Poraďte chodítko

emakiki
15. aug 2013

Ahojte, malá má síce len 2a pol mesiaca, ale už uvažujem aké kúpiť chodítko... o chodítkach, sa tu uz popísalo veľa...ale ja by som Vás chcela poprosiť o rady a typy aké vybrať...Nemám na mysli značku, ale skôr, aké sa Vám osvedčili...Podľa akých kritérií mám vyberať? Na čo nesmiem zabudnúť, pri výbere?

gretka2
15. aug 2013

Na co nesmies zabudnut? ...mala by si zabudnut na choditko.
Ako si uz povedala, je tu o tom popisane o tom dost.
Mas na pouzivanuie choditka nejaky rozumny dovod? Teda, neber to v zlom, nechcem tu moralizovat, ale....

emakiki
autor
15. aug 2013

@gretka2 dakujem za nazor, ale ak by som chcela vediet ci pouzivat alebo nepouzivat choditko opytam sa inak, popr. si precitam co uz tu je pisane a nezakladam temu...

denise01
15. aug 2013

Ahoj, tiez nechcem moralizovat ani odsudzovat, ak sa niekto rozhodne, tak ok. Ale ani moj syncek choditko nemal, ani som neuvazovala, ani lekari nedoporucuju...pokial je dietatko zdrave, netreba mu pomahat, samo vie, kedy si ma sadnut a postavit sa, atd. Urcite to laka kupit, vyrobcovia sa predbiehaju, ktore je "lepsie" a krajsie. Skus este zvazit podla mna...

malapepka
15. aug 2013

kľudne si chodítko kúp, nič tým nepokazíš. Moja skúsenosť - malý s pekne hýbal, ale na mieste. Keď už vedel sám sedkať, dala som ho občas do neho a zrazu zistil, že sa môže k veciam priblížiť. Lietal na tom ako šarkan. Ale nechávala som ho aj na zemi sa plaziť, teraz už pekne štvornožkuje a stavia sa popri nábytku. Už ho do chodítka ani veľmi nedávam. Princíp pochopil 🙂 chodítko máme úplne obyčajné, viac ako 10 rokov staré, sedenie je v ňom dosť nízko, napriek tomu, že je to na najvyššom stupni. Ale asi aj pre to sa naučil pekne stáť, lebo ak chcel urobiť pohyb, musel sa postaviť. Takže aké chodítko? ja by som vyberala podľa ceny a vzhľadu 😀

jarka0812
15. aug 2013

a čo tak chodítko, ktoré tlačí ako vozíček a nie "bežku" al "pavúk" či aké názvy to ešte má.... naše baby behali s takým. Aj sa o to vedeli postaviť... Šetrilo to moje vodenie za ruky a teda aj moje kríže. Ale zas bežka šetrí toho viac. Je to chodítko, kde môžeš dieťa na chvíľu "odložiť".

cackler
15. aug 2013

my sme chodítko ani nestihli kúpiť, malá sa jedného dňa v 10 mesiacoch postavila a začala chodiť sama popri nábytku a o týždeň sa pustila a chodila bez pomoci, ani ruku nám nechcela dať. Teraz má 13,5 mesiaca a už nechodí, ale behá a vylieza na všetko, čo je nad zemou 🙂

katren
15. aug 2013

@emakiki my mame stale jedno, Dominicke sme kupovali sme Chicco Dj, ma treti rok a stale funguje, ma hraci pultik a iba raz sme menili baterky. ..da sa podla potreby nastaviť výška a dobre sa umýva 😉
ani jeden nemali problemy s chodenim, žiadne špičkovanie 😉

emakiki
autor
15. aug 2013

@jarka0812 ved to, ze mala si moze behat a ja si mozem napr. navarit pozehlit a tak... ale aj nad takym som uvazovala... je to dobra vec, ale musis pri nej behat, lebo moze spadnut a udriet sa...a v choditku je v bezpeci...
@cackler no ja si myslim, ze nasa bude tiez rychlo behat...uz teraz, ked ju posadim a drzim za rucicky tak sa postavi na nohy a vyskiera...dokonca jed ju drzim nad postelou vo zvislej polohe, tak preklada nozky akoby sa uz chcela rozbehnut...aj doktorka nam povedala ze to bude velmi rychle dieta, ze je az moc sikovna... 🙂 ale predsa by som to choditko mala radsej doma... budem s nou sama a ked treba porobit, neda sa inak zabavit iba robenim sprostostí... 😀

22beba
15. aug 2013

žiadnu radu na chodítko by som nedala ... ja som kupila a boli to zbytočne vyhodene prachy ☹ malý mi v tom nechcel chodiť a aj ked chodil tak strašne špičkoval a vykrývala sa mu nožka tak doky ma hneď zrušila ... ja som to nehcala na jeho schopnsti .. ked vladal tak začal štvornožiť začal chodiť okolo nabytku a potom sa pustil .. poviem ti začal mi chodiť len asi cca 2 týždne dozadu ale teraz mu nestiham už ma riadne kolena odrete ... 🙂

emakiki
autor
15. aug 2013

@katren no moja spisckuje uz teraz, ked ju postavim(nerobime to casto) ale ako som pisala ona sama uz chce behat 😀, ale boli sme u ortopeda a musime s nou cvicit...

