Plienky pre novorodenca. Aké kúpiť?

lenik89
2. nov 2011

Ahojte chcela som sa spýtať aké plienky ste kupovali pre novorodeniatka a ako ste s nimi boli spokojné. Ja som si teraz bola kupovať plienky do pôrodnice a kúpila som Happy new born 2-5 kg. Mate niektorá s nimi skúsenosť? Ďakujem 🙂)))

nuna55
2. nov 2011

tiež som zvedavá tak poradte

janka_pn
2. nov 2011

u nas pampers, neskor babylove 🙂 zacinala som najmensimi. druhy krat by som hned zacinala s babylove...

ela2710
2. nov 2011

@lenik89 my sme kupili pampers 2-ky, spokojna som bola, su sice drahsie, ale nam vyhovuju 🙂
teraz uz kupujeme 4-ky, zatial som nenasla znacku, ktora by mi vyhovovala viac

martinkatinka
2. nov 2011

ja som kúpila do porodnice obyčajné najmenšie čo mali... a potom sme začali používať babylove... som maximálne spokojná...

jerryjanka
2. nov 2011

Babylove 1
happy bella nemaju pružný pásik ja mam radšej plienočky ktore ho maju lebo tak nesťahuju bruško bábatku a prispôsobia sa aj ked sa bruško nafukne 😵

monulicka
2. nov 2011

my mame kupene Pampers Premium Care 1 a s Pampers budeme pokracovat, u nas sa osvedcili najlepsie 😉

ivv
2. nov 2011

My sme pouzivali Pampers Premium Care. Su pre malicke babatko najmaksie.

malinovka333
2. nov 2011

ja som kupila pampers newborn 2-5kg,potom som kupovala len tesco newborn a babylove a som bola max spokojna

modrofuzik11
2. nov 2011

my mame fixiesv su super, zapareninky iba malicko (na tie pomoze bepanthen), len problem je v tom, ze ich v poslednej dobe neviem moc zohnat...

gabika7706
2. nov 2011

@lenik89 pampers premium care, tie newborn z tejto sady su perfektne, pri tejto znacke sme zostali vlastne doteraz. Happy su na moj vkus velmi hrube a tvrde.

melonik7
2. nov 2011

pre mňa NAJ boli Pampers Premium Care Newborn..ako prvé plienočky..

babul83
2. nov 2011

My pampersky premium care newborn do pôrodnice. Pri pamperskách som zostala. Skúšala som aj iné aj pri staršom aj pri mladšom, ale obaja mali z iných viac-menej zapareniny a starší mi všetky okrem pampersiek (aj tie občas) precikával. Huggies v žiadom prípade u nás. Obaja z nich mali veľmi veľké a škaredé zapareniny.

adapo
2. nov 2011

My sme mali pampers newborn a kombinovali sme ich s babylove, pri ktorých sme aj ostali. Nedám na babylove dopustiť.

katrinka8
2. nov 2011

My sme v porodnici mali pampers new baby a potom este aj 2-ky tieto. 3-ky boli uz parfemovane, co sa mi zda chore, aby plienky vonali - zbytocna chemia ☹ Navyse mi to smrdelo este horsie, ako ked boli ine len pocikane. Tak sme presli na Huggies premium - mame ich doteraz a sme spokojni. Parkrat sme ich prestriedali s Pampers premium care - tie nastastie nie su parfumovane. Ale trochu mi vadilo, ze su dost farebene, co sa mi tiez zda, ze je zbytocne napustene chemiou...

prettybaby
2. nov 2011

pri starsom Radkovi sme zacali na Pamperskach, a viacmenej oskusali znacky - Huggies,Babylove,Tesco...Ficime na Babylove (obcas ak su peniaze navyse Pampers) ale jednoznacne najviac sa osvedcili Babylove. Huggiesky nam strasne precikaval, tak sme ich mali asi raz , aj to sme neminuli cele balenie.
Pri mladsom Davidkovi, sme zacali Pampers - no straasne sa nam zaparil a vyhadzal az do pluzgierikov, skusili Huggies, no neustupovalo to a nakoniec Babylove- ktore sa opat osvedcili a sme pri nich .)

