Povery o kupovaní oblečenia pre bábätko

patik114
17. dec 2013

ahojte kupila som babu nejake oblecenie a vraj ze to prinasa nesstastie ? verite tomu ?? je to pravda ??

zita19
17. dec 2013

17.12.2013 takato otazka od svojpravnej zeny?

luba28
17. dec 2013

pocula som aj ine dristy,.........nechodit von dokial neni pokrsteny,.....atd,.....

jatamido
17. dec 2013

v ktorom storočí žijeme??? 😵

olivka26
17. dec 2013

aj ja som kupovala a mam zdravu a krasnu 3mesacnu dceru,mne to kupovanie oblecenia neprinieslo nestastie,prave naopak,mam veeeelke stastie doma.A povery inak neznasam

katie555
17. dec 2013

tak to by sme boli vsetci jedinacikovia nie? ci aj doktori sa v nemocnici pytaju ze ci uz ste nakupili ? tak nepomozu ? ach takychto tem tu teda je

alicka7
17. dec 2013

V pivnici sme mali 5 rokov oblecenie pred otehotnenim, dostali sme od znamych. Vecicky, ktore chybali, som dokupovala pocas tehotenstva. Kocik sme kupili 3 mesiace pred porodom. Moja mama sa mi rozplakala do telefonu, ze to je zavcasu, ze sa moze este kadeco stat. Strasne mi pokazila radost (z kocika). Nic sa nestalo, tehotenstvo aj porod boli bezproblemove. Mame krasnu zdravu dcerku. Neverim ziadnym takymto negativnym keciam. Neverim ani urieknutiu, ci cervenej stuzke na kociku...

22beba
17. dec 2013

aj ja som kupovala asi od 10 tt a mam krrasneho syna ... to su take babske dristy 🙂 vobec tomu never ... a teraz ako čo mam urobiť s vecičkami po mojom synovi? aj s kočikom čo ho mam vyhodiť a ked budem znova tehu tak naspat dotrepať domov či ako? 😀

01fialka01
17. dec 2013

😀 Jasne ze je to hlupost...ved ako mozu dupacky nieco ovplyvnit? Podla mna to vravia pre istotu...keby nieco, aby ste neprisli o peniazky.... 😀

bambinkaa
17. dec 2013

to je hovadina, stare baby toto vymyslaju, take kraviny

11nika11
17. dec 2013

Veru,povera starých babiek 😀 Ja som kupovala veci od úplného začiatku tehotenstva a mám zdravú dcéru.pár dupačiek a cumľov nešťastie určite nespôsobí 🙂

mamcucha
17. dec 2013

Podľa mňa na poverách nie je nič zlé. Keď tomu niekto chce veriť, nech verí..
Ja som kupovala, keď som bola tehotná a nemali sme problém. No baba z našej ulice mi ponúkala kočík, že či už mám, lebo ona potratila(ona už určite verí na povery). Je to každého osobná vec a smiať sa z toho nie je pekné. 🙂 Dokonca tie, čo veria na povery majú výhodu, že nemusia dlhodobo skladovať veci v skrini. ;)

sedmokravka
18. dec 2013

@patik114 ahoj, kto veri, stane sa zle, kto neveri, nestane sa. veriaci vpusti tu energiu. napr. my sme predali jednej kocke v 7. mesiaci a ona o tyzden az do porodu skoncila v nemocnici, nastastie vsetko ok, ale tak aj ona sa smiala ze to isto susedky ju prekliali, ako isla s batohom s vecami domov. takisto nasu sme krstili az ako 6 mesacnu, vzdy vonku ma okrikovali susedky ci mam rozum a ze ani nic cervene jej nevidia... novopecenej mamicke toto faaakt pomaha, dolezitejsie je zistit ako funguje laktacia a nie ake farby mame na sebe. netreba si pripustat toto carovanie, a ono sa nic nestane 😉 inac sa este opytam, a ked su potom saty pre surodenca? ci to je daka vynimka? 🙂

adkasmolka
18. dec 2013

@patik114 tak ja som mala kocik vybraty a to som este ani tehu nebola 😀 😀 prve oblecenie som kupovala v 20tt a potom postupne. Vela oblecenia som dostala cca ked som bola v 28/29tt a kocik nam z DE prisiel tiez vtedy. Neviem si predstavit, ze by som to v stave v akom som po porode bola, chodila kupovat az ked sa syn narodil. Vtedy sa mas o dieta starat, nie zhanat mu kocik a oblecenie!

