Poraďte pri výbere detskej postieľky

mudreocko
13. mar 2017

Prosim poradte, moja nerozhodnost je v koncoch 🙂
Idem kupit dcerke klasicku postielku 120x60 cca.
Nasla som 4 postielky a neviem sa rozhodnut. Polohovatele do 3 poloh su vsetky.
1. - Daju sa vybrat 2 tycky ( ked dieta je vacsie a vie si samo vyjst)
- Da sa zmenit na kolisku (namontuju sa dve oble latky)

2. - Daju sa vybrat 3 tycky
-
3. - Daju sa vybrat 2 tycky,
- Da sa cela bocnica dat prec (ale to sa asi da na kazdej jednej ked sa to normalne odmontuje nie?)

4. - Nedaju sa dat tycky von, ani bocnica sa neda dat prec, ale je posuvna nizsie a k tomu ma este aj kolieska, co je super.

Poradte. Vkuse nad tym rozmyslam a neviem sa rozhodnut.
Neexistuje taka co da daju aj tycky vybrat, aj bocnica posuvat alebo cela odobrat a tiez sa da zmenit na kolisku ale kolieska primontovat???
Dakujem

qwertxy
13. mar 2017

Posúvanie hore dole som nikdy nevyužila. Mala som s kolieskami aj bez ( v tom istom čase, mali sme dve postieľky - v dvoch rôznych izbách) , kolieska som až tak nevyužila, po plávajúcej podlahe aj koberci som vedela posunut obe - okrem toho postieľku až tak nepresuvas, ani pri vysávani. Vyberateľné tyčky máme, vyuzivame, odkedy je starší, sú 3, na našej by 2 určite na prechod dieťaťa nestačili. Čo sa týka vybratia celého boku, to som nepotrebovala, tak neviem.

mius.brcko
13. mar 2017

urcite s vyberatelnymi palickami - to je skvela vec, ked je dietatko vacsie
taka mala postielka je taka lahka, ze nemas problem ju presuvat hore dole aj bez koliesok 😉
k ostatnym variantam sa neviem vyjadrit, lebo sme ich nemali... cela bocnica sa neda dat prec u vsetkych, musi byt konstrukcne zabezpecena tak, ze sa nerozpadne, ak jednu stranu das dole - takze to len ked sa pri tej postielke spomina ta moznost... ale toto som nechcela, aby sme mali lezisko hned vedla seba, aby si zvykla hned od mala, ze ma svoje miestecko..

janakri
13. mar 2017

ak sa chystáš kojiť, do postielky investuj čo najmenej- kojené dieťa skor či neskor skončí v tvojej posteli a manžel v obývačke
pri problemovej tvorbe mlieka je spoločné spanie žiaduce, žiadne rozmaznávanie
--- ale samozrejme ako vo všetkom najde sa aj zopár vzácnych výnimiek,

zdena12345
13. mar 2017

My mame uplne jednoduchu, ani vyberatelne tycky, ani posuvacia bocnica. Funguje dobre, nestazujem sa. Urcite by som dala taku, aby sa dali nadstavovat rozne vysky. Ked je babo male, date si ho co najvyssie, aby ste sa nemuseli moc zohybat a ked uz spekuluje, postupne znizujete, aby nepreliazlo a nespadlo. Za mna vyberatelne tycky som nikdy nepotrebovala ani nepostradala. Ale nemam s tym skusenost, takze mozno dobra vec. Prvy syn je teraz 2,5r a ideme mu kupovat uz velku postel. Ked potrebujem aby bol chvilu v klude supnem ho do postielky a neodide odtial🙂 On by mi urcite ani nespal, keby mal moznost odtial odist ked bol mensi. Teraz ma uz na to rozum, aj cikat uz vie ist sam, takze kupujeme obycajnu postel.
Ja osobne kupim co najlacnejsiu, bez vselicoho mozneho ale hlavne aby bola pevna. Ked tam zacnu deti v nej santit, no neviem ako by vyzerali niektore labilnejsie pri akcnych detoch🙂 takze osobne ohmatat
Kojila som oboch a nespali pri mne v posteli. Hlavne dopredu ani nevie nikto povedat ako to s kojenim dopadne....

katrinka8
13. mar 2017

@janakri - naša staršia kojená spala na striedačku v postieľke aj pri nás. Mladší tiež kojený pri nás. Manžel vždy vo svojej posteli 😉

@mudreocko - postieľku sme mali najobyčajnejšiu, len s polohovateľným spodkom do tých 3 (či 4, už neviem presne, to je všade rovnaké) polôh. Ale maminky si pochvaľujú takú, kde sa dá úplne odstrániť bočnica, a postieľka sa dá priraziť zboku ku manželskej posteli tak, že bábätko je v tesnej blízkosti (nemusíš vstávať k nemu v noci na kojenie, len sa proste otočíš), a pritom má svoj vlastný priestor. Pri staršej dcérke som o takom niečom netušila, tak sme to ani neriešili, a mladší mi v postieľke tak ryčal (doslova, to sa ani nedá inak pomenovať), že v nej spával asi iba prvé 2 týždne po príchode z pôrodnice.

anabeth
13. mar 2017

my sme od svokrovcov dostali obrovské dačo s nebesiami, malá kojená spala so mnou, muž sa potreboval vyspať, spal v detskej a aj tak máme dalšie dve dietka 🙂
pri dalších sme ani nekupili...
cca do 2 rokov( kým boli kojení) spinkali so mnou a potom už na vlastnú valendu, najprv v spalni, potom do detskej

terezaja
13. mar 2017

postieľku sme mali najobyčajnejšiu http://www.mimulo.sk/detska-borovicova-postielk..., len s regulovateľný roštom do tých 3 polôh, vyberateľné 2 priečky - to je skvela vec

ross137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz