Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

assimilate
6. sep 2008

Začala som prať detskú výbavičku... v práškovej Lovele biele a v tekutej Lovele color farebné. Bez aviváže, do posledného pláchania namiesto aviváže trochu octu. Na škvrny som si objednala niečo z Amwayu, na odporúčanie kolegyne,má to odskúšané, ale ešte to nemám, tak to zrejme bude fungovať, no zatiaľ na škvrny nepotrebujem nič, bábo ešte len čakáme a periem nové veci...

katmi
7. sep 2008

ahojte..ja periem iba v lovele odkedy sa mala narodila.. bez avivaze.. 😉 mame este aj detsky persil,ale zatial som malej veci v nom neprala..

krista
1. okt 2008

papula • 1d • 13. březen 2007 ve 14:18
Ahojky.Kedze sa mi to uz blizi tak chcem poprosit o radu mamuliek.Perete detske vecicky v normalnom prasku na pranie a v normalnej avivazi v com perete aj svoje veci?alebo pouzivate nejake specialne detske prasky a avivaze?Ak ano poradte mi znacku dakujem.

majka35 • 1d • 13. březen 2007 ve 14:22
Ahoj papula, tak ja používam Lovelu aj prášok aj aviváž ... prvé dva mesiace som prala vecičky malej zvlásť a teraz už periem spolu aj s našimi. Malá to znáša v pohode, žiadna alergická reakcia ... pokožičku má hladučkúúúú ... 🙂

papula • 1d • 13. březen 2007 ve 14:24
A peres v tom aj plienky?

pipo1777 • 1d • 13. březen 2007 ve 14:36
Ahoj papula ja tiež periem v lovele a malá s tým nemá problém.Len dávam dvojité plákanie.

papula • 1d • 13. březen 2007 ve 14:48
Dakujem a sorac uz som takuto temu nasla 😅

mimi109 • 1d, snž • 13. březen 2007 v 16:11
babenky ked sa vam vecicky miminiek zamazu od polievky idu tie flaky dolu?mne nechcu pustit flaky od mrkvy 😠 aj dnes sa mala domazala po bielom tricku a predpokladfam ze to zas nepusti 😖 ma niekto daku radu?

erika153 • 1d • 13. březen 2007 v 16:14
papula ja periem stale v niecom inom 😅 ale stale v detskom prasku. a avivaz nepouzivam ale toto hodlam praktizovat uz asi len par mesiacov a budem prat s nasimi vecami v normalnom asi. zatial mi maly nemal reakciu na nic.. a to sa priznam ze niekedy nestihnem ani nieco vyzehlit a nic sa nedeje. klop klop klop 😅

mimi109 • 1d, snž • 13. březen 2007 v 16:22
ja od Mariannkinho narodenia perem veci v bonuxe akurat avivaz mam detsku silan sensitive
ale asi zmenim prasok koli tym skvrnam od mrkvy ked to nechce pustit len netusim aky 😒

ladybird1l • 1d, 17tt • 13. březen 2007 v 19:13
ja malickej veci od narodenia periem v bonuxe, a avivas sensitive pre deticky, asi tri tyzdne som prala jej veci osobitne a pri najvyssej teplote, potom som zacala prat s nasimi...a ma tiez nadhernu hebucku pokozku bez pupacikov

bibula • 2d • 13. březen 2007 v 19:18
🙂 ja som najprv zacinala-do 2 mes. batole,teraz som kupila lovelu.su to jemne makke prasky,nepouzivam ani avivaz.

magg • 1d • 13. březen 2007 v 19:24
papula ja periem v arieli a som velmi spokojna, periem v nom od zaciatku, no do troch mesiacov som nepouzivala avivaz, len sem tam na vrchne svetriky a nohavice, potom som zacala pouzivat lenor sensitive, periem s tym aj svoje tricka pretoze som alergicka, tak potrebujem jemnu avivaz a davam dvojite plachanie.Periem tak aj plienky a su krasne biele, periem ich na 60-tke, raz za cas necham na 95-tke

mimi, s tou mrkvou mame aj my problem, ale ja to hned namocim do arielu kids a pridam este za lyzicku jedlej sody, trochu preperiem a necham cez noc namocene (niekedy aj dlhsie) potom dam oprat s ostatnym pradlom

lucqa • 1d • 14. březen 2007 v 09:00
Ja pouzivam prasok aj avivaz Batole. A uz v nom periem aj nase veci, pretoze po nom ostava vsetko pekne ciste, tak dufam, ze aj ked sa bambulko narodi, tak mu ten prasok nebude vadit 🙂 Predtym som pouzivala Ariel.

mimakro • 2d • 14. březen 2007 ve 12:02
Ja pouzivam Persil na bielu bielizen. Program na bielu bavlnenu bielizen nastavim na 50°C a na stavim este zvysene plakanie. Avivaz ziadnu nepouzivam. Ja s nou nemam dobre skusenosti, tak co to babo. A pridam tam aj za odmerku Vanishu Oxi Action. Ten pouzivam aj na akekolvek skvrny-skvrnu namocim a na nu nasypem trosku Vanishu. Potom to prstom votriem do skvrny a necham posobit. Alebo do vedierka napustim horucu vodu a pridam odmerku Vanishu. Zamiesam, namocim a necham aj 24 hodin(ked je odolna skvrna-napr.okakane a bielizen je bielej farby). Po takomto postupe mi zatial zisli vsetky skvrny. Najvacsi problem bol s jablkom, ale s tymto zislo aj to. Najlepsie je konat hned,ako je skvrna cerstva.