mokon
18. dec 2013

@patik114 ja som mala všetko kúpené v septembri a práve dnes je tomu 11 rokov, čo sa mi narodila zdravá dcéra, podľa mňa nákup či nekupovanie nič neohrozí, ale ani nepomôže, držím palce 😉

fuvola
18. dec 2013

Podla mna zakladne veci treba nakupit, ale netreba prehanat. Ved napokon sa naozaj moze stat hocico, potom ma z toho zena zbytocne zial, ked sa pozera na vecicky, ktore by mohlo nosit jej babo... Ale ako to tu uz niektore pisali, ziadne dupacky neovplyvnia, ci sa dieta narodi alebo nie, ci bude zdrave alebo postihnute. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a prajem prijemne nakupovanie! 🙂

hennyinnsbruck
18. dec 2013

Ja tiez neverim na povery.tehulka nie som, snazime sa, ale som sa s mojim rozpravala ze na,, velky,, nakup pojdeme az ked budem v 7-8mes...ale ako sa poznam, nejake,, drobnosti,, dovtedy urcite kupim 😀
Na zaciatku vsetko nakupit je podlamna ozaj risk,lebo clovek nikdy nevie..su pripady ked zeny prisli o babo vo vyssom stadiu tehu ☹

bosoriak
18. dec 2013

Ja som kupila kocik v super cene a potom som o dieta prisla v 8tt, ale rozhodne to nedavam za vinu tomu kociku 🙂 Su to povery, rovnako ako vsetky cervene stuzky na kociku a podobne. Minule som sa dozvedela, vraj sa nemaju darovat vankuse, pretoze to robi zle vo vztahoch. Nesmejem sa z toho, je kazdeho pravo verit, comu chce. Ale rovnako je moje pravo neverit tomu vobec 🙂

chokma
18. dec 2013

Ja som nedavno citala jeden nazor a velmi sa mi pacil: Povedat, ze nebudem kupovat babatko, co cakam dopredu vybavicku, lebo co ak... je ako nekupovat svojmu narodenemu dietatu darcek na Vianoce, co ak ho dovtedy zrazi auto. Dost drasticke prirovnanie, ale ma cosi do seba. Vzdy bude nieco hrozit, aj po narodeni. Mozno vtedy este viac. Doteraz, vzdy ked som mala nejake testy, pripadne opakovane, ked som isla pre vysledky, vzdy som predtym kupila nejake satocky akoby natruc, resp. pre posilnenie nadeje. Vacsie veci si nechavam na neskor, ale to hlavne preto, ze si neviem este vybrat. Ak sa nieco ma stat, stane sa a kedykolvek, ci uz cez tehotenstvo alebo pri porode, resp. po nom. Vybavicka nemoze mat na to vplyv, akurat ma na nasu psychiku a je dolezite, aby bola ta v pohode. Ved keby som nekupila nic, tak by mi to pripadalo, ako keby som mu ani nadej nedavala a bala sa tesit nan. Radsej sa venuj prevencii roznych chorob, aby si nedostala, ak sa da, nedvihaj tazke a pod., to ma vacsi vplyv. 🙂

katarina822
18. dec 2013

nesmies verit poveram 😉

maja2039
18. dec 2013

@bosoriak o vybavicke neviem to som nepocula,ale ze kocik sa nema kupovat vopred to sa hovori a ta cervena tak to je svata pravda ze pomaha

