Prečo je oblečenie pre dievčatká také nepraktické?

lujza123
23. okt 2012

Mám 3 r dcérku a zohnať jej veci ktoré sú síce dievčenské ale zároveň aj pohodlné a funkčné je niekedy veľký problém. Napríklad zimná bunda. Prečo sú chlapčenské bundy všetky dlhé pod zadok, teplé, rukávy aj spodok sú na gumičku aby sa tam nedostal sneh. Zohnať niečo podobné v dievčenskej verzii je umenie. V tom istom obchode vedia byť bundy pre baby ovela tenšie, krátke...čo ako malé dievčatká sa po snehu neválajú ale sedia doma?
Alebo také nohavičky a tielká. Napríklad v tescu majú všetky dievčenské nohavičky nepríjemnú pichlavú čipku okolo otvorov na nohy, sú ušité z nejakej handroviny čo sa po dvoch praniach rozpadne. Zato chlapčenské sú bez čipiek, krásne farebné, z hrubšej látky. Prečo nemôžu vyrábať rovnako pohodlné veci aj pre dievčatá ? Minule som prešla celý Trenčín v márnej snahe kúpiť jej normálne nohavičky. Veselé, farebné a bavlnené...bez čipiek a neviem čoho.
Chcela som malej kúpiť zateplené nohavice ...samozrejme všetko dievčenské ovela tenšie, menší výber.
Nehovoriac o tom že zohnať niečo čo vyzerá dievčensky a nieje to rúžové alebo fialové je problém. Nechápem prečo sa takouto hlúpou módou musia riadiť už aj malé deti.

mawka
26. okt 2012

zohnala som az jedny rifle na traky 😀 ale zohnala! sice su to chlapcenske,a le mala v tom vyzera rozkosne. ziadne presivanie ani obrazky, nic, klasicke rifle s trakmi, je podarenaaa 🙂 vytesujem sa. heh.

maznacik007
26. okt 2012

no ja mam 9 a pol rocnu... a ma strasne dlhe nohy... vrchy v pohode podla veku ale nohavice musim kupovat na 12 rokov a kedze k 148 cm ma 31 kg tak aj s regulovatelnym pasom aby som jej to stiahla... ja mam pocit ze nam len nohy rastu do dlzky...

biobajo
26. okt 2012

Ja mam sice chlapcov...dievcatko bude az v marci, juchhhuuu...ale teplaky na mieru su na nezaplatenie. Hlavne starsiemu je vsetko na pase velke...pomeriam si ho a usijem na mieru, a mozem si vymysliet model aky len chcem...vzdy original... 🙂