bibula • 2d • 14. březen 2007 v 17:56
mimakro-zda sa mi to pre detsku kozicku poriadne agresivne.podla mna,mozes u baba ocakavat alergie. 😖

dhav • 1d • 14. březen 2007 v 19:15
Bibula myslíš? já bych teda dala navíc jedno máchání, ale myslím, že Vanisch nemůže uškodit! a pokud se ti narodí alergické dítě, tak stejně budeš muset používat prášek tomu určený...
teď už je mnoho přípravků na atopické ekzémy, lupénku atd. ale moje mamina vzpomíná jak mi před lety musela kvůli atopickému ekzému koupat ve votrubách a jezdila pro ně do mlýna 😉
Mě například byla doporučena pro mimi i Lanza, že je to mýdlový prášek a já chci ještě probnout prášek a aviváž Obzor ten je právě vhodný na ty alrgie a ekzémy atd. neni drahý a úžasně voní....

bibula • 2d • 14. březen 2007 v 19:49
dhav-presne tak najlepsie su otruby a poriadne riecne plachanie 😀 .zial v nasich podmienkach to moc nie je iste,preto by sa mali pouzivat pre deticky pripravky pre ne urcene.a vobec by mi nevadilo,keby na plienkach ostaval flak po zltom hovienku. 😖

mimakro • 2d • 15. březen 2007 v 08:43
Kontaktný ekzém, ktorý vzniká po styku alergénu(alebo nejakej chemickej látky) s pokožkou sa prejavuje takmer okamžite(syn neznášal vlnené čiapky, vždy bol okolo hlavičky vyhádzaný). Veď asi poznáte ľudí, ktorí nemôžu nosiť hodinky s kovovým remienkom. Preto dávam extra plákania. Zatial je to v pohode. Ja mám atopický exém(pravd. alergia na mlieko),tak dávam pozor na pokožku svojich detí. Ale tá je zatiaľ krásna a jemná. Ale aviváž zásadne nepoužívam. To stopové množstvo, čo zostatne v bielizni, nemôže uškodiť. Videla si niekedy rozbor materského mlieka? Aj ja som sa čudovala, čo všetko tam je! Sú to naozaj nanomnožstvá, ale v dnešnom špinavom svete sa takým nevyhneme. ☹

kvetinka77 • 2d • 18. březen 2007 ve 22:45
Ahojte. Ja periem nasej Helenke vecicky v normalnom prasku (Palmex, Ariel, aky prave pouzivam, s normalnou avivazou a spolu s nasimi vecami. Ma 10mesiacov a este sme ziaden problem nemali.
Co sa tyka skvrn, na vsetko mi perfektne zabera ruzovy Vanish, proste tym skvrny postriekam. Bohuzial aj ten je vsak na mrkvicku (a najma na tu z kupovanych flasticiek, kt. sme pouzivali na zaciatku prikrmov) kratky. Kamoska mi poradila Amway Prewash - bomba, vsetko pustilo. Je jediny problem, musite si najst niekoho, kto sa zaobera Amwayom a u neho si to objednat. Ja som to mala cez spominanu kamosku z ciech a jedna doza stoji 300Kc.Ale stoji to za to, zachranila som si vela veciciek, malej aj sebe.

ella32 • 1d • 19. březen 2007 ve 12:27
Ahojte, tak mi použivame tiež Amway Prewash a je naozaj super na škrvny a kedže sme mali problémy, pretože sa nam dcérka vyhádzala (používali sme normalne prášky a aj detské) používame od spomínanej firmy aj prášok pre deti a je užasný. Malá sa po ňom nevyhadzuje a čo je hlavné stačí ho veľmi málo na jedno pranie a veľmi pomaha. Ja mam 2,5 kg balanie už 4 mesiace a minula som polovicu. Najprv som neverila, že stačí tak malo prášku na jedno pranie, ale stačí a výsledok je úžasný. So škvrnami nemáme žiaden problém. 🙂

mimakro • 2d • 19. březen 2007 v 15:36
Amway Prewash som dostala sko darček, ale ešte som ho nepoužila. Musím ho vykúšať, veď som skoro zabudla, že ho mám. Aký prášok z Amway používaš? To je nejaký špeciálny pre detskú pokožku? Kamarát s takýmito výrobkami robí, tak zohnať ho by nemal byť problém.

mzettik • 8. duben 2008 ve 13:32
(Příspěvek byl upraven adminem, protože nebyl v souladu s pravidlem Fórum není pro firmy)
Která pravidla porušuje: | Zruš
Čauky všem, osobně používám Prewash sprej od amway a mohu potvrdit, že je úžasný, například ručník od krve pustil nádherně (2 týdny ležel v prádelníku, a tak jsem jej musel 2x vyprat) a je jako nový 🙂 Rovněž používám i prací prášek od Amway a jak již bylo zmíněno, stačí jej opravdu jen trošku (2,25kg na cca 100 praček)...

