Pampersky = 1 vakcína. Pomoc alebo marketingový ťah?

domeenika
6. feb 2009

mna osobne pribehy deti v tychto krajinach velmi dojimaju... pampersky pouzivame, ako ste na to ostatne?

bianca
6. feb 2009

hej a ako sme sa od plienok dostali az ku antikoncpecii,ale ono to vlastne suvisi 😀

bihan
6. feb 2009

Sassi, ty si teraz poriadne mimo misu (zase raz)... to tu vlastne ženské, čo nemajú deti, na koňovi nemajú ani čo robiť, nie?
Hovorím o konzumácii produktu, ktorý z princípu nič pozitívne neprináša pre spoločnosť, každý vie, že plienky produkujú hladu odpadu a keď si môžu odľahčiť svedomie tým, že urobia niečo "dobé", tak na to naletia.. ale je to len hlúpy marketingový trik.. nič viac.
Ak niekto kupuje Pampersky bez ohľadu na to, či "zaočkuje" alebo nezaočkuje dieťa v Afrike, tak proti tomu nemám žiadne výhrady, lebo očividne kupuje produkt len kvôli produktu.. ešteže máme tú slobodu výber.

leishmania
6. feb 2009

sassi??? 😀 uz v teme je naznacene ci nejde nahodou o marketingovy tah...nad cim ked rozmuny clovek porozmysla nemusi dlho hladat odpoved, keby chceli darovat peniaze afrike, maju z coho....tu ide len o predaj....a eko - neeko s tym suvisi kedze je to uplne neeko

jankando
6. feb 2009

Bianca
trochu krute si to napisala.........
Ale to snad moze napisat len clovek, ktory nevidi do Afriky..teda ja nie som expert , ale viem, ze Arika nie jke len taka ako Vam ukazuje tv
Bihan
suhlas..ja kupujem produkt kvoli produktu ako takemu nie kvoli ockovaniu a inam....to vsak neznamena, ze som proti charitam

sassi
6. feb 2009

bihan., ja som len parafrazovala tie vaše príspevky, ked vam nikto niečo napíše proti latkovkam, hned ho z temy vysačkujete - vraj načo tam lezie, ved ani vy neleziete do tem o papierových plienkach .... takže tak... ja už trie vaše temy nečítam, lebo ma to nezujíma ... či už Latkovky, Nošení detí, alternatívnme mamy, BKM ... proste všade vypisujete to iste dokolečka dokola
teda nevravím, že konkretne ty si take niečo napísala, ale par takých príspevkov som čítala

ked je niekto presvedčený o vyhode latkoviek, tak zato, že Pampers dava vakcínu, nepojde teraz kupovať Pampersy nie?

Taketo niečo može ovplyvniť len ludí, čo aj tak kupuju jednorazovky ... a aj to si myslím, že len jednotlivcov...
proste Pampers kupuju ludia, čo sa im ta značka páči a vyhovuje im (či už davaju vakcíny alebo nie), alebo poznam taku maminu, že kupuje vyhradne Pampers, lebo jej to poradila pediatrička (aj tým isto za to ide pekne provízia 😖 ) Ja som kupovala Pampers ked boli vo velmi dobrej akcii, iank by som ich nekupila, a mohli by davať černoškom za balenie pleinok aj automobil ... ja sa musím starať hlavne o svoje deti, mne tiež nikto nič nedá zadarmo, a kym som na materskej si to sakra musím vypočítať, aby som neminula nič navyše 😉

sassi
6. feb 2009

"produkt, ktorý z princípu nič pozitívne neprináša pre spoločnosť" ... tak toto som teda nepochopila ... mne teda priniesol strááááášne vela pozitívneho
hlavne že som nemusela prať pokadene plienky, vešať, sušiť, žehliť ... a miesto toho som mohla tráviť čas so svojimi detmi ... tomu, čo vymyslel jedorazovky ba mali dať nobelovku 🙂
v tomto som fakt neeko ... ale mi je to putna

