Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

zuz11
24. apr 2008

penelope, na flakz pouzivam vanish a potom dam dlhe pranie aby som to z tzch veci dobre vyprala ale inak vsetko mi pekne vyperie aj ten ariel co prestali vyrabat 😀 😀 😀
ale nedalo mi to a zavolala som tam a ze fakt ten kids prestali vyrabat a ze vsetky prasky uz upravili tak ze sa daju pouzivat pre deticky od narodenia, tak mi verim a mam o problem menej 😀

penelope10
24. apr 2008

ariel.. ja neviem mne sa zda ze on je dost agresivny a chemicky 😒
... sice ktory prasok nie je... ale ked s nim mas dobre skusenosti. A to ze kazdy prasok od narodenia... hmmm, by som si este preverila mne to pride ako marketingovy tah. 😎

zuz11
24. apr 2008

penelope, je to super ze marketing zrusili a zjednodusili tak ze nie je zvlast na detske veci, ten bol rozdielny hlavne v tom ze neobsahoval fosfaty a zevraj teraz ich neobsahuje ziaden z ich prostriedkov takze su vsetky vhodne pre deticky 😉
a treba ho davat malo a dobre vyprat veci a je to ok..... 😉

jasminke
24. apr 2008

Nic v zlom, ale Lovela je tiez velmi agresivna avivaz. Pouzivajte ekologicke prostriedky ako ECOVER, ULRICH, SONNESPULMITTEL.. Periem v tom uz vyse troch rokov a som velmi spokojna. Odporucam tekuty ECOVER alebo SONNESPULMITTEL, na velmi spinave pradlo sol ULRICH, a avivaz ECOVER. Pradlo vonia naozaj krasne a velmi jemne - vsak tie nase babatka maju velmi jemny cuch, a tie komercne prasky su tak prehnane vonave a agresivne... Moj malicky je hotovy, len ked si dam deodorant, neviem co by povedal na TIDE 😎
K dostaniu v TETA - zadu je bioobchod alebo v zivici. V Auparku je vsetko min o 5O percent drahsie - teda, co som tam bola naposledy....

lavina80
24. apr 2008

ahojte mi máme 3 mesiace a používame ariel a aviváž lenor a žehlenie?Tak toho som sa vzdala,myslim,že to nie je potrebné. 😀

ajka2
25. apr 2008

Ahojte maminy.
Ja používam Persil - sensitive a ten bábätkovský Lenor - sensitive.
Som s touto kombináciou 100% spokojná. Malá nemá ani jednu vyrážtičku.
Okrem toho táto kombinácia krásne vonia, takou čistotou.
Vôbec nie agrasívne ani prenikavo,proste tak bábätkovsky.🙂 🙂 🙂

luiisa
25. apr 2008

Jasminke, a ako si poradis so skvrnami od jablka? Ja pouzivam na vsetko drogeriu sonett, na skvrny male mydielko, ale jablko nejde.

fifla
25. apr 2008

ja periem uz roooooooooooooooooky v persile sensitive a pre nas pouzivam aj silan sensitive. na farebne mam indicke orechy

inak persil a silan su podla test magazinu naj, takze aj preto

ajka2, pouzivas avivaz aj pri takomto malinkom mimisovi

bambusko
25. apr 2008

ja periem len v palmexe, dievcata maju ekzem a tento jediny znasaju ok. avivaz nepouzivam ziadnu, jednak myslim, ze su to zbytocne chemikalie a neznasam tie umele vone. na skvrny od ovocia je super namocit oblecenie do mlieka, najlepsie hned po zaspineni, ja som tak vyprala aj flaky od cucoriedok a stavy z ciernej bazy

sorscha
25. apr 2008

Ja používam Lovelu, ale na škvrny Persil sensitiv, len potom to viackrát preplácham. Ariel je veľmi dobrý, len mne tiež pripadá dosť agresívny. Malý sa mi po ňom vyhádzal ☹ . A čo sa týka žehlenia, ja tiež malému nežehlím, len nové veci, alebo keď je to veľmi pokrčené. 🙂

dobko
25. apr 2008

MOje deti maju atopicky ekzem a od koznej mame zakazane pouzivat avivaz. A zvda sa mi to logicke. Ved avivaz sa vlastne nevyplacha a vsetko to zostane v pradle. Avivaz nepouzivam ani pri prani dospelackeho pradla akurat pri uterakoch a postelnom pradle a svetroch. Kazda dalsia chemikalia je podla mna zbytocna.

ajka2
26. apr 2008

Fifla používam aviváž po porade s pediatričkou,ktorá v tom nevidí problém.
Malá nemá na telíčku ani škvrnku a Lenor sensitive je veľmi jemný aj čo sa vône týka a je určený práve bábätkám.
Bez aviváže sú bavlnené veci ako šmirgeľ a to sa mi nepáči.
Všetko je vec názoru 😉

olinka6226
27. máj 2008

ahojte my perieme v slize, namiesto avivaze je super ocot, avivaz pouzivam len na nase pradlo, ja mam rada vonave pradlo. na skvrny pouzivam zlcove mydlo. je super.

