Potrebujem rady ohľadom výbavičky pre novorodenca

sajuri257
26. júl 2019

Ahojte, chcela by som sa spytat:
1. Monitor dychu kupovať či nie? Ak áno ktorý odporúčate?
2. Elektrická odsávačka mlieka kvalitná za prijateľnú cenu?
3. Dieťa Vám spávalo v zavinovačke či spací vak? Spalo niekomu aj hneď pod paplónom alebo kedy je čas na spánok pod paplónom?
4. Vanička obyčajná klasická alebo s tým sedením?
5. Kozmetika pre deti? Len nieco na umytie, krem na zadok a pod. Nie rybia masť 🙂
6. S ktorými plienkami a vlhčenými utierkami máte dobré skúsenosti, prípadne používa niekto aj kolorky?
7. Oblečenie pre novorodenca ste kupovali č.56? To bude mať asi len na pár týždňov či?
8. Vhodný cumeľ ? Prípadne niekto koho dieťa cumlik vôbec nemalo?
9.Hniezdo áno či je to zbytočnosť?
Ďakujem.

bibi33
26. júl 2019

1. my sme mali požičaný z dôvery na pol roka, nekupovali sme
2. kamoska mala Avent a chvalila si
3. v zavinovacke alebo v ulitke (tenucka latka)
4. vanička klasická z Ikei, tusim do 5eur a je super, kupe sa tam doteraz 😀
5. na umytie som kúpila Mixu taku oranzovu, na zadok Bepanthen krem
6. plienky aj vlhcene som mala Pampers, plienky som striedala zelene aj biele (tusim Premium) a utierky su super od Pampers tie Pure, sice drahsie, ale neparfumovane a dostatocne mokre, tieto striedam s pampers Sensitive utierkami
7. oblečenie určite zacat s 56-staci par kuskov z kazdeho, hlavne body vyuzijes a take poloteplacky, resp.leginky
8. cumel - syn mal znacku Mam, ine nechcel a dcera nechcela ziaden, vyskusali sme viac
9.hniezdo som nemala, len mantinel okolo postielky, ale az neskor, ked sa zacali deti prevalovat, nech sa nebuchaju o drevo

nicolle1000
26. júl 2019

@sajuri257 1. Monitor dychu som používala 4 mesiace pre môj dobrý pocit, potom už v postieľke nechcel späť
2. Odsávačku som mala značky medela ale je dosť drahá myslím niak 150 EUR ale za mna top vďaka nej sa mi zachránilo kojenie
3. Najskôr v zavinovacke, od 6 mesiacov spací vak
4.mala som klasickú ale zevraj ten kyblik je super
5. Hipp z dm
6. Vlhčené pampers aj plienky pampers premium care
7. Záleží akú ti pred pôrodom odhadujú váhu bábätka, môj keď sa narodil vážil 4080 a hneď mal 62, 56 som ani nekupovala ale záleží od veľkosti bábätka
8. Aj keď cumel neodporúčajú za mna top vec bez neho neviem čo by sme robili naradsej má značku tomi teepee
9. Podľa mna hniezdo je dobre aj kvôli polohovaniu bábätka počas spánku

lula313
26. júl 2019

1, požičaj si z poistovne
2, závisí, či budeš mat problem s kojenim. Manuálnu som mala doma pre istotu a potom som kupila elektrickú, lebo 4 mesiace nám trvalo, kým sa dcéra začala normálne kojiť. Ale ty nemusis mat problem s kojenim.
3, super vec bola swaddle me ulitka. Zavinovacku som nemala. Dcéra má 16mesiacov a doteraz nepouzivame vankus, ani paplon(tiež som zbytočne kupovala ešte pred narodením)
4, my sme používali len sedatko do klasickej vane, vaničku sme moc nepoužívali a teda bola nám zbytočná
5, kozmetiku doteraz nepouzivame, iba hipp sampon na vlasy
6, nemecké pampers a hipp
7, dcéra mala 4kila, ale len 50cm, takze vynosila prvý mesiac aj 50tku velkost
8, cumel curaprox
9, nemali sme

