Používali ste kolísku?

nina88
11. sep 2013

Dobrý deň, uvažujem nad kúpou kolísky,ale začínam rozmýšlať,či to má význam?? Sa mi páči,že dieťa tam nie je také ,,stratené,,ako v postielke a prípadné hojdanie,môže byť pre bábo príjemné, čo myslíte??
Inak mám postielku po deťoch,bez bočnej steny, k manželskej posteli pripevnené, tak rozmýšlam,či to nie je lepšie.
Ach ja by som potrebovala radcov,ako mali králi kedysi. 😀
Ďakujem za rady 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
11. sep 2013

My mame kosik na spanie, je to fajn 🙂 A aj tam bol na zaciatku dooost strateny 🙂

dionyzka
11. sep 2013

kazde dieta je ine, kazde vyzaduje nieco ine. Niekto Ti povie, ze netreba, je to zbytocne. Niekto neda dopustit na kolisku.
Ja som kolisku vyuzivala 7 mesiacov a hojdavy kocik k tomu 12 mesiacov. Ja som za kolisku a za postielku naraz - podla potreby.

elise
11. sep 2013

ja mám tuto kolisku malá má 8 mesiacov a cez den tam spinkáva, má aj kolieska tak si juj môžem presuvať. teraz je už tak akurát v nej ale hádam ešte mesiac dva použijeme 🙂

kitty88
11. sep 2013

my sme mali kolisku este tusim po mojej starej mame, ale mala v nej nechcela ani za svet spat, tak sme museli narychlo skladat postielku

vinifred
11. sep 2013

..ja som mala postieľku,kočík s veľkými kolieskami,aby vydržal natriasanie a fit loptu.. 😀 ..kolíska je pekná,čo budeš mať,na to dieťa privykneš..

hajajanka
11. sep 2013

Ja som mala kolisku pri prvom babatku. Bola este po mne a mala som ju v obyvacke, lebo tam sa mi nezmesti postielka a chcela som mat maleho na ociach. Pouzivali sme ju 3,5 mesiaca, potom sa zacal tocit na brusko a isiel do postielky. Pri dcere som kolisku nepouzivala, lebo som sa bala, ze ju z toho jej akcny brat vysype 🙂 Kolisku som mala u nasich, kde bola dcerka, ked ju varovala babka. Keby som mala o nieco viac miesta a o nieco viac penazi, tak si kupim taku, aku ma @anjelicek26, ta je krasna 🙂
Podla mna to je krasna investicia.

atkavnatka
11. sep 2013

a ja budem mať košík 🙂 aj kvôli tomu, že nechcem stále behať do izby a ked´ budem v druhej časti bytu nech ho mám na očiach 🙂

salome_82
11. sep 2013

My sme kolísku nepoužívali. Podľa mňa je to predražená zbytočnosť a myslím si, že nie je dobré učiť dieťa zaspávať kolísaním. Môže sa stať, že potom inak zaspať nebude vedieť... Ja ti skôr závidím tú detskú postieľku, ktorú máš, že sa dá primontovať k veľkej posteli. Keď sme kupovali výbavičku, ani som netušila, že niečo také existuje, veľmi sa mi to páči.
A ten priestor v postieľke môžeš zmenšiť aj dojčenským vankúšom. Aj tak to bude treba robiť len ten prvý mesiac, lebo neviem ako ty, ale ja aj moje kamošky máme takú skúsenosť, že už v tom druhom mesiaci bábätko putuje po postieľke a leží krížom 🙂 Určite je každé dieťa iné, ale v mojom okolí sú deti také, že chcú mať počas spánku priestor a nie byť natlačené. Ja mám 8 mesačnú a niekedy sa smejem, že by potrebovala postieľku 120x120 cm 🙂