zhrkz
2. nov 2011

V pôrodnici sme mali Pampers new born, potom sme začali používať látkové a látkujeme už 16 mesiacov. 🙂 Nebanujem. Keď potrebujem dať papierovú, tak babylove, alebo Tesco.

anicka1981
2. nov 2011

ja som mala pampers active baby, newborn, a boli super, premium care velmi rada nemam, lebo je tam taka sietka a ta sa lepila na zadocek 😝 ,, ale active su super, makucke a priedusne,, nemali sme este ani raz rapareny zadocek,,, drzim vam palce, aby vam to super dopadlo 😉 a neviem, ja som nemala parfumovane active baby ani raz,,,,, mozno myslela sleep and play a tie sme nemali, nexperimentujeme velmi, a obrazok je z vonku, takze na kozu sa nedostane niake farbivo, a urcite, aj ked neake je. tak nemoze byt nebezpecne pre babo,,, krsna nam kupila huggies premium, tie boli dobre,, ale v porovnani s active baby boli troska pavnejsie a aj hrubsie, ale dali sa,,,,

magali
2. nov 2011

@katrinka8 pampers premium care niesu parfemovane? tak to asi preto tak strasne smrdia.. nas maly sa z nich zaparil

inak my sme mali do porodnice jeden balik tesco newborn a jeden babylove a tym sme verni doteraz.. Pampers sme mali neustale precurane, teraz uz je to lepsie, stvorky nam sedia, ale kupujeme aj tak iba babylove

martina2001
2. nov 2011

@lenik89 ja som teraz skúšala pri malej viac druhov plienok, ale zostávam verná pamperskám hlavne active baby, a sleep and play používame cez deň. Mne prídu pampersky také prispôsobivé a malá je spokojná. Pri synovi som ich užívala tiež, ale to je už 10rokov 😉

katrinka8
2. nov 2011

@magali - no nemali ziadnu vonu 😀 Zdalo sa mi na nich lepsie ako na Huggies jedine to, ze su trosku mensie - tensie, ci co. Ale nie o vela. Inak sme ostali verni Huggies premium - obycajne huggies precikala a navyse boli akesi nepruzne, ci co.

irsina83
2. nov 2011

@lenik89
@nuna55 huggies biele balenie z organickej bavlny, dlhsie vydrzia...pampersky su velmi tenke a rychlo sa precikaju... my pouzivame huggiesky stale a pre nas su naj.... a este velmi dobre su aj babylove z DMka 😉

kohutovci
2. nov 2011

ahojte.. ja cakam prve dietatko a tiez ma tato tema zaujima.. zvazovala som ci latkove, alebo pampersky.. nakoniec som sa rozhodla ze to budem riesit pamperskami.. sestra ma teraz 3 mesacnu dcerku.. poskula rozne plienky a dala mi takyto verdikt.. najlepsie su podla nej pampersky.. pretoze maju mriezku cez ktoru stolica krasne prejde a mala je cistucka.. Huggiesky vraj maju tiez mriezku ale prejde cez nu minimum kakanice a mala ma toho na sebe viac ako na plienke 😒 babylove som jej poradila na odporucanie susedy, ktora s nimi bola maximalne spokojna a tie setra zatratila uplne, ze horsiu plienku nezazila.. tak neviem 😖 asi si to fakt kazdy musi vyskusat sam.. co vyhovuje dietatku aj rodicom..

lenka311
2. nov 2011

@lenik89 Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s Tesco Premium - tie zelené, majú ich len v Tescu, no a ideál sú samozrejme Pampers, mne vyhovujú Active, ale kvôli cene jej ich dávam len na noc.
Do pôrodnice som si brala Huggies, ale tým sa teraz vyhýbam, veľmi často mi ich preciká, kamoška mi povedala, že sa jej zdá že sú skôr robené pre chlapcov ako pre baby a to mi potvrdili viacerí známy...
Tie Happy čo si kúpila mi nevyhovovali vôbec, ale kým je dieťa malé - do toho pol roka to nie je až také hrozné s tým precikávaním - nehmýria sa toľko - plienky väčšinou pretekajú po bokoch, takže Ti to bude stačiť, teda pokiaľ nebude mať na ne alergiu, aj také deti poznám.
Nechaj si tie, potom skúšaj, ono každému vyhovuje niečo iné a naučíš sa, takisto v každom veku je to rozdielne - podľa množstva tekutín a podľa pohybu...
Tie babylove som neskúšala, DM tu široko ďaleko nie je, ale hodne si ich chvália, isto ich ešte skúsim aj ja..

martinkaastefanek
2. nov 2011

@kohutovci presne tak, my sme s pamperskami max spokojni so vsetkymi troma druhmi, hugies jeden velky otras a dalej sme uz neexperimentovali a vratili sa k pamperskam su jednickove, este sa mi nestalo aby sme boli zapareni, otlaceni aby nam nastacila jedna plienka na celu noc ...su super 😉

monram
2. nov 2011

rozhodne pampersky 🙂 všetky 🙂

luba142
2. nov 2011

@lenik89 ja som kupovala Pampers New born 2-5 kg a potom od 4 kil sleep& play, ale doteraz sme pouzivali plienky z DM- Babylove, su super

magali
3. nov 2011

@kohutovci a to akoze aj ked papa tuhu stravu, tak jej to prejde do plienky? no mne teda nie.. zasrana rit je zasrana rit, este sa mi nestalo zeby mal maly cistu ritku a kakanicu zamrezovanu v plienke 🙂 aha teraz som is vsimla ze ma tri mesiace, tak to asi ano, kym papa len mliecko ale potom uz to take jednoduche nebude.. nam zasa sedia pampersky az od c 4 ale inak mam fakt radsej z DMka.. pampersky su akesi male, akoze su makke a vsetko, ale maly ich ma na predu pod pupkom a vzadu krize hole po chvilke pohybu a tie babylove ma zakryte cele krize, mne sa aj to na nich paci.. akoze je samozrejme teplo obleceny, ale aj v noci ja to dobre podla mna.. a neznasam tu reklamu na pampersky ze jedna na celu noc, to by som mu nemohla dat ani mlieko na noc aby z toho nemal velku bambulu.. neviem ako vy ale ja castejsie prebalujem ked ma pampers, malemu sa asi do nich dobre cika.. ale presne ako pises, kazdy si musi odskusat co je dobre

kohutovci
3. nov 2011

@magali he he.. dobre si to napisala.. som zvedava ako to bude sestra riesit po par mesiacoch 😀 ale ved vsetci sa ucime.. uvidim ako sa popasujem s plienkami ja 😉

gabika7706
3. nov 2011

@magali ja mam presne opacnu skusenost, od narodenia som malemu davala pampers premium care, potom sme nejako nevedeli chvilu zohnat nasu velkost, tak som kupila babylove a za ten isty cas, co by v pampers bol v podstate suchy mi babylove pretiekli, mal to strasne hrube, napucane, body mokre...takze som tie super plienky predala kamoske a kupili sme zas osvedcene premium.
Ale pri dcere som pouzivala na striedacku aj babylove, aj tesco (vtedy to boli fialove), obcas aj tie z Lidlu, no pampers urcite u nas vyhravaju.

@kohutovci tie vacsie premium care uz tu "mriezku" nemaju, ale ako pisem vyssie, moja skusenost, ze su najlepsie 😉

lenik89
autor
4. nov 2011

Ďakujem pekne za odpovede a vidím že asi budú najlepším riešením pampersky podľa toho čo som si prečítala 🙂)