fiafia
26. júl 2019

@sajuri257 ahoj. 1 monitor som mala ale znovu by som ho nekúpila,za mňa zbytočnosť. 2. Odsávačka? Zbytočne kupovať dopredu uvidíš v pôrodnici. 3. Zavinovačka s tvrdým spodkom pod chrbátom. Mala má 2,5 roka a stále nevie spat s paplonom 😂 4 klasická vanička 5. Kozmetika žiadna. Klasické bupi mydlo, na zadoček sudokrem .5 plienky na zaciatok sme mali Pampers premium care majú indikátor človek vidí ako veľmi je pocikana plienka, neskôr lupilu z Lidla. 6. Vlk 56. Nekupovat zbytočne veľa, radšej priebežne dokupovať. 7 za mňa hniezdo zbytočné

sarinka2012
26. júl 2019

@sajuri257 1. Monitor dychu Snuza - dava sa za plienočku, používala som aj v kočíku
2. Avent
3. Spací vak 🙂
4. Nemali sme, napustila som vanu vždy.
5. Iba Sudokrem, neskor jemné mydielko ale prvé dni len čistá vodička a olej na natretie ked bola suchučká.
6. Ja som mala pampers, sadli na prvýkrat a už som nemenila.
7. 56/62 mix, bodyčka hlavne a dupačky, to som využila najviac.
8. Tommy Tippe aj cumlik aj flaška, velka spokojnosť.
9.Nemali sme.

saskia_98
26. júl 2019

@sajuri257
1. Ja som nemala ale kmotra mala a bola spokojna.
3. Mal este moje perinky lebo v zavinovačke sa šmykal. Narodil sa v novembri a spal v perinke, v hniezde, a pod dekou. Od cca 4 mesiacov spi s paplonom.
4. Za mňa klasicka.
5. Umyvat s cistou vodou, natriet s modrou indulonou a na zadoček sudokrem.
6. Babylove z DM. A vlhčene tiež z DM Babylove. Z pampersiek mal zapareninky a z vlhčenych pampers dostal exzem.
7. Na začiatok som si kupila 50tku kedze mal len 3350g, potom 56 atd..
8. Za mna cumlik avent air. Ale mala som kupene aj gulate, aj skosene, aj ten air a vybral si ten. Co sa tyka fliaš tak tommee tippee bola jedina fľaška z ktorej ho nenatahovalo a aj z nej pil.
9. Hniezdo je podla mna top. Do teraz mi v nom spi a to ma už 8 mesiacov. Akurat ze ho ma rozviazane.

pininka1
26. júl 2019

1. Monitor dychu iba pri prvom dieťati, viac nás strašil,ako bol potrebný, pritom všetky deti spali po čase na bruchu.
2. Odsávačka mlieka nefungovala ani pri jednom, proste moje prsia niesu na odsávanie
3.prve dieťa chvíľu v perinke, ostatne dve bez perinky, podľa počasia, buď v spacom vaku, alebo zakryté dekou, či perinou pre deti
4. Vanička klasická, ak si prvorodička, aj sesterka mi teraz hovorila čo má prvé dieťa,že ju dali preč a kúpili obyčajnú lebo v tamtej nevedela.otocit dieťa. Mokré dieťa bez skúseností sa veľmi zle otáča.

hennyinnsbruck
26. júl 2019

1.kupila a nevyuzila🤣 bála som sa planeho poplachu
2. S odsávačkou počkaj mužno nebudeš potrebovať!do kúpiš hocikedy
3.v zavinovačke asi 3tyzdne potom "na voľno" prikryta dekou
4 vanička obyčajná.. Potom keď vyrastla bola(je) vo vani
5. Bepanthen Creme, sprchac od Hipp, imaziol na zadoček
6. Pampersky a Pampers pure vlhčené
7. ano 56 ky som kupovala.. Narodila sa 2.32kg takže dlho som využila kým dorastla. Môžeš aj väčšie kúpiť, vyhrnies 😊
8. Cumlov nekupuj veľa, ja nakúpila a mala necumluje
9 zamna hniezdo zbytočné 😊

