Prebaľovací pult s vaničkou. Áno, či nie?

katkad77
2. apr 2009

S.O.S. ostrieľané mamičky prebaľovačky! Poraďte.
Čakám prvé mimi a kompletizujem výbavu... snažím sa to obmedziť na minimum, keďže máme málo priestoru (jednoizbák) aj koruniek. Obzerala som v obchodoch také tie fajnové prebaľovacie pultíky s vaničkami a poličkami... niektoré sú aj skladacie, na koliečkach a tak - no majú to už všelijako prešpekulované a vyzerá to náramne prakticky, ale sú strašne drahé a tak uvažujem, či sa do toho naozaj oplatí investovať. Máte s tým niektoré skúsenosť? Využili ste to? A čo kúpanie- nie sú tie vaničky príliš malé alebo plytké?
Poraďte prosím, nech si do nášho minibytu nenatrepem zbytočný drahý krám, ktorý budem využívať možno iba pár mesiacov kým bude mimi ešte maličké.

miriamkac
2. apr 2009

katkad77...moj nazor....skus porozmyslat nad kupacim kyblikom. Do 5-6 mesiacov ti bude stacit....potom uz mozes rovno do velkej vane....a mas problem s priestorom vyrieseny. Ja som v nom sice nekupala, ale svagrina si ho straaaasne chvalila. Co sa tyka tych vaniciek, myslim, ze s tymi pultmi su o nieco mensie ako samostatne, takze to tiez vyuzijes asi do toho pol roka....veeeela stasia

katkad77
autor
2. apr 2009

O kybliku som uvazovala hned od zaciatku, strasne sa mi to paci... ale ked som zacala patrat a citat nejake prispevky aj tu na fore o kupani v kyblikoch, zavahala som. Nemame totizto vobec vanu, iba sprchovaci kut na stojaka... takze ak nebude detska vanicka, tak kyblik je jedine kupatko pre mimi a neviem, ci mu tam dokazem tak dobre umyt vlasky. Navyse, je sice mensi ako vanicka, ale klasicku vanicku zas mozem zavesit v kupelni na stenu a tym zaberie menej miesta ako kyblik, ktory budem musiet niekde polozit...
A co si myslis o prebalovacich pultoch bez ohladu na to ci s vanickou alebo bez? Treba mi to? Mam obavy, ze je to vyuzitelne len kym sa babo nezacne otacat, potom asi bezpecnejsie prebalim na posteli...

sasrnka
2. apr 2009

Katka, presne to je, ako pises. Je to zbytocne, ak chces iba taky na kolieskach s polickami, ze tam bude vanicka a poukladas si tam nejake tie vecicky na kupanie. Mozes to vyuzit max. do pol roka a ked budes mat vacsie babatko, tak mozno ani to nie. Staci ti kupit klasicku detsku vanicku.
My sme kupili taku komodu, co ma na vrchu vanicku a da sa to zavriet a mas prebalovaci pult. No my sme potrebovali aj tu komodu. Navrchu mam este stale prebalovaci pult, vyuzivam, ked ju vytiahnem z vanicky. Ale uz je to take zive striebro, ze asi budeme davat pre istotu na postel, lebo chce z toho pultiku ujst 😀
A na postel si mozes kupit obycajnu prebalovaciu podlozku, co je za par koruniek v Ikea a nemusis sa bat, ze by ste pocikali postel 😉

sirinka
2. apr 2009

ak mas malo miesta a penazi, je to zbytocne.
prebalis hocikde, vykupes v kybliku, resp. my sme skoro od zaciatku praktizovali spolocne sprchovanie s tatinkom, to sa malej najviac pacilo, vanicku sme skoro nevyuzili vobec.

sasiki
2. apr 2009

ahoj 😀
moje deti prežili aj bez toho 😉

habibi78
2. apr 2009

ja by som na tvojom mieste kúpila len vaničku, prebalovať možeš aj na posteli.... mne teraz prebalovák len zavadzia, využila som ho len prvý polrok....

zuzana581
2. apr 2009

Ahoj. Buď by som kúpila takú komodu s vaňou a prebalovacím pultom, ako opisuje SASRNKA, ak ju teda aj potrebuješ a máš na ňu, alebo nič. My sme malú kúpali vo vaničke, ktorú sme mali položenú v kuchyni na jedálenskom stole a vedla prebalovaciu podložku a dobre bolo.