pipisek • 2d • 8. duben 2008 ve 14:04
Prewash sprej je fakt super, zatím mi s ním pustilo vše. I olej z hydraul. zvedáku, ketrý měl manžel na mikče. Od té doby ho používám a jsem nadmíru spokojená. Já za něj dávám cca 250,- a určitě mi tak 3měs. vydrží. Super je na skvrny od jídla na dětském oblečení. Kamarádce jsem teď vyprala 2 věci, na kterých měla skvrny a nešly jí vyprat a jde do něj taky.

lu777 • 1d • 8. duben 2008 ve 14:30
používám buď tekutou Lovelu a nebo si dělám prací sliz

aviváž nepoužívám

krizulka003 • 1d • 14. listopad 2007 ve 12:31
Ahoj,prosím o radu v čem perete dětem věci.já používám Lovelu ale bohužel na skvrny třeba od příkrmu vůbec nezabírá.peru na 40st. předem moc děkuju za radu.

lemurek911 • 1d • 14. listopad 2007 ve 12:34
Super je persil sensitive, i na 40 mi pouští skvrny 😉 Lovelu používám na méně špinavé a hlavně lovelu color na barevné.

krizulka003 • 1d • 14. listopad 2007 ve 12:36
Děkuju.určitě ho zkusím 😉

niega • 1d • 14. listopad 2007 ve 12:40
Máte někdo podobnou zkušenost jako já? Při použití Persilu sensitive mi pračka vypěnila chlívkem na dávkování prášku. Sem fakt čuměla... 😕

pebi • 1d, 11tt • 14. listopad 2007 ve 12:52
niega, to se mi stalo zrovna dnes...peru jen záclony a vysvětluju si to tím, že jsem tam dala hodně prášku na malé množství prádla, tak to pění 😉

musko • 1d, snž • 14. listopad 2007 ve 13:29
niega, už je aj tekutý a ten by nemal, daj len polovičnú dávku...
Inak, mne sa najviac - hoci dosť neskoro - osvedčilo obyč. mydlo na pranie a skúsim si vyrobiť ten sliz. Na škvrny je dobré aj žlčové mydlo...

kristi • 1d • 14. listopad 2007 ve 13:30
lovelu na bily, na 60 st...stejne to obcas nepusti. Zkusim ten Persil..

lemurek911 • 1d • 14. listopad 2007 ve 13:44
Holky pozor, nový persil je něco jako forte-silnější, takže dávejte polovinu prášku než jste zvyklé, fakt dávám malinko Persilu a všechno mi to hezky vypere, jak mi malý pokakal oblečení, tak se to vypralo i na 40 a super bílé

danullinnka • 2d • 14. listopad 2007 ve 13:45
ahoj holky,na záclony stačí fakt trošinku prášku,takymi to kdysi vypěnilo a bylo-pračko dost 😀 jinak dětem peru v dětském prášku obzor,pěkně voní i pere 😉

syrael • 1d • 14. listopad 2007 ve 13:47
krizulka, nechci ti brat iluze, ale ja pouzivam Persil sensitiv a je totalne na houby. Skvrny se ani nehnou...Zkousela jsem i baby prasek od Amway, ale taky to absolutne nepousti skvrny. Bohuzel zrejme vsechny tyhle setrny prasky perou na ukor sily☹

danullinnka • 2d • 14. listopad 2007 ve 13:49
no jo,oni v reklamě řeknou,že to pustí skvrny,ale neřeknou,že to pustí,jen když to vypereš hned ☹

niega • 1d • 14. listopad 2007 v 15:51
Prala jsem plnej kýbl pokakaných plínek. Což o to, vypraly se krásně, ale to tóčo kolem pěnící pračky mě moc nebavilo 😝 . A k dávkování - použila jsem na to velký množství prádla jeden pytlíček, co byl v kufříku z porodnice - to asi znáte všechny. A ještě něco - bylo to na můj vkus přespříliš parfémovaný. Ale ještě jednou musím zopakovat, že plínky byly moc pěkně vypraný!!!

K tomu gelu - prací účinnost gelů je bohužel někde úplně jinde. Na pokakaný plínky bych se fakt nechytla.

niega • 1d • 14. listopad 2007 v 15:56
Ještě jedna věc má vliv na praní prádla - tvrdost vody. U nás je katastrofálně tvrdá voda, takže se i ty nejlepší (nejdražší ☹ ) prášky špatně rozpouštějí, a tak i špatně perou.

schnek • 1d, 14tt • 14. listopad 2007 v 16:28
taky mám nejlepši zkušenost s persilem sensitiv, zkusila jsem kde co a tenhle je super. a pleny peru v slizu 😉
niego, kup si sodu a přidávej jí při praní do pračky

kristi • 1d • 14. listopad 2007 v 16:31
takze co? je ten persil dobrej nebo ne?

schnek • 1d, 14tt • 14. listopad 2007 v 16:35
já můžu jen doporučit 😉

andreea • 1d • 14. listopad 2007 v 16:36
Ahoj já peru v Lovele a v Batole - pokakané skvrny narozdíl od Lovely vypere.Jinak mi dětský dr. zakázal prát v Persilu a Arielu,tak ho raději nepokouším.

krizulka003 • 1d • 14. listopad 2007 v 17:08
Moc děkuju všem za radu,určitě vaše rady vyzkouším protože jsem fakt už skoro zoufalá.zkusím ten persil a batole taky.ještě jednou díky 🙂 🙂

kristi • 1d • 14. listopad 2007 v 17:08
diky, diky....vyzkousime

petrolejka • 1d • 14. listopad 2007 v 17:10
Holky a co místo aviváže? Chci si připravit výbavičku pro mimčo a trošku si to navonět, ale vím, že se klasická aviváž nemá používat, co radíte?