Ja som za pravidlo, menej je viac, a radšej dokúpiť... To je už najmenej.. 😊

pininka1
26. júl 2019

Ešte dokončím
5. Kozmetika,doktorka mi predpisovala Oilatum do vody, z čistej vody mali pokožku ako suchý chleba. Po kúpeli vždy masáž s olejom, aj k oki motorické
6. Plienky zo začiatku vždy pampers, potom buď babylove, teraz z Lidlu. Mokré utierky striedam
7. Oblečenie podľa toho aké veľké dieťa čakáš. Môj prvy mal 4650g, 56tku sme ani nepouzili, pri druhých dvoch deťoch som ju ale mala približne mesiac a pol takže za mňa áno, zo všetkého tak po 5 až 7 kusov.
8. Cumeľ mali len prvý dvaja, silikónový, z kaučuku sa im dvíhal žalúdok. Dcérka odmietala akýkoľvek, problém bola neskôr aj fľaša.
9. Hniezdo som nemala ani pri jednom

michelle567
26. júl 2019

1.nemali sme ani nám nechýbal, 2.nepotrebovala som, 3.v zavinovačke asi 3mesiace, spací vak asi len mesiac a potom paplón. 4.vanicka klasická, 5.umyvanie čistou vodou, modrá indulona, sudokrem, 6.prvy polrok možno aj dlhsie plienky pampers potom sme prešli na lupilu, vlhčené rôzne pampers, tesco boli tiež fajn, lupilu. 7. 56 nosil asi tak mesiac. 8.kupovali sme Avent, 9.nemali sme

sapetka
26. júl 2019

1. Ano monitor dychu za mna urcite(najlepsia znacka aj s opatrovatelkou AVENT)
2. Tiez AVENT
3. Ako kedy niekey v zavinovacke niekedy len tak. Spaci vak nemal rad.Na paplon ma este cas urcite aspon do 2r.
4. Vanicka obycajna. My sme kupili aj s nozkami aby som sa nemusela zohynat. Da sa kupit penova podlozka na ktoru polozia miminko a nemusis sa bat pri kupani
5.prve mesiace nepotrebujes ziadny sprchovy sampon. Max nejaky olejcek na masirovanie(ja som malal HIPP)a na ritku sudokrem alebo bepanthen
6. My sme pouzivali plienky Libero (ale neviem ci ich kupit na svk. Nemal nikdy zaparenu ritku z nich) doma som ho len umyvala cistou vodou. Ale ked sme niekam sli mala som vlh obrusky pampers
7.ja som mala od 52 po 56 nakupene
8. Cumel musis vyskusar ktor sadne babatku. Najlepsie je bez neho😊
9. Ja som si kupila alo tehotna taku dlhu “hurku”😀aby sa mi lepsie spalo uz tie posledne mesiace a z toho som mu sem tam robil “ohradku”. Neskor ked zacal sa stavat bola to ochrana pred padmi na hlavu

demonka5
26. júl 2019

1.da sa pozicat cez poistovne,nemocky alebo benu lekaren projekt kriOvatka abo tak nejako
2.odsavacku by som rieisla po porode mozno napriek vsetkej snahe nebudes kojit plus daju sa aj pozicat ce niektore baby obchody
3.zavinovacka,neskor spaci vak ale urcite zavinovacka ale mojej bolo teplo,jee augustiva
4.obycajna
5.na umytie nic,bepanthen,sudokrem,dm ma dobre kremy znacka babylove
6.dada a lupilu plienky,vhlcene pampers frwsh clean alebo coop jednota harmancwk
7 asi 3ks viac nie
8 mala som ho kupeny babylove ale zacala ho chciet ako 2mesacna na uspavanie
9nemala som ale vela sk to chvali

katrin21
26. júl 2019

@sajuri257 zarazila ma tvoja poznámka že nie rybia masť pretože tá je podľa mňa a nie len podľa mňa najlepšia a určite lepšie ako nejaký hnusný chemický Sudocrem, ktorý nam Mimochodom nikdy nepomohol..
Preco ju nechces?
Ešte odporúčam kúpiť si pityol Neo, ten je výborný na zapareníny, das napr. na noc a do rána veľká zmena. Topka.

