Prečo časom začnú praskať detské gumáky?

zajovtrave
24. máj 2015

uz sa nám to stalo na dvoch gumených čižmách ze časom začnú praskať. Moje gumáky su aj po piatich rokoch v pohode, ale malému praskajú po cca 2 mesiacoch nosenia..

lilimoni
24. máj 2015

Nesusis ich na radiatore?

bibistec
24. máj 2015

tak nam sa toto este nestalo, mozno je guma uz dozreta ale na novych by sa to nemalo stavat, pripadne ci si ich neumyvala prilis horucou vodou? inac ma nic nenapada alebo sa skus opytat priamo v obuve co sa s tym da robit pripadne ako tomu predchadzat

edyta
29. júl 2015

podla mna guma vysycha, UV skodia, atd, a casom praskaju, preto ja je obcas natriem dacim

hameeda
29. júl 2015

no my teraz nosíme už druhý rok a vyzerajú stále ako nové, ale nesuším ani na radiatore ani pri radiatore

zita19
29. júl 2015

Je to starnutie materialu a tvrdy material. Latky proti starnutiu materialu a na zmakcenie su drahe, takze v lacnych gumakoch ich asi vela nebude. Urcite zavisi aj od vyrobcu, ale cim tvrdsie gumaky su uz od nova, tym viac su nachylne na praskanie. Samozrejme sa na nich podpisu aj teploty, slnko, skladovanie...

lucka1987
29. júl 2015

@zita19 ... dnesne gumaky nestoja za nic, a ani poriadne priplatenie si nam nedava zaruku, ze vydrzia aspon jednu sezonu...
moj skoro 4 rocny syn prave beha s dedkom po zahrade s gumakoch po muzovi. teda gumaky maju presne 33 rokov . nosil ich moj muz, jeho o rok mladsi brat a jeho dalsi mladsi brat ... riadne som ich vyumyvala vycistila cifom, maju krasnu pretrolejovu farbu a nosi ich aj do skolky , pohodlne, lahke, 🙂 a aj po 33 rokoch stale moderne 😀