Polohovaciu podložku na vyležanú hlavičku?

adulik16
28. jan 2009

Ahojte mamicky, prosim Vas, pouzivaju vase babatka polohovaciu podlozku alebo polohovacie hniezdo?Moj maly ma 3 mesiace a ma trocha vylezanu hlavicku. Docitala som sa na internete, ze toto by malo tomu zabranit. Nie je to lacna zalezitost, tak zvazujem, ci kupit alebo nie.

danu
28. jan 2009

ahoj my sme polohovaciu podlozku pouzivali, chcela som aj preto lebo ked som videla niektore deticky& aku maju chudatka zlezanu hlavicku mrzelo ma to. my sme mali tuto
http://www.biga.sk/vankuse-podlozky/sassy-poloh...

zelmirka1
28. jan 2009

aj moj maly mal trochu zlezanu hlavicku lebo si oblubil len jednu stranu...kym bol v perinke snazila som sa ho davat na bok - neoblubena strana samozrejme a neskor som podkladal hlavicku len zrolovanou plienkou....dolezite je cez den vela podnetov davat na druhu stranu aby si zvykol mat hlavicku na tu stranu a uz sa to zlepsilo. Samozrejme to plati ak nema niaky vaznejsi problem, porad sa s doktorkou ci nahodou nema trochu zablokovany krk alebo nieco ine.

adulik16
autor
28. jan 2009

zelmirka,moj ma hlavicku zlezanu vzadu,zvykol si ju mat rovno.

Danu, prosim ta a pomohlo to?

cristin
28. jan 2009

adulik,aj mojej kamaratky syn ma zlezanu hlavicku a jej lekar poradil polohovaciu podlozku alebo aj vajicko do auta ma taku istu funkciu.Urcite to nepodcen!

danu
28. jan 2009

adulik mame tak krasnu hlavicku ze az, ja som ju kupila este pred porodom lebo nechcem aby sa raz dietatu smiali ze ma zlezanu hlavicku ked tomu mozem predist 😉 ja osobne odporucam

pammy
28. jan 2009

Ahojte,
nas maly sa casto toci doprava, cez den ani nie, tam ho stimulujem na lavo, ale v noci sa vzdy otoci na pravu stranu. Neviem ako tomu zabranit. Polohovacia podlozka pomaha? Moze na nej spat aj v noci? Dakujem.

stvura
28. jan 2009

No to spanie zaujima aj mna. Nie preto ze by sme mali zlezanu hlavu, ale aby som troska maleho "ohranicila" aby sa tak velmi netocil a zuzila mu priestor.

atreides
28. jan 2009

když se malá narodila, tak otáčela hlavičku jen do prava a měla ji trošku šišatou, ale začali jsme ji podkládat kilovkou rýže zabalené v plínce a nevím jestli tím nebo samo, ale po čase začala strany střídat a hlavičku máme krásně kulatou

pammy
29. jan 2009

Ked nam ani ta ryza nepomaha, aj tak si tu hlavku otoci...

nimi22
29. jan 2009

pammy, uvidis po case si vsimnes ze tu stranu lubi viac aj moj maly tak mal, po troch mesiacoch uz tocil na obidve, tiez sa mi zdalo ze to ma vvlezane ale teraz ma krasnu hlavicku, aj doktorka nam pochvalila, paci sa mu ta strana, neboj 😉

amdeis
29. jan 2009

Nuz Danielka sme museli polohovat, kedze mu natrhli krcny sval pri porode. Kupili sme polohovaciu podlozku do 400Sk.Trosku to pomohlo. Cim bol starsi a silnejsi tym skor sa dokazal zvrtnut ako nema. 😝 My sme vzdy zrolovali uterak, ulozili ho do roku postele, Danielka na uterak aby bol na naklonenej rovine a od trupu nadol zafixovali bud opat zrolovanym uterakom alebo tou polohovacou podlozkou. Kedze nesmel mat vobec hlavu doprava museli sme ho fixovat valickami soli zabalenymi v uteraku alebo obliecke. Nech to znie akokolvek divne, sol je tepla, nechladi, nie je ani uplne tvrda lebo je sypka. A dokonale fixovala lebo nou teda naozaj nepohol.Cez pravu stranu postielky sme mali bielu lpienku aby sa nepozeral na obrazky na hniezde a na lavejs trane mal htacky a obrazky a podobne. Tak isto sme k nemu pristupovali len z tej jednej strany aby neotacal hlavku nezelanym smerom. Tak hadam si nieco vyberies. Polohovacia podlozka je fajn ale pre male babatka co nemaju silu a volu. Lebo kde je vola tam je cesta. 😀

dagina
29. jan 2009

Ahojky, dneska při koupání jsem také zjistili, že má malá mírně slehlou hlavičku na jedné straně, přesto že ji v postýlce pravidelně přetáčíme (k nohám /k hlavě), stejně na tu jednu stranu hlavičku víc přetáčí. Teď když to víme, tak si to samozř. víc pohlídáme, zatím jsem ji hlavu podložila srolovanou plenou..., a co ty válečky???? Vyloženě to tady nikdo nechválí... 😒 .