jarka0812
15. aug 2013

@emakiki je to len o tvojom presvedčení....

dejka77
15. aug 2013

@emakiki Ja pouzijem ako odstrasujuci priklad seba. Ako mala som bola v choditku a mam skoliozu. A moja mama sa cuduje ako je to mozne?! Ved ma predsa davala do perinky. Takze asi tak...
Jasne, ze to nemusi byt pripad tvojho dietata, ale ja by som neriskovala.

kitty88
15. aug 2013

@emakiki najlepsia rada je choditko nekupovat vobec, ale rozhodnutie je na tebe... ak uz si rozhodnuta predsa len ho kupit, pockala by som, aspon kym sa dietatko nenauci same si sadnut, skor nema este dost pevnu chrbticu.

fra
15. aug 2013

emakiki len reagujem na tvoju vetu že "ze mala si moze behat a ja si mozem napr. navarit pozehlit a tak... a v choditku je v bezpeci " bud si istá že ak ju nebudeš mať v chodítku neustále pod dohľadom, nebude je v bezpečí http://zena.atlas.sk/detske-choditka-pomoc-aleb... aj výrobcovia uvádzajú že dieťa v chodítku musí byť neustále pod dohľadom
pre mna je až neuveriteľné, akú rychlosť deti v choditku dokažu vyvinúť, ako víchor... a ked do niečoho tým chodítkom narazia (čo je často) je to skutočne veľký otras, hoci fyzicky telom do ničoho nenarazí, len sa mu zatrasie hlava, to určite nie je pre dieťa dobré ... mala som viac malych detí naraz a všetko som robila bez chodítka- najlepšie je usporiadať celý priestor tak, aby nemohlo dieťa nič na seba prevrhnuť ani sa dostať k nebezpečnym veciam a pustiť ho objavovať svet na teplú podlahu a v prípade že musíš na sekundu odbehnuť ho položiť do postieľky alebo ohrádky kde má pár hračiek

gretka2
15. aug 2013

@emakiki ????????...nechapem, ako si niekto nieco taketo moze zmylit s tym, ze 2 mesacne babo chce chodit. Dieta automaticky zapiera nozky o podlozku, "odtlaca sa"....to nema absolutne, ale absolutne nic spolocne s chodzou. Babatka robia rozne pohyby, ktore nam mozu pripominat naznaky chodze, krockov, ale nieje to nic ineho, ako reflexne odtlacanie tela.
A ako vies, ze chce chodit??? Povedala ti to? To z toho, ze zapiera nozky, alebo robi krocky, ked ju drzis, usudzujes, ze chce chodit???? 😲
Naozaj odporucam, precitat si temy o choditkach.....
Baby....koneeeec........

salome_82
15. aug 2013

@emakiki Ak potrebuješ chodítko na to, aby si kam mala dieťa dať, kým si niečo porobíš v domácnosti, tak na tento účel by som skôr zvolila kúpu ohrádky. Je to aj praktickejšie - môžeš ju využiť ako cestovnú postieľku na dovolenke 🙂

klarawerder
15. aug 2013

Pokud chceš svému dítěti podělat zdraví, tak si chodítko kup. Pokud jsi rozumná, tak bys do něčeho takového svoje dítě nikdy nedala!

anexis
15. aug 2013

necitala som vsetky prispevky...no poviem ti ze rozmyslat nad chodakom mas casu dost, v primeranom veku usudis, ci mu ten chodak vobec treba...my sme mali pozicany od kamosky a ani sme ho nepouzili, nebolo treba..lebo syn sa rovno postavil na nozky a chodil, len asi tyzden sme s nim chodili za rucku ...takze ak mozem poradit, nevyhadzuj peniaze za nieco, co ani nevies ci ti to bude treba

kitty88
15. aug 2013

@emakiki len som chcela este na margo toho, ako dieta prepleta nozkami a vravis, ze sama uz "chce chodit" - v augustovom cisle mama a ja je teraz clanok o reflexoch babatiek a toto sa vola chodzovy automatizmus (teraz citujem z casopisu): "ked dieta drzime v stoji a podopierame ho pod pazuchami, robi pohyby akoby chcelo chodit. tento reflex zmizne asi po styroch mesiacoch." takze to vobec neznamena, ze je uz pripravena na chodenie, na to ma este casu dost... uz to tu odznelo, ak hlavnym dovodom, preco "potrebujes" choditko je to, aby si si mohla nieco porobit, tak by som radsej zvolila ohradku (ja som to tiez takto vyriesila), pretoze choditko nie je zaruka, ze budes mat pokoj, podla mna na nu caka este viac nastrah ako bez neho, aj tak budes musiet mat stale oci na stopkach a byt v pozore... neodhovaram ta od choditka, nemoralizujem, v podstate je mi uplne jedno, ci si ho kupis alebo nie, ved kazdy rodic je zodpovedny za to svoje dieta a ak si myslis, ze prave toto je pre nu najlepsie, tak do toho...

