Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

froschka
12. mar 2008

mna vysli jedny 30 eur - 960sk a mali zlavu na elefanten pri nakupe nad 50eur dolu 10euro
tak sa informujte ci nemaju zlavy a by sa vam oplatilo kupit dvoje..napr na teraz a potom sandalky alebo papucky k tomu...a bolo by to vyhodnejsie

bubaczik
12. mar 2008

froschka nemaju u nas sak si zabudla,jak to tu ide?hmm?sme mu kupili aj papucky na doma tiez stali cez 500sk,a nedali ziadnu zlavu ☹

froschka
12. mar 2008

dominica no tie od batu su tiez peknucke a nie take drahe a podla mna v kvalite nie je taky rozdiel

moje mali par krat obude elefanten a uz sa im spicky osuchuju...ale to bude robit kazda topanka pokial budu deti padat a kopat do vselicoho

dolezita je vystelka a podrezka a hlavne aby boli kotnikove a mali pevnu nozicku v nich

botasky su len imidzovky do kocika, na nic ine nie su dobre 😉

froschka
12. mar 2008

bubaczik teeeeda 😠 ale co uz aj tak ostaneme verne elefanten aspon ja to tak vidim 😀 hlavne teraz do tych 2-3 rokov zainvestujeme a potom sa uz mozme odhodlat lacnejsie kupit

kili
12. mar 2008

my máme od baťu tie biele s vláčikom, ale Samkovi sú teraz akurát, tak neviem, ako dlho mu vydržia.
ale teraz som sa zamilovala do týchto na leto: http://www.bata.sk/artikel/67551

dominica
12. mar 2008

bubaczik, no ja by som za papučka toľko nedala 😉 , v Rene majú teraz papučky, také otvorené ako sandálky za 175 Sk, tak sa na ne chystám a majú také isté aj u Baťu, ale za 199 SK. Ale je pravda, že možno vaše sú kvalitnejšie, to už neviem... 😉

lululu
13. mar 2008

kili, v BB ich maju v batovi za polovicu..

sammy
13. mar 2008

Mozem sa vas opytat, neviem ci to tu uz bolo, tak ak ano, sorry: aku velkost kupujete 10-11 mesacnym detom. Ja to budem musiet kupit dopredu, lebo v juni bude mat mala len 8 mesiacov a nechcem to nechat prepadnut.
A inak, bude mat asi trochu vacsiu nohu ako priemer, lebo ma po mne dlhe prsty a ja mam nohu 8-cku 😀

mata79
13. mar 2008

My ako papucky mame tie Batovky celokozene. Uz druhe. Z prvych, takych istych, sme za 3 mesiace vyrastli.
Neviem, u tych lacnych by som sa asi bala, materialov a lepidiel. Videla som, aku alergicku reakciu dokaze urobit lacna obuv.
Ale zase nie kazdy tak reaguje.Myslim vysipom a az popaleninami.
V nasom meste je jedna jedina obuv pre deti, tak moc na vyber nie je.
U nas to isti Bata v TN. Ani my zo zaciatku nebudeme setrit na topanockach. Neoplati sa to u takych drobcov. Ved nozicky nas nosia cely zivot....

lululu
13. mar 2008

v jednej predajni nam povedali, ze kazdy vyrobca ma ine cislovanie, tak vzdy meriame alebo skusame 🙂

kili
13. mar 2008

lululu, potom som si všimla, že ich majú až od č.19, tak neviem, či nebudú Samkovi vtedy veľké a Adamkovi to určite. A dopredu kupovať moc nechcem, lebo fakt neviem, akú bude mať nohu. Čo som tieto 16tky skúšala keď ich dostali, tak Samkovi chýbal ešte 1cm a teraz sú mu akurát. Ale už si napamätám, kedy to bolo, ale tuším už tento rok, takže noha sa mu asi riadne vytiahla.
Ale si ma aj tak riadne nalákala s tou polovičnou cenou 😠 , koľko je cm č.19???

lululu
13. mar 2008

kili 🙂 tie lacnejsie v batovi su vzdy,ked je to posledny par z nejake ho druhu , aj v poprade to tak funguje som si vsimla, ale u nas v Za ani moc nie 😠
ja som tiez z toho cislovania jelen 🙂 ja dopredu kupim, nech pak v nich beha aspon po dome 😀

kili
13. mar 2008

lu, a ty si ich videla v tej BB za 1/2? Aj tak asi budem potrebovať len jedny, Adamkovi by boli aj tak veľké. Si my nasadila brúka do hlavy 😠 , a vôbec tomu nerozumiem, ako vieš, že sú tam za polovicu 😨

denisocka
13. mar 2008

dominika-dík,tiež som si myslela že to je vš. s číslom 0.
ak pôjdem kupiť na 2 kupony-tak mi daju,nie ?a ináč,aké číslo???kedže to musím dopredu kupovať ? asi 19? na prve krôčiky,nie? máme normálnu malu nôžku,žiaden extrem

a ešte,asi som blba,ale čo je to ta klemba na topanke?

dominica
13. mar 2008

dajú ti kľudne aj na 2 kupóny, im je to jedno...
Ja som kúpila 19tky a malý má tiež takú akurát nožičku. Po premeraní ju nemá ani 18tku, ale topánočky sa kupujú vačšie, takže sú mu vačšie možno o 7-8 mm, ale chodí v nich pekne.