my sme chvalabohu nemali kozne problemy ani predtym ani teraz.

fifla
28. máj 2008

ajka2, ja mam rada avivaz a pre nase veci j pouzivam...a malinkemu veci po vyprani vyzehlim s parou a su makulinke a prijemne. 😉

janinajanina2008
12. júl 2008

ahojte maminky,

poradte mi, myslite ze do urciteho veku novorodenca sa nema pouzivat avivaz iba pracic prasok? ja uvazujem nad praskom Batole................mozem dat drobcovi na vecicky aj avivaz ked je este uplne malilinky par dnovy?
Dakujem

tyli
12. júl 2008

Ahoj Janinajanina, ja používam gely na detské veci. Napr. gel Lovela. Je jemný a aviváž už netreba.

pietra
12. júl 2008

avivaz by sa nemala davat, lebo na nu moze drobec alergicky zareagovat. Ja som si to nevedela najprv bez avivaze predstavit, ale da sa, a vobec mi pri detskych vecickach nechyba. Tiez pouzivam tekutu lovelu

bianca
12. júl 2008

ahojte.ja osobne skusenosti nemam ale teraz sme kupili napranie detskych veci Lovelu tek.prac.prasok a aj avivaz Lovela pre deti tak neviem

pietra
12. júl 2008

bianca, detska avivaz sa sice predava, ale nemala by sa pouzivat pri malych babenkach. Nas na to pediatricka upozornila na prvej navsteve a ja ju nepouzivam ani teraz na kristinkine veci. Na prve pranie som dokonca davala dvojite plakanie, nech aj prasok dobre vymyjem

lucika333
16. júl 2008

Ahojte kocky, my sme tiez najskor zacinali s Lovelou. Maly kaka stale viac krat za den, takze je co prat so zltymi flakmi 🙂 S Lovelou to bolo no way. Ake som to dala do pracky, take som to aj vytiahla. Ale svagrina mi poradila detsky prasok od Amway, tak som ho kupila. )Je fakt super. Flaky vyjdu na prvy krat na 60C - na rychlom programe. Fakt odporucam. PS: nie som distributorka, takze si nerobim reklamu 😉

milhaus
16. júl 2008

ja som mala batole a teraz mam lovelu, lovela lepšie vonia ale ten batole tušim lepšie pral

lienockaa
17. júl 2008

ahoj, tiez sme zacinali s lovelou..a zlte flaky no way, to doverne poznam..teraz lovela len na bezne znecistene, na zlte flaky som skusila ariel a dala dvakrat program plakania a vsetko bolo ok..nijaka vyrazka, nic..avivaz este nepouzivame..

katmi
19. júl 2008

ahojte.. pouzivam lovelu - prasok, bez avivaze.. nemala som s nou zatial ziadne problemy.. vsetko mi krasne vyprala..
a ake zlte flaky myslite? ak sa mimi napr.pokaka?? ked sa vam babo prekaka,treba to hned preprat v STUDENEJ vode najskor a potom staci preprat v prasku.. potom som to normalne oprala a ziadne flaky mi neostali.. zaklad je hned to preprat ale nie v teplej vode.. tepla voda,pripadne az horuca to pokakane hned zazere do tkaniny..

zrzulka
5. aug 2008

kocky a ako odstranujete skvrny od jedla? my mame vela veci pofarbenych od mrkvy ci jablka:( neviem to vyprat a to nepouzivam ani detske prasky. periem na 60tke a drzia? mate nejaky trik? alebo ako krmite deti aby jedlo nebolo vsade??? 🙂

pietra
5. aug 2008

ja davam lovely tusim o nieco viac, ako je odporucane, periem aj s predpierkou a takmer vzdy vyperie vsetko. Podbradniky periem s nasimi vecami "obycajnym" praskom a flaky na nich v podstate ostavaju. Citala som, ze napr. flaky od mrkvy treba pokvapkat detskym olejom a hned vyprat a ze pekne zmiznu, ale neskusala som to. Ja obcas podbradniky vyperiem s vanishom, uz som ich pred pranim namocila aj do sava a to pomohlo. A niektore flakate veci operiem rucne s detskym mydlom

anezena
5. aug 2008

ahoj pietra, o tom oleji som akurat pred nedavnom pisala v jendej teme. kamoska mi to odporucila a funguje jej to.

hubka
6. aug 2008

Ahojte, ja pouzivam lovelu, tiez bez avivaze...a niekedy aj persil sensitive s aloe vera....a teraz som si na DM kopuny kupila Norit....mala som vzorku a vyzeralo, ze maly je ok

kingstonka
27. aug 2008

ahojte.... co pouzivate na vypranie pokakanych veci? ..ja to hned namocim do NAMO- na druhy den dam na to wanish a vyperiem ale vysledok je len taky 50%ny 😒

zade
27. aug 2008

jednoznacne Lovela!!!

gitkam
27. aug 2008

Ahoj ja mam odskusany SA8 Baby od firmy Amway, da sa kupit na nete a je velmi dobry, mam odskusane. 🙂 😉
Hlavne aj bubon na pracke po pouzivani vyzera jak novy tak len tolko ... 😅