kristi • 1d • 14. listopad 2007 v 17:11
Lovela dela i avivaz, nebo zkus mozna nejakou sensitive a 2x machat

petrolejka • 1d • 14. listopad 2007 v 17:13
Diky ... 🙂

kristi • 1d • 14. listopad 2007 v 17:14
neni zac, jen at to Kristýnce pekne voní

schnek • 1d, 14tt • 14. listopad 2007 v 17:38
jj, ta avivaž Lovela je dobrá 🙂

tlapicka • 1d • 14. listopad 2007 v 17:45
prala jsem v lovele, ale vadilo mi, ze peru porad prazdnou pracku, tak jsem presla na persil sensitiv a peru spolecne. je to super. nase alergicka dcera taky v pohode 🙂

ina.b • 1d • 14. listopad 2007 v 17:50
My pereme v pracím prášku, který se jmenuje "Mimino". Naše malá je dost citlivá a alergická na různou kosmetiku, ale tenhle prací prášek jí nevadí. Pro jistotu ale dvakrát mácháme 😉

musko • 1d, snž • 14. listopad 2007 v 18:54
niega, tak pridaj niečo na zmakčenie vody... My teda sme prali len v tekutých práškoch a škvrny nemám....

navi • 1d • 14. listopad 2007 v 19:41
Holky máte některá zkušenosti s tím Persilem Sensitiv a atopickým ekzémem? Mám strach, aby se mi prcek neosypal, ale Lovela opravdu skvrny nevypere 😢
Petrolejko my aviváž nemohli ani tu od Lovely, oni všechny aviváže obsahují chemikálie na změkčení. Luky má hodně citlivou pokožku a nesnesl ji. Ale kamarádka mi doporučila místo aviváže dát trochu octa. Bála jsem se, aby po něm nebylo to prádlo cítit, ale naopak to zvýraznilo vúni pracího prášku. Takže teď dáváme ocet, prádlo je měkoučké, voňavé a Lukášek je bez vyrážek 😀

musko • 1d, snž • 14. listopad 2007 ve 20:06
navi, skús Star na skvrny - majú aj koncentrát - je to ekologický výrobok a je fakt dobrý.... od everstar.

pipisek • 2d • 14. listopad 2007 ve 20:20
peru v Persilu Sensitive a maximální spokojenost. dávám 2x navíc máchání, malá byla pořád nějaká flekatá a opupínkovaná a aviváž s bojím použít

musko • 1d, snž • 14. listopad 2007 ve 20:40
Ešte nám radila naša p. doktorka - do posledného máchania dať lyžicu octu - prášok sa lepšie vyperie.

lenycka • 1d • 14. listopad 2007 ve 22:37
Řešila jsem stejný problém a nevyřešila ☹
Od začátku jsem používala Lovelu, ale když se mi malá párkrát zašvihla až na zád a nešlo mi to vyprat, tak jsem zkusila Persil sensitive a taky mi to na 60 nepustilo!
Takže jsem se na Persil vybodla (myslím, že je dost agresivní) a vrátila se znova k Lovele s tím, že když nám to trochu proteče, tak to před praním namáčím...

niega • 1d • 15. listopad 2007 v 05:29
Taky si myslím, že aviváž na mimi-prádlo je pitomost. Jen si vezměme, že se přidává do posledního máchání a částečně má zůstat ve vláknech, aby prádlo vonělo (tzn. zůstanou tam nějaké vonné chemické sloučeniny) a aby se dobře žehlilo. A tohle mám pak dávat miminku na tělíčko? Náš Edík teď navíc začal ožužlávat, co se mu dostane pod ručku. Takže by vlastně baštil zbytky aviváže (a to nemluvím o zbytcích prášku, který v prádle zůstane, byť je ho malilinko 😝 ).
A k tomu změkčovači vody - používám sodu, ale není to ono. Když jsme bydleli v Praze, mívala jsem prádlo pěknější ☹ ...

tlapicka • 1d • 15. listopad 2007 v 08:01
holky s tema flekama, jakou mate pracku? to hraje velikou roli...
u nasich byla romo zerovat cca 7 let stara, ta nevyprala s lovelou nic, ted maji nasi aeg, ktera nam prebyvala a ta vypere s lovelou skoro vsecko. V byte, kde jste bydleli loni byla miele stara jak svet a vyprala Naprosto vsecko i pri minimalnim mnozstvi lovely. tedka mame nejakou neznackovou a je to neco mezi romo zerovat a aeg... takze z meho pohledu zalezi na pracce a ne na prasku...

tlapicka • 1d • 15. listopad 2007 v 08:05
navi: nase mala je atopik a v persilu v pohode. no a k lovele se muzes vratit vzdycky, ne? v cesku je ale ten pesil pekelne drahej... 😠

andreea • 1d • 15. listopad 2007 v 10:06
aviváž taky nepoužívám,ale ocet vyzkoušíme 🙂

orisek1 • 1d • 15. listopad 2007 v 11:55
Ocet místo aviváže je fakt dobrej. Já tam teda liju ne lžičku, ale naplním tu odměrku na aviváž. Pokud jde o vůni, tak jsem si naopak tak zvykla,že bez aviváže mi to prádlo voní neutrálně a čistotou, že už vůni aviváže vyslovně nesnáším. I naše oblečení peru bez aviváže, jen s octem.