Klenba myslím že je to, na čom dieťaťko stojí, vnútro topánky a malo by byť ortopedické, aby dieťa nemalo v budúcnosti plochú nohu.

denisocka
13. mar 2008

domi dík,tak vezmem nejake 19tky-aj tak som rátala a asi 21 čky na jar ,tie už nejake paradnejšie.ináč,tie papučky-tie komunist.nie su na chodenie ?

dominica
13. mar 2008

ktoré papučky komunistické myslíš? Tie čo bežne dostať v obchodoch?

denisocka
13. mar 2008

domi,ja ešte bežne na nich v obchode nekukala,ale tu u bai su asi 3 druhy,take modre a aj take jak latkove do škôlky 😀

dominica
13. mar 2008

asi sú na chodenie tie papučky, ale ja zatiaľ dávam malému topánočky, ale aj tak viac chodí bosý/í. Ja mu chcem kúpiť papušky také jak u Baťu, ale vyzerajú ako sandálka, aby sa mu zbytočne nepotili nožičky, ale ani neviem kedy ich mám kúpiť. Videla som ich u nás v Rene, stoja 175 Sk, tak sa na ne chystám, ale fakt neviem kedy ich kúpiť...
A asi ich kúpim, keď už bude vedieť sám chodiť, zatiaľ chodí len popri nábytku a predsa v topánočke má nožičku pevnejšiu ako v látkovej papučke. Sem, tam sa pri niečom postaví a tam stojí, sedieť nechce a ani loziť po 4roch. Lozenie po 4roch využije len na nutný presun k tomu, pri čom sa chce postaviť 😀

danu
13. mar 2008

Vie prosim niekto ako sa vola ten obchod s obuvou na Kramaroch? chcela by som tam zavolat

lululu
13. mar 2008

kili.. som bola tento t.v PP a tam som ich videla, a do BB chodime do razstepovej poradne 😉
my sme dali papucky, a nas riadne na rehab.sfukli, ze im nicime nozicky 😒 tak sme kupili v lekarni ortopedicke..

kili
13. mar 2008

lu, a načo už majú papučky? však ešte nechodia

tak keby tu bol niekto z BB a mali by tie sandálky č. 19 za polovicu, tak sa hlásim, či mi ich niekto nekúpi 😀 ináč sa k nim nedostanem.

lululu
13. mar 2008

kili, lozit zacali , aj sa stavat, tak som dala, bo hned ako sa zacne stavat vraj treba obut.. tak som obula... ale zle 🙂

kili
13. mar 2008

lu, to vážne? takže ak sa sám bude Samko stavať, tak už má mať botičky aj doma? a teraz, keď ho sem tam postavíme alebo on sám sa na nás postaví?

lululu
13. mar 2008

kili, jo mne tak povedali.. a asi na tom nieco bude, ze ma byt obuty.. susedkin maly lozi 6m a stavia sa 2m, a teraz zacal chodit po spickach.. a dr.je pov., ze to z toho.. 😒

lululu
13. mar 2008

aj ked nasa pediatricka pov., ze papucky stacia.. ked som im to povedala na rehab, tak mi povedali, ze mam odkazat mojej pediatricke, ze je to velmi zla dr.. rozumies? 😒 som z toho blazon, neodkazala som, ale ortop. obuvam..

denisocka
13. mar 2008

napríklad take smiešne http://www.bata.sk/artikel/36512 😀 hm?

martinaema
13. mar 2008

lululu, mne zas bolo povedané, že ked sa stavia na nožičky, ešte obúvať netreba, iba ak by sa vyslovene stavalo dieťatko na šoičky. My sme sa začali obúvať až potom, keď sa začala sama púšťať, a to už 2 mesiace chodila okolo nábytku. A nôžky má v poriadku, ani nbaletkuje, ani špičky nestáča dovnútra a došľapuje na celú nohu.
A poraďte, ako sa kupujú sandálky? Tiež tam má byť tá rezerva?

lululu
13. mar 2008

martinaema... co sa tyka topanociek nerozumiem, robim, co mi hovoria na rehabilitacii- a po spickach nechodia.. ..aby sa klemba sformovala.. 🙂

denisocka
13. mar 2008

baby, a ako sa obj. cez net BATA s tým kuponom,dá sa?