Prací prostriedok na detské vecičky. Aký používate?

luckas8
20. aug 2006

Ahojte maminy! chcem sa opýtať aký prací prostriedok používate pre veci vášho drobce!Ja čo si pripravujem vecičky do výbavičky a tak ich periem v taide a dávam aj aviváž silan sensitive a čo sa mi dá to potom ožehlím.

barunka
22. aug 2006

jessica, moja detská lekárka tvrdí, že žehliť treba detské veci dovtedy, kým sa bábetku vytvárajú vyrážky... bohvie čo je na tom pravdy, keďže je taká aká je...

kvetka, ďakujem, to som ešte neskúšala... určite vyskúšam

jessica25
22. aug 2006

no moj maly ma stale vyrazky na tvari, ale to ma asi z kojenia ked sa spoti, no ved uvidim do kedy ma to bude bavit

natana
29. aug 2006

ja som žehlila len plienky a krčivé veci, prášok sme používali Lovela a aviváž sensitive cca od 2 mesiacov. Ale vypláchať dávam 2x aj dospelácke veci, lebo po tom jednom raze to nie je ono.

barunka
29. aug 2006

jessica, nové info. vraj stačí žehliť do mesiaca 🙂
ja som žehlila včera a na Simonkine veci som sa vykašľala, nechcelo sa mi...

jessica25
29. aug 2006

staci iba jeden mesiac? no parada, tak zacnem skusat a uvidim ci sa malemu nic nevyhodi. Inac malemu teraz na tvaricku pomohla Holtova mast. To je teda smradlava masticka. Ale pomohla 🙂

elesa
30. aug 2006

aj ja som od vcera skusila Holtovu mast...a zacala som kupat v ovsenych vlockach. Pokozku ma po nich hebucku ako hodvab. A dufam, ze ta mast pomoze, pretoze isty cas sme uz museli davat kortikoidovu masticku v takom hroznom stadiu to mala. Holtova smrdi ako krem na topanky🙂

ervotoc
30. aug 2006

no aj nam vtedy pomohla holt.masť na tie potničky,bola dobra,hm odvtedy sme uz ale nemuseli pouziť,len ked boli tie horučavy,,,my tiez nezehlime a tiez ze len ak ma dieta ekzem,alergiu,ci vyražky,takze nezehlime periem v lovela senzitive,a ked neni tak batole ,hm a v pohodičke,ziadne vyrazky,nič,hm mal len v nemocnici a to nam poradili kupať v repikovom čaji,ale tam boli z toho pradla vsetky detičky vyhadzane,,,hm a repik zabral,doma bol uz maly ok 😉

kattum
30. aug 2006

mne to neda a zehlim vsetko. Vzdy si poviem, ze uz netreba a nakoniec to aj tak ozehlim. Myslim, ze pri druhom dietati ma to prejde.
O Lanze mydle som teiz pocula smae chvaly, dnes si ju kupim

slavomira
30. aug 2006

Ahojte ja som používala prací prostriedok od narodenia taký ako pre nás, vačšinou to bola lanza a aviváž lovela. Moja švagriná prala v detskom prášku , aviváž tiež detská, žehlila z obidvoch strán a malý mal potom problé zvyknúť si keď s tým prestala. Mal samé vyrážky a ekzémy. Ja som s malou nemala žiadne problémy čo sa toho týkalo.

sylvie
30. aug 2006

to Lanza mydlo je fakt super.. ja som cez vikend nim oprala pokakane pyzamko a pekne to islo dolu..

alzbetka
30. aug 2006

jessica, plienky som zehlila do siestich tyzdnov, ostatne veci zehlim stale

ervotoc
30. aug 2006

hm baby a to lanza mydlo,pouzivate to klasicke,ci nejake ine? 😕

melory
30. aug 2006

ja detske nivea

melory
30. aug 2006

prepac ty si myslela na pranie, ja som mydlo nepouzivala. ked tak vanis som naliala na kryticke miesto a to sa my vzdy vypralo.

