Ročné bábo - príprava na zimnú výbavičku

liluska68
10. sep 2018

Ahojte, asi tu už taká téma bola, ale aj tak by som rada názory skúsenejších mám. Dcérka bude mať v polovici decembra rok. Z motorických schopností si dáva načas. Má 9 mesiacov a zatiaľ sa plazí, preto predpokladám, že cez zimu sa jej ešte behať nebude chcieť a radšej bude čučať v kočíku. Aj veľkosťou ledva teraz prechádzame na číslo 74. Preto stále rozmýšľam či kupovať topánočky na zimu aj na behanie alebo len do kočíka, či overal s otvorenými nohami alebo zatvorenými, či radšej bundičku atď. Aké máte skúsenosti? V kočíku máme teplý fusak, tak tam by mohli stačiť už len pančušky a tepláky/rifle. Či? Vďaka 🙂

lindusss2016
10. sep 2018

Ja ti nvm, ale vonku este leto neskoncilo, nemyslis,zeje zbytocne riesit zimu, ked si navyse nie si ista, co a ako bude? Ved nezijeme uz v komunizme,kedy sa stali rady na tovar. Dnes je vsetkeho dost, ked to bude aktualne, vybehnes do mesta alebo objednas cez net a mas do tyzdna doma. Tu ti kazdy poradi aj tak len to, co pouzivali oni a to v tomto veku moze byt velmi individualne

dankanka
10. sep 2018

@liluska68 zima môže byť ešte aj v marci.. Čiže budeš potrebovať aj zimné topánky na chodenie.. Veľkosť ti však v septembri nik neporadí.. Respektíve.. Ani v marci :D. Ci sa chodenia týka.. Môže kľudne chodiť už v decembri.. Poznám také prípady co postupovali pomalšie ale potom začali rovno v roku chodiť.. Určite by som sa pripravila aj na túto alternatívu..

lus83
10. sep 2018

@liluska68 no ja len tolko, ze moj syn sa postavil, zacal lozit a sadol si az v 10tom mesiaci. A hned par dni po prvych narodkach uz behal.

sasesoe
10. sep 2018

@liluska68 dieta moze zacat chodit az do 18m a stale je to OK. A predtym nasstava faza obchadzania nabytku, kt moze trvat tiez riadne dlho. A tie prve kroky su dost neiste, bude stale casto na styroch. Nenakupovala by som zbytocne dopredu

siska53
11. sep 2018

@liluska68 nasi mali v zime medzi 9-12m. Topanky boli zbytocne,aj ked mali, iniciativni stari rodicia kupili totiz, boli vo fusaku teplo obleceni. Nas sice od 11m.chodil,ale vonku som ho este behat nenechala,az ked bolo teplejsie.

wikisara
11. sep 2018

Este by som asi pockala s touto zimnou vybavickou, este, uvidis ako na tom budete koncom oktobra a potom kupujte podla toho ci sa uz bude brat na nohy alebo nie 🙂