Prečo obliekať dvojičky rovnako?

elise
18. jún 2011

rada by som poznala odpoveď na tuto otázku, podľa mňa každé dieťa osobnosť, tak prečo rovnaké oblečenie pri dvojičkách? s dvojičkami nemám skúsenosť ale zaujíma ma táto ottázka, ďakujem🙂 ja osobne by som neobliekala dvojičky rovnako, prave preto, že každé dieťa je osobnosť sama o sebe 🙂

bosoriak
18. jún 2011

niekedy je to ale jednoduchsie proste ich narvat do rovnakeho oblecenia (obzvlast, ked jedno hulaka, ze chce mat presne take iste oblecenie ako to druhe) a nemas cas uvazovat nad tym, ze su to rozne osobnosti 😀

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliagregor
18. jún 2011

lebo je to rýchle ...zvlášť, ked su deti malé... 😉
trošku zvláštna otázka, ked nemáš dvojičky a ťažko pochopiť dvojmaminy...ale hod otázku k nám do temy a bude celkom pekná diskusia...🙂

deti obliekam všelijako, aj rovnako, aj rôzne...slávnostnejšie oblečko mali väčšinou rovnaké a dokonca pre "okolie" som kupila rovnaké tričko aj staršiemu .. 😀
doma to neriešim, čo chytím do ruky, tak oblečiem..
napr. ťažko sa kombinuje rovnaké oblečko v rôznych farbách...
teraz nastupuju do škôlky a kupujem už rôzne veci, ani nie tak pre ich "osobnosť" , oblečenie to nerieši...ale skôr pre učky, aby ich vedeli rozoznať---

cikyta
18. jún 2011

Možno preto,aby bolo vidieť,že su to krásne dvojčátka 🙂
Ved detičkám je to ešte fuk..... 😉
Až neskôr sa sami rozhodnu,ako sa chcu obliekať 😉 Niekedy sa začnu odlišne obliekať , ako tenagery a niekedy im to zostane a práve naopak-páči sa im to .

skolara
18. jún 2011

ja som mala spoluziakov na strednej a museli chodit obleceny rovnako pre mamu do 3. rocnika na strednej. A ked prisli aj rozdielne obleceny tak to mama isla skoro rano dakde do Polska alebo inde a oni to vyuzili aby sa obliekli odlisne 😝 😝 😀 😀 😀

lilinka76
18. jún 2011

To, ze deti oblecies rovnako este neznamena, ze zmenis jednemu alebo druhemu z nich osobnost. Ja dvojcata mam, kazdy z nich je svojsky a obliekam ich rovnako, paci sa mi to a aj oni si to uz teraz vyzaduju. Hoci su ako den a noc (myslim tym, ze su taki rozdielni), kupujem im (ak sa da) rovnake oblecko, prip. odlisne farebne kombinacie, ak nekupim, normalne kupujem aj odlisne. Doma obleciem co prve chytim.

katka.ott
18. jún 2011

elise, ja mam dvojicky rovnakeho pohlavia - dievcata. myslim si, ze ich osobnost vobec netrpi tym, ze ich obliekam rovnako.
ale radsej ich rovnako obleciem, ako by som mala kazdemu vysletlovat, ano, su dvojicky. to ma uz nebavi. tak nech sa pozru a sami usudia, ze naozaj su dvojicky i oblecenim.
ked budu baby chciet sa obliekat inak, tak sa tak budu obliekat. nebudem im branit. zatial ich obliekam ja, ako chcem.

zefa
18. jún 2011

no tak napíšem sem aj ja...mám párik a celkom rada by som ich obliekala rovnako,ale zohnať pre párik rovnaké veci je dosť problém niekedy......oblečením vôbec,ale vôbec neurčuješ osobnosť ľudí 😉 .......ja som prakticky celý svoj život obklopená dvojičkami(v rodine sú moje prvé),ale tak dokola väčšina známych mala dvojičky,takže si dovolím tvrdiť tú vetu o oblečení....a sú to aj jednovaječné aj dvojvaječné dvojičky 😉 ........uvediem príklad dvojvaječných chalanov(majú už 35 r.) výzorovo aj povahovo totálne odlišný,takže bolo fuk,či boli rovnako oblečený...poznám ich od narodenia a chodila som k nim skoro denne...niekedy chceli rovnaké,niekedy nie........jeden bratranec si zobral jednovaječnú dvojičku a to sú totál dvojky aj teraz ,hoc majú 40r....každá býva na inom konci mesta ,náhodne sa stretnú a obe totál rovnako učesané,oblečené,taška na tom istom pleci...krámy aj migrény totál rovnako,deti v ten istý deň aj hodinu majú narodené(len 7r.rozdiel) 😉 a pritom každá má iné záujmy,názory ap....keď som sa ich aj ich mamy pýtala na oblečenie....oni už ako dokázali vnímať svet(hoci ešte nerozprávali) vyžadovali byť oblečené rovnako(dokonca som to videla u nich na videu 😉 ),ak dali odlišné,revali..takže ak nechcela mama prísť o nervy,dala rovnaké 🙂 ..........mne osobne vadí porovnávanie dvojičiek typu...pozri sa na brata/sestru ako jej to ide....tanapeta striktne zakázala rovnaké oblečko,ja som striktne v rodine aj v škôlke zakázala porovnávanie 😉

najjulinka
18. jún 2011

Nemám dvojičky a rada obleikam deti rovnako...
Okrem ineho je to aj praktickejšie v tom, že ich na ihrisku hned vidim.. ked mam 4 deti rovnako, tka si ich zbadam.. kdežto ked je každe inak oblečene, tak vkuse hladam kde mam tie moje deti... ak je viac deti na ihrisku, tka rozhodne rovnake oblečko pomože 😉
Ale obliekam deti rovnako, lebo sa mi to páči. 😉
A nechapem, že deti rovanko oblečene vyhlasia hned za trojičky štvoričky, aj ked je medzi najstarším a najmladšim cez 2 roky rozdiel.........
Posledne išla školka okolo... mala som 3 deti vonku, ale vetrovky mali len 2 rovnake (vacsiu som rovnaku nezohnala) a učitelka v školke hned povysvetlovala celej triede, že su to dvojičky a že s anaraz narodili a bla bla... nechala som ju dovysvetlovať.. .a potom som povedala "to nie su dvojičky" 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mne robi skor problem, že neviem v detských zohnať to čo v kojeneckých oblečkacha anaopak... lebo už neviem mnohokrat obliecť všetky deti rovnako koli tomu.... alebo aspon baby rovnako...... 😀 😀 😀

lalupa
18. jún 2011

ked som bola tehotna, mala som rovnaky nazor ako tanapeta, dokonca,aj ked sa baby narodili...
no sice su baby dvojicky, ale zacal prevladat syndrom surodencov, "ja chcem presne take iste ako ty, tvoje je krajsie'', tak to riesim rovnakym oblecenim, pripadne inym farebnym odtienom, pravdaze nie stale...vacsinu casu, ked sa netreba paradit, su uplne odlisne oblecene...
teraz mame problemy s obliekanim 😀 , lebo kazda ma vlastnu hlavu a vlastny styl, do ktoreho poslednu dobu hovorit uz nemozem 😀

larosa
24. aug 2011

ahoj nemám dvojičky a rozdiel medzi mojimi dievčatami je dva roky, ale kupujeme rovnaké veci 😀 väčšinou... každá chce to čo má tá druhá a je to pre mňa jednoduchšie, len dúfam, že tretie bude chlapec 😅

zuzana17
24. aug 2011

lebo je to pekné, aspoň pri malých deťoch 🙂

bianca
24. aug 2011

ja by som chcela vediet ako odhadnes osobnost u kojenca.Ani mojej sa mozno nepacilo do coho som ju narvala ale nikto sa jej nepytal na nazor.A preco dvojky rovnako?Lebo su chutnucke,krasnucke a aspon ja mam rada ked vsetko ladi.Na silu by som nikdy dieta nenutila do neakeho oblecenia ale kym by som mohla tak by som ich obliekala rovnako

lucia20
24. aug 2011

ja by som asi tiez osobne uz vacsie deti neobliekala rovnako, ale ked su male, im to moze byt fuk a ked mamina chce, nech si ich tak oblecie. ja mam tri deti, prve dve su medzi sebou rok a ci. a ako pisala @larosa, tak aj u nas vznika ten problem, ked ma jedna, chce aj druha, takze par veci maju rovnake. ako to spravis, ked jedna dostane tricko s princeznami a druhej kupis tricko s vilou??? no zakonite ta co ma vilu, chce princeznu a naopak, ked si to vymenia, tak zase opacne. takze ked su pekne veci dostupne v roznych velkostiach, tak kupujeme dvojmo. darmo im teraz budem vysvetlovat, ze keby sme im kupovali rozdielne veci, ze by ich mali viac a mohli by si ich nosit navzajom.... na to dospeju asi az v puberte, ked im bude dokonale vyhovovat, ez miesto jedneho satnika mozu vyuzivat aj satnik sestry. takze u nas je to preto. paci sa im ked su rovnake a ja nevidim dovod preco im to zakazovat, ked ich to tesi.