bihan
6. feb 2009

Až na to, že toto nie je o jednorázovkách, ale o sprostej marketingovej technike jedného obrovského koncernu (ktorému sú deti v Afrike ukradnuté, zaujímajú ich jedine prachy), ktorý okrem iného vyrába jednorázové plienky 😉
A objektívne...kto si čuchne k jednorázovke a povie, že to nie je chemický sajrajt? 😅 😉

sassi
6. feb 2009

a vieš, že mi to je jedno???
malemu to zle nerobí, prdel mal vždy ukažkovu - vobec nie nejaku "od chemie"

a tiež vravím, že tie vakcíny su blbosť, par ich daju, pošlu tam Karmára, natočia o tom okázalý príspevok do TV a tym to hasne ...
keby tie peniaze, čo vrazili do reklamy dali tym deťom, urobili by lepšie

bejbypd
6. feb 2009

uplne v nazore na plienocky suhlasim so sassi a mooozem cuchat plienku chcemiu necitim 😀 asi nemam cuch...atakisto ma mala ukazkovu ritku ako z reklamy 😎 kedze tema nie je o tomto tak to bolo naozaj vsetko co som chcela povedat 😎

erikasadek
6. feb 2009

sassi tak po prve nie som latkarka budes sa cudovat , doma mam pampersky, aj hugies, ked treba, pouzivam aj latkovky, pretoze je to ekologicke, a taku sprostost moze napisat len niekto kto nema ani sajnu a nevyskusal, ze deti prichadzaju o cas , so mnou, .. najprv si nieco vyskusaj a potom pis..

ze je to marketingovy tah takl to je uz davno zname, uz davnejsie ich v inych krajinach aj zato inak kritizovali..
otvor trochu svetu..
ze nie si , akologicka ani sa necudujem ekologia este nie je v mode na slovensku.. aj to pride...

inak je tu verejne forum takze poznamky tvojho typu su naozaj priblble..

nemohla som si to odpustit... to sa ani neda po precitani...
drz si svoju temu... nestoji za vela, len za zamyslenie, ako to vo svete chodi, ako s ludi anechaju blbo manipulovat reklamou.....
a co je za tym tak to uz malo kto vidi...
vakcina ktoru tak pekne pampers propaguje na tbc??nic viac... a stoji ich to haliere...
nehovorym ze je to zly kat, ale prijala by som viac ako pomoc detom , a podobne, lenze problem je inde, na konci tie osoby dostavaju malo, a peniaze ostavaju visiet niekde inde..
to je bohuzial fakt,hola skutocnot.....

sassi
6. feb 2009

erikasadek ... praveže som vyskušala, pri dcere mesiac a stačilo mi ..... nikdy viac

bambusko
6. feb 2009

erika 😵 😵 😵 😵 😵 😝

sassi
6. feb 2009

erika teraz to šítam ešte raz ... dakujem za kompliment .... 🤐 😕 🙄 🙄 🙄

sassi
6. feb 2009

toto som myslela " poznamky tvojho typu su naozaj priblble..." 😖

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambusko
6. feb 2009

otazka zakladatelky temy znie "ako ste na tom ostatne"? cize kazdy ma pravo odpovedat.

ja som na tom tak, ze pomaham vsetkym detom, nielen 1 africkemu - tym, ze som zvolila ekologicku alternativu - latkove plienky 🙂

bejbypd
6. feb 2009

no tak k teme...vy co tu tak hovorite o blbej reklame ja by som si rada vypocula co vy robite na pomoc detom tam?zijete ekologicky ak im to pomaha tak aj ja budem...mozno sa dam nachytat na kazdu blbu reklamu ale v akej reklame na hocijaky produkt pocujem slovo dieta tak prispievam ako mozem,aj na pohladnice na detsku onkologiu aj nejake jogurty pre srdcovy pristroj pre deti a neviem co vsetko som za cely zivot prispela...a nie mat velke reci aky je to reklamny trik ale ak aj to je len reklamny trik tak a co?tak som sa nechala odzubat ale myslim ze som aspon nieco prispela a pre mna takisto znacka Unicef nieco znamena 😉

bambusko
6. feb 2009

bejby, no ved to, ze deti sa v reklame zneuzivaju. presne preto, ze hraju na city. nie si jedina, koho ulovia 😒

sassi
6. feb 2009

myslím, že ani kupovaním istej značky alebo jej nekupovaním nikto tuto planetu z biedy nevytrhneme ... od toho su tu iní a hlavne na inom kontinente my sa tu bijeme do prs, miname kopa prachov za nápisy BIO a EKO, a pritom cela Amerika aj Azia žiju tak neeko, že sa tu možeme všetci pokrajať na kusky ja sa smnažím, v čom možem ... ale su veci, ktoré nemusím, a nevyhovuju mojej rodine ...

