Rastúca stolička "Tripp Trap"

kattum
24. sep 2008

Chcela by som pre svojho takmer 3-ročného syna kúpiť stoličku, babatkovská je už malá a normálna ešte veľká. Na internete som našla rastúcu od Stokke:
http://stokke.babypark.cz/zidlicka-tripp-trapp+...
alebo českú verziu Jitro: http://www.nastavitelna-zidle.cz/index.php

Máte skúsenosti, napíšte prosím, oplatí sa investovať, do akého veku je vhodná, vie si na ňu trojročné dieťa samo sadnúť? Ďakujem za postrehy

saska73
13. jún 2010

@tonko_babymarket manžel mi tú cenu neodsúhlasil, že mám hľadať niečo lacnejšie a nakoniec sme kúpili túto obyčajnú v Kauflande za 50€
http://detskahracka.mimishop.cz/katalog.php?typ...

@dosa ten tvoji tip vyzerá dobre,škoda, že som to nevidela skôr, ďakujem všetkým za rady

lul
20. jún 2010

ahojte,

chceme tuto stolicku, kde sa da zohnat najlacnejsie?

saza007
4. júl 2010

skvela detska stolicka! Mame ju doma len vyse tyzdna, ale uz by som za nic ine nemenila. Tesi ma, ze maly sedi s nami pri stole a neoddeluje ho pultik! 🙂

luciferova
4. júl 2010

len taky detajl - na vacsine plastovych sa da dat pultik prec 😉

orchidea13
5. júl 2010

@luciferova
to je síce pravda,ale nosnost plastovej stolicky je max 15 kg, čiže ju použije tak do troch rokov a taktiz vieš pri trip trappe prispôsobiť sed a podperu noziciek individualnym potrebám dieťaťa,ja jednoznačne odporocam stokke,je to najlepšia stolička...

saza007
5. júl 2010

@luciferova no to veru ano 😅 😀

luciferova
5. júl 2010

@orchidea13 ved aj ja ju chcem, len hutam, kde je najlacnejsia... uz mohla byt doma. poradis?
@saza007 😉 😉 🙂

orchidea13
5. júl 2010

@luciferova
tie ceny sú všade skoro rovnaké,my máme kartičku na zľavu v
babymarkete v bratislave,kupovali sme tam,a taktiež bolo podstatne,že ich tam majú na sklade,inde by sa muselo cakat

fem
25. júl 2010

tato stolicka je fantasticka aj kvoli cisteniu a to skutocne, este predtym, ako som ju kupovala tak som citala, ze ma specialne upraveny povrch, aby sa lahko odstranovali necistoty a je to pravda...oproti tomu jej napodobeninam, povrchy a laky praskaju...aj to mi pomohlo k rozhodovaniu, okrem inych vyhod, ktore tu boli spominane...Inak najprv som chcela kupit cez ebay bazar a skutocne su tam dost stare stolicky, ktore vobec nie su beznym uzivanim znehodnotene, to by sa pri inych stolickach a ich lacnejsich verziach nestalo... nakoniec som sa rozhodla, ze kupim uplne novu, ze to stoji za to, to pouzitie masivneho dreva u stokke je nenapodobitelne a velmi kvalitne a mozno pouzit vo vsetkych obdobiach az do dospelosti...tato stolicka sa vyraba od 70 rokov 20 st....ak by ste mali zaujem tak mozem pomoct tym, ze predavam babyset za skvelu cenu (22,-), ta zmensovacia vlozka...skutocne ziadne znamky pouzivania...Este inak pre kupu tejto stolicky ma presvedcili inzeraty, kde mamicky zhanali nove komponenty k roznym zlomenym castiam detskych plastovych stoliciek a reakcie na potrhane latkove potahy...Faktze cena je vysoka ☹ , no co uz, ale nelutujem, je paradna a este zabera malo miesta, je lahka, ked ju prenasam a vyzera perfektne 😵

jankabodka
17. okt 2010

@fem Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mate babyset do Stokke Tripp Trapp stolicky za 22Eur.. pisali ste to davnejsie, len mozno to este schovavate doma 🙂. Chceli by sme kupit Stokke (aspon o tom zatial uvazujeme). Dakujem. Janka