jessica25
30. aug 2006

lanza mydlo je dobre na pokakane oblecenie? moj maly ma na body take fliacky a neslo to vyprat, tak skusim

sylvie
31. aug 2006

mne vanish nepomahal na pokakane,vzdy tam nejaky ten fliacik zostal, ale tou Lanzou (mydlom) to islo..

mracik
19. sep 2006

Ahojte ja periem v mydlovom tekutom roztoku vlastnej výroby, a namiesto aviváže používam ocot a pár kvapiek levanduľového alebo iného voňavého olejčeka.
Je to lacné, ekologické a pre dieťatko nedráždivé.
Na štvrť roka prania (bez toho olejčeka, lebo ten používam aj do aromalampy, neviem presne koľko miniem) pre celú rodinu to vyjde asi 80 korún 🙂
Mydlové vločky 40 SK
Sóda na pranie 32 SK
Ocot 8 SK
Je ale pravda, že to nevyperie super zažratú špinu ako vanish

dadika13
19. sep 2006

Ja pokakane plienky hned vysprchujem a preperiem v ruke. Potom namocim do vedra s pracim praskom a necham cely den namocene.Periem na druhy den a ziadne flaky nezostavaju.

anetta
19. sep 2006

ahojtr kocky,,ja nemam skusenosti s pokakaninami 🙂 ,zatial,ale ked som mala oblecenie od ovocia alebo aj od niecoho ineho co neslo dole precim praskom,tak mi mamca opradial namocit do vody,kde som rozpustila krystalicku sodu a zislo to,,je to lacne a ani to nezapacha ako rozne bielidla a davam to aj do pracky na zmakcenie vody a velmi pekne to vyperie aj bilele saty ked to pridam k praciemu prasku do pracky

mracik
19. sep 2006

dadi, aj ja to robím podobne keď mi občas prekaká separačku, spchu máme blízko záchoda, takže to sprchujem nad ním 🙂
Anetta, soda je super ja ju pridávam do toho môjho "slizu" 🙂

ramzesa
23. sep 2006

Ja periem detske veci bud v Batole alebo Lovela.Najnovsie sme si kupili gelovu Lovelu a je fajn,kedze mala mi kycha aj z detskeho mydla a Lovela ma jemnu vonu. Mala som aj vzorku persil sensitive a tiez sa mi paci. Normalny gelovi Persil velmi silno vonia. celu rodinu z toho stipe nos,ked susim pradlo. Preto postelnu bielizen aj detske satstvo periem v Lovele. avivaz pouzivam len na svetriky. Podla mna nie je potrebna.
A jedna mamicka tu spominala vyrasticky z kojenia na tvaricke. No moje deturence ich mali tiez,ale veeelmi veeeelmi skarede... z cokolady,kt. som ja jedla. A Babulka ma este aj take jemne co vobec netusim z coho,ale asi z medu alebo cesnaku, co pridavam do jedla a aj mna zvykne z toho svrbiet tvar,hoci nemam take vyrazticky.

julkaxxx
9. okt 2006

Mracik, Tvoj recept je zaujimavy, chela by som to vyskusat. Napis prosim Ta kolko coho treba zmiesat a kde sa to kupuje - tie mydlove vlocky a soda na pranie? V normalnom supermarkete?

