Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

lul
26. sep 2009

na co je babatku avivaz? 😕 😕 😕

dahlia23
27. sep 2009

lul, v podstate na nič. 😉 to je len paráda pre maminy. a pri niektorých potom netreba prádlo žehliť. 😀

millada
27. sep 2009

lia, ja som si tiez nakupila persil sensitive a avivaz silan sensitive. Planujem v tom vyprat vsetky detske vecičky, avivaz zatial nedam a mam na pračke intenzivne plakanie, tak dam to. A potom vsetko vyzehlit, čim sa tiez dezinfikuje, takze myslim, ze v pohode 😉

lul, avivaz zmäkčí bielizen, hlavne frote veci, ktore zvyknu ostat take tvrde. Mozno vyskusam a uvidim reakciu 🙂

Inak v bio obchode predavaju take ako guličky z nejakeho prirodneho materialu, ktore su určene na pranie. Nie je to ziadna chemia. Poznate to niekto? 😉

lul
28. sep 2009

cim menej chemie ma krpec v obleceni, tym lepsie. avivaz mi pride uz fakt zbytocna... do roka by som to vobec nedala

lul
28. sep 2009

a argument - tie decke vecicky tak pekne vonaju (po avivazi) - no a co, dieta vonia 100x krajsie 😉

lul
29. sep 2009

inak frote zmakne aj po zehleni, takze ta avivaz mi pride ako fakt zbytocna a dieta zbytocne chemiou zatazovana blbost 😅

bosorkajarka
30. sep 2009

Ja avivaz vubec nepouzivam ani pro nas takze pro mimi urco ne dokonce mi ted rikala porodni asistentka ze na mimi by avivaz do roku vubec nemela jit. Ja jsem si pro prcka koupila Ulrich - eko prasek podle ruznych pruzkumu je na tom hodne dobre a na skvrny mi bylo doporuceno zlucove mydlo. Jinak mame susicku takze se nebojim ze by bylo pradlo tvrde. A co se tyce zehleni tak podle vsech knizek co jsem cetla tak minimalne v sestinedeli zehlit pak uz to neni tak horke. 😉

bosorkajarka
30. sep 2009

Jo a co se tyce tech alergii a praciho prasku tak se to klidne muze projevit az za par let ne hned na miminku, takze cim min chemie tim lip 🙂

beruska.zuzanka
30. sep 2009

Ahojte, ja som si kúpila Persil sensitive s aloe vera, bez aviváže a žehlím rub aj líc vecičiek, veľmi pekne sa vyprali, aj tie, čo sme dostali do daru už použité a trošku fľakaté po malej sesternici 🙂
Takže som sa rozhodla, že už budem kupovať asi len ten aj na našu bielizeň 🙂

catlady
1. okt 2009

Ja používam normálny prací prášok a aj aviváž na malého vecičky od nejakých 2 mesiacov a bez problémov, okrem toho vôbec mu vecičky nežehlím 😉 Ten detský prášok som na začiatku používala, tekutú Lovelu, ale strašne zle to perie, takže som prešla na normálny prášok a malý bude mať rok a nič mu nie je

to.beruska
1. okt 2009

ajojte,tak my sme sa rozhodli pre persil sensitiv.a avivaz ten silan sensitiv s aloe

salonka77
5. okt 2009

My pouzivame na detske vecicky prasok Batole a je perfektny. Ked sa narodil, tak som kupila Lovelu a maly sa mi vyhadzal na chrbatiku az tak, ze som s nim musela ist na kozne. Takze u nas Lovela nikdy viac! Vecicky poctivo zehlim, dokonca aj podbradnicky /niekedy mi z tych bryndakov aj sibe, lebo ich ma strasne veeeela/ 😀 A avivaz tiez Batole a som nadmieru spokojna a takisto ako nas maly anjelik. 🙂

tymothy
14. okt 2009

Millado, ty kuličky, cos viděla, jsou mýdlové ořechy. Používají se místo prášku na praní, ale sama jsem to nikdy nezkoušela. Ale dost lidí si to chválí, že je to přírodní a ekologické. Ale také jsem o nich slyšela, že třeba plenky nevyperou tak hezky jako normální prášek. My používáme persil sensitiv. Zkoušela jsem i Lovelu a Miminko, ale ten Persil jednoznačne věde. Stačí ho dát opravdu trochu a vypere opravdu všechno (i pokaděné plíny). Jinak na skvrny se nám osvědčilo žlučové mýdlo - kupuju ho v Dm asi za 10 Kč, ale viděla jsem ho už i jnde za 150. 🙂 A aviváž vůbec nepužívám. Ani pro nás, ani pro mimi.

