Používa sa ešte perinka pre novorodencov?

livocka21
11. mar 2013

ahojte...chcem sa opytat ci sa novorodenci este stale zavazuju do perinky ako to bolo kedysi alebo uz nie??? 🙂 viem ze je to mozno divna otazka, ale toto bude moje prve babo a v okoli nikto novorodenca nemal... 🙂 a este sa chcem opytat na vas nazor, ze ktore plienky - jednorazovky alebo latkove su lepsie pre babo a ekonomickejsie ? 🙂 dakujem 🙂 drzte sa 🙂

lucinkax
11. mar 2013

@livocka21 Ahoj perinka je super. Ja som zasadne proti,pretoze mi to pripadalo zastarale- mam na mysli perinku klasicku nie zavinovacku.
No mozem povedat,ze sa to urcite oplati,maleho som davala do nej pocas celych 4 mesiacov, hlavne v noci,ked bol nepokojny a vseobecne sa babo lepsie drzi v perinke 😉 Takze Urcite ano, je to velka pomoc.
A co sa tyka plienok,klasicke jednorazovky, aj ked naozaj ekonomicky neviem zhodnotit v porovnani s latkovymi. Ja som rada,ze stiham ine veci,ako prat vlozky ci toboz obycajne plienky 😉

ivaka333
11. mar 2013

@livocka21 Klasicke perinky uz asi ani nie su, ale zavinovacka je super pomoc, dietatku je teplucko a utulne. Plienky jednorazovky, latkove len ked chces viazat nasiroko.

livocka21
autor
11. mar 2013

@lucinkax 🙂 dakujem...a zavinovacka to je aka ? 🙂 ...

lucinddas
11. mar 2013

ja pouzivam perinku doteraz, maly mal rok. Mam ju pod nim rozlozenu a spi na nej. Chyti sa jej a nejako ho to ukludnuje a zaspinka. Zavinovacku som ani nikdy nepouzivala, klasicka perinka je ale super..... uz si ju od nas poziciavali vsetky kamosky.
Plienky pouzivam latkove. Nakupila som uz pri dcerke a neviem si vynachvalit, nielen, ze su ekologicke ale aj ekonomicke, hlavne ak planujes viac deticiek. To, ze niektore maminy napisu, ze jednorazove, lebo latkove sa musia prat je podla mna len vyhovorka. Nehovorim, ze nie je co robit ( byvame vo velkom RD + zahrada), ale pracka operie, ja len vyvesim a zehlit sa uz tieto nove vkladacky nemusia. Takze mi to zaberie cca 15 min. kazde 3 dni. Ale rozhodnut sa musis sama.

katia7
11. mar 2013

@livocka21 tiez som zavinovacku dost vyuzila, mala mi v tom nejak lepsie spala, neviem co baby myslia tou klasickou perinkou 😅 ja som mala to biele s volanikmi na snurky, skratka cisty komunizmus 😀 ale bolo to super, no a plienky ja teda latkujem, tiez som sa bala toho prania ale ono to nie je tak ako si to maminky predstavuju kym to neskusia, ja som to stihala pri dvoch malych detoch uplne v pohode a pri troch sa toho tiez nebojim 😉

domak2
11. mar 2013

perinku ani zavinovacku som nepouzivala (teda 1 den) a urcite su zdravsie a ekonomickejsie latkove plienky, ale z lenivosti davam jednorazove, ale aspon kupujem take co nie su bielene chlorom.
@livocka21

limoncino
11. mar 2013

Pre prvorodičku (a nielen pre ňu) je perinka, či zavinovačka úžasným pomocníkom pri manipulácii s dieťaťom, najmä tie, čo boli v pôrodnici, s tvrdším spodkom, nebála som sa to malé stvorenie zobrať na ruky, len škoda, že syn z nej vyliezal už ako mesačný, neviem, ako to dokázal, ale ráno mal perinku pri nohách... 😝
Dcérka sa narodila skôr ako mala, pri narodení vážila 2800 g a ja, hoci som bola už skúsená mama som nevedela, ako mám to malé dieťatko držat, perinka bola veľké plus. Naviac, dcérka ako skôr narodená nemala rada voľný priestor okolo seba a plakala, akonáhle som ju doslova utiahla do perinky bola kľudná, v jej príapde teda kľudnejšia.. . 😝 za mňa perinka áno...
Nuž a s plienkami neporadím, je to čiso na tebe, ja som používala jednorázové...

