Pomôžte prosím s oblečením alebo peniazmi

simonka13052011
5. feb 2013

Som mamicka na materskej dovolenke. Mam dvoch syncekov. Starsi ma 5 rokov a mladsi ma 2 rocky. Pred dvomi mesiacmi mi zomrel priatel a otec mojich deti na nasledky pracovneho urazu. Byvali sme v podnajme, ale nakolko beriem len matersku 190 eur + rodinne pridavky 40 eur, sme podnajom museli opustit. Teraz aj so synmi byvame u mojej mami, ktora je vsak tazko chora a je na invalidnom dochodku. Takze zijeme ako sa hovori z ruky do ust. Preto touto cestou prosim dobrych ludi o pomoc.Ci uz je to nejake oblecenie pre mojich syncekov alebo potravinova pomoc a mozno by nam niekto prispel aj nejakym tym eurkom ( moje cislo uctu 2918967943/1100). Je mi to trapne takto prosit cudzich ludi, ale uz neviem na koho sa obratit. Dufam, ze dobri ludia este existuju. Vsetkym vam velmi pekne dakujem.

sissy27
5. feb 2013

@simonka13052011 je mi ľúto, v akej situácii sa nachádzaš, ale začať musíš v prvom rade od seba...
keďže ste neboli manželia, tak na vdovské nárok nemáš, ale deti na sirotské alebo náhradné výživné by mali mať - pozisťuj, vybehaj... možno nejaký nárok na príspevok v hmotnej núdzi, alebo opatrovateľský na maminu...
tvoj partner umrel na následky pracovného úrazu - zamestnávateľ sa nechystá vyplatiť odškodné?
neuvažovala si nad zamestnaním? neviem, či si pred materskou pracovala, ak aj nie, nedá sa večne žiť len z príspevkov druhých, takže aj toto by si mala začať riešiť čo najskôr, deti už nie sú úplne maličké, isto sa bude dať nájsť aspoň nejaká pomoc v domácnosti alebo v reštike v kuchynie...

simonka13052011
autor
5. feb 2013

@sissy27
moj priatel pracoval na zivnost, takze ako zivnostnik nemal narok na nic ☹ a pracovat mozem zacat az po skonceni MD, nakolko mama nie je schopna sa postarat o mladsieho chlapceka.

sissy27
5. feb 2013

@simonka13052011 pre deti je škôlka...okrem toho môžeš poberať aj rodičák a aj plat budeš mať, takže rodičák by si mohla kľudne obetovať aj na opatrovateľku... alebo by si ty mohla niekomu opatrovať deti a zarobila by si si...
kto chce hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...

sisaha
5. feb 2013

@simonka13052011 tvoje deti maju narok na sirotsky dochodok http://openiazoch.zoznam.sk/dochodkove-sporenie...
vybav si to a takisto ako ti radi sissy27 by som pouvazovala o jasliach, alebo skolke a skusila si najst pracu..Pytanie oblecenia, alebo penazi ti neriesi zivot do buducnosti

alka221
5. feb 2013

a preco si nehladas pracu? ved rodicak das na jasle skolku.. nechapem taketo zmyslanie. a uplne suhlasim
@sissy27 kto chce hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody... 😒 deti su uz predsa velke..

monikajaco
5. feb 2013

naozaj nic v zlom ale akosi sa vzdy pozastavim nadtym ,ked sa ludia stazuju na internetovom fore ... to minimalne znamena ze maju pristup k internetu a pocitacu a to je podla mna nadstandart ktory v zlej zivotnej situacii nepotrebujes ... nesudim nechcela by som byt v tvojej situacii ,ale akosi mi to neide do hlavy ... neverim ze tu vysedavaju v internet cafe ..a ak ano aj tam treba platit ....predaj pocitac odhlas internet a hned mas par euk k dobru .... alebo napis ze je bratov ...klasika

kikaski
5. feb 2013

ja celkom nerozumiem ani tomu, prečo sa tu reaguje, keď sa nechce pomôcť. Poslať niekoho do práce je najľahšie, ale všetci dobre vieme, ako to u nás s prácou je a možno to nieje až také jednoduché. Ak pani potrebuje pomoc s oblečením, nieje hanba skúsiť to touto cestou, možno je veľa žien, ktoré toho majú plno alebo vyhadzujú...ale s posielaním peňazí na účet nesúhlasím, to nie je vhodné určite....

annie13
5. feb 2013

@simonka13052011 na vdovske mas pravo urcite, brat mi zahynul pri autonehode, ostala po nom dcerka, a hoci neboli manzelia sirotske vyplacane je, vdovske nie ale aj sirotske ti nieco pomoze

sissy27
5. feb 2013

@kikaski a dobrá rada nie je pomoc podľa teba? tých tu padlo niekoľko a všetky dobre mienené... ja rada pomáham, ale musím vidieť, že aj ten, ktorý pomoc žiada, sa sám snaží...

alka221
5. feb 2013

@sissy27 suhlasim, tu nevidim absolutne ziadnu snahu.. mnohe mamicky nemali ani strechu nad hlavou, boli natom horsie.. ale hladali si pracu, snazili sa privyrobit si..