mracik
9. okt 2006

Potřebujete desetilitrový kbelík, jedno jádrové mýdlo a kelímek (2,5 dcl) sody na praní. Jádrové mýdlo jednoduše nastrouhejte na struhadle a dobře rozpusťte v malém množství vlažné vody. Rozpuštěné mýdlo nalijte do kbelíku horké vody a za stálého míchání pomalu přisypávejte kelímek sody na praní. Kbelík nechejte odstát. Do půl dne dostane směs slizovitou konzistenci, do dne se vytvoří perleťově zbarvené tekuté mýdlo, které bude trošku plavat ve vodě. Před použitím je proto třeba směs znovu protřepat. Do prádla pak dáte jeden až dva kelímky prostředku (podle stupně znečištění). Tato dávka Vám vystačí na 20 až 40 praní. Prostředek můžete dávkovat buď přímo do bubnu nebo do dávkovače pračky. Prostředek můžete skladovat v kbelíku. Nám se ale velmi osvědčilo nalít jej do dvou pětilitrových kanystrů (např. od tekutiny do ostřikovačů v autě). Tento prostředek se nám na pleny maximálně osvědčil. Pokud jej ale budete chtít používat i na jiné prádlo, vezměte v úvahu, že jde o mýdlový prostředek, který je sice ekologický, ale zase neobsahuje spoustu zlepšujících přísad, na které jsme u běžných prášků zvyklí. Pokud chcete mít prádlo opravdu běloskvoucí, mýdlo Vás příliš neuspokojí.

Ja používam mydlové vločky, lebo to nemusím strúhať, všetko zoženieš v drogérii. A používam to na všetko prádlo, zatiaľ som spokojná...

julkaxxx
10. okt 2006

Diky, aj to asi vyskusam. Este som citala na nete aj o ekologickych prostriedkoch Ulrich. Tiez je to tekuty gel, liter stoji 134 Sk, myslim ze to vyrabaju v Nemecku

tilly
10. okt 2006

inak, ja som teraz kúpila také, že pertil sa to volá, je to v takej malej krabičke špeciálne na škvrny, je to niečo ako bielidlo, no ja som s tým vyprala úplne krásne domčove tričko, ktoré bolo od černíc, fakt tam nie je ani stopa po tom, aj iné škvrny to pekne vypralo, ale toto som bola úplne prekvapená... aj keď tepláky po jeho výletoch po štrkoch a hlinách mi nevyperie nič ☹

emjee
22. feb 2007

danculik • 28tt • 22. feb 2007 o 10:24
Milé mamičky...aký prací prášok používate pre svoje najmenšie drobce?Čakám prvé bábätko a neviem v akom pracom prostriedku mu môžem prať vecičky...aby sa mi nevyhádzalo alebo niečo podobne.Ďakujem za vaše odpovede🙂
----------

mimi109 • 1d • 22. feb 2007 o 10:57
ahoj ja pouzivam Bonux akurat avivaz pouzivam detsku Silan sensitive a chystam sa kupit prasok Lovela pocula som ze je dobry tak uvidime 🙂
------------

gabika146 • 1d • 22. feb 2007 o 11:02
ahoj ja len lovelu aj avivaz lovelu ma neutralnu vonu ale teaz sa uz chystam kupit ariel kids ked zacina papat aby to dobre vypralo 😀
----------

wladka • 1d • 22. feb 2007 o 11:10
ja som zo zaciatku pouzivala prasok batole, a avivaz silan sensitive - krasna vona!.. a tiez planujem ist na ten ariel kids, bo ma porazi z tych flakov 😅 ..

seruste kocky!! 😉
----------

mimi109 • 1d • 22. feb 2007 o 11:12
kukam ze sa tu stretly augustovky 2006 😀 😀 my sme tiez rozmyslali nad tym arielom kids ale najskor skusim tu lovelu a potom uvidime 😉
---------

wladka • 1d • 22. feb 2007 o 11:16
tu aj ja chcem 😉 .. dostala som dm bonusovu knizku, tak je tam zlava na ten prasok a avivaz.. aj to skusim
---------

danculik • 28tt • 22. feb 2007 o 11:32
...ja chcem hlavne aby to krááásne voňalo...a aby to nebolo citlive na pokožku....mi odporúčali pre batoľatká nejaký ariel alebo peril sensitive...len to sa bojim....tak hovoríte že Lovela?...
--------

samuelko • 1d • 22. feb 2007 o 11:35
- od narodenia mojho synčeka používam ariel a aviváž silan sensitive a som maximálne spokojná,aj s voňou a aj čo sa týka flakov.
-----------

