Plienky pre novonarodenca. Kúpila som ich výhodne?

loren
4. feb 2007

chcem sa opytat vsetky pisu ze kupili plienky do nemocnice Pampers 1 new born ci ako sa to pise a ja som kupila Pampers 2 slep play. Tie su od 3 do 6 kg tak sa mi to zdalo skoro rovnake ako tie jednotky tie su od 2 do 5 kg. A tych druhych je tam skoro 80 a za tu istu cenu .Urobila som chybu ci je to v pohode?

eva4444
15. mar 2007

ahojte, mozno to uz bolo rozoberane, necitala som celu diskusiu, ale mam otazku: su plienky pre chlapca ine ako pre dievcatko? ci je to jedno. predsa chlapcek cika na inom mieste 😅 alebo su vsetky 'univerzalne'?

melory
15. mar 2007

su vsetky unisex - cize univerzalne

eva4444
15. mar 2007

😀 diiik

papula
16. mar 2007

ste tu niektore co pouzivaju aj klasicke bavlnene plienky?myslim iba tie bez pampersiek?Ja neviem ja si myslim,ze to je zbytocne davat babatku od narodenia hned pampersky nestacia klasicke bavlnene?

majka35
16. mar 2007

papula ... je to rozhodnutie každej mamičky, ale ak máš chuť dookola prať a žehliť bavlnené plienky, prosím ... máš môj obdiv, to myslím vážne ... ja si radšej doprajem taký malý "luxusík" ako sú jednorazové plienky ... ono keď spočítaš energiu, vodu a prášok na pranie, čo spotrebuješ pri praní, vyjde to cenovo rovnako ... a napríklad dnes sa mi stala taká vec, že som malu prebalila, hneď, ako som jej zapínala dupačky, už som si všimla, že kaká, tak som ju prebalila znovu a keď som jej dávala behom 5 minút tretiu plienku, hneď ako som ju položila pod zadoček, malá začala piškať ... takže hajde po štvrtý kus ... neviem, si predstaviť, že by som takto mala meniť a prať bavlnené plienky ... 🙂 🙂 🙂

papula
17. mar 2007

majka vsak uvidim,ale asi to aj mna po case prejde a zacnem aj ja s jednorazovkami vsak uvidime 😉

kamilecka
17. mar 2007

Ahojte,chcem sa opytat.Hodia sa do porodnice pre novorodenca tesco fialove pre 3-5kg?

erika153
17. mar 2007

kami ano hodia. kocky co boli so mnou na izbe mali obe tesco plienky a od nich som sa vlastne o nich dozvedela! 😉

kamilecka
17. mar 2007

Ahoj Erika,pytam sa preto lebo ideme o chvilku do hyperu a zevraj je doba akcia z 368 na 299sk + darcek zadarmo 🙂 ze ci to su ok plienky a ci je to ok cena.

andrea.m
17. mar 2007

papula práci česť.pri synovi som vydržala "frajerovať" dni pri dcére som to ani neskúšala.ale ked niesi sama a máš niekoho kto ti navarí uprace požehlí máš šancu si myslím.

newyorkgirl
17. mar 2007

kamilecka, plienky dobre, ale tie obrusky mne napriklad smrdia, omnoho lepsie su obycajne tescove modre, alebo super su tie sensitive tescove fialove, tie kupujem odkedy raz boli tiez zadara, krasne vonaju 🙂

leila
17. mar 2007

ahojte, chcem sa opytat na plienky fixies, ci su dobre? alebo radsej pampersky? a tiez ze ci je potrebne mat do porodnice plienky s vyrezom pri pupceku, pretoze som pocula ze aj tak ho zakryju lebo siahaju po hrudnik, ak nie az po krk 🙂 🙂 🙂

newyorkgirl
17. mar 2007

inac by the way, tescove plienky su v akcii kazde 2 tyzdne, uz to mam odsledovane, tak sa s nimi netreba ponahlat 😉

kamilecka
17. mar 2007

New mnw nejde tak ani o ten darcek co je k plienkam kedze obrusky som kupila tesco fialove ked mali zlavu zo 60 na 39.Hlavne tie plienky ci je ok cena za 80ks 299sk

biccy
17. mar 2007

Leila,ja pouzivam fixies plienky a som s nimi velmi spokojna. 😀 Do porodnice som nebrala original s vyrezom.Zoe mala v nemocnici pupcek zalepeny,a aj doma.Takze to vobec nevadilo.A plienky som mala velkost 2-5kg a aj tak jej boli este trosku velke(pri porod hmot.2850g),ale pupceku vobec nevadili. 🙂