ivkaa1
22. jún 2010

Ahojte viete mi niekto poradiť, kde v SR dostať kúpiť značku Kuschelweich i Softlan?

aponchie
1. nov 2010

prosim prosim kdo objednavate Euronu nebo prodavate muzete me kontaktovat?dik 😎

adrika214
4. okt 2011

ahojte, prosím používa niekto aviváž Silan Natural Sensitive Avocado oil a aloe vera? V našom meste sa už vobec nedá kupit. Neviete mi povedať či sa táto aviváž ešte vyraba?

ktalcikova
23. okt 2011

ja som veľmi spokojná s Amway baby práškom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ktalcikova
23. okt 2011

ak niekto potrebuje zoženiem 😉

drosera
12. jan 2012

caute..chcem sa spytat jednu vec..cakam babatko a mamina, ze mi pomoze vyprat veci..lenze ked som ich isla zehlit, napadlo ma, ze ci pouzila prasok, co som jej na to dala, ale nie..ona pouzila weisser riese..sice bez avivaze, ale to nie je detsky prasok..mam sa teraz obavat, mam to znova oprat v tom detskom, ci to mam len prezehlit a nechat tak..mam teraz dilemu ☹

kubinkov
14. jan 2012

@drosera Je naprosto jedno jaký prášek používáš, všechny mají identické složení. To že je na něm napsáno "dětský" je jen marketingový trik, jak omluvit vyšší cenu a horší prací schopnosti. Raději přidávej máchání navíc a dej o něco menší dávku prášku a bude to určitě v pořádku. 🤐

sakuraluci
11. feb 2013

Holky, na skvrny všeho typu se mi osvědčilo SKVĚLÉ, SENZAČNÍ ŽLUČOVÉ MÝDLO z drogerie DM.
Stojí cca 12 Kč a je to to nejlepší, co jsem kdy objevila. Namočíte, namydlíte a skvrna je dole. Poté se dá vyprat... Prostě fantazie. 😉 😀 😵

tinach
11. feb 2013

...do pôrodnice som vyprala veci v persile sensitive, ale malá po príchode domov sa celá vyhádzala, tak sme na odporúčanie detskej lekárky použili batole a perieme v ňom dodnes /malá ma 13 mesiacov/ a super 🙂
...a používam aj batole aviváž
...a čo sa týka žehlenia, tak žehlím podľa nálady... 😉

sefka6661
27. feb 2013

@l.i.l.a. ahoj!a to je aký?Ten SA8? A koľko ťa to stojí?

ducci
27. feb 2013

ja som pouzivala prvych par mesiacov loveli - aj prasok aj avivaz, poradili kamosky, ktorych deti mali problemy s inymi pracimi praskami.. ale po par mesiacoch asi v pol roku uz som prala normalne v persile.

ivon444
5. mar 2013

ja som kupila lovelu aj prasok aj tekuty gel , zatial periem bez avivaze, ale chcem si kupit persil sensitive a vyskusat ten
a vsetko som prezehlila aj ponozky 🙂

abika26
6. mar 2013

@sakuraluci a zaberie to aj na starsie skvrny co pranim nevysli?

mirusak1
6. mar 2013

@abika26 Na nektere to zabere, ale na nektere ne. Ja jsem se zlucovym mydlem z DM taky moc spokojena, ale treba mrkvicku ani celkem cerstvou to nezvladlo...

sakuraluci
6. mar 2013

@abika26 Zatím mi to na vše zabralo, používá ho i celá má rodina. Rozhodně to stojí za zkoušku. 🙂

elise
6. mar 2013

SA8 od amway a som maximálne spokojná nepouživam calgon tohto prášku ozaj minimum, vypere všetky škvrny a hlavne nemusim triediť prádlo nepušťa mi pri praci farby.

glowix
6. mar 2013

My sme od narodenia pouzivali Lovelu a sme boli spokojny , teraz skusam novy Bupi tetuky prasok lebo bupi kozmetiku pouzivame..a som velmi spokojna..Avivaz pouzivam az od 1 roka dietatka a kupujem Frosch z DM drogerie levandula a je super