katarina.banska
25. okt 2010

ahojte
vedeli by ste mi poradit nejaku dobru stolicku na papanie? chcela by som taku co sa da polohovat, ma popruhy, je umyvatelna, stabilna s peknym dizajnom. vobec sa nevyznam, tak mi dajte prosim nejake tipy. tak do 100 eur ak by to bolo mozne. no ak je nejake stolicka velmi dobra tak aj viac moze stat 🙂
dakujem krasne

zuzvel
11. nov 2010

chcela by som kupit tripp trapp 🙂 nevie niekto poradit kde by som ju zohnala za lepsiu cenu?

ichbinich
11. nov 2010

@katarina.banska:
Dobra stolicka a podobna TrippTrapp je Alpha od firmy Hauck. Tu maju vo viacerych farbach, pre babatka sa da dokupit vankusik, je polohovatelna a stabilna. Moj maly ju ma u starych rodicov z oboch stran. Len ti neviem povedat, ci ma popruhy, ale mozno si to uz vyriesila, kedze si sa pytala pred 3 tyzdnami. Stoji normalne okolo 80€ plus asi 20€ babyset. V akcii byva ale uz aj za 50€ (hlavne v Rakusku).

@zuzvel:
Obavam sa, ze firma Stokke za tuto stolicku pyta tie velke peniaze vsade... Casto byva akcia, ze dostanes napr. ku stolicke a baby-set tacku zadarmo a tak. Ale cena je bohuzial vysoka.
Mozes skusit, ci niekto nepredava z druhej ruky alebo cez ebay. Ja som mala stastie, ze som stolicku "zdelila" po kamoskinej dcere. Zato nepasuje 100%-tne novy baby-set, kedze ta stolicka ma 10 rokov 😒 Ale podarilo sa nam ho tam predsa len napasovat.

tonko_babymarket
11. nov 2010

Možno na prvý pohľad nevidíš rozdiel, ale je... a dosť veľký....
- drevo, z ktorého je stoličká vyrábaná je špeciálne šlachtené
- nosnosť originál Tipp Trapp je 150 kg
- garantovaná 6 ročná záruka na kvalitu dreva
- momentálne je už možné dokúpiť set a používať ju od narodenia až po....maturitu....
....cena zodpovedá kvalite

ichbinich
12. nov 2010

@tonko_babymarket:
To mi je jasne, ze tam nie je len opticky rozdiel v dizajne, ze ten velky cenovy rozdiel nie je len za meno. Ano, okrem ineho je ovela vacsia nosnost originalnej TrippTrapp.
A ako som napisala, ja mam zdedenu 10 rocnu stolicku a okrem slabych stop pouzivania jej nic nie je. Ale otazka bola na stolicku do 100€ a tam sa nova TrippTrapp jednoducho nezmesti 😅
Keby som nemala to stastie, ze ju zdedim, aj tak by som si kupila original. Ale ku starym rodicom, kde sme raz za tyzden alebo menej uplne staci Alpha.

alififi
12. nov 2010

my mame doma mahagonovu Jitro a je super - odporucam 🙂
Jitro je do 90 kg - snad mala viac mat nebude 😎

tonko_babymarket
19. nov 2010

@alififi 😎

Knečne použiteľná aj od narodenia 😉 http://www.stokke.com/en-sk/

janis8
19. nov 2010

vcera som bola pozriet tu stolicku stoke nazivo, ale bola som prekvapena aka je strasne nizka, ma vysku 87cm, max. vyska sedu je 55,5cm, jitro ma 85cm/61cm - vyska sedu.. rozmyslam ci to bude sediet k nasmu kuch. stolu (vyska 73, 5cm) Dizajnovo sa mi, ale stoke strasne paci 🙂 po tejto stranke je proste uzasna, len neviem ci nebude praktickejsie jitro, tym ze je to o 8cm vyssia stolicka a tym padom aj pohodlnejsia, pretoze dieta bude mat vacsiu oporu chrbta pri sedeni

tonko_babymarket
19. nov 2010

@janis8
ak máte klasický stôl, čo podľa výšky áno, tak sa nemusíš báť...chrbtová opierka je dostatočná, pohodlná a školopovinné deti sa na nej nehrbia 😉

zuzvel
29. nov 2010

@tonko_babymarket
pises , ze stolicka ma nosnost 150 kg
ale napr. kika uvadza , ze je to 90kg aj na internete som citala len o 90kg

tilly
29. dec 2010

mam otazku, viem, ze sa to tu uz riesilo, ale tie napodobeniny, napr. od hauck nie su dobre? je tu niekto taky, co to ma? a este jednu otazku... ako lahko sa to prestavuje? lebo chcela by som to pouzivat aj pre mensieho na papanie, ale vecer aj pre vacsieho na "ucenie" resp. k stolu, aby si mohol pisat, lebo pri malom stoliku sa moc krci a pri velkom na velkej stolicke je este moc nizko...

skybaby
30. dec 2010

@tilly ja mám tu hauck alpha z kiky - super cena oproti iným obchodom a som s ňou strašne spokojná, ale neviem si predstaviť presťahovať ju každý deň, lebo to potrebuješ povoliť všetky skrutky normálne srobovakom aby to išlo

tilly
30. dec 2010

@skybaby aha.. no nevadi, este si to premyslim, dakujem za radu

zfidorka
29. jan 2011

@skybaby ahoj, ako si spokojna s hauck alpha stolickou? mne sa zda priestor medzi operadlom a prednou opierkou dost uzky (tazko sa tam dieta vklada a vybera)...

mareli
29. jan 2011

my mame trip trap od stokke vo svetlunkoruzovej farbe a sme velmi spokojni. mala bude mat teraz 3roky a pouzivame ju od 6.mesiaca. zatial tam ma stale vankusiky s tou zmensovacou plastovou castou ale premyslam ze uz jej to dam prec. velka vyhoda je naozaj, ze mala sedi od zaciatku pekne pri stole s nami, stolicka nezaberie vela miesta ako ine "plastove opachy" a napriek tomu je velmi stabilna. ked sme ju kupovalai my, tak u nas vysla komplet s vankusikmi a plastovou castou cez 9tis SK, no ja som ju objednavala odniekial z anglicka komplet nas vysla 6tisic Sk.
jaj a potahy su super, operiete, su stalofarebne, neprederu sa, proste stolicka vyzera stale ako nova.

skybaby
30. jan 2011

@zfidorka ja som s tou stolickou maximalne spokojna 😉 my sme mali do jedenastich mesiacov plastovu opachu a potom sme ju vymenili, nemam pocit ze je ten priestor nejaky maly alebo uzky ...

zfidorka
30. jan 2011

@skybaby dakujem.

eulaliaba
18. mar 2011

Tiez rozmyslam o Tripp Trap, ale potom som si pozrela toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=XJF7vD9nFrA

Tiez mam doma takeho vymyselnika, tak teraz to zvazujem 😒

bambi2
18. mar 2011

neni nad trip trap, mam ju tiez doma a som velmi spokojna. a planujem kupit pre druhe tiez 🙂
neviem co je to za podlahu v tom videu, ja mam dlazbu v kuchyni. moja vymyselnicka sa tiez odsuvala od stola ale prekotit sa este nikdy neprekotila. stolicka sa vzdy iba odsune... maju ju aj vela znamych a ziadny problem 😉

leelo
18. mar 2011

@eulaliaba cau 🙂 snad by si sa pri vybere neriadila youtube-om 😉
stolicka je dodavana s "brzdami" ako to vidis tu na linku:
http://www.stokke.com/de-de/highchair/features-...

henti na videu ich nemali namontovane, asi kvoli tuzbe ukazat sa na nete 😅 ak by to takto fungovalo v kazdej rodine, tak statisice deti na svete sa zabiju!
okrem ineho stolicka ma vsetky bezpecnostne certifikaty a vyhovuje vsetkym standardom. viac si pozri na stokke stranke, pripadne sa spytaj tam, kde ju budes kupovat.
ja som s nou spokojna vo vsekych ohladoch a hlavne moj syn. ja by som si najradsej kupila taku aj pre seba. asi to aj spravim 😀