Poraďte akú kozmetiku kúpiť pre bábätko alebo akej sa mám radšej vyhnúť.

whatever1
1. aug 2018

Termin sa blizi a neviem sa rozhodnut po ktorych vyrobkoch konkretne znackach siahnut v drogerke a v lekarni. A este jedna otazka-aky prasok na pranie pouzivate na detske veci? Za kazdu odpoved budem vdacna😃

lindusss2016
1. aug 2018

Ja pre deti nepouzivam ziadnu kozmetiku, ked treba ozaj umyt ritku, tak weledu nechrikovu radu, ta sa da pouzit aj na vlasky. Praci gel kupujem Ecover alebo Denkmit taky biely s babatkom

pribinak
1. aug 2018

Kupila som len mydlo na ritku, zn. Sebamed a Sudocrem krém. Inu kozmetiku som nekupovala. Babatka nepotrebujú. To vsetko je len reklama a marketing
Na ošetrenie pupceka dostanes v nemocnici alkohol.

Na pranie som používala Lovelu alebo Batole, co bolo v akcii 😀

lorela
1. aug 2018

Kozmetiku z lekárne určenú pre novorodencov a bábätká, neskôr z drogérie napr. Bubchen. Nivea a Johnson nie sú dobré vzhľadom k zloženiu.
Prášok Lovela 🙂

willino1
1. aug 2018

rybacia masť na zadoček, obyčajná indulona na telíčko raz za týždeň-dva a na začiatku čistú vazelínu na tváričku (dostali sme ešte v pôrodnici, potom z lekárne...), prala som normálne s naším prádlom, žiadna aviváž a podobne... žiadne vlhčené utierky, používala som klasické najlacnejšie papierové vreckovky v krabici, malý postrekovač a v ňom vodu.... majú tri roky a teraz akurát používajú mydlo na ruky, vlasy mali umyté šampónom asi 2 x za svoj život (inak len vodou..) a detskú zubnú pastu... človek ušetrí a deti sú aj tak čisté, voňavé 🙂 a vlasy majú mastné len v prípade ži si do nich vtrú maslo, olej, nátierku a podobne 🙂

whatever1
autor
1. aug 2018

@lorela pred nedavnom davali v spravach ze Johnson's vyrobok obsahoval latku ktora sposobovala rakovinu vajecnikov, a museli vyplacat obrovske odskodne😮 a pritom taka svetoznama znacka....

lorela
1. aug 2018

@whatever1 No veru...
Dermatológovia či sestry pracujúce s bábätkami ich neodporúčajú už minimálne 10 rokov.

babi81
1. aug 2018

@whatever1 na pranie frosh kupis v dmke kozmetika weleda, bioderma a bjobj

zuzikak
1. aug 2018

Ja som sa drzala rady, co mi dali v porodnici. Do prveho pol roka umyvat len v cistej vode. Rybaciu mast na ritku. Ak by malo vacsie zapareniny tak sudokrem. Potom, len obycajne detske mydlo bupi a sampon na vlasky Babe. Ziadne speci kremiky na telo ci tvar.... Az ked je moc zima a to tiez kupovane v lekarni.

victory7897
1. aug 2018

@whatever1 Johnson's za mňa tiež nie, skôr len čistá voda.. Teraz pri druhom skúsim kúpiť dove pre deti, alebo biodermu..

victory7897
1. aug 2018

@whatever1 ale tiež až po pol roku, dovtedy fakt stačí čistá voda... Na pranie lovela alebo bupi.. Na zadok jednoznačne sudocrem..

hettinka
1. aug 2018

My sme kúpali v čistej vode a natierali s olivovým olejom z lekárne. Na zadoček Sudocrem, alebo Bepanthen. Asi od pol roka Bubchen alebo z Yves Rocher ich baby rada s hamamelisom.

vejapa76
1. aug 2018

Na prdelku mydlo bupi a rybaciu masť. Iné nič. Pediatrička mi povedala, že keby bola moc suchá pokožka tak natrieť olivovým olejom ( samozrejme olej z lekárne - nie z potravín ), ale že mojím deťom netreba.

vejapa76
1. aug 2018

Alebo ešte ako tu už niekto písal že je dobrá modrá indulona 😮 - to keď mi mudr.povedala tak ja že " ta čo sa s ňou topánky leštia?😁" ...tak ano presne tá...úplne obyčajná, modrá. 😁

ivikbloom
1. aug 2018

Indulona ma na vyrobu take špecialne laboratoria , že ani niektore farmaceutické firmy nemajú take podmienky. Vyrába to firma čo vyrába aj injekčné striekačky takže aj na surovinách si dávali zaležať. Teraz ju už ale odkúpila firma čo má aj Astrid tak ktovie aké to bude onedlho, treba vykúpiť staré zásoby v obchodoch :D

kormelia11
1. aug 2018

@whatever1 johnons urcite nie ja som niekedy umyvalla vlasy malej s nim ked som sa to docitala skoro ma vystrelo.
Pri dcere mi silno odporucala dr sudocrem ze to je super vec teraz pri synovi o nom nechce ani pocut ze to na dieta netreba ani davat ale davala som to na zaciatku odporucila mi indulonu ale ta tiez neni bohvieco kedze hlavnou zlozkou su derivaty ropy bepanthen sa nam osvedcil a na miesta kde ma aj v zahyboch zaparene nam zas pomaha len ten sudocrem
Maleho som kremovala iba ked sa mu vyhodila sucha pokozka s vyrazkami na to mu pomohla kozmetika Klorane z toho mame aj mydlo aj hydratacny krem

silvia610
1. aug 2018

Ja som pri synovi použivala obyčajne bupi mydlo,na ritku sudokrem, niveu telove mlieko a na tvaričku a vlasky modru indulonu... je ale ťažko radiť keďže vášmu babatku može pasivat uplne niečo ine treba len vyskušat

marybell
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
any241
19. mar 2019

@willino1
@vejapa76
@silvia610 zienky tu modru indulonu akú?Tu na ruky alebo v kelimku alebo telové mlieko?

silvia610
19. mar 2019

@any241 ja použivam klasiku v tube

any241
19. mar 2019

@silvia610 a aj na tvaricku?

silvia610
19. mar 2019

@any241 áno tváričku aj hlavičku(mliečne chrasty)

any241
19. mar 2019

@silvia610 ok vďaka

willino1
20. mar 2019

obyčajnú v tube... na celé telíčko... 🙂

alissalucia
4. sep 2019

@whatever1 dobry deň pracujem z LR aj pre detičky máme

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz