Prípravy na bábo

effy777
23. nov 2021

Ahojte baby,
Aktuálne som 26 ty tak by som sa rada počula vaše dojmy pojmy kedy ste začali riešiť postieľku, oblečenie pre bábo, taška do pôrodnice, pediater a pod
Nie nestresujem len ma to zaujíma ako ste to mali vy 🙂

punkerka2510
23. nov 2021

@effy777 ja som kočík kúpila v decembri a vo februári sa narodila kolísku skladal muž kým som bola v pôrodnici a oblecko každý mesiac postupne lebo je toho moooooc

punkerka2510
23. nov 2021

@effy777 inak veci mi veľa ostalo aj nové ak by si chcela

werony_n
23. nov 2021

@effy777 ja som riešila oblecko od 7meho mesiaca a postupne stále dokupovala, kočík, postieľku okolo 8meho a pediatricke som volala v 9tom 😊

dada337
23. nov 2021

@effy777 ja som oblečenie, kočík, postieľku a vlastne všetko potrebné kúpila v 5 mesiaci. Teraz som 35tt a práve dnes som riešila pediatricku a zajtra idem všetky vecičky pre malého poprat a budúci týždeň chystať výbavu do pôrodnice 😊

marianna_peskova
23. nov 2021

Podľa toho ako si na tom fyzicky. Ja som dosť vracala a nevládala ešte v piatom mesiaci. Všetky veci si chystaj dlho dopredu, lebo potom už budeš veľká a nemotorná, budeš sa ledva hýbať. Rovnako aj tašku do pôrodnice si priprav s mesačným-dvojmesačným predstihom. Lebo napríklad moja kamarátka mala krásne, bezproblémové tehotenstvo a aj tak porodila predčasne, päť dní po nástupe na materskú. Ani tašku na pôrod nemala pripravenú.

tncka
23. nov 2021

@effy777 ja som nakupovala od 3.mes. postupne vsetko co bolo treba aj nebolo🤭a nakoniec ked sa narodila som jej nemala co obliect lebo bola velmi malinka,tak narychlo najmensie bodynka mi museli kamosky zhanat🤣🙈

elizita
23. nov 2021

@effy777 ako to citis ty? To je podstatne. Mas uz potrebu nakupovat? Kazdy to ma inak. Ja som pri prvej vobec nemala potrebu nakupovat. Skor to bola nutnost, nevedeli sme ani pohlavie, kocik prisiel v den jej narodenia a meno sme vybrali az v porodnici 🙂 . Pri druhej ma to draplo trochu, ale kedze dedi vacsinu, tak ani nebol z racionalneho hladiska priestor na realizaciu. A meno sme vybrali az ked som lezala v nemocke a hrozil mi predcasny.

cyberk
23. nov 2021

ja som tiez v 26tt a pooomaly zacinam uz kupovat veci, kedze je vsade black friday a mam v bookmarku vsetky mozne stranky, z kadial som nieco chcela, tak viem kolko tie veci stali pred zlavou .. aa par veci tento tyzden mam uz na ceste :D ale oblecenie planujem v kik/pepco kupit lacne-nove .. oblecko je zbytocne kupovat cez net.

effy777
autor
23. nov 2021

@punkerka2510 ďakujem za radu a ak máš niečo na chlapca tak aj rada uvítam takúto ponuku 🙂

effy777
autor
23. nov 2021

@cyberk ja tiež tak zoznam mam ale mám pocit že je toho dosť veľa hlavne tie drobnosti 😄 a za chvíľku lockdown tak pekne budem z domu objednávať

effy777
autor
23. nov 2021

@marianna_peskova ďakujem za radu určite sa zíde 🙂

effy777
autor
23. nov 2021

@elizita no my tak sporadicky pomaly, ale vidím že tých veci je viac tak nechcem na nič zabudnúť a hlavne ak oblecko keď to dieťa z toho rýchlo vyrastie a koľko kusov z každého no guláš 😄

cyberk
23. nov 2021

@effy777 no aj mne uz ide hlava buchnut, co vsetko este treba... :D furt zistujem.. pozeram... uz chcem mat nakupene a pokoj a len cakat :D hh inak som kupila aj 2 baliky oblecenia z inzeratu.. ale ked som videla nazivo tu kvalitu co prisla domov, povedala som si ze radsej pokupim nove z kik/pepco a bude to rozhodne krajsie na dietati vyzerat :D ..

banalu
23. nov 2021

@effy777 ja som zacala nakupovat niekedy v Juni, termin som mala Oktober. Oblecko postupne, zacala by som velkostou 56 a nekupuj vela. Oni ti budu hovorit, ake je babo velke, ak budes potrebovat 50tku velkost, to dokupis aj tyzden pred porodom v pohode 😉 a hlavne ti tej 50tky netreba vela... Napr. moja vynosila len 2 tyzdne, stacilo mi 5 pyzamiek, 3 bodicka a jedna teplejsia teplakova suprava.
Kocik som kupovala v Juli, cakacka 5 tyzdnov.
A tasku do nemocnice si pobal pre istotu uz teraz, nie do porodnice - len do nemocnice. Nocnu koselu, gatky, kozmetiku, nejake keksiky a pod. Ja som skoncila necakane na pozorovani v 20 tt a bolo super ked muz nemusel stresovat a balit ma, len schytil tasku a doniesol. Ked budes blizko porodu tak si tie veci len doplnis - prebalis. Ale kludne si zacni chystat aj kopku do porodnice ☺️

effy777
autor
23. nov 2021

@cyberk inak dobre vedieť k tomu oblečeniu. mňa najviac v úvodzovkách strašia tie typy oblečení lebo termín v marci čiže určite musím kúpiť aj teplé zo začiatku oblečenie ale dieťa zo všetkého rýchlo vyrastie čiže to je iná dospelacka matematika 😄

zuzanka.zuzu
23. nov 2021

pediatričke som volala snáď v 4mesiaci či kedy 😀 ak nemáš staršie dieťa a chceš niekoho konkrétneho (nie len spádového), tak volaj.

ostatné som riešila až cca mesiac pred pôrodom, možno aj neskôr - kočík, oblečenie, plienky, tam viac netreba... (žehlila som večer pred príjmom).

som však rada, že som nepodcenila prípravu pre seba - kúp rosalgin, cicatridinu, dr.hoj na prsia, medela hydrogelové vankúšiky - tým by som začala... zvyšné veci ako vložky, podložky, to bude na všelijakých zoznamoch, ale toto tam nebolo 😉

effy777
autor
23. nov 2021

@zuzanka.zuzu ďakujem za radu a určite si zapíšem♥️🙂

gvenduska
23. nov 2021

V semtembri som otehotnela
Kocik som kupovala v januári
Doktorkou pre malého v marci či nám ho zoberie
Postieľku sme skladali deň pred pôrodom a doma bola 2 týždne pred pôrodom
Tašku do porodnice som chystala v 7-8 mesiaci
A oblečenie dáke som mala doma po krsnatku ale kupovať som začala postupne po 3 mesiaci a ak sa blížil pôrod čo raz častejšie záležalo či sa mi niečo pacilo

elizita
23. nov 2021

@effy777 uz lahko dokupis ked bude na svete.. ja som paksamenty minimalizovala pri prvej a pri druhej este viac..

elizita
23. nov 2021

@effy777 citam,ze sa tu spomenula taska do porodnice.. tu som nachystala v piatok a v nedelu o 19 uz smer porodnica 😀 .. to je inak v konecnom dosledlu velmi podstatna vec.. hlavne teraz,ked su obmedzene navstevy a pohyb.. aby tam bolo ozaj vsetko nech nemusi muz didatocne donasat.. hlavne poporodne vlozky,to som 1.x podcenila to mnozstvo.. a fakt aj 3,4 kosele za mna.. ja somsa neskutocne potila.. a dost podloziek..

kkovacovak
23. nov 2021

@effy777 prvé veci som začala kupovať asi v šiestom - siedmom mesiaci a aj to len postupne. Žiadne zbesilé nalupovanie všetkého čo mi napadlo. Doteraz nechápem čo každý nakupuje už na začiatku 😄 Do pôrodnice som sa začala chystať tiež asi v treťom trimestri ale aj to len tak že som začala zhromažďovať postupne veci. Zbalila som sa keď už som bola v deviatom mesiaci lebo všetky kamošky porodili predčasne tak som radšej balila skôr. Kočík sme začali riešiť v 7. mesiaci lebo sme chceli jeden konkrétny a báli sme sa aká bude dodacia doba. Zhodou okolností ale naňho mali veľkú zľavu tak sme ho rovno zobrali. Postieľku sme mali mesiac pred termínom už postavenú ale to len z toho dôvodu že muž stresoval a mal potrebu ju mať skoro 😄 V deviatom mesiaci som teda bola už nakomplet pripravená. Plienky som kupovala týždeň pred termínom. Vždy som nakupovala keď mi niečo napadlo. Odporúčam napr malé svetielko do pôrodnice. Lampičku tam nemáš a veľké svetlo zasvecovať nebudeš takže to sa zíde...potom využiješ doma pri postieľke. Plus powerbanku alebo malú predlžovačku...môže sa stať že nebudeš mať zásuvku pri posteli a ak budeš moc dotrhaná tak sa ti to zíde.

ankare
23. nov 2021

@effy777 ries čím skôr. Môžeš ostať doma ležať na rizikovom alebo predčasne porodiť. Je dobré byť pripravená vopred. Držím palce!

mimuska125
23. nov 2021

@effy777 ahoj ja kupujem postupne tiež tak od 4 mesiaca, stale nieco po troške aby nebolo naraz toho veľa, tiež neviem koľko čoho ale tak ak by náhodou bolo malo dokupime, ale verim ze budem mala toho až až. Postieľku a kočiar atd chcem riešiť až po novom roku. Termín mam začiatkom marca. Zatiaľ ale kupujem neutrálne farby, keďže ešte neviem čoto bude. A lekárku pre babo musim riešiť skôr?Ani som nevedela, treba sa ist informovať či nás zoberie potom?

konikkon
24. nov 2021

@effy777 od 15tt do 30tt som postupne nakupovala všetko. Potom som veci prala. A v 32tt som sa zbalila do pôrodnice. Od 33 tt mam pokoj. Som v 38tt a ešte idem vyprať vybavicku do postielky, keďže tu som skôr nechcela, aby na ňu nesadal prach. Na kočík sme čakali dlho v tejto covid dobe, príde nám tento týždeň. Nakúpiť všetko pre dieťa je celkom finančne náročné, čiže som to riešila predbežne. Niektoré termínovky, ktoré majú rodiť tak ako ja, nie sú dodnes zbalené a nemajú všetko nakúpené a uz celkom stresujú, keďže už ich všeličo boli, blíži sa lockdown, čakacie doby na nákupy na internete sa predlžujú a v neposlednom rade už mnohé nečakane rodia predčasne rad radom. Rozhodne by som prípravy nenechávala na 9. mesiac.

konikkon
24. nov 2021

@effy777 a lekárku sme si zajednali v 7 mesiaci. Ja som si už napr. aj vytlačila a nachystala aj všetky tlačivá na rodinné prídavky, príspevky. Po pôrode si to už len v pohodlí domova vyplním, u pediatra a gynekológa potvrdím a pošlem poštou.

effy777
autor
24. nov 2021

Baby a ešte ma napadlo neviem či ste niektorá z BA ale rodili ste na Antolskej? Prípadne kde ste rodili a vaše pocity 🙂 ďakujem

fiafia
24. nov 2021

@effy777 no ja neviem,nechávať si to na poslednú chvíľu sa nemusí vyplatiť. Ja som nemala dobre tehotenstvo a som rada,že som nemusela všetko riešiť. Kočík sme kupovali asi v 5mesiaci, super cena tak prečo nie? Postieľku a všetky veci potrebné som v 7mesiaci mala skoro nakomplet. Ja by som mala nachystané veci pre bábo, kozmetiku ( niečo na riťku,na bruško, bupi mydlo,plienky) veci som kupovala len 56 . Moja je januárová tak plus teplý fusak, teplý overal. Postupne sa všetko dokúpi. Na začiatok tých veci moc netreba .ako prvorodičke mi nevyhovovali bodycka. Kým som si nebola istá zle sa mi obliekali, bála som sa
Tých veci kopa krásnych no pre malinké bábo nepraktické. A ľutujem ,že hojdačku sme kúpili do 12kg, mysleli sme si,že na dlho no rýchlo vyrástla a mala ju moc rada.

punkerka2510
24. nov 2021

@effy777 napíšem spravu

zuzikak
24. nov 2021

pediater okolo 7-zaciatkom 8 mesiaca. Na konci 8 mesiaca kocik a postielku z vybavenim + plienky, co cakali pod postielkou. Ale aby sa na postielku neprasilo, navliecky som oprala a ulozila. To moze navliect aj tatik, kym budes v porodnici. Zakladne oblecenie az od 6 mesiaca (zalezi na obdobi kedy sa ti babo narodi -podla toho nakupis). Budu teraz vianoce, tak nejake oblecenie si mozes nakupit pre radost uz aj teraz.