Problémy s nočníkom. Poradíte?

migely
20. júl 2014

malú sme posadili 1x na nočník a dostala hisak strašne plakala ale neviem prečo tak nam nič neostava ako ostať u plienok nevie te mi poradiť že prečo dostala taký šok

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellca123
20. júl 2014

sadnite si k dietatku na zem k nocniku

sviezost
20. júl 2014

ja som mojej cerke nechala na hranie nocnik sama si skusala donho sadnut sice s plienkou ale sedela 🙂 pochvalila som ju teraz uz sada sama do nocnika aj uz sa vycika aj veku uroby len teraz trenujeme do travicky aby sa vycikala a musime sa naucit pytat sa . Treba vela trpezlivosti a hranou metodu skuste ju posadit na nocnik a citat si knizku aby tam chvilku vydrzala 🙂 ale urcite nenutit dietatko musi chciet samo 😉

marionmarion
20. júl 2014

Preco davate rocne dieta na nocnik?? Absolutne nema sancu pochopit na co tam sedi a zjavne ju to desi, takze ano vratte sa k plienkam skuste o rok...kam sa ponahlate? Dieta by sa malo odplienkovat ked uz bude schopne pochopi o co vlastne ide...respektujte jej potreby

bambibam
20. júl 2014

Môj má už cez dva a od roka sa nám nočník ,pohyboval po celom byte,kopal doň, nesadol si ,hadzal ho ...proste neprijal ho a sadnúť vôbec ,až tento týždeň nastal zlom a konečne si na 5 min. sadol ...síce bez výsledku ,ale aj to je úspech. Vôbec by som nenútila ,nechala by som ho v kraji izby a dieťa na to príde ,dozreje. Jedno skôr iné neskor, zatiaľ ho môžete tak nabádať,hrať sa s mackom ktorý ide na šerblík....a potom macka pochválime....a ono to príde.

svetlusska
20. júl 2014

ked tam sediet nechce tak ju nenutte, bude sa vam o to horsie ucit na nocnik neskor..ja by som skor zvolila mozno nejaku hravu formu ako dostat malu na nocnik...nas maly az teraz ked ma 2 roky pochopil naco je nocnik...skusala som ho davat aj skor ale bez uspechu, plac a nechcel tam ani sadnut..tak som to nesilila, nebol spravny cas....teraz to prislo akosi samo....skuste o mesiac alebo dva neskor..dieta vam samo ukaze ze kedy je pripravene..a reci okolia ze uz davno mala byt bez plienok jednym uchom dnu a druhym von... 🙂

majka99999
20. júl 2014

@migely nas tiez reval na nocniku snad do 18 mesiacov... a uz je odplienkovany aj pocas obedneho spanku, este v noci davame, tam je to 50:50, proste niekedy spi tak tvrdo, ze sa pocika (ze to som aj ja robila este v 3 rokoch). len trpezlivost a nevsimat si starych rodicov, co tvrdia, ze ste ju tam mali davat pomaly ako dosla z porodnice. skusat mozete, ale trpezlivo, skusit zaujat, dajte nocnik oproti WC a sadnite si vy, aby videla, ze sedite.

sovica
20. júl 2014

Nepíšte, či ste dieťatko s nočníkom oboznámili. Či vôbec vie, na čo tá "nová" vec slúži. Myslím, že najprv treba začať s tým. Keď idete na WC vy, zavolajte dcérku a nech si sadne na nočník trebárs aj v plienke a nohaviciach, pomaly jej vysvetľujte, na čo sa nočník používa, prípadne, ak by jej vyhovovalo viac sedátko, skúste to. Každé dieťa je iné, jedno sa naučí skôr, iné neskôr, jedno to zaujme, druhé má k tomu odpor atď. Keďže máte dievčatko, kúpila som pre bábiku malý nočník a ukázala jej, ako má dať cikať bábiku. Neskôr to bude chcieť určite aj sama vyskúšať.
Hlavne dcérku na nočník nenúťte, to má skôr opačný účinok. Až 15 mesačné dieťa si začína uvedomovať potrebu cikať, ale ešte stále nevie zvládnuť udržanie moču a vycikanie do nočníka. Močový mechúr a príslušné nervové zakončenia sú dostatočne vyvinuté až okolo 18 mesiaca. Ale všetko potrebuje tréning. Nečakajte, že dcérka sa z jedného dňa na druhý naučí pýtať sa a cikať do nočníka. Vy musíte byť hlavne trpezlivá a určite ju do ničoho nenúťte. Skúste nájsť nejakú detskú knižočku o nočníku, ukazujte jej obrázky, čítajte atď. Je to dlhší proces.
A ak teraz, ako píšete, mala hisák a veľmi revala, tak by som spravila prestávku a aspoň týždeň by som jej nočník ani neukázala. ...ale, aby bola zvyknutá, že nočník, prípadne to sedátko sa používa, tak by som jej ho nechala na očiach buď na WC alebo v kúpeľni a ak vám to neprekáža, tak kľudne aj v detskej izbe a raz za čas by som tam posadila "vycikať" väčšiu bábiku alebo plyšového macka 🙂. A, samozrejme, všetko treba pred dcérkou aj okomentovať..."Poď Sárka, medvedík kričal, že potrebuje cikať...poď, rýchlo ho musíme posadiť na nočník"... Vy najlepšie poznáte svoju dcérku, takže treba vymyslieť niečo, čo na ňu zaberie. Držím palce 🙂.

29maruska
11. sep 2014

kocky pomozte mi.moj syncek mal teraz v juli 3 roky a nevieme sa zbavit plienky.Vyskusali sme uz vsetko.manzel ukazuje ako treba pisat do wc a uz sa stalo ze ked som mu dala dole plienku tak isiel ale len raz.Ked mu chcem dat dole tak zacne vrieskat,plakat a byt sa.Uz mohol ist do skolky ale kvoli plienke nemoze a dala mi az od 1.januara.Moj prvy syn ma 15 rokov a nemusela som ho nutit do toho jak mal 3 roky tak hned isiel do skolky. 😢

brady1
11. sep 2014

/29maruska/ Ahoj moja ma 2r 4a pol mesiaca tiež ma plienku.Podla mna mu nedaj plienku ani cez den ani v noci,povedz muže je velky atd. Daj na postel nepremokavu plachtu alebo foliu pod plachtu. Anedaj mu už vobec plienku, možno si uvedomi, že ked necce byt mokrý tak musi ist na wc.To pisala jedna mamička na mk že ona tak odučila svoje, ja som to este neskusila.

stanislavao
11. sep 2014

vobec si nemyslim, ze dieta netreba odplienkovavat. volakedy uz 10 mesacne deti plienky nemali a teraz ich niektory rodicia ani nedaju na nocnik, ci zachod skor, ako ma 3 roky? divne. urcite treba nocnik nechat v miestnosti, nech sa s ni dieta zoznami. nie vsetky deti chcu sediet na nocniku. nas syn chodil hned na zachod, nocnik nechcel. treba dieta nechat nech vidi, ze aj vy chodite na zachod a potom, ked sa vyspi, tak ho skusait dat na zachod. po spani deti vacsinou cikaju, tak sa vycika tam. ak to nejde, nic sa nedeje. dajte si pauzu a par tyzdnov, mesiacov to skusite zas.