cmulinko
24. aug 2011

nemam sice dvojicky,ale mame v satniku pre chlapcov aj rovnake kusky...osobne nam sa to s manzelom velmi paci,ked vecer ku nam pribehne najprv jedno mensie a potom jedno vatsie uplne rovnake pyzamko 😀 ale nekupujem zasadne rovnake veci,lebo mensi aj tak vsetko dedi po starsom,tak by mal non stop len rovnake veci na sebe ak by mali vsetko rovnake 😀 .Pri dvojickach tento problem nehrozi.

masinka
24. aug 2011

podobne ako @larosa aj ja mam 2 roky rozdiel medzi babamit( a teraz cakame tretiu babu 🙂), a kupujem im casto rovnake veci... vyhnem sa tak kriku ze "aj ja chcem pasikave, ruzove, s kvetinkou"....."a preco ona ano a ja nie...." Casto sa ma ludia pytaju ci su to dvojicky aj ked kazda ma iny ksichtik a vyskovy rozdiel je medzi nimi cca 15 cm 🙂 ( a povahu maju tiez ako den a noc)
okrem toho ked ich fotim, tak to fotak lepsie zvlada zaostrit ako ked ma kazda na sebe uplne inu farbu....

maartinkaa
24. aug 2011

milujem moje babatenka rovnako oblecene 😉 ,,,,,,ked su dvojicky malicke je to velmi pekne a chutne, ale ked budu vacsie, tak aj ja planujem obliekat ich rozne, uz potom sa mi to nepaci 😉 😉 😉

zuzana76
24. aug 2011

tak ja obcas kupim chlapcom rovnake oblecenie, hoci nie su dvojicky, paci sa mi to, ked su obleceni rovnako, neskor uz budem nechavat na nich, ako sa chcu obliekat, ale kym su mali, tak im je to jedno a mne sa zdaju taki zlati, ked su zladeni, je medzi nimi 3 rocny rozdiel. Maju rovnakych len par kuskov, nie vsetko oblecenie, ale proste paci sa mi, ked je rovnaky velky aj maly syncek. Jedna sa o vyzor, osobnostne su aj tak kazdy niekde inde a u kazdeho budeme podporovat jeho osobity talent - strasi zrejme cudzie jazyky a mladsi vyzera byt nadany sportovo.

fialkaa
24. aug 2011

nemam dvojicky, ale podla mna je prakticke obliekat ich rovnako. jednak pri vybere oblecenia (vyberam naraz pre dve deti), ale aj pri obliekani na konkretnu situaciu. mne sa deti oblecene rovnako alebo takmer rovnako pacia. nemyslim si, ze zrovna v obliekani sa odraza individualita dietatka. ked sme boli s mojim bratom mali (je medzi nami rodziel 1,5 roka), mama nam obcas kupila rovnake oblecenie, pripadne sa odlisovalo len farbami a nikomu z nas to nevadilo.

sssimi
24. aug 2011

Mne sa to zdá praktické obliekať ich rovnako nakoľko si ich rýchlejšie matka spozná ak sú niekde na ihrisku medzi deťmi. Myslím, že osobnosť z človeka handry nerobia 😀 , ale samozrejme by som ich tak neobliekala nasilu. Do istého veku by im to bolo dosť jedno a potom by sa rozhodli sami. Ja som teraz tehotná a ak by bolo toto druhé dievčatko, tak sa už teším že im kúpim zopár rovnakých kúskov. Napr. letné šaty a pod. Samozrejme aj z dôvodu aby si nezávideli, tiež ich teda budem mať stále na očiach a k tomu sa mi to aj páči.