Monitor dychu sme mali ale iba preto že sme mali predčasniatko inak som bola na vážkach či do toho ísť naopak namiesto monitor aby som možno doporučila vysielačku a takú ktorá projektu je na strop obláčiky a hviezdičky A hrá hudbu je to neskôr výborná vec ako uspať dieťa samé tým že sa pozerá na tie oblaky a počúva hudbu zhruba okolo roka perfektný pomocník a vysielačka samozrejme od narodenia.
Odsávačka mlieka Tu by som kúpila asi hneď keď porodíš podľa potreby či ju vôbec budeš potrebovať keď tak manžel vybehne aj donesie

vaničku Ja som používala klasickú mydla sme kúpili tuhé detské Sebamed na riťku ,Na ostatné časti tela sme používali iba čistú vodu Pri umývaní.
Zavinovačku som používala pri oboch deťoch pretože dieťaťu dáva pocit bezpečia a môže sa v nej správne uvoľniť nie na tvrdej podložke lebo nevie o pleť pliecka ešte a preto rozhadzuje ručičkami a oveľa bezpečnejšie sa cíti v zavinovačke najlepšie klasickej šnurovací ktorá sa dá stiahnuť podľa potreby. Tie moderné na suchý zips nie sú veľmi dobré a neosvedčili sa mi dieťa sa z nich akurát tak vyzlieklo..
Vlhčené utierky sa mi osvedčili najlepšie Pampers Sensitive sú aj také hrubšie a lepšie sa s nimi čisti.
Plienky sme používali na Prvé dve veľkosti jedna a dva Pampers premium s pásikom ale potom sme prešli na rôzne iné ktoré ani jedny nevyhovovali až sme objavili v dm Babylove A tie boli úplne skvelé až dokonca už sme ani iné potom nezanechali lebo jedine tieto neprecikala v noci.
Oblečenie som kupovala veľkosť 56 ak by bolo treba väčšie alebo menšie tak sa do dokúpi aj potom
Cumlík No to je veľký problém Ja osobne som ich musela kúpiť 13 kým som našla ten správny ktorý mala aspoň ako-tak akceptovala aj keď som jej ho musela zo začiatku pridržiavať ináč ho vypľúvala.
Bol to dudlík značky MAM, Dajú sa kúpiť aj v dm drogérii a v lekárňach a bol nie silikónový ale latexový klasický ortodonticky sploštený.
Takže kúp si nejaký a uvidíš či ti ho bude akceptovat. Tieto Ploské sú lepšie ako tie guľaté lebo menej deformujú ústa respektíve skoro vôbec ich nedeformujú a nemali sme s tým vôbec problém a dudlík odporúčam hneď po zaspati vybrať z pusinky a dať ho znova až keď sa dieťa zobudí a Potrebuješ ho uspať jednoducho nenecháva dudlík počas nie len tak ale vyslovene len na zaspávanie Prípadne keď je dieťa unavené a umrnčane,tak vtedy.

Hniezdo považujem za zbytočnosť dieťa vždy treba dávať späť na bok myslím úplne na bok nie len hlavu otočiť ale celého v zavinovačke oprieť o bok postieľky a striedať po troch hodinách Ako sa zobudí strany raz na pravej raz na ľavej a tým sa predchádza aj zležaniu hlavičky. Zároveň je to prevencia keby dieťaťu vygrclo tak mu nezabehne.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
26. júl 2019

@sajuri257 každá maminka si nájde to svoje, neber všetko čo si prečítaš ako alfu a omegu 😊 mne to vyhovovalo takto:
1. Monitor dychu ak máš možnosť požičať si tak určite áno, nekupovala by som z bazáru, mnohé značky potrebujú kalibráciu... ja som kúpila nový Babysense 7 a som nadmieru spokojná a hlavne kľudný že je malý v poriadku keď sám spinká vo vedľajšej miestnosti.
2. Elektrická odsávačka - ak ešte nevieš či ju bude potrebovať tak nekupuj, kúpiš ak naozaj bude nutná kdekoľvek. Ja mám Avent za nejakých 100€, odsáva perfektne, ale dlho som ju nevyužila, keby mi ide odstriekať mlieko rukou ani by som ju veľmi nepotrebovala.
3. Do fázy paplón som s malým ešte neprišla. Vyše 3 mesiacov spával v zavinovačke, najprv v perinke, potom v ulitke a úplne to miloval. Rozviazaný ani nechcel spať. Teraz spáva nahý bez ničoho lebo je fakt horúco a na jeseň prejdeme na spací vak 🙂 malý si všetky deky a prikrývky buď vytiahne rukami na tvár alebo skope úplne preč takže za mňa hrozne nepraktické pre drobcov.
4. Mala som možnosť vyskúšať si aj vaničku do sedením aj klasickú a za mňa jednoznačne vyhráva klasika! Malý v tom sedení vôbec nechcel byť, plakal, mikal sa... teraz v klasike super, rád sa kúpe, okúpem na predlaktí úplne v pohode 😊
5. Prečo nie rybia masť? Ja mňa super! Ale iné maminky isto odporučia niečo čo si vyberieš. Inak okrem nej používam Sudokrém keď už je zaparená ritka.
6. Vlhčené utierky HiPP modré alebo Pampers Pure. Oboje 99% vody, šetrné ku detskej pokožke a mini splne množstvo chémie.
7. Syn sa narodil 58cm a vyše 4kg a číslo 56 ponosil aj 2 týždne. Body mu boli malé rýchlo, ale tepláky bolo dobré aj mesiac. Väčšie určite nie, ale nekupovať veľa kusov.
8. Cumlík má veľmi zriedka. Začali sme na cumlíku MAM ktorý je úplne sproštený, teraz má presný opak Avent soothie a ten sa mu páči viac. Ale využívame cumle naozaj minimálne...
9. Hniezdo ak budeš zavinovať podľa mňa zbytočnosť. Ak drobca ale nemáš kde bezpečne položiť napr na gauč tak aby nespadol tak možno využiješ... mne vôbec nechýbalo.