standu
2. apr 2009

my mame tvrdu prebalovaciu podlozku, ktoru stale pouzivame- kladiem si ju na postielku. je pravda, ze moja mala je lahucka-ma len 7 a pol kila 🙂 kupali sme vo vanicke za 200korun v obyvacke na jedalenskom stole, vedla vanicky som mavala tu podlozku. ziadne komody, prebalovaky som nepotrebovala...odkedy sedi, kupeme vo velkej vani a ocko ju zabalenu v osuske nosi do spalne, na prebalovaciu podlozku polozenu krizom na postielke..pri tazsom dietati by sa to samozrejme nedalo robit, ale myslim, ze prebalovak s vanickou do jednoizbaku je zbytocnost....

tynushqa
2. apr 2009

Ahoj,
tak ja by som ti poradila nekupovat prebalovaci pult. My sme ho kupili 😖 a myslim ze zbytocne, vanicka uz je nam mala, zle sa nam v nej kupe lebo je tvarovana a jedina vyhoda ktoru ma ten pult je ze mam vsetky veci hned poruke...inak sa nam nezmesti ani do kupelne...nabuduce kupim iba prebalovaciu podlozku ktoru dam na pracku a obycajnu vanicku pripadne kyblik 😉 Tot moj nazor

eimiky
3. apr 2009

Ahoj,
ja som mala pult a to mi len zavadzalo, využívala som len vaničku ale zvlášť som si ju dávala do vane.Je to nepotrebné, stačí podložka a vanička.Je kopec iných potrebných vecí pre dieťa, ktoré budeš určite potrebovať.Pult je podľa mňa zbytočný.

norik1
3. apr 2009

Aj podla mna je ten pult s vanickou zbytocny... my mame prebalovaciu komodu ako kus nabytku, neskor dam dole vrchnu dosku a ostane mi len komoda so 4 suplikmi... kupali sme zo zaciatku vo vanicke na stojane, rychlo sme presli do vanicky vo vani, este aj teraz sa v tom maly clapoce.... ale ak riesis miesto, tak urcite nekupuj, zbytocne zabera miesto... radsej si kup par jednorazovych podloziek a prebaluj na posteli a kup vo vanicke alebo v kybliku...

iinuska
3. apr 2009

My sme si kupili pri prvom dietati prebal. pult aj s vanickou, ale vanicku som vobec na kupanie nevyuzila. Mala som v nej potom len odlozene veci.

katyl
3. apr 2009

Ja som kupila prebalovaci pult aj s vanicku z druhej ruky, vyuzili sme ho velmi, leo do kupelky by sa nam nezmestila vanicka, teda mame velku rohovu vanu a musela by som sa zohybat. Mame ho v spalni a vodu si nosime vo vedre. Prebalovanie na pultiku je tiez super, vlastne bolo dokedy sa nenaucil prevracat, teraz ho tam ledva udrzim, tak radsej na posteli... takze zhrniem:Do tych 4 mesiacov na nezaplatenie, potom obcas, a ako baby hovoria po pol roku uz asi nie. Da sa zaobist aj bez neho, alebo kupit pouzity a potom zas predat dalej

pietra
3. apr 2009

my mame doma prebalovaci pult s vanickou a ja som spokojna. Vanicka je mala, tu sme vyuzivali len pol roka, potom som zacala kupat vo velkej vani, ale prebalovaci pult pouzivam doteraz. Ked sa mala zacala prevracat, aj som sa trochu bala, ale z postele sa mi tiez pokusala utiect, navyse som sa musela zohynat a z toho ma dost bolel chrbat, tak som sa vratila naspat k pultu. Aj mala si zvykla, teraz sa z neho uz nesnazi utiect, ja sa nezohybam, vsetky veci mam poruke. ale do jednoizbaku by som ho nekupovala, lebo naozaj zabera miesto

quetka
3. apr 2009

My ssme mali tiez taky problem, byvali sme v trojizbaku so svokrovcami, cize sme mali len jednu strednu izbu, malo miesta. Tiez sa mi pacili tie pulty, ale nakoniec sme kupili len zvlast vanicku a prepalovaciu dosku na postielku a to som vyuzila skoro do jedneho roka. Maleho sme okupali na posteli a prebalovala som ho na doske. Ta prebalovacia doska sa mi velmi osvedcila, aj nato ze maly na nej bol do roka a doska mala len 50cm sirku, mi z nej nikdy nespadol. Prebalovat babo niekde skrcena nad postelou ked ho chces este aj pomasirovat pocvicit s nim je dost zataz na krize.