kacka79 • 1d • 15. listopad 2007 v 19:23
Ahojky, tak já začala taky s Lovelou, ale když jsme něco "prokákli" tak tam zůstal flek. Teď asi 2 týdny přikrmujeme a to už se nechytáme vůbec.. No já vím, že to asi není uplně košer, ale peru v arielu a na fleky od mrkve pridávám vanish... no asi nic moc, ale lepší než fleky.. 🤐

m.ajka • 1d • 15. listopad 2007 v 19:59
My používáme batole a jsme spokojený. Doktorka hlavně říkala že nemáme prací prášek měnit, že si na to to mimčo zvyklo. Byla jsem s malou u dr s tím že pořád pláče a tak se mě ptala jestli jsem neměnila prací prášek že jí třeba něco svědí a neumí se poškrábat, dobrý, ne? To by mě nikdy nenapadlo 🙂

jitka83 • 15. listopad 2007 ve 20:02
Ahoj, já peru s Lovelou a na pokakaný věci buď použiju normální mýdlo a nebo vanish. Ale musím to zaprat hned za čerstva, jinak smůla.
A co se týče pračky, tak mám beco a nemůžu si ztěžovat. 🙂

andilek • 1d • 15. listopad 2007 ve 20:12
mě zatím vyprala Lovela i hovínka a genciánku, je fakt, že peru hned za čerstva pokakané věci a hlavně jich moc ještě nebylo 😉

anney • 2d • 15. listopad 2007 ve 20:25
Ahoj, já používám lovelu, lovelu gel a lovelu aviváž.A také jsem prala v batoleti.Hovínka peru ve žlučovém mýdle a jde to dobře. 😉 Lovela podle mě moc nevypere, tak tedy doufám, že je alespon doopravdy šetrná.Pračku mám stařenku, 13 let starou Ardo.Nepere dobře, ale jak píšu , fleky jedině růčo a žlučovým mýdlem z DM za dvacku. 🙂

malovani • 1d • 15. listopad 2007 ve 20:31
My taky pereme v Lovele, aviváž na oblečení vůbec, občas změkčím a navoním deku do kočárku aviváží taky Lovela,na fleky klasický obyč. mýdlo za pár kaček...

gandy • 1d • 16. listopad 2007 ve 12:58
My používáme lovelu jak prací prášek tak aviváž a nemůžu si to vynachválit. Persil sensitive používám na naše prádlo, a taky si nemůžu vynachválit. 😀

modzo • 1d • 16. listopad 2007 ve 13:13
ahoj holky já peru v obzoru a jsem s ním max. spokojena,na 40st vypere i pokakané plínky bez předeprání a aviváž používám silan sensitiv

janaboris • 1d • 14. červen 2008 v 10:28
Koupila jsem lovelu a vyprala v ní vše ještě před porodem a po porodu peru v persilu sensitive.Ten narozdíl od lovely vypere a nádherně voní.Lovela je dobrá opravdu jen na "čisté"prádlo.

mysinka • 1d • 14. červen 2008 v 11:49
My pereme ve slizu, do máchání dávám ocet s nějakým aroma olejem...nejraději teatree a mandarinku 🙂 Sem tam dám k plínám do předpírky trochu Persilu na bílé, ale to fakt výjimečně. Když se náhodou po praní zůstanou nějaké fleky, sluníčko je spolehlivě vytáhne. A když ne, nehroutím se, na funkčnosti plínek to nic moc nemění 😀

mysinka • 1d • 14. červen 2008 v 11:53
A teda Vanish bych na dětské věci nepoužila ani náhodou....mám doma jeden na bílé prádlo, mám bílou zimní bundu a hodně se jí špiní límec...dvakrát jsem to v tom vyprala a ta bunda po Vanishi smrděla ještě 14 dní 😝 Fuj, je to pěkný sajrajt, radši budu děcko oblíkat do flekatého, než do takovéhle chemie. A jinak na organické skvrny /na kakance teda určitě, příkrmy zatím nevím 😉/ skvěle funguje žlučové mýdlo 😉

janicka.ziv • 1d • 14. červen 2008 ve 12:16
Já nejdřív prala v Lovele a opravdu toho nevypere moc. Ted to střídám s Persilem sensitiv a Tidem

ssaara • 1d • 14. červen 2008 ve 13:19
Já používám prášek i aviváž Batole,je krásně a příjemně voňavoučý a malej ho snáší dobře...

krista • 1d • 14. červen 2008 ve 13:20
Ahojky,
taky jsem nejdřív prala v Lovele a moc mi nevyhovovala, tak jsem přešla na Persil Sensitive a jsem spokojená 😵 a ještě dáváme aviváž Silan Sensitive 🙂

malovani • 1d • 14. červen 2008 v 19:09
Koukám, že jsem propagovala Lovelu 😀 ... nastala změna, buďto Persil Sensitive anebo Batole, jak prášek, tak aviváž, náááááááádherně voní 🙂 ...

lenkabu • 1d • 14. červen 2008 v 19:25
Prášek Persil senzitive a aviváž Softlan.