atislava9
26. júl 2019

1. Monitor dychu kupovať či nie? Ak áno ktorý odporúčate? Mame od Union a aj z Brendonu, kedze mam dve postielky
2. Elektrická odsávačka mlieka kvalitná za prijateľnú cenu? Neviem, kupovala som len obyc manualnu z Lidla, kedze mi dojcenie neslo
3. Dieťa Vám spávalo v zavinovačke či spací vak? Spalo niekomu aj hneď pod paplónom alebo kedy je čas na spánok pod paplónom? Nas spal v klasickej starej bielej perinke, kde som ho takmer 3 mesiace stahovala s ruckami dnu na noc. Narodil sa vo februari, zavisi od mesiaca /teplo-zima/ Spaci vak pouzivam od 3-4 mesiaca, aby sa neodkopal ci nedajboze nezadusil dekou/paplonom v noci
4. Vanička obyčajná klasická alebo s tým sedením? Obycajna ta najvacsia, pouzivali sme zo zaciatku textilnu podlozku
5. Kozmetika pre deti? Len nieco na umytie, krem na zadok a pod. Nie rybia masť 🙂 bupi mydlo, hipp telove mlieko a sudocrem na zadok
6. S ktorými plienkami a vlhčenými utierkami máte dobré skúsenosti, prípadne používa niekto aj kolorky? Lupilu a Pampers plienky, bez problemov a zaparenin a vlhcene Pampers
7. Oblečenie pre novorodenca ste kupovali č.56? To bude mať asi len na pár týždňov či? Uvodne 56 biele bodycka a nejake dupacky, ale v kazdom obchode to ma ine cm a nie z kazdeho mu sedelo. Nakoniec sme operativne dokupovali, ako rastol do 62ky
8. Vhodný cumeľ ? Prípadne niekto koho dieťa cumlik vôbec nemalo? Avent od zaciatku
9.Hniezdo áno či je to zbytočnosť? Hniezdo pouzivam od toho 3-4 mesiaca kedy spi v spacom vaku, v perinke som ho davala mierne na pravy alebo lavy bok

lenbea
26. júl 2019

Monitor sme nikdy nemali. Dokonca doktor na kardio mi povedal, že neodporúča, a to mal maly srdcovú vadu.
Robia masť jediná mojim zaberala na červene ritky aj predky. Ale ak Ti osobne vadi ten smrad, tak neviem. Skúšala som rôzne krémy na zadok, ale len rybia zabrala.
Plienky hocijaké. Dokonca ti lacnejšie z Tesca sú dobre, take papierové. To si musíš odskúšať. Aj vlhčené, u jednoty a dm sú dobre. Ja som väčšinu z dm používala. Aj mlieko z dm je dobre.
Zavinovacka (perinka) kým v nej vydržali, potom vak. Trjrocny má dotraz vak. Lebo by bol stále odkopany. Vankúšik len neskôr a tenký, ale aj tak si ho dá pred seba a chytí do ruky 🙂))
Ale určite sú dobre polohovacie valčeky. To dostať kúpiť, take dva molitanove valce obalené vo froté látke. ABy bolo babo pekne kolmo na boku, tak sa podloží tými valčekmi.
Hniezdo je asi dobrá vec. Ale ja som ich mala v kuchyni v cestovnej postieľke.

