Prvé pranie pred narodením

thinna33
28. aug 2015

Ahojte, rada by som keby ste mi poradili na kolkate treba prať veci pre novorodenca, nakupenu vybavičku rozdelila na farebne a biele, dať na 40 aby nebolo treba žehliť? Dik

lilimoni
28. aug 2015

Ja som prala tyzden pred terminom na 40 a vsetko som vzdy zehlila

ella2015
28. aug 2015

Novorodenecké veci treba vždy vždy žehliť, aj keď si myslíme že máme práčku čistú opak je pravdou.
Nechápem čo má teplota 40 s tým nežehlením

dominika6
28. aug 2015

@thinna33
prať na 40st aby nebolo treba žehliť? to som v živote nepočula...z práčky ti to vyžehlené nevyjde,žehliť pre bábetko treba aby sa zničili mikroby

alias313
28. aug 2015

Ja som prala aj periem na 60 dupacky,body,ponozky...len take saticky a take podobne na 40.a samozrejme žehlim.

katka.gzd
28. aug 2015

@thinna33 niektore bakterie vydrzia aj do 60 stupnov takze treba prezehlit ak nechces prat az na 60ke...
@ella2015 to, ze zehlenie novorodeneckych veci ma skor hygienicky dovod ako esteticky...a ona si mysli, ze 40 stupnov staci...ale bohuzial nestaci...

libka1
28. aug 2015

biele periem vzdy na 60, farebne na 40, miminu som zehlila vsetko bez ohladu na to na kolkatke som prala. inac 40 urcite nestaci na znicenie vselijakych hnusotin....

zeytin
28. aug 2015

@ella2015 @thinna33 to bolo myslené asi tak, že keď sa perie na 60st, tak pri tejto teplote sa ničí väčšina baktérií... na 60st. by sa malo prať spodné prádlo, alebo aj posteľná bielizeň atď... Ak perieš napr. na 30, tak by sa malo aspoň prežehliť, lebo baktérie ostávajú...
Ja som detské oblečenie s výnimkou svetríkov prala vždy na 60. Mala som všetko bavlnené, aspoň mi zišli všetky škvrny. Keďže dcérka mala citlivú pokožku a mali sme problémy s detským ekzémom, prala som v Lovele.

anitra11
28. aug 2015

aj ja kupujem väčšinou čistú bavlnu, tiež citlivá koža, takže stále všetko na 60 °C, aj keď sme už väčší, aj naše dospelácke veci a hlavne spodné prádlo periem na 60-tke ...

bosoriak
28. aug 2015

@thinna33 Pri prvom dietati som prala na 60 a zehlila vsetko do veku 3 mesiacov. Pri druhom dietati som veci prala na 60 a nezehlila som nikdy nic. 🙂

mmoni89
28. aug 2015

@bosoriak 😀👍

kikush1811
28. aug 2015

Žehliť určite treba. Ja som žehlila do pol roka úplne všetko. Teraz to už redukujem 🙂
Aviváž som začala používať až v 5. mesiaci.

janickacrazy
28. aug 2015

@thinna33 Ja som pri prvom bábatku celú výbavičku vyprala a vyžehlila, potom som už žehlila len plienky a návliečky na perinky. Pri druhom to isté a pri treťom tiež takto plánujem. Pokiaľ dieťatko nemá nejaké kožné problémy, tak žehliť je podľa mna zbytočné, mala som kopu aj elastických vecí, čo vobec žehliť ani netreba. Aj ked nakupujem veci pre deti, vždy vyberám také, ktoré netreba žehliť. 😀

susminka
28. aug 2015

Ja som takisto zehlila vsetko, ked boli deti malinke. A vacsinu veci zehlim doteraz. Teraz, keď su vacsie, zehlim tak, ako nam. Elasticke veci a napr.teplaky nezehlim...

lilimoni
28. aug 2015

Ja uz teraz 7 rocne veci na likvidovanie na dvore nezehlim. Babatku vsetko a nohavicky jej tiez aj teraz prebehnem so zehlickou, taktiez oblecenie do skoly ma vyzehlene.

misinka0203
6. dec 2015

Babule a take makkucke vecicky sa mozu prat v pracke ci radsej rucne ????