schwarzovka • 1d • 14. červen 2008 ve 21:37
jenom Batole, to tak kráááásně voní...už s tím peru i naše, to jsem prala zvlášť v persilu 🙂

binki • 1d • 15. červen 2008 v 09:23
ariel plus lenor

petule.h • 2d • 15. červen 2008 ve 20:04
já ariel, nebo persil a bílý silan a žlutý 🙂 , to jsem odmala používala, od roku jsem zkusila i normální prášky a jiné aviváže a vše ok, ale stejně jsem zůstala u vůní silanu pro děti..te´d mám gel persil

2910 • 14. březen 2008 v 11:06
Zdravím všechny,

prosím o radu, nemám jasno ☹, v čem se má prát dětské prádélko. Je důležité používat dětské prášky na praní a aviváže, nebo také některá používáte stejné prací prostředky jako na své prádlo?
Jedná se mi o čerstvě narozená miminka do 1 roku. Děkuji za vaše názory 🙂 Zkoušela jsem toto téma vyhledat, abych nezakládala nové, ale marně.

gilotek • 1d • 14. březen 2008 v 11:09
Ähojky, tak já peru v pracím prášku Batole, dávám dvojité máchání a nepoužívám aviváž 😉

johanda • 2d • 14. březen 2008 v 11:14
2910 - existují prací prášky pro děti - například Lovela, Mimino, Batole atd. (s nima mám zkušenost a dítě nemělo žádnou reakci). Pak existují prášky s přídomkem sensitiv (Persil, Ariel atd.), některé holky si je taky pochvalují. Můžeš prát i v Ecoveru (k dostání přes net.). Já osobně peru dětské prádlo v podoma vyrobeném slizu - tam nejsou žádné enzymy a problematické látky biologické povahy. Můžeš zkusit taky prací ořechy. Aviváž nedávám, nemám ráda jejich vůni, do posledního máchání přidávám tochu octa pro změkčení - ten nejde ve vypraném prádle cítit vůbec.

markytkaaa • 1d • 14. březen 2008 v 11:15
Teď měli v Kauflandu akci na Lovelu 8kg za 249,- 🙂

lenkazdenek • 1d • 14. březen 2008 v 11:16
já peru v lovele a používám aviváž Lenor,dřív jsem prala bez aviváže a to prádlo bylo dost tvrdý 😒 teď dávám aviváž a dvojí máchání 🙂

katalines • 1d, snž • 14. březen 2008 v 11:19
Já ze začátku prala v LOVELE a místo aviváže dávala trošku octu (na doporučení lékařky), a cca po půl roce jsem přešla na PERSIL SENSITIVE a aviváž dávám LENOR SENSITIVE a jsem s moc spokojená

lendy1 • 1d • 14. březen 2008 v 11:57
už to tu několikrát je 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lenerka • 1d • 14. březen 2008 ve 13:39
Ahoj

my používali Batole než jsme začli s příkrmama
teď používáme Lovelu
aviváž jí do prádla nedávám
jen 1x jsem zkusila vyprat její prádlo s naším a hned se nám osypala!
takže zatím jen dětské prášky a to už jí bude 15měs.

janah. • 3d • 14. březen 2008 v 15:47
Nám na předporodním kurzu říkali, že se má prát ve stejném jako pro dospělé. Sice ty dětské asi budou lepší, ale když pak vypereš pro sebe v "normálním" a pochováš mimi tak ten prášek stejně pochytá od Tebe. 😝
Jinak do roka jsem žehlila pro mimi vše po rubu!! 😉 😉

etihw • 1d • 14. březen 2008 v 16:44
ahojky, já peru mimískové věci v Lovele, aviváž nepoužívám a k tomu extra máchání. a doteď jsme žádný problém neměly a všechno se nám vypere. jen od mrkvičky zůstaly na bílých košilkách trochu fleky, ale sotva patrné. 😉

johanda • 2d • 14. březen 2008 v 16:53
janah - to fakt říkali? Člověk obvykle chová mimčo alespoň minimálně oblečené, takže přímý kontakt jeho pokožky s oblečením rodiče je mnohem kratší než s kontakt s vlastními košilkami, dupačkami, čepičkami atd.

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:11
Ahojky já prala vždy v práškách, ve kterých jsem prala prádlo i nás dospěláků a aviváž jsem používala zrovna tak. Nikdy se mi holky neosypaly, ale je fakt, že to co nám nevadilo, by jiným dětem třeba ublížilo, každé mimi je jiné 😉

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:17
Ty blbko jedna ubohá, běž si do svých diskuzí a neotravuj normální lidi 😠

chcanicka • 14. březen 2008 v 17:18
ty kundo co do mne kéruješ ty dilino, umíš něco jiného než se množit? 😠

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:19
Chudinka co na to říct

chcanicka • 14. březen 2008 v 17:20
neumíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:22
No musím nějak doplnovat populaci, protože kdyby se měli množit tak blbí tvorové, tak by tu za chvíli lidi lezli po stromech jak opice 😀

johanda • 2d • 14. březen 2008 v 17:35
ambret, máš recht s tou citlivostí, ale takhle paušálně to doporučovat jako na tom kursu Janah se mi nezdá moc rozumné. No - většina matek hledá informace i jinde než na předporodním kurzu 😉

chcanicka • 14. březen 2008 v 17:47
to myslíš mne? já si myslím, že ty spíš vypadáš jako opice a tvoje děti asi též. 😀