uzanka16
26. júl 2019

Ahojte, chcela by som sa spytat:
1. Pre môj kľud som kúpila z bazaru Babysense II-super bolA
2. Elektrická odsávačka podľa mňa zbytočnosť stačí manualna.
3. Záleží od dietata-starsia spala i v zavinovačke a neskôr v spacom vaku,mladší ten nezniesol ani zavinovačku ani spací vak, prikrývka u nás bola deka. 4.vanicku som klasickú ale dokupila som to lehátko,proste som sa bála vždy také malé bábätko iba rukou držať a umývať.
5. Na umytie čistá voda a na riťku sebamed aj keď ja som skôr bola za rybačku masť lebo lacná,ale.ked boli zapareniny tak ten sebamed alebo imazol
6. Moja stránka na plienky čo mám odskúšané www.plienockovo.webnode.sk vlhčené používam z lidla
7. Oblečenie som mala všetko 56 a vydržalo dosť dlho dokonca niektoré boli veľké,že by padli aj veľkosť 50,deti sa narodili dlhé 49 CM.
8. Ak chceš kojit cumel istotne nie,až potom neskôr keď je riadne rozbehnuté kojenie a dobre prisatie,aj keď laktačne poradkyne by.ma aj za takúto radu ukameňovali.ja som kojila 22 mesiacov a cumel som dávala Avent čo mal tvar ako macko,neskôr už synček nechcel,staršia kojena nebola ale tá chcela každý cumel čo mal zrezany tvar.
9.Hniezdo podľa mňa zbytočnosť.

demonka5
26. júl 2019

Ja som tiez skusila rybaciu mast tolko chvalenu mala dostala zihlavku ekzem z nej ja blba som mala skusit najprv na male miesto potriet to len ako poucenie zo zaciatku skusat kozmetiku na malom mieste

sajmiona
26. júl 2019

1. Monitor jednoznačne aj keby to bola jediná vec do výbavy co kúpim. Poznám ľudí, ktorým to zachránilo bábätká. Stačí požičať z pôrodnice 36€ a máš polroka kľudný spánok
2. El. zbytočne dráha ja som pri oboch využila ručnú Medelu za pár minút odsate
3. Ani jedno dieťa nechcelo zavinovat
4. Vanička Shnuggla za mňa top
5. Kozmetika prvých 6 týždňov žiadna len na ritku sudocrem
6. Vlhčené nepoužívam vôbec. Plienky Lupili kvalita ozaj ako pampers a majú aj ten indikátor aj v pôrodnici nám ich davali
7. Oblecko podľa predpokladanej váhy. Moje bolo veľké čiže 56 len 2tyudne nosila
8. Moje cumel nechceli ani jedna. Keď už tak Bibis
9. Hniezdo super vec. Dávam ju v tom na gauč a aj v postieľke sa jej v tom dobre spi cíti sa ttaka chránená z každej strany

mapleol
26. júl 2019

1. Monitor dychu som si pozicala v porodnici na 6 mesiacov. Znacka Babysense, bola som s nim spokojna.
2. Neporadim, mala som rucnu, ktoru som nevyuzila
3. Pouzivala som zavinovacku cca 1-2 mesiace. Neskor spaci vak.
4. Vanička obycajna, davala som do nej aj lehatko.
5. Umyvala som cistou vodou, popripade s detskym mydlom. Natierala detskym olejom. Zadocek som natierala len v pripade zaparenin (co bolo zriedkavo) Imazolom, inak som kremy na zadok nepouzivala.
6. Pampers a Dada. Utierky Babylove, Lupilu
7. Vo velkosti 56 som mala len par veci.
8. Cumle som mala Suavinex, vyskusala som viacero druhov/znaciek a chceli len tieto
9. Podla mna zbytocnost.

