Poraďte kvalitnú odsávačku

mlil77
13. okt 2015

Ahojte mamicky, mam problem s kojenim, rodila som cisarskym rezom, nemam dvorce musim kojit cez klobucik, bradavky mi krvacaju bolestive su, mam malo mlieka, musim dokrmovat aj nutrilonom, chcem si zadovazit dobru kvalitnu odsavacku co by mi odsala mlieko, mam rucnu pozicanu od kamosky ale ta absolutne mi nechce odsat mlieko aj ked ho tam mam. Ktore su lepsie elektronikce alebo rucne ? prosim poradte taku ktora odsaje mlieko aj ked to ide tazsie nech je aj draha je mi to jedno, urcite si kupim, verim ze mi poradite, lebo som uz zufala, dakujem

prego81
13. okt 2015

od Medely "Pump In Style" alebo "Freestyle" su velmi dobre. Ja som bola este viac spokojna s Hygeia, model "EnJoye"
Medela ma lepsi PR, vsade reklamy, narozdiel od Hygeia. Neviem ci sa da Hygeia zohnat aj na SK.

Za mna urcite elektricka, taka aby si mohla odsavat z oboch prsnikov. Tu v USA pomahaju s odsavackou aj laktacne poradkyne, je tiez dolezite aby si si vybrala spravnu velkost toho krytu ktory ide na prsnik (neviem ako sa to vola ale su rozne velkosti).

zumasi
13. okt 2015

Ja som mala rucnu Avent, myslela som ze bola dobra, ale potom som vyskusala medelu elektricku, neviem presne aky typ, bola fantasticka! Odsala mi aj take mlieko ktore som nemala 🙂 Najlepsie je odsavat obe strany naraz, bud elektricka + rucna, alebo elektricka na obe strany. Drzim palce, bude to uz len lepsie 🙂

yanni
13. okt 2015

@mlil77 kedze budes asi odsavat casto a vela, tak jednoznacne Medela elektricku. Ja mam Avent rucnu, je super ale len na prilezitostne odsavanie a nie na viac krat denne, to by ti ruka odpadla a dlho to trvalo. Mne tato ale staci, kedze odsavam len v noci a mrazim, inak plne kojim. Mam tiez na jednej strane "vcucnutu" bradavku a mala ju sama nevie vytiahnut, tak kojim tu stranu cez klobucit a cez klobucik nevyprazdni uplne prsnik. A v noci sa zobudi len raz a to si len tak cucne, takze bez odsatia by som rano mohla prsiami aj zabijat, co su potom take tvrde naliate. 😀

gretocka
13. okt 2015

dve deti som si pri kojeni dopomahala elektrickou Medelou Mini a nedala by som ju za nic na svete. Je skvela, da sa nastavit sila tahu a ma moznost fungovat aj na baterky.

katkasofi
13. okt 2015

@mlil77 to poznám. Ja mam 3 cisárskeho sebou. Jednoznačne elektrickú. Mam avent (je aj aj). Vytiahne omnoho viac, rýchlejšie a hlavne bez bolenia ruky 😉

juliajuscakova
13. okt 2015

Ja som kojila až do dvoch rokov svojho synatora, ale na chvíľku som musela kojenie prerušiť, kvôli operácií a v tom čase mi pomohla ručná odsávačka Avent. Zo začiatku trebalo trochu cviku, ale keď sa to rozbehlo a dobre sa prisala na prsník tak to už išlo samo 🙂

seahorse27
13. okt 2015

Elektronická od Avent-u je super. Bola som veeeelmi spokojná.

katkak512
13. okt 2015

@mlil77. Ja mam 3 deti. Pri prvych dvoch som pouzivala Avent rucnu a pri tretom som si kupila Avent elektricku. Je to najlepsia vec na svete. Kojila som ovela dlhsie ako prvych dvoch, vobec ma neboleli a nekrvacali bradavky a hlavne odsavanie bolo velmi rychle. Plne odporucam.