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:49
Ty chudinko, hodnotit lidi umýš, proč nám ty neukážeš svojí tvář 😨 😨 😨

mobina • 1d • 14. březen 2008 v 17:51
Tak já nejdřív vyprala všechno v Lovele a teď jsem přešli na Persil Sensitive a zatím dobrý. Ani nemácháme navíc. Aviváž pro mimi zatím nepoužívám.

chcanicka • 14. březen 2008 v 17:51
umíš se píše s měkkým i ty inteligentko. neukážu, protože............bagr 😀

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:55
v životě jsi se nespletla, mám toho na starosti víc, jen ty zřejmě asi nemáš co dělat. Si myslím že by ti rodiče měli net zakázat, protože dospělý člověk ty takové bludy takhle nezveřejnoval. No holt puberta dělá své.

ambret • 3d, 18tt • 14. březen 2008 v 17:56
Mobi jojo persil je dobrej taky ho používám a nebo taky Ariel, tak nějak to střídám. jako avivž používám černý lenor, nebo Lenor Flamengo

fersaj • 14. březen 2008 v 18:06
chcanicko tobe ze je 27::??a uz 5 let nebydlis s rodici??to je ti spis tak 13 ne??a rodice byli fetaci a zlodeji tak te vyhodili a ted s tebbou zrovna puberta mlati..ale ty z toho jednou vyrostes nebud smutna..

apel
10. nov 2008

ahoj holky co je lepší na praní gel a nebo prášek?

akzeret1
14. nov 2008

ahoj od narození peru v lovele,malá ma exem.Přidávam jedno máchání navíc.
a zhruba od 18.m dávam do předpírky persil sensitive a na hlavní praní lovelu a nebo batole a v pohodě 😉
apel podle mě lepší vypere prášek 😉

kobyliacik
15. nov 2008

My máme Batole a aviváž Silan sensitive a vyhovuje nám. Väčšinou žehlím, ale asi mesiac už používam aviváž a po nej nie sú veci ani tvrdé ani nijako pokrčené a pekne si to povešiam tak nie je problém dať aj neožehlené... Ale keď je čas ožehlím... Síce zatiaľ malá nosí len také tie dupačkové pyžamká..to moc netreba:D A zase do dvoch meisacov som dbala nato, aby mala stále ožehlené (dezinfekcia)...

jasminka
25. dec 2008

detickam periete vzdy zvlast, alebo aj s vasimi vecami? s detskymi predsa nemoze byt plna pracka, ci?

stvura
26. dec 2008

No ja som pravala cca do toho mesiaca a pol veci maleho zvlast na polovicnom programe, Batole prasok. Maly nie je alergik, postupne som presla na Persil sensitive {bez plachaca}, ale s nasimi vecami periem len jeho veci na 60-tke. Zvysne vacsinou v ruke....su to svetriky.

beruska2x
26. dec 2008

peru veci zvlast bud v Lovele nebo Batole a davam machani navic a pracka veci se mi nasbira za cca 4 dny.... chce to mit vic obleceni, no... budes koukat jak se naplni 😉 osusky, plinky pod hlavicku, na utirani, oblecky... 😀 to je hned 🙂

gucz
26. dec 2008

ja periem Laurikine veci od malinka v normálnom prášku (ariel). Keď bola menšia, dávala som ešte raz preplákať. A aviváž používam batole.

skrecok
28. dec 2008

Ja periem vzdy detske veci zvlast v Persil sensitiv alebo v Lovele. Ak su tam flaky, tak pouzivam Persil, inak Lovelu a s intenzivnym plakanim.

hanuky
29. dec 2008

my použivame od narodenia Lovelu, a avivaz Silan sensitive - ten detský... 😉

krista
26. jan 2009

monikavavrikova • 22tt • 24. leden 2009 v 18:04
A ještě bych ráda vaše zkušenosti a rady co se týče praní věciček pro miminka,co je nejméně agresivní pro dětskou pokožku a přitom prádlo provoní a vypere? Děkuji

zdeni1 • 1d • 24. leden 2009 ve 20:34
Já používlala nejprve dětský prášek (na citlivou pokožku) od Arielu nebo Persilu a aviáž Lenor Sensitive. Tak cca od půl roku jsem přešla na bílý prášek z Eurony a aviváž. Jsem spokojená,malý neměl žádné problémy. Jinak z Eurony je velmi kvalitní i prášek na dětské, ale nemám ještě osobně odzkoušeno.

elitera • snž • Včera v 08:03
Sliz na praní, pokud máš potřebu vůně, tak éterickej olej - a máš mnohem větší spektrum výběru vůní. Pro změkčení se používá ocet.

skurinka • 2d • Včera v 09:25
pouzivala jsem ariel a persil vyperou i super fleky a avivaz Lenor bilou a je tam madleve mleko a super voni.a tak o 8mesicu uz jsem davala i barevnou avivaz treba na tmave pradlo.ale na uplne mimi je to Lovela a sama osobne krasne voni

ygreen • 1d • Včera v 09:35
do cca 7 měsíců jsem užívala výhradně Lovelu color tekutou. Teď jsem si koupila i Lovelu aviváž, ale užívám více méně jen na prostěradla, peřinky, zavinovařky a mantinely do postýlky. Jinak super je persil sensitive, když už máš někde nějakou skvrnu od jídla.

