Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

tobi08
9. feb 2009

Poznáte niekto prášok MINRISK? Vraj je to úplne protialegické.

zuzana581
9. feb 2009

Ja som používala od narodenia tekutý ariel a silan aviváž, ale potom som prešla na Kuschelweich aviváž. Všetky vecičky žehlím obrátene a tým pádom sa to aj dezinfikuje.

veronika81
11. feb 2009

ahojte,
môžem používať od narodenia tekutý Persil gel sensitiv? Kúpila som ho, ale väčšinou tu čítam Lovelu alebo Ariel. A že ten Persil gel ste začali používať až neskôr..

monnulka81
11. feb 2009

Ahoj Veronika81.
Ja si myslím, že na tom nič nie je keď budeš používať gel. Kamarátka s Lovelou nebola spokojná tak si tiež kúpila Persil gel a už v ňom aj prala. Ona je v 33tt. A ja som v 25tt a tiež si kupujem Lenor sensitive alebo Persil. Takže ja si myslím, že sa nestane nič.

beruska2x
11. feb 2009

me se malej po Lovele nehorazne osypal ted peru v Batole a super, jen pocitej s tim ze gely maji vetsinou mensi praci ucinnost a kdyz se ti prokadi nebo u prikrmu potom to jde dost tezko dolu.... ja teda nemuzu si stezovat, krome mrkve se mi vypralo super vse i boruvky 😉

madi
11. feb 2009

mne sa tiez maly z lovely vyhadzal...cize mimino, batole alebo najnovsie praci sliz som si vyrobila....to je na latkovky ako stvorene... a avivaz som najprv nepouzivala a potom obcas lenor... alebo ocot a etericky olej 😉

mammina
11. feb 2009

Ahojte.
Poculi ste uz o znacke Bambino Mio? Vyrabaju plienky textilne a maju aj pracie prasky. Ja od narodenia az doteraz pouzivam tento prasok, je len pre deticky a maju aj taky co sa pridava k normalnemu prasku na desinfekciu.Volaju sa Miocare a Miofresh ale kupite ich len v niektorých specializovanych predajniach pre deticky.

veronika81
11. feb 2009

Ďakujem vám, tak ja skúsim všetky vecičky oprať v tom persile a za pár týždňov uvidím reakciu.. Je pravda, že každému môže vyhovovať niečo iné.

eatygrenee
16. feb 2009

Já zatím peru v Lovelu. Perete pro miminko i úplně nové oblečení z obchodu?

apel
16. feb 2009

ahoj já peru i nové věcičky,jinak jsem prala v persilu sensitiv a chtěla jsem zkusit něco jinýho tak jsem si koupila lovelu a výsledek dcera se po ní pěkně osypala a já z ní měla pěkně vysušený ruce,rychle jsem se vrátila k persilu

vrana
16. feb 2009

Lovella baby color a ano, peru i nové věci z obchodu 😉

dicinka1
23. feb 2009

ajojte..tak ja som kupila dnes prasok Persil senstitiv plus a Silan natural sensitiv 😵 😵 😵

tak som zvedava..dufam,ze sa babo nevyhadze... 😒 😉

kedy ste zacali prat vecicky vy?v akom tt? 😕

katka1981
23. feb 2009

Ahojte, existuje pre babatka taky prasok, ze sa nepomiesaju farby? Lebo mam nakupenu vybavicku v roznych farbach, a nehrozi prat kazdu farbu zvlast, lebo by som mala toho malo. Myslim nieco ako woolite color mix.

kosska3003
23. feb 2009

ahojte si vas ak tu citam a nebude dobre ked operem vecicky v normalnom prasku aky pouzivam stale ved to nemusi babetku nic spravit ked sa ma vyhadzat tak sa vyhadze aj z persilu aj s loveli nie aspon taky je moj nazor

veronika81
24. feb 2009

dicinka, ja som prala cca. v 35-36tt a tiež mám Persil sensitiv, aviváž som zatiaľ nedávala 😉

katka, neviem o takom prášku, možno ešte baby poradia. Ja mám väčšinu v svetlých, pastelových farbách, prala som to spolu aj s bielymi vecičkami, na 40 stupňov tam nemalo čo pustiť farbu. A pár tmavších kúskov som oprala v rukách. l

