ze si dobre pozrela tu velkost? Ja by som uz kupila 80-ku, predsalen je to na celu zimu, volnost na nozickach nevadi a rukavy jej ohrnies.

Pod neho podla potreby - body + pancusky + dlhorukavove tricko ak ide do overalu este - väcsinou uplne staci. Ak by bolo tak -15, pridaj mikinu a leginsy ci teplacky.

stvura
13. okt 2011

@gledis zalezi ale od velkosti dietatka, ja mam skusenost s Tesco overalikmi a ich vecami, ze su nam vsetky nielen velke, ale ohromne siroke. Mam utle deti, takze mna velmi tento retazec neoslovuje (a po tom co zdvihol ceny duplom nie). Ak chces i na koniec zimy, radsej kup 80tku, ak budes mat dva overaly na zimu, tak kup 74ku.

gledis
autor
13. okt 2011

@anjelicek26 na tých veciach v tescu sú vždy napísané len mesiace a dlžka bábätka akú by asi malo mať v tom mesiaci a na tých 6-9mesiacov je napísané dlžka 86cm a moja má len 70cm, keby sa jej to tam dalo aspoň vyskúšať ale to by bolo nadlho vyzliekať ju tam do pančušiek potom ju do toho napratať a ona sa ešte aj nerada oblieka a nakoniec im to tam oblinká ako má vo zvyku ked sme už konečne oblečený 😀

gledis
autor
13. okt 2011

@stvura aj moja je drobunká oproti svojim vrstovníkom ale zatial čo som jej tam kúpila tak jej bolo dobré a u nás v Partizánskom sú ceny celkom dobré oproti tým špecializovaným obchodom pre deti to sú strašné ceny, príklad kúpila som v tescu 3 pyžamká za 10e a v takom obchodíku som pozerala a stálo jedno pyžamko 16e

cicimon
13. okt 2011

@gledis skus kupit 74ku , doma skus a ked to bude male, chod vymenit, myslim ze do 7 dni sa da bez udania dovodu vymenit

januss24
13. okt 2011

@gledis ja som tiež kupovala overal malému v tescu - 86-tku a bolo tam 12-18 mesiacov, tak ako píše @anjelicek26..a bola som ho vrátiť, pretože nám bol akurát a do zimy neviem neviem...takže ak si si nie istá, aký bude malej, tak ho kúp a v kľude jej ho doma odskúšaj, ale nechaj tam tie visačky a uschovaj si samozrejme bloček..a keď jej nebude,tak ho pôjdeš vrátiť, vrátia ti peniažky..robila som v tescu,takže viem,že by nemal byť problém, aspoň tu v MT nie...máš nárok na vrátenie peňazi...alebo poprípade sa opýtaj na informáciach,tam ti povedia...

gledis
autor
13. okt 2011

@januss24 asi to tak spravím, zajtra tam behnem a spýtam sa či sa to dá vrátiť lebo s ňou sa ešte nedá nakupovať a ten overal fakt potrebujem lebo kým ju oblečiem do nohavíc a vetrovky tak ma ide natiahnuť a topánky si vyzuje ešte sme ani vonku neni tie nechce vôbec na nohách 😀

januss24
13. okt 2011

@gledis neboj, bude to s obliekaním ešte horšie :D :D

ela2710
13. okt 2011

@gledis moj syncek ma rok a ma cez 80 cm, takze podla mna je to dajake divne, my kupujeme tiez vela veci z tesca a pri velkosti 12-18 mesiacov mame vzdy cislo 86, vo vasom veku sme nosili tak 68, pomaly uz 74, potom 80-tku sme nosili tiez velmi dlho, ale az teraz sme zacali kupovat 86, aj to este pri niektorych musime vyhrnut...

elina313
13. okt 2011

v tescu už majú overaly ? a za koľko ?

luciferkax
13. okt 2011

Ahoj, ja myslím, že overal 6-9 mesiacov je malý, skúr vačšiu, aj 12-18, ked chceš, aby to nosilo do konca zimy,y predsalen, na nohy dávam ponožky široké, na overal, ked sú dlhé, rukávy vyhrnieš.. ja mám napr. sedemmesaačného drobca, a tesco velkosť 6-9 mu je malá, 9-12 akurát ale nosí tričká a pyžamká aj 12.-18...
Nám tesco veci sedia, ja mám detičky tak akurát, anii malé ani veľké, 🙂

lucia.kl
13. okt 2011

@gledis my máme 16m a baby majú 81cm, takže tých 86cm bude nejaká blbosť...