zuska2001
13. okt 2015

ja už 4 mesiace odsávam ručne. manuálnou odsavačkou som nič neodsala a elektrické som nechcela riskovať, či mi budú pasovať, lebo su drahé. celkom mi to ide - každé 3-4 hodiny mám okolo 120ml, ale máme aj bebu.

luba41
13. okt 2015

najlepšia odsávačka je dieťa..ak nič neodsaješ, neznamená, že nemáš dostatok mlieka..ani ked dieťa sa narodilo sekciou neznamená, že nebudeš mať dostatok mlieka..to sú len povedačky.. o tvorbu MM sa treba postarať..začiatok Ti nadelila príroda, potom musíš len Ty aTvoje dieťa....zavolaj si laktačnú poradkynu, naučí Teba a dieťa prisávať sa /kvoli zlému prisatiu máš ragady/..dostatok mlieka budeš mať, len ked bude dieťa dostatočne dlho a správne prisaté na prsníku..neutiekaj sa k odsávačke, tá Ti tie ragády môže ešte zhoršiť....
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/

mlil77
autor
13. okt 2015

dakujem vsetkym za rady, muz mi kupil v lekarni avent elektricku, tak ju dnes vyskusam 🙂 ale strasne drahe to je zaplatil 150 e, to je brutalne.......a obycajne klobuciky 12 e, deti su riadny biznis...

luba41
13. okt 2015

@mlil77 laktačná poradkyna by Ťa vyšla určite menej...

gretocka
13. okt 2015

no ja som napr. kupila z bazarika, prisla skoro ako nova a zaplatila som za nu 25 Eur. Viem ze niekto by pouzivanu nekupil z principu, tiez som sa musela s tou myslienkou vysporiadat, ale vsak vyvarit musis ci pouzitu alebo aj novu.....

yanni
13. okt 2015

@luba41 to s tym cisarskym mas pravdu. ja som tiez po cisarskom a mam mlieka na rozdavanie. Ja uz mam namrazene ca. 5 litrov 😕 😀

daduska32
13. okt 2015

Odsavala som deväť mesiacov,držím palce🙂 mala som medelu elektrickú,bez nej by som to vzdala hneď. Hlavne musíš odsavat často.

prego81
13. okt 2015

@luba41
Tak ako sú povedacky o materskom mlieku po cisárskom reze, ti iste platí o odsavacke 😉 S kvalitnou elektrickou a pri správnom používaní odsaješ aj viac než dieťa potrebuje. Obzvlášť sa to hodí ak od začiatku mrazis nadbytok. Mne sa zišlo napr. keď som brala lieky. Je to aj praktické 😉 Samozrejme, kojenie je praktickejšie a upevňuje vzťah ale dá sa aj s odsavackou ak inak nejde. Alebo kombinovať. Každému ako vyhovuje

maria117
13. okt 2015

@mlil77 radim ti to iste,ako @luba41 a este by som doplnila,ze snaz sa nedokrmovat nutrilonom,lebo potom babatko sa jednak uci na flasu, taktiez menej ti vytiahne a tym padom sa ti vytvori i menej mliecka.... mne tiez v porodnici hned klobuciky kazali,este mi sestricka i "vynadala", ze mi muz zle kupil,lebo nie su avent... a napokon som ich vobec nepouzivala...zo zaciatku som ale tiez musela mliecko odstriekavat uplne,do cista,mala bola leniva sat,tak som jej davala cez flasu ale skusala som vzdy i prikladat,no potom som mala az krvave bradavky a boleli,takze len odsavacka....pouzivala som krem, ale po 2 tyzdnoch som zase skusila dojcit a postupne to slo... teraz mi uz odsavacka len stoji v policke a mam i 4 flasticky a sterilizator.... odporucam stranku mamilla a skus cim skor laktacnu, vraj do 2 mexiacov sa da babo este naucit z flase naspat na normalne dojcenie.... drz sa a vela stastia

katkasofi
14. okt 2015

@mlil77 fuuuuha.
Dost. Ja idem avent elektrická/manuálna predávať podstatne lacnejšie 😉. Ale držím palčeky nech sa ti mliečko riadne rozbehne 😉😘