grundia
11. mar 2013

My mame este tiez perinku,mala bez nej nevie spat,je nervozna.
Zavinovacku sme nepouzivali lebo v nej sa necitila dobre.
A co sa tyka plienok,pouzivame Pampers(2balenia na mesiac nam vystacia).
Mozno su latkovky ekologickejsie ale ci usetris,neviem(pracka zhltne aj vodu,aj elektrinu)a min.2krat do tyzdna prat urcite budes.

livocka21
autor
11. mar 2013

@grundia a aky je rozdiel medzi zavinovackou a perinkou??? 🙂

mrka2
11. mar 2013

urcite dostat kupit aj obycajne klasicke perinky - take tie snurovacie. aj tie vypchavky do toho.. ja som to kupovala,tak viem 🙂 dcerka perinku vyuzila na stopercent, maly mi v nej nechcel byt. ani v perinke,ani v tych modernych zavinovackach 😉 takze zavisiet bude aj od babatka 🙂 ci sa mu tam bude pacit,ci nie. 😉

grundia
11. mar 2013

Perinka je ta klasicka,volaniky,viazanie..Zavinovacka vacsinou byva na suchy zips a niektore maju snurku na previazanie.
Deticky sa tam nedaju tak stiahnut.

kacena4
11. mar 2013

@livocka21 perinka je klasicka na viazanie (vacsinou 3 snurky), volakedy za sociku bola plnena perim dnes je vatelinova vlozka a je obdlznikova, nie stvorcova ako volakedy a zavinovcka je nieco podobne ale je praktickejsia, jednoduchsia a casno sa zapina na suchy zips, byva zo spodu podlozena tvrdou dostickou, aby si mala dieta na rovnom, ked ho drzis. prva je perinka druha zavinovacka

livocka21
autor
11. mar 2013

@grundia aha...dakujem 🙂

vcielkamaja
11. mar 2013

no urcite ano, my sme vyuzivali klasicke 20 rocne zavinovacky od mojej tety 😀 najlepsie na svete... 😀

kacena4
11. mar 2013

@livocka21 a plienky no to sa musis rozhodnut sama, ci chces znecistovat prostredie jednorazovymi plienkami, alebo si nakupis latkove a budes davat tie. jednoduchsie je jednorazove 😀 😀 najma ked budes mat prve babo a nemas nikoho na okoli kto by ti pomohol tak zo zaciatku je to tazsie kym si zvyknes na rezim babatka a do toho prat, zehlit.... latkove - lepsie su jednorazove po tejto stranke, ale menej ekologicke k zivotnemu prostrediu

livocka21
autor
11. mar 2013

@kacena4 jeeej dakujem tak uz teraz si to viem lepsie predstavit...fuha tolko moznosti... tak teraz uz vobec neviem....myslela som ze mam len dve moznosti - bud perimka alebo nic a teraz su moznosti uz tri 🙂 ... naozaj mas 8 deti? 🙂

ketrinka17
11. mar 2013

ja odporucam zavinovacku, z perinky co bol maly zabaleny v nemocnici ma sliel slak trafit 😀 zavinovacka je pevna najlepsia s kokosovou vlozkou a ja som maleho ani nebalila len bol na nej aby mal spevneny chrbatik ked sme ho mali na rukach a plienky jednoznacne jednorazove 🙂 ver mi nebude sa ti chciet toooolko plienok prat zehlit a taka klasicka plienka ked sa trosku napiska je hned studena a to je pre babo neprijemne☹ take klasicke su dobre pod hlavicku a na siroke balennie pripadne. A z jednorazovych odporucam pampers premium care, tie su najlepsie podla mna 🙂

