Plavky, plaváčik verzus plávacia vesta

tilly
14. feb 2012

neviem, ci sa najde nejaka mamina, alebo odbornik, co mi pomoze, ale dufam 😉

maly mi plaval cele leto v plavacikovych plavkach ( http://www.mimiplus.cz/mimiplus/eshop/2-1-Plova... ) skvela vec, maly plaval uplne sam, nebol vobec problem, nemala som strach, ze by sa utopil (samozrejme sam vo vode nikdy nebol), lenze plavky nie su moc kvalitne, nie su robene na viac sezon, strasne sa vydrali (ale tak mozno aj tym, ze sme boli vo vode denne aj niekolko hodin)... cize potrebujeme nove a teraz neviem, ci kupit nove plavky take iste, alebo kupit vestu ( http://www.mimiplus.cz/mimiplus/eshop/2-1-Plova... )

dik za kazdy postreh

mat_ka
15. feb 2012

S nasimi malymi plavame hadam odkedy sa narodili a mali sme aj vestu aj kadejake plavacie dosky a nakoniec sme nasli super zalezitost. vola sa to SWIMFIN. pozri si na stranke www.swimfin.sk
pri rukavnikoch je dieta vo vode ako stupel a moze sa hybat iba nohami, pri plavacej veste je zasa telo az priliz nadlahcovane a plava na hladine. My sme vseobecne za kazdu novu srandu a malym sme kupili swimfiny. Pociatocny strach z neznameho nahradilo behom 2 dni nadsenie a pokroky ktore robili sme az nechapali. Swimfin je vraj certifikovany rovnako ako zachranna vesta doporucutjem vyskusat.

editah222
15. feb 2012

@mat_ka to vypadá dost dobře. Já jsem taky spíš za něo jiného než plovací vesty.

maruja
15. feb 2012

@tilly ahoj, tak my plaveme s rukávkama, klasický nafukovací a myslím že je to to nejlepší, meli jsme i vesty ale malá v tom visela, protože to hrozně nadlehčovalo 😉

maruja
15. feb 2012

@mat_ka to vypadá vážně dobře 🙂

katy1979
15. feb 2012

@tilly plavacia vesta by bol asi krok spat. nedrzi to maju to deti az niekde na brade. hybat a plavat sa v tom asi velmi neda.
to co hodila matka vyzera zaujimavo. My sme pouzivali iba cisto pasik a dosku aby sa mal coho chytit. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3857195&tab=9

tilly
autor
15. feb 2012

@mat_ka to vyzera super... len sa bojim, ci by si zvykol, ale zas nie je az taky maly... a ked sme mu z plavacika vytiahli par tych polystyrenov, tak si tiez zvykol...

@maruja rukavniky nechcem, maly by v tom mal obmedzeny pohyb, jeho to s plavacikom velmi bavilo, hlavne preto, lebo moze rohadzovat rukami a nie je nicim obmedzeny..

mat_ka
15. feb 2012

dakujem vsetkym, nam sa swimfin zapacil hned jak sme to objavili. Je super ze ked maly sa prestane hybat tak ho to ta plutva drzi na hladine , ale akonahle zacne kopat nohami tak akokeby plaval a ta plutva sa mu vynori a ta nadlahcovacia sila sa straca, ako ked odoberas tie polystyreny. podla mna je swimfin fakt super napad. inak material je fakt super este som sa s takym nicim nestretla, neda sa to zlomit, neda sa s toho odkusnut, ... super

kvetinqa
15. feb 2012

@mat_ka ahoj, da sa to vyuzit aj pri 1,5 rocnom drobcovi? vdaka

tak teraz neviem, ci kupit plavacika alebo swimfin...

elephant
15. feb 2012

My sme deťom kúpili tieto vesty: http://shop.divepoint.cz/detske/280-iq-cap-knit...
Sme s nimi maximálne spokojní, majú veľkosti od 1 roku. Plaváčky z vesty sa dajú postupne vyberať, ako je dieťa stále zdatnejšie v plávaní. Je to i pre totálnych neplavcov, pekne držia na tele, nelezú "na bradu", v pohybe neobmedzjú, naši s tým jazdia i na tobogánoch.

mat_ka
15. feb 2012

@kvetinqa no nechcem ta odradovat ale nas mensi mal nieco cez 1,5 roka a chvilku mu to trvalo, a tym ze je taky valibuk tak ho to akosi moc nadnasalo, ale zasa starsi mal 3,5 roka a je skorej "atleticky" typ a tomu to bolo super. vahovo boli ale +/- narovnako (11-12 kg). tak tazko ti nejako kvalifikovane poradit 🙂

kvetinqa
16. feb 2012

@mat_ka vdaka za radu, asi skoncime pri plavaciku... ja som mu chcela kupit vestu, ale ten tip od @tilly ma nastartoval, tak idem kupovat to 🙂 vdaka kocky

tilly
autor
21. feb 2012

ja sa stale nejak neviem rozhodnut... plavacik je perfektny... maly sa v tom vie super hybat, neponori sa, dobre ho to nadlahcuje, nejde mu to pod bradu... len je fakt, ze tie plavky su strasne nekvalitne, neviem, ci to bude tym, ze ich fakt vela vela vela pouzivame, ale su totalne predrate na viacerych miestach.... 😔

mat_ka
27. feb 2012

@tilly ahoj kolko ma tvoj maly kg ? mozno pre takto aktivneho plavca by swimfin bol ako uliaty.

tilly
autor
28. feb 2012

@mat_ka on ma teraz 12,5, tak nech ma v lete 13...

mat_ka
29. feb 2012

@tilly no nasi maly maju rovnako. myslim ze swimfin by sa mu pacil. plavat ako delfin alebo zralok 🙂

kapverdanka
20. jún 2013

Riešili sme nákup záchranných viest len nedávno, preto sa podelím o informácie. Možno to niektorej mamičke pomôže.
Keďže často v lete berieme deti na čln, museli sme im zaobstarať záchranné vesty, Teda takú vestu, ktorá v prípade vypadnutia dieťaťa ho udrží na hladine a to aj v prípade, že by bol v šoku, či bezvedomí. Po dôkladnom hľadaní a niekoľkých radách skúsenejších, sme sa rozhodli pre tieto vesty: http://plavacievesty.sk/detska-zachranna-vesta/ . Bola som si ich obzrieť aj naživo (a nakoniec samozrejme objednala cez internet). A som veľmi spokojná. A keď pozerám na ceny plávacích viest a pomôcok, ktoré ste tu uvádzali, tak už aj cena sa mi zdá primeraná. 🙂

chanel12345
21. máj 2015

@kvetinqa
Dobry den, co ste nakoniec kupili pre toho 1,5 rocneho? Skúsili ste ten swimfin? Dakujem za info 🙂

kvetinqa
21. máj 2015

@chanel12345 Ahoj, nie, kupovala som nakoniec plavacik a presne, ako tu spominala @tilly, je super, ale vydrzi tak sezonu, potom sa tie plavky zodrali...

chanel12345
21. máj 2015

A bol dobry? Lebo moj maly ma 1,5 roka, rad sa potapa, pod vodu vie plavat, ale nad este nie, co mu mam skor kupit?