syrik
15. aug 2013

Žiadne chodítko netreba....ničí to chrbticu akurát tak...dieťa samé vie, kedy čo má robiť...mám veľa známych v okolí, ktorí majú chodítko a deti ani neštvornožkovali...chodiť možno chodili skôr, ale...nevedia padať, nepadajú na zadok, ale hore značky, neudržia rovnováhu - stále musíš po ňom chodiť, mnohé nevedia ani pokrčiť nohy v stoji atď. Moja nemala žiadne chodítko, tiež som sa čosi napočúvala od okolia, začala síce chodiť v 15 mesiacoch, ale ja napríklad neviem, čo je to chodiť za ňou...je opatrná, keď padne, spadne na zadok, keď stráca rovnováhu, ide do pozície na štyri, vie si kvoknúť, vie sa sama postaviť, keď spadne....

linda20111
15. aug 2013

@emakiki ahoj, my mame doma toto choditko: http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/5-hracky/111... len v inej farbe. Ma dve urovne nastavenia vysky, v predu tlacitko ktore ked sa stlaci hraje hudba, je tam aj blikacka a je za dobru cenu. maleho do nho davam asi tyzden, paci sa mu to, uz mi beha po celom dome, dokonca sa vie aj otacat a cuvat. je stastny ked tam moze byt 🙂 ked varim alebo robim ine prace doma on je v nom a chodi za mnou vsade 🙂 myslim ze nic nepokazis ked ho kupis, ja som sa tiez nedala odradit recami supermatiek a dobre som urobila. aj maly je spokojny ze sa nenudi stale len v ohradke alebo kociku aj ja som spokojna lebo mam volne ruky. na tej stranke co som pisala, maju cca kazde 3tyzdne nejaku akciu, tak si to odsleduj, aby si nakupila vyhodnejsie 🙂

kitty88
15. aug 2013

@syrik presne, ja vidim taky isty rozdiel ako opisujes, ked porovnam moju malu a sesternicinho syna (narodeni su v rovnaky mesiac), on uz sice chodi, ale presne takto ako pises, moja este len okolo nabytku, ale verim, ze nepotrva dlho a zacne aj sama... ale hlavne, nemusim za nou lietat, vie padat, je opatrna, vie si cupnut a postavit sa, nespickuje... a nebola v choditku vobec, zato on bol od 4 (!) mesiacov, ked este nevedel poriadne ani hlavu udrzat...

emakiki
autor
15. aug 2013

@gretka2 a ty si prisla odkial? ked nemas co povedat k teme tak sa zdrz komentara a nemoralizuj... nie som zvedava na ustipacne a provokatívne komenty... ty si jedna s tych co neustale musi do niekoho rypat, aby sa uspokojili... beries zivot moc vazne...trosku smiechu, dobrej nalady a odlahcenia by ti urcite neuskodilo....dakujem za nazor ale uz sa radsej neobtazuj...

emakiki
autor
15. aug 2013

@fra vy si tu niektore vazne ,myslite, ze sme nejake tupane, ked sa na nieco opytame? ako ty si myslis, ze necham malu v choditku a pojdem na nakup, alebo co? samozrejme ze ju budem mat pod dohladom a byt bude prisposobeny, aby si dieta neublizilo...
dakujem za nazor, ale nemysli si ze ked neviem ake choditko vybrat, tak neviem co mam robit so svojim dietatom...

emakiki
autor
15. aug 2013

@kitty88
@syrik
@gretka2
@klarawerder prosim vas, ak ste zle rozumeli otazke, tak si ju precitajte este raz....ak nemate ziadne rady a typy, ake choditko si mam kupit, bola by som rada, keby ste mi to tu neznecistovali nevyziadanymi nazormi... nic v zlom, dakujem ze chcete poradit, ale ja som sa pytala konkretne a to ma aj zaujima....pekny den

emakiki
autor
15. aug 2013

@linda20111 dakujem za radu...pekne choditko 🙂 jasne ze dieta potrebuje aj taky pohyb... supermatky ignorujem...aj tak nimi nie su, len sa snazia...

emakiki
autor
15. aug 2013

@anexis ja viem ze mame este cas, len mi to tak napadlo.. ze porozmyslam a poradim sa ake by bolo navhodnejsie...

marianka3
15. aug 2013

My máme toto chodítko: http://www.maderna.sk/katalog/product/15801/?ut..., sme spokojný 😉

emakiki
autor
15. aug 2013

@marianka3 dakujem a co si myslis ze ma co ine nie? v com su jeho vyhody? ci myslis ze je jedno ake? ze je to vsetko rovnake? len aby splnilo ucel?

katren
15. aug 2013

@emakiki my mame toto:
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.c...
tiez take ako ma @marianka3 , funguje treti rok a stale rovnako dobre 😉