kacena4
11. mar 2013

@livocka21 ano, vychovala som ich ale pustila dalej, teraz mam doma LEN 4 deti, ostatne su v adopcii ci pestunstve, som profirodic
a ak by si nieco nevedela kukni do uja googlu on poradi 😉 😉 ja som ti tak nasla narychlo tie fotky

bronia13
11. mar 2013

kym som nemala deti perinky sa mi zdali zbytocne a zatarale 😉 az potom som pochopila preco balia deticky na tesno a rucicky ku sebe (drobca som balila do vankusa kedze sa narodil v zime a malu ja som balila do takych tensich diek) lebo deticky boli zyknute byt vo velmi tesnom priestore a tak sa lepsie citia a lepsie zaspavaju,tak isto nerozhadzuju rucickami tym by sa sami seba budili... takze ja som za aj za vankuc alebo zavinovacku 😉

hrasulik
11. mar 2013

urcite perinku alebo zavinovcku. lahsia manipulacia s dietatkom 😉 . ja som mala klasicku perinku a bola som spokojna

livocka21
autor
11. mar 2013

@ketrinka17 dakujem 🙂 hmm no tiez si myslim ze sa mi nebude chciet prat, ale myslela som ci nie su zdravsie alebo tak... hmmm a neviem co je siroke balenie... 🙂

livocka21
autor
11. mar 2013

@kacena4 ahaa 🙂 dakujem si zlata

grundia
11. mar 2013

Detickam sa balia na siroko nozicky kvoli klbikom,aby pekne zapadli,takymi ortoped.nohavickami,tie kupis aj v drogerii,na suchy zips

ketrinka17
11. mar 2013

podla mna zdravsie ani nie a ani ekonomickejsie. pampers kupujem na mall.sk a tam su ozaj lacne.. siroke balenie doporucuje ortoped to das iba na pampersku poskladanu klasicku plienocku a nato sa davaju take gatky na suchy zips ja som maleho balila do 3m..

livocka21
autor
11. mar 2013

@grundia
@ketrinka17 aha...uz chapem dakujem 🙂

grundia
11. mar 2013

A keď budes kupovat plienky,latkovky,kup si aj par bambusovych.Kupis ich aj v DMke,su sice drahsie,3ks v baleni stoja 9echek,ale su ozaj super.Aj my pouzivame Pamp.premium care,najlepšie

livocka21
autor
11. mar 2013

@grundia wow...dakujem...uz vobec netusim ake mam pouzivat :D

grundia
11. mar 2013

Heh,mas este dost casu popremyslat.Tie z bambusu su take hutnejsie,velmi dobre saju,napr.keď bude male odgrgavat a vyvracka mliecko alebo tak.

domak2
11. mar 2013

@livocka21
@ketrinka17 Jasne ze su zdravsie, jednorazovky su zmesy plastov, umeliny, buniciny a este je to ako ceresnicka bielene chemikaliami a chlorom. Inak livocka ak chces este trochu domotat mozes skusit bezplienkovu komunikacnu metodu 😀 Tam tych plienok minies minimum hehe.

sendy182
11. mar 2013

ahoj ja som mala perinku i zavinovačku.....malinké bábatka si v tomto oddýchnu.....cítia sa bezpečne......v teplúčku.....v dnešnej dobe si nájdu obdivovateľov.....no i odporcov.... 😉 ..mne sa lepšie kojilo,aj spali pokojnejšie ak boli v perinke........ 🙂 malinké bábatka sa vedia zobudiť i sojou rúčkou..... 🙂 🙂 🙂 a plienky..? .mám skúsenosti pri staršom látkovými a iba na noc a k doki mal papmpers......no a mladší mal väčšinou pampres........uvidíš podľa reakcie svojho dieťatka......ak budeš baliť naširoko tak potom odporúčam jednorazovky tenšie, ľahšie...........kúp si radšej menšie balenie a potom zhodnotíš 🙂