tyelde
26. júl 2019

1. Nemala som ani pri jednom takže neviem posúdiť, mne nechýbal ale keby mám nejaké rizikové dieťa tak kúpim
2. Nekupuj dopredu, nevieš, či ti ju bude treba
3. Od narodenia pod dekou obaja, resp. staršia sa na deku naučila teraz v takmer 3 rokoch, dovtedy len tak v pyžame, mladší hneď s dekou
4. Od narodenia kúpeme vo veľkej vani ale u rodičov majú klasickú vaničku a v pohode
5. Staršia nemala nič, len krém na zadok, mladší má zase ekzémy takže ten má akurát krém na predpis, zo všetkého sa vyhádzal... Treba skúsiť čo sadne vám
6. U nás fičíme na Libero veciach, na Slovensku babylove, aj utierky aj plienky
7. Nekupovala vôbec, len 62+...pár sme dostali a stačilo, veď oni o to ešte nebudú zakopávať.... Ale ja kupujem každú druhú veľkosť (napr. Len 62,74,86) a tie medzi vynechám, vyhrniem rukávy a gate a aspoň dlhšie vynosia...
8. Obaja chceli len Avent, staršia už potom od roka vzala na milosť aj mam, ale dovtedy ani za nič...
9. Nemala som ani pri jednom, majú postieľky

kristina2412
26. júl 2019

1.monitor sme nemali
2. odsavacku nie
3.spala pod plienkou,bolo leto a potom pod klasickým paplonom
4. Vanička obycajna
5. Weleda nechtikovy rad,máme od nich všetko
6. Pampers premium care pri oboch deťoch, vlhčené Pampers pure
7. Pri prvej som mala 56 a trochu v tom plávala,pri mladšej som mala aj menšie,ta ich zase neobliekla. Zvaz podľa predpokladanej velkosti dieťaťa.
8. cumel mali sme veľa typov,ani jedna dcéra cumel nechcela
9. Len mantinel,hniezdo nie

miskamilka
26. júl 2019

Ahoj, pridavam moje skusenosti:
1. Monitor dychu sme nemali. Ako hovori moja babka, najlepsi monitor je mama 🙂 ak by malo babo zdravotne problemy alebo sa narodilo predcasne, zabezpecila by som ho, pre pokoj v dusi.
2. Elektricka odsavacka - vopred netreba kupovat, mozno ju vobec nebudes potrebovat. Ak ano, avent je vyborna.
3. Prve 2 mesiace v zavinovačke, potom spaci vak. Paplon cca od roka.
4. Vanička obyčajná
5. Kozmetika - jemne mydlo (az neskor, par mesiacov len cista voda), na zapareniny. Weleda je super.
6. Nam sadli pampers premium, kazdemu sadne nieco ine. Vlhcene obrusky pampers sensitive new baby (su hrubsie), pampers pure, neskor aj lupilu sensitive. Najlepsie su waterwipes, ale su dost drahe. Tak som mala na striedacku.
7. Oblečenie pre novorodenca - ja som mala par ks aj 50 (dcerka mala 3150g, 48cm, 2xnohavice, 5xbody) - cca 3 tyzdne. 56 som mala dalsich 6 tyzdnov. Zalezi ake velke je babo. A ja osobne nemam rada velke zalozene oblecenie na detoch, niekomu to nevadi.
8. My sme cumlik nemali. Prve 3 tyzdne som ho nechcela davat kvoli zlepseniu prisatia pri kojeni, neskor ho uz dcerka nechcela. Ak vsak cumlik mat budete, musite poskusat ktory sadne.
9.Hniezdo - ja som mala, dcerka v nom cez den lezala bezpecne na sedacke v obyvacke prvych par mesiacov (kym sa nepretacala), ja si pochvalujem, ale da sa urcite prezit aj bez.
Dufam, ze pomoze 🙂

evalin88
27. júl 2019

Monitor dychu sme mali, v nemocnici ho maju vsetky postielky cize mi to prislo ako samozrejmost.
Maly spaval v zavinovacke kym mu v nej nebolo teplo..je marcovy ( paplon doteraz neznesie)
Oblecenie sme mali aj velkost 50 na cestu z porodnice a este som aj dokupovala kedze mal 49 cm ( ale to by som vopred neriesila. )
Cumel nechcel do polroka, teraz mame MAM iba na noc.
Zo zaciatku som pouzivala aj rybaciu masť. Ak vieš zohnať odporučam Penaten krem na zadok, u nás ho nemajú, mama mi ho nosí z rakuska, je ovela hustejší ako napr sudocrem a balenie vydrzi cca mesiac. Maly nikdy nemal zapareniny. Ak nahodou neaky naznak bol, vsetko zmizlo behom jedneho dňa.