katarina.banska
14. feb 2010

ahojte.
riesime vybavicka prave sa zamyslame nad vanickou a prebalovacou podlozkou.
no a chcem sa opytat, ci je rozumne investovat do tych krasnych prebalovacich pultikov?
v kupelni mame velku rohovu vanu a pracku mame zastrcenu v rohu. takze zo zaciatku budeme babo kupat v izbicke. mame velky trojizbovy byt a jednu izbu mame volnu. tak chceme urobit pozdejsie detsku izbicku, no a zatial tam mat tento pult, kocik, daku komodu a tak... uvazujeme aj o komode s prebalovacim pultom, no tie komody sa mi zdaju dost predrazene ako obycajne komody. a zas ked budeme zariadovat izbicku, tak sa nam ta komodu tam nemusi hodit. preto uvazujeme skor o prebalovacom pulte. viem, ze vanicku vyuzijem tak max do 5 mesiacoch a ten pultik je tam tiez dost maly. no take iste su aj na komodach.
urcite planujeme este jedno babo, tak by sme ten pultik vyuzili aj pri druhom.
prosim napiste mi svoj nazor, co si o tom myslite. a pre ktory pult sa rozhodnut, lebo tiez ich je na trhu kopa... s ktorym mate dobre skusenosti? dakujem

talinka
14. feb 2010

katarina.banska,

tiez som toto riesila pred rokom, urcite by som nekupila vanicku s prebalovakom ako som povodne chcela predtym, su take nejake nijake, zdali sa mi rozhegane, nakoniec sme to vyriesili v KIKE kde som kupila krasnu komodu s prebalovakom,ktory sa da potom prec a zostane len komoda a kupili sme k tomu aj nabytok, policovu skrinu, a skrinu, takze mame teraz z toho taku detsku izbicku, takze riesila by som to na tvojom mieste tak a nebolo to ani velmi drahe, takisto byvame v trojizbaku a mali sme jednu izbu volnu...tot moj nazor..myslim,ze vo fotoalbume mam aj nejake fotky 🙂

rainee
15. feb 2010

my mame prebalovaci pultik s vanickou Cam a neviem si to vynachvalit ci pri kupani alebo prebalovani, inak by mi asi krize odisli. sice je to asi tak pre babo do pol roka, ale ked planujes aj druhe, myslim ze to vyuzijes.

dahlia23
15. feb 2010

My máme prebalovací pult s vaničkou po sestre, mala som ho od nej aj pre Lenku. Ale asi by som to nekupovala. Za jedno je to dosť veľká investícia, za druhé, na krátky čas. Malú sme tam kúpali možno do 3 mesiacov, nehovoriac o tom, že to zaberalo veľa miesta v kúpeľni. potom sme mali vaničku ešte po mne a odkedy Lenka sedela, kúpali / sprchovali sme sa vo veľkej vani.
Ak by som mala kupovať nové veci, asi idem do toho vedierka a určite pevná prebaľovacia podložka, čo sa dá položiť na postieľku. ale mám len mäkkú, takže tú mám v spálni na komode.
Veľa šťastia pri výbere. 😉

manika77
15. feb 2010

podla mna je to uplna zbytocnost...mala som a po troch mesiacoch som to aj zrusila potom to iba zavadzalo... 😖

berus222
16. feb 2010

mne tiez nechybal. mam prebalovaciu podlozku na komode a vanicku som mavala na zehliacej doske 😀 . bolo to prakticke, lacne, rychlo skladne a nezabralo mi to polovicu kupelky.

rainee
16. feb 2010

zabera to tak 50x80 cm + mam 2 police ulozneho priestoru. neviem kde by som tie vsetky veci pre mimi mala. netreba kupovat novy, my sme tiez kupovali pouzivany a dokonca bol este v zaruke.

