Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Poradíte ohľadom paplónov?

alenka7777
9. apr 2016

Prosim o radu ohladom paplonov.chcem kupit antialergicke,ktore sa zmestia aj do pracky.neviem sa rozhodnut medzi grasshopper,scan quilt a materasso.uvitam osobne skusenosri.dakujem

ena70
9. apr 2016

@alenka7777 ja osobne by som paplóny nikdy doma v práčke neprala. Jednoducho sa to dobre nepreperie a kde to budem sušiť?? Sušičku nemám a prehadzovať do furt na balkóne keď lieta toľko peľu si tiež neviem dobre predstaviť, keďže som alergik. Ja mám letné a zimné paplóny. Vždy keď skončí zima, nahodím letné paplóny a tie zimné zaveziem do čistiarne. Je to pohodlné a rýchle a bez starostí. Známa čo tam robí mi sama vravela že tam sa oveľa lepšie preperú v takých veľkých práčkach a zároveň vydezinfikujú a vysušia. Keď ich beriem domov, vždy pekne voňajú a sú nadýchané... Potom už len doma uskladním a v zime si nájdem čistučké. letné mám Scan Quilt - tie sú fantastické a aj vankúše... Zimné mám z Jysku, také modré... jeden stojí okolo 50eur, ale mávajú akcie a aj teraz majú, tak ich choď omrknúť. Mám s nimi dobré skúsenosti, ako alergikovi mi vyhovujú, a v zime pekne zahrejú. Pripájam link:
http://jysk.sk/spalna/paplony/synteticka-napln/...

alenka7777
autor
9. apr 2016

@ena70 dakujem

ena70
9. apr 2016

@alenka7777 teraz sú tie modré paplony v akcii za 18eur, namiesto 49,99...to je fakt super. ja som ich kupovala tiež v akcii pred pár rokmi a ešte som dokúpila pre návštevy, nech mám aj dáke náhradné... a fakt nemôžem nič zlé na ne povedať.

santafe
9. apr 2016

@ena70 preco by sa to nemalo doma v pracke dobre preprat? ja periem v pohode, niekedy "len" na 60, a niekedy dam na 90, z cistiarne teda taky pocit vyprania nemam, ked davam napr. cisitit potah z matraca, tak mam vzdy pocit, ze by som si ho najradsej doma vyprala, ale tie sa mi bohuzial nezmestia. susicku mam, takze so susenim nemam problem. a tie potahy z matracov sa im strasne zle susia aj v cistiarni, velakrat ich este donesiem mierne vlhke a musim doma rozkladat. keby sa mi to zmestilo doma do pracky a susicky, tak urcite to nedam do cistiarne. tam sa to perie s bohvie cim od kolkych ludi...no neviem ci je to az tak super preprane...

jeennyv
9. apr 2016

@alenka7777 my mame scan quilt prali sa toto leto v pracke, co boli horucavy, aj paplony aj vankuse, perfektne vyschli, nebol problem, nestratili ani tvar ani nic, su take mega velke, rano sa vypralo, vecer sa zbieralo a spalo...babka ma zas tiez nejake antialergicke, ale ine, no tie su akoby si sa plachtou prikryvala, prosto otras a to su akoze tie celorocne....

ena70
9. apr 2016

@santafe nemám doma sušičku, ako som písala, ale asi si nepostrehla 🙂... takže preto tá čistiareň a tiež si neviem predstaviť ako ten hrubý paplon narvem do malej práčky... a ja ako alergik/astmatik nesuším periny von, lebo lietajú pele, to by som si moc nepomohla. zaveziem naše 3 hrubé paplony do čistiarne, tak sa isto perú spolu a s nimi isto niečo podobné, veď nemôžu miešať fazule s hrachom. kamoška tam robí, viem ako to je. oni to pekne aj dezinfikujú...osvedčilo sa mi, keď mi malý aj ogrcal paplon, no smrdelo to jak šľak, to by sa mi doma isto tak pekne nevypralo v tej krpatej práčke. lebo darmo, objemovo ten paplon - len jeden zaplni celu práčku.

santafe
10. apr 2016

@ena70 nie nie, postrehla, prave preto pisem, ze ja susicku mam, takze so susenim nemam problem. tiez by mi uz vadilo susit pradlo vonku, mala by som pocit, ze je zaprasene a plne pelu, na susicku nedam dopustit, mam ju uz 10 rokov. mna prave iba zaujalo, ze preco mas pocit, ze v pracke sa ti to tak dobre nevyperie. neviem, mozno mas malu pracku, ja mam na 8 kg. takze ja tam v pohode dam aj dva paplony a este je tam miesto. paplony mam takej normalnej hrubky, nic extra hrube ale ani extra tenke. ale hlavne je, ako to kazdemu vyhovuje, a ake ma moznosti samozrejme. ked ti vyhovuje cistiaren, tak ok, ja si este aj kabaty radsej periem doma, aj tie s vlnou, a nic im nie je a mam ovela lepsi pocit, nez ked som ich dala do cistiarne 🙂

ena70
10. apr 2016

@santafe no ja bývam v paneláku a tam je minikúpelka, čo je klasika ako takmer vo všetkých panelákoch, a práčku mám na max. 6 kg a ešte aj slimku - čiže užšiu, musela som voliť takúto kvôli priestoru, tak preto tam takéto veľké kusy nekladiem, preto viem že by sa dobre nepreprali a to tie paplony zimné sú normálna hrúbka. Tak preto tá čistiareň, aj obleky tam dávam 🙂

podlaaa
25. máj 2016

@alenka7777 JA by som jednoznačne išla do scanquilt. Odkedy som si prvý krát kúpila antialergický keď som sa dozvedela že mám astmu a alergie na prach a roztoče nedám na ne dopustiť. A okrem toho sú ľahučké a po vypraní je výplň stále rovnomerne rozmiestnená a nezgučuje sa. Myslím že prespíme v živote stále dosť času a kvalitný spánok je základ zdravia, na tomto by som moc nešetrila. A hlavne sa ráno nebudím opuchnutá ako predtým kým som nemala antialergický paplón :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli