Prvé topánočky - Rak alebo Bungaard

nika110818
16. sep 2022

Ahoj, prosim, mali ste niekto ako prve topanocky znacku Rak?rozhodujem sa medzi znackami Rak a Bungaard a neviem sa rozhodnut. Su to rozdielne topanocky, Bungaard su barefooty a Rak maju anatomicky tvarovanu stielku. V mojom okoli nikto znacku Rak nemal, takze by som bola vdacna za nejake recenzie. Dcerka skusala obe znacky a v oboch chodila velmi pekne. Ak ste mali Rak, prosim, mali ste ich radu oznacenu ako capacky? Alebo ktory model? Zijeme v zahranici a tu pod oznacenim capacky myslia iba take papucky s tenuckou podrazkou z koze, tak som trosku zmetena. Vopred dakujem. 😊

anjelicek26
16. sep 2022

Moja ma bundgaard dost casto, ja som spokojna... zvladnu aj jej blbu kombi uzky clenok - siroke prsty... rak netusim... pokial chodi v oboch pekne tak vyber take, ktore sa ti pacia...

haidi
16. sep 2022

@nika110818 tiež sme mali bundgaard topánočky aj sandalky a spokojnosť dcérka ich nechcela ani vyzuť s značkou rak skúsenosti nemám

baluinka
16. sep 2022

@nika110818 nasej prve topanky boli Bundgaard, vcera som objednala dalsie jesenne Bundgaardy a prave dnes som bola na predajni RAK, ze vezmem na skusku aj jedny tie :D RAK som nakoniec nekupila (mali malo na vyber), ale s Bundgaardami sme 100% spokojni. RAK sme mali pozicane platenky na nejaku dobu a prisli mi celkom v pohode, tiez celkom vhodne na uzku nohu (dcera ma uzku a v BF obchode nam bola doporucena len znacky Bundgaard a Bobux) a aj celkom makka ohybna podrazka.
Ono hlavne si asi treba zadefinovat, aky typ obuvi vlastne chces, ci barefoot alebo klasiku. Viem, ze RAK sa nevydali na cestu barefoot (ako napr Protetika, ktora ma nejaku BF radu topanok).

jerrz
16. sep 2022

@nika110818 určite choď do barefoof

nevenka
17. sep 2022

Zavisi, ako to sedi na nozke. Nase deti maju nozku uzku, teraz som sa znova namotala, ze skusime teda pre starsich aj BF. No skoncila som velmi rychlo na tom, ze im to vsetko bolo siroke v clenku a captali v tom, ako v najlacnejsich papuciach. Nemam prostriedky na to, objednavat 70 a viac eurove topanky a skusat a vracat dokolecka. Tak sme vyskusali len Protetiky a DD Step, nazivo a ani jedny z tohto radu BF nesadli. Isla som potom so synom do CCC, vyskusali prve Lasocki a nechcel ich dat dolu z nohy. Ma 9 rokov pomaly a nosi 35-ky. Ja mam nohu tak 34-35, skusila som oboje a teda ja mam trosinku dlhsiu nohu, ale siroku, takze mne tie BF boli lepsie, ale nesedli mi podla predstav teda. Este zvaz, ci dieta nema vpadnute clenky a nejdu mu nozky do x. Nam 2 fyzioterapeutky poradili pri vsetkych detoch, ze pri takychto nozkavh, okrem cvicenia, treba aj take topabky, aby drzali patu a clenok a volne, co najsirsie v prstekoch a ohybnu podrazku. No ale ani alternativa BF od DD Step nebola pre nase deti vhodna. Maju plutvicky a uzke paty, clenky, v tych najuzsich DD Step-och plavali nohy. Najmensiemu 21 mesacnemu sadli Protetiky obycajne a este Richter topanocky, nasla som krasnr vo vypredaji, posledne cislo. Tie su este sirsie v prstekoch ako tie Protetiky. Tolko moja skusenosyi s BF. Ja som chcela teda tu alternativu BF kvoli tym clenkom, no ale zvlastne to je. Lebo sesternica kupovala taketo synovi a dcerka v nich krasne chodila, tak ale vyrastla z nich a tak kupila dievcensku variantu a bola zhrozena, ake siroke ich teraz robia, uplne iny strih, a to tiez bol ten najuzsi model, mala.pocot, ze vobec nedrzia nozku a len tvoria akesi puzdro. Za tie ceny fakt nie. Ked chodia v tom ako klauni.
Takze ak chodi pekne v oboch, treba kupit uz potom podla dizajnu a toho, akou cestou chces ist, co sa topanok celkovo tyka.
Pre tych najmensich je BF asi dobrpu volbpu alebo aspon nie alternativy, kym sa naucia dobre chodit, hlavne nech nie su tazke, robustne, to je zaklad. Pri papuckach toto ale problem asi nebude, vsetky sa mi zdali pomerne lahke.

fineta
17. sep 2022

Dcéra mala tiež prvé topanky Bungaard a na ďalšiu sezónu kúpili presne tie isté, ale väčšie. Sú ľahké ako pierko, ani nevie, ze je obuta. Maximálna spokojnosť. Mala aj RAK - prvé prechodné kotnikove, ale nosila ich možno 5x. Mne sa zdalo, ze boli pre nu malo ohybné a oproti Bungaardom aj ťažšie. Asi som vybrala zlý model. Nenosila ich...
@nika110818