alerka
5. feb 2013

@simonka13052011 nerob si z niektorych reakcii mamiciek nic. hlavu hore ziadna kasa sa nejw taka horuca ako sa uvari. je mi jasne ze na dohodu po novom roku sa neoplati. Urcite sa s manzelom porozpravam a poprosim o nejaku pomoc pre teba

ela2710
5. feb 2013

@monikajaco ono sa lahko pise, predaj pc, zrus internet, keby som ja bola v takejto kasi, ako zakladatelka temy, tak to by bolo to posledne co by som spravila - resp. my platime za net 25 eur mesacne aj s notebookom, keby som vypovedala zmluvu, notebook uz nemam a este by som aj zacvakala peknu sumicky za predcasnu vypoved zmluvu, ved mala muza, vtedy si to mohli dovolit, ale na internete mas viazanost a notebookov a pocitacov mas po bazaroch tolko, ze mas naozaj minimalnu sancu to predat + nehovorim, ze praca sa neda zohnat - da sa, ale dost tazko, ja som tento mesiac odmietla uz dve dohody - na dohody sa uz naozaj neoplati pracovat, zamestnavatelia strhnu odvody, strhnu dan a ostane z platu raz dva 30%.
Keby som mala starsieho syna nez ma ona, urcite by som jej nejake oblecko poslala, ale mam syna vo veku jej.

missy97231
5. feb 2013

@monikajaco no ja neviem, ale zase v dnesnej dobe nejaky pc a internet uz nie je absolutne nadstandard 😉

kikaski
5. feb 2013

@sissy27 ale ja predpokladám, že pani vie, že bude treba ísť do práce, ale nepáči sa mi, že to tu píšete, ako keby bolo na Slovensku kopec roboty pre každého a všade, pritom žena v takej situácii určite potrebuje čas na to, kým sa zaradí do pracovného procesu a naozaj nevidím nič zlé na tom, aby jej ženy, ktoré majú čím pomôcť nepomohli....aj keby hneď zajtra šla do práce, tak aj tak je s dvoma deťmi v hraničnej finančnej situácii a veci na oblečenie pomôžu....lepšie ako keď končia v koši a pivniciach bez úžitku...

vadimka
5. feb 2013

bola by som zvedava kolke z vas by dva mesiace po smrti manzela alebo priatela boli take zivotaschopne....

prajem uprimnu sustrast a vela sil.

monikajaco
5. feb 2013

@ela2710 ano mas urcite pravdu ale aj tam sa da zacat a nemusi to mat takto viazane ako ty ....

monikajaco
5. feb 2013

@missy97231 pre mna a pre teba urcite nie ale prerodinu a situaciu aku ma tato mamicka moze byt ..

cakemama
5. feb 2013

@monikajaco, ale ak si zrusi internet tak ma mensiu sancu si najst pracu, zasielanie zivotopisu e mailom, alebo hladanie ponuk prace online. Alebo si myslis, ze nosenie zivotopisu do firiem ovesana dvoma detmi, je vacsia sanca.?

monikajaco
5. feb 2013

@cakemama nepisala ze si hlada pracu ...

cakemama
5. feb 2013

internet a pocitac nie je v dnesnej dobe luxus, ale nevyhnutnost.

cakemama
5. feb 2013

@monikajajco, ale ani nenapisala, ze si pracu nehlada.

monikajaco
5. feb 2013

@cakemama je uplne zbytocne to tu takto pitvat ..ja som len napisala ze aj takto sa da predsa riesit situacia ak je niekomu naozaj tazko po financnej stranke nebudem sa predsa natahovat na slovickach .... premna osobne pocitac nieje dolezity ja ak by nie mm tak ho urcite nemam a nekupim ... da sa bez toho zit aj fungovat ..... a obzvlast ked clovek nema ako sa hovori ani na chleba ....

cakemama
5. feb 2013

@monikajaco,prepac mi ten preklep 😀

monikajaco
5. feb 2013

@cakemama tak ma v skole prezivali haha 🙂) ani som si to nevsimla 🙂)))

lulinko
5. feb 2013

@simonka13052011 aké číslo nosia chlapci?...🙂

strawberry17
5. feb 2013

nechcem byt hnusna, ale nechapem naco sem prispievaju ludia co nechcu pomoct a len MUDRUJU
nech si sami vyskusaju co je to dostat sa do takej alebo podobnej situacii
a bez internetu sa teraz clovek ktory hlada pracu, pripadne ubytko, opatrovatelku, skolky ani nepohne...nie je to ziadny luxus
ja osobne si tiez radsej zaplatim 9,90e mesacne za internet nez za cigarety alebo handry alebo cokoladu

netvrdim, ze schvalujem ked tu niekto ziada verejne o peniaze, ale nepaci sa mi ako sa tu niektori ludia spravaju k ludom co su v nudzi, alebo potrebuju pomoc a s prepacenim ho*no vedia ake to je, nech si svoje prispevky radsej odpustia a idu sa vyjadrovat k veciam ku ktorym maju co povedat a v com sa vyznaju

lenze tu su asi typy zien co musia okomentovat VSETKO aj keby mali napisat totalnu koninu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkaa
5. feb 2013

baby, ak jej nechcete pomoct, tak tu nedebatujte. Ona neprosila o vase premudrele rady. Akoze rady ohladom vdovskeho a sirotskeho ok, suhlasim, ... ale vsetky ostatne kecy.
Myslim si, ze hociktora, ktora ma dieta a ma doma po nom nejake starsie oblecenie, ktore uz nepotrebuje, dokaze poslat postou.
Uprimne, neviem ci to co napisala je pravda, ale ked si predstavim, ze by mi zomrel partner a zostala by som sama s dvomi malymi detmi... asi by som sa zblaznila od bezmocnosti a smutku a urcite by ma netesili neprajne kecy...

simonka13052011
autor
5. feb 2013

@vadimka
velmi pekne dakujem..

simonka13052011
autor
5. feb 2013

@lulinko
syncekovia nosia velkost 104-128/134. ak by ste mi mohli nejako pomoct budem vam velmi vdacna. aspon za cenu postovneho. velmi pekne dakujem