gledis
autor
13. okt 2011

@elina313 u nás v tescu vyložili pekné také plyšové majú ružové,šedé a fialové, páčia sa mi a myslím že je tam aj dobrá cena na nich zlacnené sú tuším z 24eur na 15eur, bude v tom jak malý plyšáčik hlavne aby jej bolo teplo

gledis
autor
13. okt 2011

inak neviem ako to číslujú aj minule som jej tam kúpile topánočky a našťastie som ju mala so sebou išli sme práve od doktorky tak som jej ich mohla vyskúšať a nakoniec jej boli veľkosť 12-18mesiacov

zuzana17
13. okt 2011

nám veľkosti v Tescu sedia, nezdá sa mi to ... 😕

zuzana17
13. okt 2011

@gledis nám veľkosti v Tescu sedia, nezdá sa mi to ... 😕

zuzana17
13. okt 2011

😕

gledis
autor
13. okt 2011

@zuzana17 možno že tam mali blbú vysačku alebo tam bol preklep zajtra to pozriem a vezmem pre istotu aj meter

zuzana17
13. okt 2011

vzala by som na 9-12mes., čiže č.80.

zuzana17
13. okt 2011

@gledis meter nemusíš 😀 , vedia mať niekedy na iných vešiakoch, ale visačky by mali sedieť, porovnaj viac kusov 😉

zuzana17
13. okt 2011

@gledis ale fakt sú krásne tie overalíky 🙂

gledis
autor
13. okt 2011

@zuzana17 že sú pekné, len neviem či jej vziať taky s rukavičkami tie sa dajú dať dole alebo taky čo má celé rukávy kde sa nedá ručička vytiahnuť a ona si teraz stále hryzie prsty lebo máme už dva zuby tak neviem ale zas ked budeme vonku radšej nech si prsty necumle šak jej zamrznú

zuzana17
13. okt 2011

@gledis malo by to byť jedno, ale tie čo sú celé rukávy, si nebude môcť sťahnúť dole z prštekov 😎

gledis
autor
13. okt 2011

@zuzana17 no veď to, ide o tie pršteky teraz ich má stále v puse aj ked som jej dala dnes také tenké rukavičky tak ich mala za chvílu jak namočené vo vode takže neplnili účel 😀

zuzana17
13. okt 2011

@gledis to poznáme 😀 😀 😀 nám vyšli zúbky ešte len teraz

beruska.zuzanka
13. okt 2011

@gledis tuším aj minulý rok ich mali, teda tie sivé minimálne, ale cena dobrá 😉 a na tej visačke mohla byť chyba, mne sa už tak stalo, že zle bola veľkosť označená 😉

gledis
autor
13. okt 2011

asi preto dali takú zľavu lebo sú z minuloročnej kolekcie a teraz vyložia nové ale na tie nebudem čakať aj tieto sú pekné a už je dosť chladno

martinkatinka
13. okt 2011

@gledis - moj malý má 6 mesiacov, merala som ho a má 68 cm a kúpila som mu číslo 80. Tak neviem, mne sa zas zdalo, že tie overalíky sú nejaké malé 😀

magali
13. okt 2011

no tie overaly su naozaj krasne, my uz sme tento rok nekupovali, lebo nemam nato nervy, maleho tam narvavat a my uz zaciname bezkat, takze pre nas take nieco nepripada do uvahy, iba ak by to bol taky ktory nema dole nozicky.. my uz mame ale z Tesca kupenu bundicku, krasnu bleducko modru s macikmi, oteplovacky mame po bratrancoch ale aj v Tescu uz maju nejake, keby nahodou kupime tam.. my tiez nakupujeme hodne v Tescu, ale pravda je ze tam su vacsinou tie veci siroke a kratke, ale ako ktore. no a nas syncek je vysoky a chudy.. inak som velmi spokojna s oblecenim z Kiku... veci z Tesca su mu podla veku na stitkoch vacsinou male a z Kiku zasa velke, takze mame rozne velkosti, to si musi kazdy odsledovat, najlepsie je aspon troska primerat

gledis
autor
13. okt 2011

@martinkatinka a čo mu ešte oblečieš pod ten overal, myslím že keď pojde ešte aj do fusáka tak stačia pančušky a body so svetríkom tenkým a ked v nom bude na rukách tak ešte aj nejake tepláky a hrubší svetrík že? Jááááj nech už vie rozprávať aby mi povedala či jej je zima alebo nie lebo toto ma privádza do šialenstva 😀