okta • 1d • 22. feb 2007 o 11:47
Ja som pouzivala Lovelu, bola som s nou spokojna, ale priblizne od troch mesiacov, ked mi prekakal oblecenie a Lovela to uz neodprala, som zacala pouzivat Ariel Kids a avivaz Silan sensitive. Aj s tym som spokojna a maly to znasa dobre.
----------

barbulka • 1d • 22. feb 2007 o 20:17
ja pouzivam Ariel Kids a Lenor sensitive a mala zatial nemala ziadnu reakciu 🙂
--------

julka.n • 3d • 22. feb 2007 o 20:19
aj ja som pouzivala Lovelu aj s avivazou a teraz uz v poho Persil a taky tak nemam žaaadny problem 🙂
-----------

biccy • 1d • 22. feb 2007 o 20:42
My od narodenia pouzivame Ariel kids a Silan sensitive.Sme spokojni-krasna vona a zatial ziadna alergicka reakcia. 😉
--------

viamka • 22. feb 2007 o 20:44
ja pouzivam lovela aj tekuty, aj prasok, aj avivaz.
neskor persil a silan sensitiv.

marty78
22. feb 2007

Používam batole prášok aj aviváž

maca21
22. feb 2007

ahojky my perieme v lovele bez aviváže krásna voňavá a tiež žehlíme

emjee
18. júl 2007

alinka76 • 1d, 17tt • 18. júl 2007 o 20:54
ahojte dievčatá,
máte niektorá z vás skúsenosti s praním detského oblečenia, na ktorom sú fľaky od ovocia a zeleniny? aký je na to dobrý prášok? potrebujem poprať pár vecí a sú tam fľaky. dám si poradiť. používate potom na detské prádlo aj aviváž?

bzuco • 1d, 21tt • 18. júl 2007 o 21:10
alinka ja používam ariel
tak skús ten ariel kids a v DM majú také zelené vedierko s práškom na škvrny a ten pustí aj väčšinu fľakov z ovocia
a aviváž asi bude dávať silan sensitiv - biely

alinka76 • 1d, 17tt • 18. júl 2007 o 21:21
Bzuco, diky. Rozmyslala som nad arielom alebo persilom ale nebola som si ista.
ja normalne pouzivam bonux a je dobry, ale na tieto skvrny si netrufnem s nim. este ked mam skvrny, tak davam aj vanish, ale nie som si ista, ci na destske veci mozem ist s nim.

bzuco • 1d, 21tt • 18. júl 2007 o 21:24
ja ariel stále, ten sa mi osvedčil najlepšie
ak som aj kúpila iný prášok, vždy som sa vrátila k arielu
a vanish? no mne nepríde boh vie čo, nezabral skoro na nič
ja som fakt spokojná s tým práškom z DMka a stojí to vedierko 99,-

alinka76 • 1d, 17tt • 18. júl 2007 o 21:26
a ake mnozstvo s nim vyperiem?
ja vanishom zachranujem okamzite nehody a vzdy mi pomohol.

adicka • 1d • 18. júl 2007 o 21:31
ja stale pouzivam BONUX-ten fialovy uz s pridanou avivazou

biccy • 1d • 18. júl 2007 o 21:34
Aj ja používam Ariel kids a aviváž Silan sensitiv.A som spokojná. 🙂

majina.b • 18. júl 2007 o 21:37
na biele- MERKUR
farebné- TITAN na farebné prádlo

bzuco • 1d, 21tt • 18. júl 2007 o 21:45
vieš čo ani neviem, ale vydrží dosť dlho
je tam taká malá odmerka a tej dávam len 1, ked mám fakt, že fľakaté prádlo
v kombinácii s arielom to robí divy, teda aspoň mne sa osvedčilo

akurát mi doprala práčka a mala som tam jednu blúzku, kde už bola viac ráz zapraná škvrna od nejakého ovocia - a je preč

bzuco • 1d, 21tt • 18. júl 2007 o 21:47
vyskúšaj, možno sa ti osvedčí