bejbypd
6. feb 2009

nie som viem ale pomaham mozno aj ked ma nachytaju cez reklamy aj ked malo ale aspon nieco z tych penazi im pride aj ked neviem ci by niekedy nebolo lepsie najprv pomoct detom na slovensku ako v afrike ☹

sassi
6. feb 2009

a ked chce človek pomocť, tak si radšej adoptujte dieťa na dialku
alebo pomožte nejakej konkretnej rodine, čo viete, že maju problem (zdravotny, sociálny)

nadácie a charity ako take nepodporujem, už sa spreneverilo tolko penzí, že im neverím
možno ešte UNICEF, ale tých podporujem kupou pohladníc na vianoce

bejbypd
6. feb 2009

a sassi ma pravdu vlastne tentokrat sa jej musim zastat naozaj s nou suhlasim 😉

bambusko
6. feb 2009

a suhlasim, ze unicef je doveryhodna organizacia, takze kreativci z pampers to vymysleli perfektne. aj hadam kazde medium uz ukazovalo kramara pri rodiacej cernoske 😖 asi za to dostane pampersky pre maleho do 3 rokov, chudak 😀

erikasadek
6. feb 2009

bajbypd, ja osobne prispievam penazne, kazdy mesiac, pre dieta, ktore som si akoze adoptovala, tam ma zakladne podmienky pre zivot ma narok na skolu ktoru by si inak nemohlo dovolit a nemusi ist pracovat... je to len taka kvapka v mori ale staci ze sa pridaju mnohi a je stoho uzasna vec.. ktora pomaha mnohym detom osobne na miesta.. a nikto sa neobohacuje.... 😉 to ze to je taka maskujuca reklama je fakt, uz sa o tom aj mnho hovorilo, mozno nie na slovensku ale tu ano... len preto ze niekto ma ine zmyslanie , nie prave slovenske nemusi ho hned hadzat a lincovat...

bihan
6. feb 2009

Bejby, ja tu fakt nepotrebujem vyťahovať, čo pre koho robím...s MM pravidelne prispievame jednej nadácii, ktorá pomáha deťom a nie sú to haliere, ako pri jogurtoch alebo plienkach. Hlavne niečo robí pre všetky deti na tomto svete a snažím sa im nechávať čo najmenej sajrajtu, nekonzumovať ako také teľa, ktoré si kúpi, čo vidí v reklame, lebo v reklame povedali, že je to dobré.
Sassi, ******* som zvedavá, či by si niektomu dávala nobelovku aj od dvesto rokov, keď sa to tu bude len tak hemžiť odpadom.. vlastne už len odpadom, lebo vďaka takým "úžasným" jednorázovkám možno za tebou tvoj syn jedného pekného dňa príde a opýta sa, "mama, prečo nemôžeme mať deti"... potom si rozdávaj nobelovky komu len chceš a mne to tiež bude srdečne jedno..

sassi
6. feb 2009

kompliment za komplimentom... hmmm

sassi
6. feb 2009

typické ....

sassi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambusko
6. feb 2009

sassi, ty mas dokladne vsetkych preverenych, co kto robi pre inych, jasne. nepotrebujem to tu vypisovat.

a o tvojej povahe a nzaoroch svedci aj to, ze mas uz treti nick, lebo predchadzajuce 2 ti admini zablokovali /sasenka, hettie/ kvoli provokaciam a preto tu kvakas anonymne

bambusko
6. feb 2009

len pis, ty si ta prava na to 😀 😀 😀 😀 😎