Skúsenosti s bavlnenými plienkami

maminkajanka84
18. máj 2018

Ahojte maminy, prosim o konkretne skusenosti s bavlnenými plienkami. Ktore su najvhodnejsie od narodenia, a hlavne aku zasobu ich je potrebne kupit si na zaciatok. Dakujem

ink
18. máj 2018

Ahoj, ja som si kupovala nebielené plienky xkko. Tie mi odporučili v obchode, že sú to tie najviac podobné klasiky našich mám. Ale viac som bola spokojná s tou istou verziou len bielenou, akoby lepšie sala a menej sa vyťahala praním.
a teda optimálny počet je 25 a viac. Ak by si prala každý 2 /3 deň. Štvorce ti schnú asi najrýchlejšie a spotreba na začiatku je asi tých 10 plienok za deň, tak kým sa ti perie tých 20, tak máš tých 5 kým ti poschnú a prežehlíš.. Ja mám 30. Akurát mi to tak vychádzalo. Ale ja som používala s plienkou aj vložku pre zvýšenie savosti. Inak mi vždy pretiekol.
A potom je tu ešte otázka vrchných plienok. Tých mám asi 8, dá sa to s nimi akurát.

jabuducanevesta
18. máj 2018

ahoj, ja som mala 7O ks len latkovych stvorcov, tie ti na zaciatok stacia, ale okolo polroka uz mi zacal viac cikat, kedy som davala po dome len latkovky, castejsie som si ho mohla prebalit, ale na vonku som uz davala vkladacky frote alebo bambusove, tych potrebujes tolko, ze schnu ti dlhsie, hlavne v zime, nesmies ich dat na radiator, ani do susicky

mimac
18. máj 2018

na začiatok postačí aj 50ks obyč.bavlnených látkových plienok a 5ks vrchných PUL nohavičiek, možno pár separačiek na stolicu tak do cca 3 mesiacov veku dieťaťa...potom zistíš, či budeš dokupovať niečo viac...ja som fičala iba na tomto a bolo to perfektné

ladyblcha
19. máj 2018

@jabuducanevesta vkladacky mozu do susicky, nesmu iba avivaz, lebo znizuje savost. Na vkladackach mam znak susicku s jednou bodkou, takze je povolena. Aj baby v skupine kludne davaju, ved to je bavlna, konope alebo bambus. Ale vlniacky nesmu.
Pul nemozu tiez samozrejme, kvoli tej vrstve.