stacinka
15. máj 2010

ja by som sa chcela spytat, ze ked ste kupali babatka v spalni alebo kuchyni, ako ste vyriesili teplotu izby? Mame malu kupelnu a nemam miesto na prebalovaci pultik, preto premyslam, ze malu budem kupat v kuchyni/izbe a tam ju aj obleciem. Lenze mam strach, ci jej teplota izby nebude prilis nizka 😒 Kupelnu predsalen vykurim na viac stupnov... ake mate skusenosti? dakujem

exupery
16. máj 2010

Ahoj,ja som od sameho zaciatku Nelku kupala vo velkej vani s podlozkou,a vobec som neriesila malu umelu vanicku-prekladat to z izby do izby ,len starosti,takto to bolo praktickejsie,a jej sa pacilo a stale paci...

simona22
1. júl 2010

ahojte, už píšem asi neskoro, ale snáď sa dočkám odpovede. Veľmi uvažujem nad kúpov prebalovacieho pultu. Čakáme druhé, no pri prvom príprava na kúpanie bola otrasná, kúpala som ho v spálni, priniesť stoličky, vaničku, vodu a nakoniec to všetko zpratať dalo dosť námahy a času a preto by som si chcela už toto druhé tak povediať užiť bez zbytočných starostí. Na trhu je viacero prebalovákov, mňa zaujímajú tie čo majú dve poličky na veci, vaničku a prebal. podložku, ale kontkrétne sa rozdeľujú na s výsuvnou vaničkou, čo je si myslím lepšie lebo použitie vaničky a prebalováku môže byť súčastné a potom sú tie sklápacie a práve na tieto sa chcem spýtať. Máte niektorá skúsenosť so sklápacím prebalovákom. Ako ste to kúpanie a hlavne položenie na prebalovaciu podložku robili keď máte len dve ruky a mokré dieťa treba držať oboma rukami. Neviem si predstaviť, čo do toho buchnem lakťom nech sa to sklopí do horizontálnej polohy?

exupery
2. júl 2010

@simona22 mi od narodenia kupene v hlbokej vani s podlozkou,raz som skladala stolicky,nato vanicku,no strach-hned ma to preslo,a mala isla do velkej vane.Zakazdym ju vydrhnem riadne cifom a jeto...prebalovak sme riesili tak,ze som si na klasicku komodu,dala v stolarstve spravit prebalovak,a namontovali sme na komodu.Ked mala vyrastie,dame dolu a komoda posluzi dalej...

simona22
2. júl 2010

exupery dakujem za odpoveď. Ano viem, že aj takto sa dá, ale neviem si ma už teraz predstaviť ako sa skláňam do hlbokej vane, občas ma chytne hexeschuss a to som dva týždne mimo normálneho pohybu a pri tom ako by som sa skláňala nad vaňu, by ma to určo chytlo. Prvé dieťa som mala v 21. rokov a teraz mám o 10 viac. Už som si jeden prebalovak z druhej ruky našla, tak dúfam, že bude ešte k mání a budem ho mať 🙂

rainee
3. júl 2010

@simona22 my mame presne ten putik, ale je pravda ze vzdy kupeme 2ja - manzel vyberie malu z vanicky a ja rychlo sklopim ten pult a hodim na to osusku 🙂 urcite praktickejsia je potom ta vysuvna vanicka.
inak nasa mala ma uz pomaly 8 mes. a stale ju tam prebalujem aj kupem, proste vec k nezaplateniu a super vyuzita 😀
stacinka - pultik mame v spalni a vyhrievali sme ju v zime takym malym teplovzdusnym ventilatorom /stoji okolo 20e/ je to rychle - do 10 min. tam mam cez 25 stupnov.

saeda
15. máj 2011

Ahojte baby, vedeli by ste poradit nejaky sikovny prebalovaci pult na kolieskach, ale bez vanicky? Stale patram po nete, ale zda sa mi, ze snad vsetky maju aj vanicku...no ta mi je zbytocna, kedze vanicku mame po prvom chlapcovi ...
dakujem za odpovede 🙂

dolla
21. aug 2012

maminky.. a môzem sa vas opýtat? ..aky mate nazor na prebalovaciu komodu, kde je vstavana aj vanicka? zda sa mi to velmi prakticke.. zdvihnem deko a je z toho vanicka, zavrem a prebalovaci pult.. (nieco take by sa mi zmestilo do kúpelne..) kedze vanu mame velku - rohovu.. (zbytocne nepouzivanu) ale to je uz jedno.. ..proste ANO CI NIE????
a ked ano.. tak aka znacka..??