Poraďte teplomer

kadkased
26. júl 2015

Ahojte mamicky chcem sa vas opytat cim meriate teplotu u dietatka lebo ja meriam digitalnym teplomerom a to my furt meria ako chce vzdy iny vysledok!!!!neviete my poradit daky 100percentny co super meria?????Dakujem

evka_evka
26. júl 2015

Digitalny zn. Omron .

tajka1986
26. júl 2015

My mame tento http://e-medical.sk/Teplomer-Thermoval-Duo-Scan , meriam 1sekundu v usku a neni problem 🙂 digitalnym by som daleko nezasla 😒

evittam
26. júl 2015

@kadkased Trošku to tu "pobehaj" a nemusíš zakladať duplicitné témy. My máme tento:
https://www.mojalekaren.sk/bezdotykovy-sekundov...
Maximálna spokojnosť - používali ho aj keď som bola na JIS-ke a aj v pôrodnici. 😉

nicolle21
27. júl 2015

digitalny omron s ohybnou spickou.. nech vravi kto chce co chce.,v ritke mas aspon vzdy namerane spravne 🙂

kadkased
autor
27. júl 2015

Atie teplomeri v podobe cumlika su ake???

strociatka
27. júl 2015

s tymi teplomermi je to od zrusenia ortutovych tazke. Jediny 100% spolahlivy teplomer je galinstanovy. Je uplne rovnaky ako byval stary dobry spolahlivy ortutovy, akurat namiesto ortuti don davaju bezpecne galium. Jediny rozdiel je v tom,ze po zmerani teploty je najlepsie ho "strepat" hned, kym je este teply, inak to ide tazko.

Vsetky ostatne teplomery (digitalne, infra...) si vyzaduju po case kalibraciu, co v domacich podmienkach nie je mozne. Takze ak chces skutocnu (a nie len pohodlnu a nepresnu) istotu, tak jedine galinstanovy teplomer. Maju ho bezne v lekarnach a stoji cca 3e.

waitinka7
2. okt 2017

@evittam
ja som v auguste, kúpila taký teplomer, ako máš ty - Body comfort BC 07 a som teda mi mimoriadne sklamaná. Až teraz som mala možnosť vyskúšať ho reálne pri vysokej teplote. Synovi nameralo teplotu 37, ale bolo mi jasné, že takú mať nemôže, dala som klasický rokmi overený ortuťový teplomer a nameralo mi 38,8...to je teda diametrálny rozdiel. Merala som presne tak, ako sa merať má (podľa príručky). Po tejto skúsenosti ho chcem určite vrátiť výrobcovi. Tebe ukazuje úplne presne?

evittam
2. okt 2017

@waitinka7 Tak my sme spokojni ako som pisala. Áno meria presne ako ortutovy.