Pocikávanie sa 3,5 ročnej dcéry v noci

zuzu21161
31. júl 2017

Dobrý deň prosím vás o radu. Mám skoro 3,5 ročnú dcéru a v noci sa mi pocikava. Už som z toho zúfalá, neviem si s tým rady. Ďakujem

baryana
31. júl 2017

Treba dat vecer uz menej pit.pred spanim vycikat a ja som potom este okolo pol noci davala vycikat.

zuzu21161
autor
31. júl 2017

@baryana ja tiež ju zoberiem ale ked sa mi zobudí tak mi utecie zo záchoda

tarvika
31. júl 2017

pocikavanie v noci je ok do 5r. ak sa to stava casto a nevie to ovladat, zvazila by som dat naspat plienku na noc. hlavne dieta nehresit, nezahanbovat a neriesit to na verejnosti.

kvetinka75
31. júl 2017

treba dodržiavať pitný režim cez deň a na večer obmedziť, samozrejme, teraz v horúčavách nie, ak to neprejde do 6 rokov, potom treba navštíviť nefrologa, dovtedy je to v pohode

pribinak
31. júl 2017

dala by som najskor skontrolovat moc, ci nema nejaky zapal, teraz sa beha po kupaliskach, jazerach, mohla nieco chytit

su brutalne horucavy, davaj jej pit, kolko potrebuje, radsej sa ty zobud a daj ju cikat okolo 1-2 hod rano.

zuzu21161
autor
31. júl 2017

@kvetinka75 takže si nemusím s tým lámať hlavu ze robím niečo zle

zuzu21161
autor
31. júl 2017

@pribinak na kúpalisku sme boli raz a rada by som ju dala cikat ale ona mi z toho záchoda utecie s tým že cikat nechce

kvetinka75
31. júl 2017

@zuzu21161 určite nie, len keď prejdu tieto teplá, obmedzte večerné pitie + potraviny, ktoré obsahujú veľa vody - melony, ovocie, polievky. A vydrž. Zbytočne nestresuj. Ak by to aj dlhšie trvalo, treba navštíviť nefrologa a čo mi raz povedala jedna nefrologička, keď to u dievčať neprejde to 6 rokov do prvej periody určite. Aj tak bolo v tých prípadoch, ktoré poznám.
Pokiaľ sú tam samozrejme vylúčené iné príčiny.

zupka33
31. júl 2017

Moja mladsia sestra sa pocikala skoro do 8 rokov. A to nie len v noci. Najprv s nou chodili po vysetreniach, ci nema drziaky slabe, ci ma oblicky v poriadku, tolko sa s nou nabehali po doktoroch a nikdy sa na nic neprislo. Vtedy nasim doktorka tiez povedala, ze jednoducho musia pockat kym to prestane. Tak sa nakupili gumenne plachty a cakalo sa. Ale vy to este skusajte ju davat aj na zachod, nepit vecer a tak, kym je takato malicka.

daninka2
31. júl 2017

Ja sa vyjadrim tiez kedze ako mala som si s tym velmi vela vytrpela.. tiez som sa pocikavala noc co noc niekedy aj 2x myslim ze sa mi stalo este aj vo veku 10-12 rokov obcas, skolske vylety boli pre mna nocnou morou. A kolko som sa po doktoroch nachodila, ake bolestive procedury som pretrpela, u nefrologa az do 17 rokov. Mamina bola na prasky somna. Nikdy sa nic nenaslo, ziadny zdravotny dovod. Ja som jednoducho tak tvrdo spavala ze som sa nezobudila ze mi treba curat. Aj ked ma budili kym som prisla k sebe uz bolo vsetko ocikane 😂