Plienkový verzus podložkový monitor dychu

mon777
14. nov 2014

Baby, pomaly si začínam zisťovať, ktoré vecičky do výbavičky bude pre krpčeka treba a tak nejako som sa práve pozastavila pri detských monitoroch dychu a nejako si neviem rady. Sú lepšie tie podložkové alebo tie, čo sa pripevňujú na plienočku miminka? Neviete mi poradiť? Na cene mi absolútne nezáleží, dôležitá je pre mňa kvalita a istota 🙂

sam2
14. nov 2014

@mon777 ja som mala podlozkovy nanny a bola som spokojna ( plany poplach bol len 2x 😀 ). S plienkvym som osobne nebola stotoznena. Neviem ci dietatku nemoze zavadzat a rusit ho, tlacit 😉

mon777
autor
14. nov 2014

@sam2 no to napadlo aj mne, ale tak radšej si nechám poradiť 🙂 A ako to je s tým, keď mimi nie je v postielke? Má to nejaké diaľkové alebo čo? aby sa to vyplo.

sam2
14. nov 2014

@mon777 ono mas podlozku pod madracom a odtial ide kablik ktory je napojeny na taku "skrinku" a tu mas pripojenu na postielke. Vzdy ked babo polozis do postielky musis to zapnut, ked ho vyberas musis to vypnut 😀 (je to zvyk, budes to robit automaticky). A ked zabudnes ono to zacne najprv tak jemne tykat kym to zacne vrestat 😀 Dokonca ta kontrolka blika podla toho ako babatko dycha 🙂

curious_george
14. nov 2014

@mon777 ahoj, my tiež máme nanny pod matracom a sme spokojní, máme oveľa pokojnejší spánok. pár planých poplachov sme mali len úplne na začiatku a aj to len kvôli tomu, že sme podložku nemali na úplne najvhodnejšom podklade (musí to byť na ucelenej rovnej a pevnej ploche, nie napríklad na rošte postieľky).
keď bábo nie je v postieľke, tak sa to jednoducho gombíkom vypne a keď ho tam dáš, tak to zas zapneš 🙂

mon777
autor
14. nov 2014

@sam2
@curious_george
Jááj, no super 😀 Lebo veď chcieť to s mm chceme, i keď mm je taký...no 😀 Jemu je jedno 😀 ale ja to chcem určite, len nechcem kúpiť blbosť 😀 A čo sa týka toho vypínania, ak to zabudem vypnúť a bude to vrešťať, aspoň si zapamätám, že to treba vypínať 😀
A ešte čosi som sa chcela na to opýtať, len už neviem čo 😀 Jááááj...ono to najprv vybruje alebo ako? Aby mimčo začalo dýchať, či to hneď huláka, aby nás to upozornilo?

zojula
14. nov 2014

Ja som mala pod matracom, babysense II a mala som ooooovelaaaaaa pokojnejsi spanok ako pri prvorodenej, ked som nemala ziadny. Spokojnost velkaaaa, zo svojej skusenosti odporucam 🙂

luciacv
14. nov 2014

Ahoj, no ak si v 4. tt, tak máš ešte fúru času. Klasický, podložkový monitor sa dá aj požičať, myslím v poisťovni zdravotnej alebo v pôrodnici, alebo kúpiť tu na MK. My máme BabySense, ale mňa velmi lákal ten plienkový. Vela totiž cestue (babky a tak) a s podložkovým je to väčšia oštara pri balení. Napokon sme však plienkový nekúpili, lebo malý často spával s nami. A keby bolo podla mňa, tak ho ani nemáme, ale môj muž si pochvaluje spomínané svetiellko, že sa mu potom lepšie, pokojnejšie spí. Ešte jeden postreh: sú aj monitory s pestúnkou (vysielačka, keď si napr. v kuchyni, aby si počula, že sa malé prebralo), ale toto je podla mňa lepšie riešiť separé.monitor sme používali len vyše polroka a vysielačku viac ako dva roky. Držím palce.

sam2
14. nov 2014

@mon777 ten nanny nevybroval. Ak nezaznamenal dych zacal tam tukat a po niekolkych sekundach sa spustil alarm 🙂

sam2
14. nov 2014

*tak tukat 😀

piskotka3008
14. nov 2014

Ja som kupila babysense ten najnovsi model-zial doteraz asi len raz pouzila (maly ma 2,5 mesiaca), spinka totiz so mnou...postielku sme kupili tiez zbytocne :( vobec totizbyt sam netoleruje. Snad sa to casom zmeni...

mon777
autor
14. nov 2014

@piskotka3008 a ten babysense je aký?

beruska141
14. nov 2014

ja zasa na plienkovu Snuza Hero nedam dopustit. je to podla mna najlepsi monitor, malemu to absolutne nezavadza, krasne to blika, aj cez perinku som videla to blikat. ma to vela roznych funkcii, napriklad ti to signalizuje, ze ma dieta malo pohybov, aj sa nehybe vobec, najskor to vibruje a zobudi babatko, ak sa nehybe ani potom, potom spusta alarm. mozes si nastavit, aby ti to tikalo pri kazdom pohybe, da sa to aj vypnut to tikanie. rano podla farby svetielka vies, ci bola v noci nejaka prihoda (pustene vibrovanie, malo pohybov atd). a hlavne sa to da pouzit vzdy a vsade. ja to malemu zakladam aj do kocika, na gauci ked spi, v posteli, v postielke, ked cestujeme, nemusim prevlacat celu podlozku a postielku, no proste, ja som spokojna. mala som to aj pri dcere a mam to teraz aj pri syncekovi a som nesmierne spokojjna... 🙂

anitra11
15. nov 2014

my sme mali matracový - Nany - spokojnosť, presne ako píšu baby vyššie ... 🙂