beruska2x
24. feb 2009

ja jsem prala v Lovele a ted v Batoleti, nekdy na 40, nekdy na 50 a nic mi barvu nepustilo.. 😉

pepies
24. feb 2009

babulky, detske prasky sa odporucaju pouzivat, avivaz je cista chemia a vobec sa neodporuca pouzivat pri malom dietatku, iba specialne detske alebo radsej vobec......... takze urcite nepouzivat napr. Silan !!!!!!!!!!!!!!!!
ja pouzivam Lovelu a detsku avivaz Cocodrillo........ myslim, ze Lovela ako prasok je najlepsia .....
ja velakrat periem spolu aj farebne aj biele na 40 a nikdy mi nic nepustilo farbu .....

kosska hadam by si nedrazdila pokozku svojmu dietatku, ked vies, ze obycajne prasky sposobuju alergicke reakcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja vela periem aj v rukach, pretoze ked maly zakaka napr. body, tak to radsej hned operiem v rukach, lebo ked to zaschne, tazko to ide dole ............ na tieto skvrny od kakania je dobre zlcove mydlo z DM-ka .....

beruska2x
24. feb 2009

pepeies no vidis a nas malej ma alergickou reakci zrovna z Lovely.... 😖 pta je hodne agresivni a problemova jaji uznikdy vic... doporucuje se Batole, Persil sensitive a Ariel... 😉

beruska2x
24. feb 2009

nejlepsi je dat nejaky tento prasek bez avivaze - to jsou svinstva vsechno a machani navic...

atreides
24. feb 2009

holky ocet fixuje barvy

kubinkov
24. feb 2009

Myslím, že dětské prášky jsou jen trik pro rodiče, kteří mají potřebu mít něco speciálně pro děti. Složení těchto prášků je stejné jako obyčejných, jsou jen dražší a špatně perou. Myslím, že je důležitější a lepší přidat máchání navíc.
K pouštění a míchání barev: Je to záležitost textilu a ne prášku, je-li látka špatně nabarvená a barva pouští, nezachrání ostatní oblečení v pračce žádný prášek. 😉

pepies
24. feb 2009

kubinkov hadam nechces odporucit pre male dietatko obycajny prasok? urcite to nie je len o cene !!!!!!!!!!!!!!! a Lovela vobec nie je draha !!!!!!!!!!!!!!!!! a jedna sa predovsetkym o pokozku dietata, o vyvolanie alergickych reakcii, druhorody je material praneho pradla, aspon teda mne je dieta prednejsie ako handry !!!!!!!!!!!

kubinkov
24. feb 2009

Je to tak, doporučuji obyč prášek a dobře vymáchat. Mám s tím nejlepší zkušenosti. Zatím neznám prášek, který by neobsahoval chemii. Reklama je mocná... 😨

alusha
24. feb 2009

myslim, ze nase mamy nemali detske prasky, niektore nemali ziadne prasky a nemali sme alergicke reakcie 😀 to je moj nazor 😀

alusha
24. feb 2009

ale inak pouzivam batole 😀 som s nim spokojna 😀

beruska2x
24. feb 2009

pepies podivej se do temat na atopicky exem atd kolik reakci prasek - nejcasteji Lovela spousti 😢

kubinkov
24. feb 2009

Mám dítě, které mělo atop. ekzém, takže mám i tyto zkušenosti. 😉

beruska2x
24. feb 2009

ja taky, nastesti jsme to zjistili jcas ale trvalo nam 2,5m nez se malej toho trosku zbyvil a nevypada jak suchy cerveny struhadlo ☹

pepies
24. feb 2009

nas maly bol poriadne vyhadzany z praskov, vyhovuje nam jedine Lovela

pepies
24. feb 2009

kubinkov ked bude viac casu, kuknem temu o tom ekzeme, bola som cela vytesena, ked som zacala pouzivat Lovelu, ze konecne nie je vyhadzany ...............
maleho musim kupat aj v specialnych kupeloch, lebo ma citlivu pokozku, samozrejme, atopicky ekzem to nie je ... my mame inac v rodine tie kozne problemy, mama aj otec maju psoriazu, ja zatial nie ale zevraj je to dedicne, tak som chcela pre maleho len to najlepsie .....
takze beriem spat a diky za radu 🙂