Ružová pre dievča, modrá pre chlapca. Aký je váš názor?

bzucinka
17. sep 2008

Stale plati, ze modra = chlapec? Vlastne zakladam tuto temu,lebo som tu nic podobne nenasla. Ja osobne sa neriadim nazorom inych,ale zaujimaju ma. Nam sa velmi paci modra a je mi jedno co ludia povedia (v pripade dievcatka) Obcas vidim ako mojej znamej hovoria: "aky chutny chlapcek, skoro ako dievcatko" ... a ono to je dievcatko 🙂 A to len preto, ze je zväcsa oblecena v modrej, bezovej, zelenej ...obcas cervenej a oranzovej ... ale napr. ruzovu ma minimalne 🙂 Preco vlastne existuje to skatulkovanie? Asi jedine co by som neurobila ... nedavala by som chlapcovi ruzove oblecko ... inac, vsetky farby povolene 🙂

katmi
17. sep 2008

bzucinka najskor ti poviem k teme - ja som kupovala kocik neutralny.. mame oranzovo-sedy.. vhodny podla mna ako pre chlapceka,tak aj pre dievcatko..
a teraz k tomu "skatulkovaniu".. mame dievcatko.. a neskutocne ma rozculi vzdy,ked vojdem do obchodu a pytam nejake oblecko pre malu a prve,co sa ma opytaju - dievca alebo chlapec??? ide ma trafit slak.. 😠 fakt sa najdu obchody,kde maju len ruzove a modre.. sem tam nejaka ta bledohneda farba a zlta.. do takych som sa naucila uz jednoducho nevstupovat.. nasa mala nosila aj modre oblecko..
dopisem nrskor..musim k malej..

zuzana76
17. sep 2008

podla mna sa tym riadit nemusis, my sice mame zeleno-modry kocik a mame chlapceka, ale hlboky sme mali cerveno-cierny, a inak u nas si zase stale myslia ze mame dievcatko hoci je obleceny v modrom, zelenom, , hnedom takmer stale a mame aj modro-zeleny kocik, a aj tak ho povazuju za dievcatko, poznam vela ludi co maju modry kocik a maju dievcatko.Ja som malemu davala aj ruzove, kedze sme si najskor dost dlho mysleli, ze to bude dievcatko a mala som nakupene aj ruzove a straaaaaaaaaaasne mu ta ruzova sekla 😀

katmi
17. sep 2008

no.. mozem.. 🙂
my mame doma vsetky mozne farby oblecka.. od zelenej,cez modru,cervenu,fialovu,tmavo fialovu, hnedu.. no snad vstky..nehovorim,ze nemame aj ruzove veci,ale nepreferujem ruzovu.. aj dnes som jej kupila perfektne mencestraky a su bleducko hnede.. predavacka hned,ze kupte tomu chlapcekovi k tym gatiam aj tricko.. no hned som ju schladila.. 😀
takze kym moja mala nemala nausnicky,dost casto si ludia mysleli,ze mame chlapceka.. vobec to neriesim.je to zastaraly nazor podla mna a niekomu to jednoducho nevysvetlis..

bihan
17. sep 2008

my máme modrý kočík a čo si myslí okolie mi je srdečne jedno 😉

bzucinka
autor
17. sep 2008

Tak to som rada, ze zdielate moj nazor 😀 Ono aj ked mne niekto nazrie do skrine tak tam uvidi veci - zelene, modre, biele, cierne, zlte.. a asi 2 veci ruzove (podprda a gate) ... 😀 😀 😀

deina
17. sep 2008

My mame bledomodry kocik a kupovala som ho s tym, ze aj ked to bude dievcatko, tak bude modry a hotovo, pretoze v tej farbe bol najkrajsi. 🙂 Ale maleho obliekam do vsetkych farieb okrem ruzovej, mam velmi rada cervenu, tak ma zopar cervenych veci - vtedy si ludia myslia, ze je to dievcatko, dokonca si o nom mysleli, ze je dievca, aj ked bol v oranzovom. To su nejake dievcenske farby? Preco by mal by chalan obleceny len v modrom alebo hnedom? Mne sa paci, ked ma na sebe vesele farby, hodia sa mu.

ingra73
17. sep 2008

aj moje dcéry sa vozili v modrých kočiaroch-je to moja obľúbená farba 🙂 , a synovi tiež okrem ružovej oblečiem veci v takej farbe, aká mu pristane, čiže aj oranžová, či bledunko zelená, alebo červená 🙂

xena22
17. sep 2008

Tak ja mam chlapcov dvoch a okrem ruzovej maju vsetky farby,ved nejde o farby ale o strihy a celkovy image,ved na niektorych veciach je jednoznacne jasne,ze je to pre chalana,alebo pre babu,jasne ze im nedam nic motylikove a kvietkove,ani volaniky,ale preco by nemohli mat cervene kapsace,alebo oranzovu mikinu??? 😀 A teraz ma napadlo,ze moj muz ma ruzove a fialkove kosele 😉 tak ani tato farba nie je uplne out u chalanov...
A kocik? Dnes som obdivovala jeden sportovy,cerveno sivo biely a kazdy ma upodozrieval,ze urcite cakam dievcatko,pritom ten kocik bol uplne unisex! Kaslite na predsudky,pokym vasi chlapci nechodia v sukniach,tak je vsetko dovolene 😀