mily7
18. dec 2013

Ja som prisla o dieta v 11 tt ked som verila, ze uz sme za vodou. Nic som nemala nakupene, bolo skoro, ale tesit som sa tesila ako nikdy v zivote na to dietatko. Mna to zobralo velmi a davala som sa 3 mesiace dokopy. Osobne si myslim, ze to ci mame alebo nemame nieco nakupene pre dietatko a neskor o neho prideme, nijako neovplyvni nasu bolest. Tú ovplyvni to ako dlho bola zena tehotna a ako sa velmi tesila na male, ci uz ma doma drobca a znasa to lahsie alebo sa on dlho snazili, je to prve a pod. A samozrejme niekto je silnejsi niekto slabsi. Ked sa na drobca tesime a prideme on bude to boliet rovnako nezavisle od nakupenych veci. Je to skareda povera ktora akoby rozpravala mame necakat dieta kym sa nenarodi. Ale da sa to, ked planujeme byt tehotne a tesime sa nan od prvej minuty? Asi tazko.

bosoriak
18. dec 2013

@maja2039 Mozes s istotou tvrdit len to, ze veris tomu, ze to pomaha. Ja to samozrejme respektujem a urcite sa z toho nevysmievam. Ale nemozes tvrdit, ze je to pravda, pretoze existuju deti (a je ich celkom dost, vratane mojich), ktore maju kociky nakupene vopred, nemaju nic cerveneho na kociku, nie su pokrstene ani vychovavane v ziadnej viere (okrem tej vlastnej) a su tu, zive a zdrave, normalne.
Len to chcem povedat.

dejka77
18. dec 2013

Odpoved na otazku mas hned v prvom slove nadpisu 😉 .

maribell
18. dec 2013

mne prave tato povera pride trochu odveci ... to by sme akoze kazda jedna mali ist s holym babatkom z nemocnice? ..alebo hned z porodnice utekat kupovat vecicky a kocik? ...alebo nebodaj poslat tatina nakupovat kym ja som v porodnici? 😀 trochu odveci

zuzkat1
18. dec 2013

@patik114 to ze daco kupis nestastie nenosi... ale bude ti to zbytocne ak nahodou potratis... Ja som potratila uz 2x... Oblecenie ani nic ine nekupujem nikdy pred sonom v 20tt.

rutie
18. dec 2013

Tuto poveru vymysleli matky a svokry, aby si mohli vychutnat radost z nakupovania a pripravy vybavicky namiesto mamicky - kym ona pocas sestonedielia poslusne trci doma s babatkom, aby jej ho niekto "neuriekol."

lulu_lu
18. dec 2013

jaj veru kravinaaa, ja mam uz vsetko kupene skoro a od cca 4,5 mesiaca 🙂 takze pohodke nakupuj 🙂 a tes sa

marika39
18. dec 2013

no na niektoré povery verím, na iné nie, ale čo môže byť zlé na tom, keď kupuješ veci pre bábo to už ani nechápem. A kedy by si ich mala kupovať, či po návrate z pôrodnice a zatiaľ bude chúďatko v čom?? Ja som pri oboch čakala s nakupovaním do 20 týždňa kým sme nevedeli čo čakáme . Len pekne kupuj a vytešuj sa z vecičiek , ktoré bude tvoje bábätko nosiť 🙂

patik114
autor
18. dec 2013

@sedmokravka ja som prvorodicka neskusena preto sa pytam take 🙂

eeffka
18. dec 2013

@patik114 ja ked si prvorodicka hadam mas v hlave este kus zdravého rozumu.... len tak mi povedz ako pojdes po porode, ubolena, pozasivana s holym deckom nakupovat kocik???

inak mna tu uz neprekvapi nic, naposledy som u nas v kuchynke stretla 2 VSvzdelane zeny, ako jedna druhej palila zapalky v dakej vode proti urieknutiu lebo ju boli hlava... kkso ked som im povedala ze by mali vratit obcanaky kukali ako puci. Kancel sa vyvetral, klima sa vypla, dotycna sa napisla vody a bolo po bolesti hlavy a tzv "z oci" ci ako to tu volaju, ludska blbost je nekonecna...