Prvé bábo. Čo mu obliecť cez deň a čo v noci?

kvjetecko
26. apr 2009

Ahojte, ocakavame 1.7. nase prve babatko a akosi neviem ako to bude vyzerat s obliekanim. Nejaku taku schemu mam, ale neviem, ci je to dobre. Cez den malej obleciem (okrem plienky) kosielku, na to dupacky a zabalim do perinky. Pripadne ak bude moc teplo tak jej mozem dat kosielku, bodynko s kratkym rukavom, ponozticky a tiez zabalit do perinky (zavinovacky)? A co ked bude vonku 30 stupnov?
A v noci - kupila som take overaly na spanie (dlhe rukavy, aj nohy) - ale co pod to? Ved tie cvocky ju budu skrabat, nie?
A dokedy ma byt zabalena v zavinovacke, kedy ju uz len prikryt dekou a postielke?
A do kocara ju mam davat v zavinovacke? Alebo na mam este kupit nieco specialne?
🙂 ked to tak po sebe citam, tak sa citim ako z marsu.. a nie z venuse 🙂 dakujem

pammy
26. apr 2009

Ahojky, nejake temy o obliekani tu uz su, ale nevadi...
Ja by som Ti poradila body miesto kosielok, tie sa zbytocne vyhrnaju, podla mna su pri novorodeniatku neprakticke. Takze body, dupky alebo teplacky, ponozky, zavinovacka.
Pod nocny overal body s kratkym rukavom, a do spacieho vaku, deku by som neodporucala, hlavne uz pri takom 2mesacnom, ktore sa uz vseliak tmoli, a moze si ju prehodit cez hlavicku. Spaci vak je lepsia volba. Decka sa zide neskor.
Zavinovacka sa ti zide pri manipulacii, ak by bolo babenko mensie, my ju pouzivame dodnes pri kojeni, maly na nej lezi a ma pohodlnejsie, 'makksie' papanie...

zukab
26. apr 2009

ako pise pammy, kosielky by som vyradila uplne, su maximalne neprakticke. zaklad je body. vestove alebo s kratkym ci dlhym rukavom. na noc by som dala s kratkym rukavom, na to pyzamo a ten spaci vak. letny, samozrejme.
neboj sa, cvocky skrabat nebudu, su robene tak, aby babo neskrabali 🙂
do perinky, to je individualne, niektore deti ju maju radi, ine ju neznasaju. pri novorodencovi je dobra kvoli manipulacii a da mu pocit bezpecia (moja sice v perinke nikdy nebola, toto nahradila deka).
v kazdom pripade, do kocika by som dieta v perinke teda nedavala a uz vobec nie v lete. nech sa pekne luftuje, natahuje sa a kopka. a nie je stiahnute, zaparene a frustrovane 🙂

paola.o1
26. apr 2009

ahojky, kosielky som nepouzila ani jediny raz 🙂 body to istia. tak ma babo v teple brusko a chrbatik. a na noc si kup spaci vak je na nezaplatenie. ja mam na leto tenky a na zimu hruby ako perinku. je to super vec. davam pyzamko a na to ten vak. no a cez den od narodenia to iste. body, nohavice, ponozky, pripadne svetrik a na von este overal, a teraz ked je teplo uz bez overalu.

mami.sk
26. apr 2009

kvjetecko - tak ako pisu baby, kosielky su strasne neprakticke, ja som uz v porodnici stracala nervy, mala ju mala vzdy vyhrnutu a chrbatik holy ☹
body su najlepsie riesenie 😉 ja som pouzivala body s kratkym rukavom, obcas s dlhym ale velmi malo

v lete urcite nebude zima tak ked miminku das cez den bodynko a navrh tenky overalik / ruky - nohy / tak nic nepokazis 😉 moja mala cez den nechcela perinku / asi len tak 2 tyzdne/ tak do 3 mesiacov som ju obliekala len tak a bolo super 😉
na noc som ju davala do zavinovacky, inac nezaspala a tiez mala bodynko a overalik - novorodenec si este nevie regulovat teplotu tak urcite jej teplo nebude 😉
a ked budu 30 stupnove horucavy tak ked babatku siahnes za krk a chrbatik a bude spotena tak ho jednoducho vyzlecies 😉
teraz malej/ ma 4 mesiace/ davam bodynko, tenku mikinku a teplaciky a na noc ju davam do spacieho vaku a je to super 😉

quetka
26. apr 2009

Ja mam tiez teraz problem s obliekanom babatka, prve bolo v zime, tak tam som ho pekne nahulala do siat, ale teraz toto pocasie je hruza, zda sa teplo ked zafuka je zima 😒

Baby tu pisu, ze kosielky nepouzivat ale body, ale par kosielok sa ti pre istotu zijdu, hlavne v prvych tyzdnoch. Boby su fajn, ale obliekaju sa cez hlavicku co je pri novorodencovi dost zle. Kosielka sa lahsie oblecie, teda aspon mne sa lepsie oblieka kosielka ako body, a ak na kosielku natiahnes dupacky tak nemusis sa bat, ze bude mat holy chrbatik. Ak by si obliekla body a este dupacky tak aj prebalovanie je trosku zdlhavejsie kym rozopnes dupy a este aj body. Eeste jedna vec, niektore body maju hlbsi vystrih potom babo ma dokoltik holy to sa mi tiez nezda prakticke.

Zavinovacku (perinku) si tiez kup, aspon na spanie. Niektore deticky maju rado ked su pevnejsie zabalene, pocit este z maternice. V nemocnici ked som bola, tam nam sestricky velmi odporucali balit babo a este aj rucky schovat do perinky na noc, vraj babatka su kludnejsie a veru som to odskusala a je to tak 😉

pietra
27. apr 2009

quetka, su aj zavinovacie body, takze nenatahujes cez hlavicku 😉

kvjetecko, zalezi aj od babatka a od toho, ako mate v byte teplo. My sme v byte mali dost teplo, dcerka je julova a spociatku mala cez den najcastejsie body s kratkym rukavom a na nohach len ponozky a v noci body s dlhym rukavom, dupacky a prikryta bola plienkou

bubatinko
27. apr 2009

no kedze sa ti narodi v lete tak pocitaj ze moze byvat pekne teplo .... ja som mojich na doma obliekala iba body a ponozky pripadne len dupacky bez bodynka do cca 2 mesiacov mali radi zavinovacku.... v noci som davala body s dlhym rukavom a spavali v zavinovacke to do cca 2 mesiacov....potom spavali v pyzamku a spaci vak....

moj prvy syn sa narodil na zaciatku septembra ale bolo krasne teplo este /teploty okolo 25stupnov/ a von som mu obliekala body, dupacky a zabalila do zavinovacky/nie klasicka perinka/ a bolo mu dobre ale ja som mojich oboch viac menej otuzovala 😀

hlavne nezabudaj ze deticky maju rychlejsi metabolizmus tak sa pri prilisnom obliekani rychlejsie spotia.... tak babo obliekaj zhruba ako seba urcite by si sa nechcela pri teplote cca 25 - 30 stupnov potit v perinke v dupackach nie?? 😉

to jej kudne bude stacit bodynko a ponozticky prip ju pri vetriku prikry latkovou plienkou

prasiatko30
27. apr 2009

presne ako hovori pietra zasob sa zavinovacimi bodyckami - to je proste to najlepsie pre take male babetka - pekne ho do tho oblecies a kedze je to body tak sa nevrhnie - max prakticke.

a co mu oblecies - no podla teploty - na sk v poslednej dobe byvaju aj velke horucavy ale dost casto sa meni pocasie tak by som to brala tak ako to vsade pisu jednu vrstvu viac ako to co si ty obliekas, radsej nos pri sebe nejaku tensiu deku alebo teda plienku a ked sa ti zda, ze by babu mohlo byt zima tak este babo zakryjes.

plny suhlas s bubatinko - davaj si bacha aby si to babetko prilis nenaobliekala - proste pouzivaj zdravy sedliacky rozum a nedaj prilis na starostlive babicky, ktore by zakryli deticky aj v 40º horucave paperovou perinou 😉

kvjetecko
autor
27. apr 2009

dakujem vam za rady.
kosielky som uz nejake kupila - take co maju vsite rukavicky - tak na zaciatok asi pouzijem tie, navrch dupacky a potom bud do zavinovacky, alebo bez zavinovacky do kocara.
a to naozaj obliekate babatku body a navrch dupacky? ved to ma na sebe cvockov a cvockov - medzi nozickami maju obe tieto veci cvocky.
a asi kupim ten vak na spanie, uz som po nom kukala, ale sa mi zdaju vsetky akesi hrube - neviem ci su to letne a zimne su este hrubsie alebo ako.

prasiatko30
27. apr 2009

hej lenze ked zacnes prebalovat tak vtedy ocenis tie cvocky - ja sommala praveze mindraky z tych typickych slovenskych dupaciek co nemaju cvoky medzi nohami - lebo na kazde prebalovanie som musela malu vyzliekat kompletne - este ked je to v lete tak ako tak ale ked mas na tom este nejaky svetrik tak je to o nicom 🙄 - lebo nie vsetky deti dobre znasaju ked ich pri kazdom prebalovani cele vyzlecies 😅

kvjetecko
autor
27. apr 2009

ved hej, cvocky su prakticke, ale ked su dvoje na sebe? najprv rozopnut jedny, potom druhe.... a zapnut znova jedny aj druhe....

babulka123
27. apr 2009

baby co myslite pod pojmom spaci vak?? mozete niekto hodit foto do albumu nech sa pozrietm..
velmi pekne vam dakujem

zukab
27. apr 2009

babulka, skus kliknut na link : http://www.mothercare.com/gp/search/ref=sr/276-...

kvjetecko, to rozopinanie nie je take strasne, ved babo rozopnes len medzi nozkami, mozno troska na bruchu, aby si mala viac priestoru. dokopy je to cca 10 cvockov. 🙂

janka1874
27. apr 2009

no moja malá v spacom vaku nechcela byť ona je totiž také cestovateľké postieľkové dieťa stále ju hľadámv nejakom kúte alebo leží opačne a keď som ju dala do vaku tak sa budila že sa nevie presúvať

to len na okraj že nekupujte tie vaky dopredu ale radšej potom keď buž budete vedieť aké bábo máte doma a keď už tak len tie najmenšie vtedy ešte nelozia

babulka123
27. apr 2009

zukab dakujem super, ja som si to aj myslela ale nebola som si ista... a este jedna otazka , tie co su bez rukavov tie su tiez dobre, alebo mam kupovat take aj s dlhymi rukavmi? alebo je to rozdelene na zimne a letne?

a idem este precitat co poddto... tusim ste pisali ze niektore davaju len body niektore dupacky..

babulka123
27. apr 2009

janka a cim si ju prikrivala? normlane dekou alebo perinkou ? ja sa bojim ze si ju da cez hlavu ...
aj ked mame monitor dychu ale aj tak ..

janka1874
27. apr 2009

babulka123 ja som ju prikrívala normálne perinkov ale ja som mala zimné dieťa v lete by som ju asi len dekou
a lepšie sú tie bez rukávov lebo sa v tom vie aspoň rúčkami pohybovať
no a že si to dá na hlavu to sa neboj lebo tú jemnú motoriku že vôbec niečo vezme do rúčky bude mať až od 3 mesiacov a aj to nevezme ani deku ani paplón to sa jej určite tak skoro nepodarí moja to nerobí ešte ani teraz a to má už 1 rok a 4 mesiace 🙂

susik77
27. apr 2009

Ahojte, mne to pripada zbytocne davat pod overal na noc body. vsak teplotu doma budete mat v juli aj 25 stupnov-co je uz dooost teplo. ja ked mame 24 tak som v kratk. rukavoch. a ked si zoberiete ze bude este v zavinovacke-to mate ako paplon. a navyse ak date len ten overalik na noc-co sa da po celej dlzke rozopnut, tak sa vam bude lahsie prebalovat v noci ako este keby ste mali zvlast rozopinat bodycko medzi nozickami. cez den by som dala bodycko s kratk. rukavom, dupacky a tenky svetrik.

babulka123
27. apr 2009

tak toto bude este zaujimave.. heheheh

my s manzelom mame radi ziimu a nase dieta chceme tomu naucit.. to znamena ze mame nonstop otvorene okno , v zime nekurime v spalni.. mame tam faaakt kosu..

nejako toto budem musiet vyriesit, lebo ak ho to nenaucime tak manzel a ja budeme hrozne trpiet.. zle sa nam potom dycha..

ninny
27. apr 2009

babulka, my sice v zime kurime, ale nie naplno a celý rok máme otvorené okno na vetračku.. neviem spať pri zatvorenom.. vtedy je v izbe hrozne dusno.. a zle sa nám dýcha... dúfam, že maličkému otvorené okienko vadiť nebude..

susik77
27. apr 2009

babulka: aj my v zime vetrame a nekurime v spalni. mala je v overali s dlhymi rukavmi a s nozickami, riesili sme to spacim vakom-kupili sme taky fakt teplucky, mala sa neodkopala, bola v teple. super sa jej spalo ked bolo vyvetrane a vopbec neprechladla 😉

zukab
27. apr 2009

susik, v zivote som v byte nemala 25 stupnov 😀
mala spava maxi tak pri 20.

babulka, male deti maju spavat v chladnejsich miestnostiach, lepsie sa im spi, tak ako aj dospelym. plus klesa riziko zastavenia dychania. a je lepsie dat na babo viacej vrstiev oblecenia ako ho mat spotene 🙂

co sa tyka prikrivania, ja malu prikrivam od zaciatku dekou, to je taka prevzdusnena, s dierkami, zadusit sa urcite nemoze.
tazke duchny a periny vypchate perim sa uz snad davno nepouzivaju.

co sa tyka spacieho vaku s dlhymi rukavmi, to zalezi asi od rocneho obdobia a miesta, kde byvate. ak je fakt zima a mate studeny byt ci dom, tak to mozno stoji za skusku. plus, tie rukavy sa daju odzipsovat 🙂

babulka123
27. apr 2009

noooo nic ine mu neostava.. hehhehhehe bude musiet..

vela veci sa dokazem vzdat ale toto urcite nie.. a okrem toho je to dost prospesne aj pre dieta aspon bude otuzilejsie a v zime ked na neho fukne tak nebude hned chore.. ten spaci vak sa mi paci..
asi skusim nejaky na zaciatok, taky lacnejsi a ked bude ok tak dokupime..

susik77
27. apr 2009

zukab: ja mam 24 v obyvacke, v spalni tak mozno 17 😉 a ked malu v noci prikryvam paplonom, tak sa odjkope. hned.tak preto ten spaci vak 😉

wild.horses
27. apr 2009

ahojte,

v izbe mavame od 18 do 21 stupnov. len obcas je tam viac ako 21.
Maleho obliekam cez den: zaklad su body s kratkym rukavom, dupacky, ponozky a rukavicky alebo miesto upaciek nohavice a tricko/mikinka
cez noc spinka bud v body a dupackach alebo v body a pyzamku v spacaciku.
Cez den ho do spacaku nedavam, zakryvam ho tenkou perinkou.
zavinovacku sme vyuzili na 100 percent 😉

zukab
27. apr 2009

ja to mam presne ako wild.horses az na tu zavinovacku, tu sme teda ani nekupovali, dostali sme taku tu rychlozavinovacku, s ktorej som si ale po dvoch troch rychlozavinovaniach urobila podlozku pod hraciu deku alebo do kolisky 🙂

andrea999
27. apr 2009

ahojte,ja pouzivam cez den body a polodupacky.Cele dupacky ani nepouzivam,tie polo mi pripadaju praktickejsie.Ale pozor na gumicku,aby netlacila,ja kupujem len s pruznym pasom.Na noc pouzivam overaly a pod ne nedavam nic.

ninny
27. apr 2009

zukab, susik, máte nádherné dievčatka... jej 😉

prasiatko30
27. apr 2009

kvjetecko - ale nepredstavuj si to ze tie druhe cvoky z tych druhych hornych nohavic su priliehave ako leginy - nie to dieta ma essste aj tak tie nozicky take tenucke ze v tom lietaju takze nejako ze by ho to tlacilo sa neda povedat a ja som hu nikdy nemala v perinke takze tym padom ju fakt nema co ominat a to dietatko si pekne kopka a povystiera nozicky podla potreby neboj sa 😉 ale ja byt tebou tak na nakup nejakeho velkeho mnozstva oblecenia by som sa brzdila lebo ptom ty budes najlepsie vidiet co vam bude obom lepsie vyhovovat. 🙂

susik77
27. apr 2009

ninny: dakujem 🙂 je zlata, ale niekedy je dobra certica 😀