kamilecka
17. mar 2007

New chcem ich kupit teraz lebo uz niejako nevladzem chodit po obchodoch a to a caka este asi 5 tyzdnov 🙂

newyorkgirl
17. mar 2007

kamilecka, lepsiu cenu asi nenajdes a su naozaj dobre, tak nevahaj 😉

erika153
17. mar 2007

kami ano aj u nas v cechach su teraz v akcii za 199ck a to sa fakt oplati. na slovensku som kupovala za 299sk a ked niesu v akcii stoja 399sk.a vcera sked som videla tie utierky ani som si ich nčevzala aj ked su zadarmo. naj su tie tesco sensitive ale skoro nikdy ich nemaju ale aj tie druhe su fajn. 😉

kamilecka
17. mar 2007

Dik za rady zienky ste zlatucke 😉

leila
20. mar 2007

biccy diky 🙂 tak kupim tie 2-5kg velkost 🙂

zuz11
20. mar 2008

burina111 • 1d • 30. apr 2007 o 20:17
ahojte baby,
potrebujem poradiť, ako ste balili vaše drobce po narodení. či ste im dávali látkové plienky a poštolky a ako dlho, ale ste používali hned jednorázové plienky... 😒

jenis • 1d • 30. apr 2007 o 20:30
Ja som v nemocnici davala len latkove, ale doma som davala jednorazove plus este dve latkove aby bola nasiroko a pravdaze postolky

mimi109 • 1d • 30. apr 2007 o 20:56
ja som malej davala 1 papersku a na to 2 latkove plienky
ako dlho balit na siroko ti povie ortoped 😉

misa3 • 1d • 30. apr 2007 o 21:08
Ja som davala pampersku a postolky,pretoze v porodnici mu pozerali nozicky a povedali,ze to staci.Ked sme boli u ortopeda po prvykrat nariadil dve plienky a postolky,ja som davale pampersku a na to plienku a mali sme stastie,pretoze asi od troch mesiacov ich mal take dobre,ze sme nemuseli davat nic a zostala nam len pamperska.

tonicka • 1d • 30. apr 2007 o 21:11
ahoj, ja som davala 1 jednorazovu a 1 latkovu a postolky. 😉 Oni ti to povedia aj v nemocnici. 😉

bellasandra • 1d • 30. apr 2007 o 21:22
Ja som davala pampersku- a na to 1 bavlnenu + postolky, ale to na radu ortopedicky. 🙂

hanka274 • 1d • 30. apr 2007 o 22:54
ahoj, my tak ako jenis a mimi, pampersku a 2 latkove+postolky.
Inak to cumim, ze aj ine davali 2 latkove, som myslela, ze co trepe moja dr. na zaciatku, ale pocuvla som a posluchla. Ved uskodit nemoze.
No a uvidis co ti povedia v nemocke a aj detska dr. Nazory sa mozu lisit. To si potom musis vybrat ty, skor podla ortopeda. 🙂

lindda • 1d, snž • 30. apr 2007 o 22:59
ja som daval pampersku a jednu bavlnenu a postolky 1mes. ortoped nam povedal ze mame vsetko ok a uz nemusime balit 😉

vikuska • 1d • 1. máj 2007 o 11:30
Ahoj,ja som davala od zaciatku pampersku,na nu 1 bavlnenu plenku + postolky.V porodnici to taktiez robili.Davala som to tak mesiac ked po kontrole ortoped povedal,ze uz nie je potrebne dalej balit na siroko,tak som uz davala,len pampersku.Takze od 2.mes.som uz davala len pampersku.

katrin • 2d • 1. máj 2007 o 11:42
ja som dávala jednorázové plienky. Široké balenie som robila tak, že na dupačky, ktoré mali chlapci oblečené som dávala poštolky. Oni boli totiž takí maličkí, že poštolky (č. 0) im bolo veľké aj na bavlnenej plienke. Ale aj tak, ako píše tonička, najlepšie ti to povedia v pôrodnici, ako to treba robiť

burina111 • 1d • 1. máj 2007 o 20:32mohli

rpinguin
20. mar 2008

dievcata, prepacte, ze vam tu takto vtrhavam do debaty, ale mam otazku na vas skusene. Nevyznam sa v cenach plienok. Kolko stoja na Slovensku plienky roznych znaciek? Idem totii o mesiac na Slovensko a neviem, ci si mam brat plienky z Nemecka, ci nahodou na Slovensku nie su drahsie. Za odpovede som vam vopred vdacna.