ps: s persilem sensitive mají výbornou zkušenost holky eksematičky 😉 a sama brzy poznáš, jestli má miminko citlivou kůži, nebo ne. A na první hadříky a pokud je miminko na mlíku, tak stačí Lovela, dobře vypere i hezky voní.

monikavavrikova • 22tt • Včera v 11:45
Už jsem o Lovele hodně slyšela,tak na tom asi něco bude! Jsem asi pošahaná,ale prádlo mi musí vonět 😀

skurinka • 2d • Včera ve 14:11
neboj moni ono bude vonet.ja taky musim mit taky vonave pradlo.takze jsem magor taky 😀

denisocka
26. jan 2009

ja používam deteraz Lovelu,ale zvažujem kupiť niečo ine,kedže vobec nevyperie žiadne flaky z jedla 🙄

moravcula
28. jan 2009

ahojte,
ja periem v SA8 baby z Amway alebo v Lovele. Malej periem zvlášť a keď bola malinká - bez aviváže a prídavným plákaním. S fľakmi z jedla som mala tiež problém, niektoré mamičky používali Vanish (aj namočenie celú noc) - ja som to prestala používať a kašľala na fľaky radšej 😉

ina.b
29. jan 2009

My dáváme Persil sensitive a jakoukoliv dětskou aviváž 🙂

denisab32
30. jan 2009

Pri synovi som postupovla vzorovo: 6 týždňov na pranie len mydlové vločky a namiesto aviváže 1 PL octu, všetko som pravla minimalne na 60°C...
Pri dcére to už nebolo také striktné, LOVELA detská i aviváž a málokedy to bolo na viac ako 40°C, malá nemala žiadne problémy....

Na fľaky od ovocia a zeleniny sa ovedčilo najaviac zamočenie do vlažnej/studenej vody + LANZA ihneď ako som deti dala do čistého...

zuzana17
30. jan 2009

Ja periem detské vecičky zvlášť a používam Lovela prášok a Silan sensitive aviváž, som spokojná 🙂

denduska
30. jan 2009

no mne sa zda ze flaky lovela vobec nevyperie 🙄 navyse vraj moze vyvolat atopicky ekzem a malej sa uz zacali robit suche flaky 😠 alergologicka mi odporucala Rex, vraj ten vobec nealergizuje, dost ma to prekvapilo, ale skusim.

denisocka
30. jan 2009

rex 😕

daanka85
4. feb 2009

Teda... Ta ponuka detskych praskov na trhu nie je nic moc ☹

My sme tiez tentokrát (po prvýkrát😉 )vsadili na LOVELU- tekutý prášok, aj aviváž...

Ešte som ho ani neskúšala, chystám sa v ňom prepratť všetky vecičky, aj tie nové, aj použité, čo sme zdedili...

Dnes ma zaskočil výrok jednej pani u lekára, keď začula, že sa bavím s kamoškou o praní vecičiek.... Že dakedy sa nové veci neprali!!!! Že načo???!!! Nové musíš predsa obliecť a tak prať!!! 😒 😒 😒

Som zvedavá na tú lovelu... Máme niektoré veci aj trošička zažltknuté...(Od olejčeka a tak...) Fakt som zvedavá 😕 😕 😕

Keď nebude dobrá 😠 😠 😠 nazlostím sa na pradavačku, ktorá mi ju odporúčila...

zoeno.1
4. feb 2009

ja pouzivam tiez lovelu,ale fakt flaky nevyperie 🙄 periem na 40 stupnov,periete vecicky aj na 60?by ma zaujmalo,ci sa vecicky nezrazia,leba vacsinou na stitkoch mam napisane,ze prat na 40 😕 marseillske mydlo so zacala pouzivat na flaky a je totalne super 😉

zuzana17
4. feb 2009

ja tiež periem len na 40 stupňov a fľaky ostávajú ☹
zoeno a kde sa dá kúpiť to mydlo? Je bežne dostupné? A ako sa používa? 🙂 Stač potrieť a vyprať?

silviamt
4. feb 2009

ja som si kupila na vecicky batole prasok + avivaz pekne vonia ake mate skusenosti?

zoeno.1
4. feb 2009

zuzana: myslim si,ze ho urcite dostat aj na SK,musis pokukat v drogerii,alebo v supermarketoch.pouzivam ho tak,ze potriem a posucham,ako ked rucne peries a hned to pusti 😉 ....ale od mrkvicky sme flaky neskusaly,este ju nepapame,no snad aj to s tym pojde dole 😅

zoeno.1
4. feb 2009

jaj este som chcela napisat,ze neni vobec drahe....dve mydla ma vysli 1euro 😉

zuzana17
5. feb 2009

zoeno, ďakujem za radu 🙂 , skúsim si to mydlo zohnať 😉

yasmina
5. feb 2009

Ja periem v Persil sensitive a na flaky zase Ariel tekuty prostriedok na flaky...a avivaz Lovela...
zatial mi pustilo skoro vsetko...az na par extremov...

daanka85
8. feb 2009

NO, a staci to pranie tych detskych veciciek na tu 40???

zuzula25
8. feb 2009

ja periem na 30 vecicky v lovele a plienky vyvaram na 90,ked je nieco moc spinave napr.od kakacky tak to den vopred namocim,zatial zislo vsetko,veci periem oddelene od dospelych