Poschodová verzus výsuvná posteľ

kasiopeja01
3. sep 2014

Ahoj maminky,
mame doma dve deticky, jedno bude mat 4 a jedno 2 roky. Chceme im kupit novy nabytok do detskej izby, ale stale neviem,ci je lepsie kupit im poschodovu postel alebo taku vysuvnu. Ake mate skusenosti? Ktoru by ste poradili? Najprv som bola naklonena vysuvnej, lebo nezmensi velmi izbu, ale teraz rozmyslam o poschodovej, lebo je to chlapcek a dievcatko a poschodova im ponuka aspon nejaky "sukromny" priestor. Izbycka je len taka mala 3x3,5 metra, takze ine moznosti nemame.

daniela77
3. sep 2014

No my sme tiež teraz riešili tento problém, síce máme dvoch chalanov a 4 izbový byt, nechceme ich rozdeľovať. Nakoniec sme sa rozhodli pre dve obyčajné valendy, pretože nám to priestor umožňuje. Každá má svoje výhody a nevýhody, napríklad taká výsuvná je z hľadiska bezpečnosti určite lepšie, no vyžaduje ďalší priestor na tu druhú posteľ ked sa vysunie. Zatiaľ čo poschodová tento priesor nevyžaduje, je tam zas riziko pádu dieťaťa z výšky, časom sa môžu vyskytnúť hádky, že kto bude hore, kto bude dole.......Takže ťažko povedať, ale ja by som radšej vsadila na bezpečnosť a zvolila výsuvnú.

kasiopeja01
autor
9. sep 2014

dakujem za nazor, asi nakoniec kupime tu vysuvnu. Skoda ze nie je nieco medzi 😀

moni244
9. sep 2014

ja by som zase išla do poschodovej, my sme ako deti mali poschodovú a bolo to super, dole bol koberec a kým sme sa nenaučili spať poriadne, bol tam naskladaný matrac, spolužiačka mala výsuvnú posteľ a furt sa mi sťažovala, že sa brat skotúľavá na ňu v noci, keď ide na záchod, tak na ňu skáče a podobne, mne tie vysúvacie vyhovujú len pre návštevy, pre dlhodobé spanie si to neviem predstaviť a nemôžte prehodiť izby? my máme tiež jednu mini izbu, ale tam si urobíme spálňu a tú veľkú bude mať dcérka a dúfam že aj súrodenec v budúcnosti

palomka
9. sep 2014

@kasiopeja01 my sme si mysleli, ze vysuvana postel je ovela lepsia ako poschodova. sice ja som ako dieta mala poschodovu a bolo to super. no a nakoniec sme tu vysuvnu kupili ked mala dcera 2 roky. o rok pribudol syn a toto leto sme ho prestahovali do detskej. a zacalo to...trebalo nam dve zabrany, lebo dcera niekedy spadla na tu vysuvnu cat, dole spat ist nechcela, lebo ved cely cas spala hore a to je jej postel...syn zasa dole kazdu noc oplieskal hlavu do dosky tej hornej postele, bol nizko a to sa mu nepacilo, taktiez akoby viac prievan citil dole...ked si chceli na obed lahnut, tak bola zapratana cela izba...az koncom leta dcera prisla s tym, ze chce poschodovu postel, tak sme sli pozriet a kupili a odvtedy spia kludne obaja. dcera sa tesi, ze je hore, syn samozrejme chcel ist tiez zo zaciatku, ale nakoniec sme ho prehovorili....no a cez den sa hraju dole na posteli a maju tam "bunker", deky zastrcene pod vrchnym matracom aby ich nebolo dole vidno. lutujem, ze sme vtedy tu vysuvnu kupili, bola dobra akurát tak pre navstevy a aj to tam napr. moja mama nechcela spat, ze v "sufliku" 😀 takze my sme za poschodovu a nasa sa da potom rozdelit na dve rovnake postele, ked ich ta poschod.prestane niekedy v buducnosti bavit 😝

luciacv
9. sep 2014

Ahojte, my dvojku ešte len čakáme, ale kúpili sme poschodovku s výsuvnou prístelkou. Pošlem webku, ak chcete, je to veľmi jednoduché a sú tsm aj reálne foto. Posteľ sa dá v prípade potreby rozdeliť na 3 samostatné lôžka, my sme si vy rali tak, že horná aj dolná majú zábrany. Prístelka sa dá úplne vysunúť, takže na noc môžete postele oddeliť a mať medzi nimi uličku (aby decká po sebe nechodili). My ju nechávame prisunutú, aby bola "žinenka" pre prípad, že dietko v spánku vylezie cez tých pár centi vedľa zábrany a tiež ako "schodík", kedže je ešte malý. Plus pod prístelkou sú dva šuflíky na kolieska, všetko úplne samostatné, teda nie sú na seba napojené pevne. Pri objednávaní sa môžeš rozhodnúť pre rozmer postele a milión iných vecí. Asi je to v spolupráci s Poliakmi vyrobené, ale inak sme veľmi spokojní, dodanie cca 3 týždne, kvalitné voňavé drevo, posteľ je s matracmi, môže byť aj bez. Našla som cez googla, hľadala som poschodovú posteľ s prístelkou. Držím palce.

kasiopeja01
autor
9. sep 2014

@moni244 No planujeme za par rokov vymenit skor byt 🙂. Mame 2-izbovy, prerobeny na 3-izbovy, takze ta ich izba je ta vacsia. MOmentalne tam mame spalnu, ale ideme to prehodit a nasa spalna pride do druhej polovice izby 2x3 metre, takze budem preskakovat cez manzela 😀. Hrozne, ale kym som na velmi "stedrom" rodicovskom, vela sa toho riesit neda.

moni244
9. sep 2014

@kasiopeja01 aj my to tak budeme mať, ale mne to nevadí, už sme tak raz postele mali v podnájme a v pohodičke, my máme síce 3 izbový ale menší

kasiopeja01
autor
9. sep 2014

Tak ste ma presvedcili, kupujeme poschodovu. Dakujem za vase nazory, velmi mi pomohli. A kupime ju asi aj s tou vysuvnou, bude sluzit ako zinenka, ak by nahodou niekto zo zaciatku spadol 😀

moni244
9. sep 2014

@kasiopeja01 moja sestra takto zletela z poschodovej, na koberec, mohla mať 6 rokov, spadla aj s perinou, stiahla mi vankúš a ľahla si naň a ostala spať na zemi 😀 a fakt, na tie bunkre je to super vec

veronyp
9. sep 2014

@kasiopeja01 My sme kupili vysuvaciu, kedze nas tiez obmedzuju priestorove moznosti,
vybrali sme taku co ma aj ulozny priestor naspodu
A sme velmi spokojni, aj my aj deti..

lucya2
14. sep 2014

ešte je možnosť kúpiť napr. 2 vyvýšené postele a oblečenie a hračky spratať do ich spodných častí, takto to mali aj Jennifer Aniston a Owen Wilson vo filme Marley a ja a vyzeralo to super. Alebo naopak dve normálne postele a nad ne v rozumnej výške zavesiť skrine.

patkaza
29. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

vysuvná posteľ by vás po krátkej dobe omrzila - stále ju vysúvať a znova spratavať a aj rychlejšie sa opotrebuje ... na nete si môžete pozrieť rôzne poschodové postele dajú sa kúpiť fakt pekné a aj bezpečné, takže sa netreba obávať že by dieťatko spadlo http://akoapreco.com/podla-coho-vybrat-poschodovu-postel/