ewana73
24. aug 2011

mne sa to tiez velmi paci ked su male dvojcatka oblecene rovnako.ja som tak tajne dufala,ze budem mat dvojicky,kedze sme ich v rodine uz mali,ale sa nepodarilo.ale keby boli tiez by som ako malicke obliekala rovnako a nie len preto,ze sa mi to paci ale preto,ze je to praktickejsie.potom keby boli väcsie by sa sami rozhodli.neviem ako sa da dietatu "urcit" osobnost podla oblecenia ,ale kym su deticky male,tak ich obliekami my a je to skor nasa "osobnost" 😀

angua27
24. aug 2011

ahojki, nemám dvojičky, ale zaujala ma diskusia. páči sa mi, ak sú malé deti-dvojičky oblečené rovnako. ľahko ich človek zbadá a je to zlaté. veľmi pekné je, aj keď súrodenci sú oblečený podobne.
u nás, kým sme boli so segrou deti pred pubertou, tak nám mama šila rovnaké letné šaty - jedny mala segra, jedny ja a jedny mama. každé leto sme mali takéto rovnaké šaty a bolo to super. medzi mnou a segrou je 8 rokov rozdiel, tak si viete predstaviť - dospelá žena v letných šatách napr. biele s drobnými červenými kvetinkami, dievča 10 rokov v takých istých a dvojročný špunt tiež. 😀

hori
24. aug 2011

z praktickeho hladiska - ked maminy zbadaju nieco pekne na oblecenie, kupia hned dva kusy, nerozmyslaju, co tomu druhemu... to sa netyka len dvojiciek, casto chodia rovnako obleceni aj vekom blizki surodenci, akurat velkosti su ine... druha vec je, ze deti nezaspinia rovnako, takze niekedy sa rovnako obliect neda, aj keby sme hned chceli...

stvura
24. aug 2011

Podla mna...nie, neobliekat deti rovnako. Mi sme so sestrou do roka a mama nas vzdy rovnako obliekala, resp. robila malu vynimku, ja som mala to iste co sestra v cervenej farbe {lebo som tmavsia} a sestra v modrej. Otras...len som cakala kedy pojdem na strednu a budem si moct veci vyberat podla seba. Svoje deti by som nikdy neobliekla rovnako. Mozu byt zladeny podobne, no nie rovnake veci.
Mala by si sa v prvom rade spytat mamiciek co su z dvojiciek ako to vnimali a nie mamiciek co maju dvojicky. Lebo pre ne sa to mozno zda super, no deti to mozu vnimat zle {ja som to zle vnimala odkedy som sla do skoly, dovtedy mi to bolo fuk}

hviezda22
24. aug 2011

mam dvojičky parik a obliekam ich podobne, topanky a bundy vždy rovnaké, len v inych farbach samozrejme 🙂 , a ak pačia sa mi rovnko oblečení aj surodenci s vekovym rozdielom

magimary
24. aug 2011

ja obliekam deti rovnako (viď moje fotoalbumy 😅) a som na to hrdá 😅, veľmi sa mi to páči a na druhej strane si vždy a všade svoje deti hneď spoznám 😉 🙂
keď sme mali dvojičky, tak to bolo rovnako, ale keďže to bol párik, tak chodili jeden v modrom a druhý v ružovom a podobných farebných kombináciách 😵

katrin
24. aug 2011

ja ich väčšinou neobliekam rovnako, ale ak niečo dostaneme, tak väčšinou rovnaké. Ale, ak ich oblečiem rovnako tak, iba vtedy, ak ideme medzi veľa ľudí - nákupné centrum, výstava... pre lepšiu identifikáciu, ak mi "ujdú" 😀 😀

parvitas
25. aug 2011

zaujímavá otázka aj odpovede 🙂
čakám teraz dvojičky (a asi to budú baby), takže zdedia veci po svojej staršej sestre. a ďalšie oblečenie si snáď požičiam od kamarátky. rovnaké teda nebudú... pochybujem, že sa mi spätne podarí dokúpiť z daných kolekcií niečo, by to ladilo... individualita v obliekaní - asi je to individuálne 🙂 ale niečo badám aj teraz už u svojej takmer 2-ročnej slečny - chce sa podobať aj mne - keď mám sukňu, chce ju aj ona /alebo šaty. možno sa tri sestry budú chcieť podobať, ak áno, nebudem im v tom brániť (ak sa také oblečko bude dať zohnať), ak nie, ešte lepšie.
inak, ten argument, že sa lepšie dajú deti, čo sú rovnako alebo podobne oblečené, rozoznať na ihrisku - je to pravda a je to aj praktické 🙂

michaela80
25. aug 2011

mne sa to paci ked su decka zladene..ja mam medzi detmi rozdiel skoro 10 rokov a este opacne pohlavie cize ich zladit velmi neviem 😉 😉 😉 😉 ale zase muz s malym maju vela rovnakych sportovych veci a chodia rovnako obleceny....