dannynka
17. sep 2008

ahojte 🙂
takze aj ja mam dcerku a ked sme kupovali kocik,kupila som bledomodry pretoze sa mi mooc pacila ta kombinacia bledomodrej s tmavomodrou... 😉 a narodila sa mi dcerka a tiez si kazdy myslel ze mame chlapca 😠 ,a aj vecicky som jej davala vsetky,keby ste videli ako jej pristala modra a zelena 😵 😵 😵
a takto to bude aj pri druhom,je jedno co sa narodi bude sa aj tak vozit v modrom kociku 😀

strasska
18. sep 2008

ahojte, my sme nechceli vediet co to bude a tak som sa snazila kupovat neutralne farby. A vsimla som si, ze nakoniec som vynechala iba ruzovu, ostatne sa mi hodili aj pre chlapca aj pre dievca. Ale musim podotknut, ze skoro nic som nekupila v casti pre dievcatka, lebo skoro vsetky veci boli ruzove, alebo mali volaniky 😝

lucqa
19. sep 2008

ahojte, my mame kocik bledomodro-cerveny, vhodny aj pre chlapca aj pre dievca. Vyberali sme ho tak, ze ked budeme mat druhe babo, aby bol vhodny. Oblecenie som kupovala podla tohpo ako sa mi paci. Vynechavala som len volaniky. Mame doma aj jedny staroruzove mencestraky, lebo sa mi velmi pacili a je mi jedno co si kto mysli. Doplnim ich nieim modrym alebo hnedym a bude to fajn. A ved dospeli chlapi chodia aj v ruzovych a cyklamenovych koseliach a niektorym to strasne sekne 😀

gucz
19. sep 2008

no tak ja mám dcérku a hlboký kočík sme mali tmavo modrý. Jedna pani od vedľa sa čudovala, že máme dievčatko, keď máme modrý kočík, že ona si myslela, že je to chlapec. A keby že máme zelený kočík, tak je to čo..... žaba?
Takéto delenie, reči a názory ma hnevajú, malá nosí všetky farby aj ružovú, ale pre to, že sa nám to páči, nie preto, lebo je to "dievčatko"

titkovamiriam
19. sep 2008

ked som cakala Milana tak som kupovala vsetko fialove 😀 a keby sa dalo tak by som si zafarbila aj plienky 😀 ,pri dalsich detoch my na farbe nazalezalo ale je pravda ze ruzovu nemali,cervena my nevadila 😀

katy1979
19. sep 2008

my sme mali červený kočík a máme chlapca. niektorí sa nad tým nepozastavili, ale tiež som počula sprosté otázky. že či to malo byť dievčatko. no nemalo.
skatulkovanie farieb nechápem aj chlapi nosia ružové kosele či tričká.
nás malý má aj cervené tepláky či ostatné oblečenie.

margaretka11
19. sep 2008

my sme mali červené kočíky - hlboké, červená je naša obľúbená farba. Teraz máme kočíky modré a čo sa týka toho, či ľudia vedia rozoznať, že máme chlapčeka a dievčatko tak to teda nevedia.. Či sme mali kočíky červené alebo teraz modré aj tak všetci myslia, že máme dvoch chlapcov. A možem ja Simonku obliekať do ružového koľko chcem, aj tak v nej cudzí vidia chlapca. Čo narobím? Ale je zaujímavé, že malé deti vedia presne určiť, ktorá je Simonka. Ešte sa mi nestalo, že by sa ma deti spýtali, či sú to chlapci..

Takže ja tiež neuznávam nejaké škatuľkovanie farieb pre chlapcov a dievčatá. Snažím sa drobčekov obliekať do toho, čo im svedčí 😉

assimilate
20. sep 2008

Mali sme mať béžový kočík... chcela som neutrálnu farbu, nie kvôli pohlaviu, no nakoniec nebolo možné zohnať túto farbu. Nakoniec je tmavomodrý, ale tiež nie preto že čakáme chlapčeka, ale kvôli tomu, že ho bolo možné zohnať, tak sme pristúpili i na tento kompromis. Detskú izbu sme zariadili v odtieňoch pistáciovej, olivovej a limetkovej zelenej plus biela a drevo. Oblečenie máme biele, zelené, hnedé, béžové, možno 3 kúsky modrej, čo sme dostali darom a nájde sa i niečo ružové, nevidím v tom problém i keď to bude chlapec. Nie je to typické dievčenské oblečenie s volánmi... Ako výtvarníčka nemám absolútne žiadne predsudky o farbách a ich kombináciách, skôr je to cite a vkuse každého z nás...

lujza123
25. máj 2009

Taketo skatulkovanie je otrasne..osobne nenavidim ruzovu a dievcatu by som ju obliekla jedine keby to sama chce. Podla mna je to blbost delit deti na ruzove a modre ved farieb je a zaraza ma kolko ludi to robi. Poznam aj takych co maju napriklad starsiu dceru a ml. syna a dcera musi mat vsetko ruzove, vcetne zimnej bundy a pod. Potom musia vsetko kupovat 2 x...to nepochopim, keby kupuju neutralne farby, mozu podedit po sebe a radsej tym deckam urobit za usetrene prachy nejaky super vilet alebo cosi. Najsmiesnejsie su baby ktore este v tehotenstve nakupia vsetko ruzove alebo modre a potom ked sa im narodi nieco ine ako si mysleli cele zufale to predavaju..tak im treba, vsak deti, tak ako aj zvysok ludstva maju radi farby. Tak to treba vyuzit a nie chodit cierno biely..teda modro ruzovy

leniccka
25. máj 2009

my cakame dievcatko a este nemame doma absolutne nic ruzove 😀 😀 😀 po susedach som zdedila bledomodre, biele a kremove-hnede ... no po dvoch chalanoch malych, ale su to krasne, nadherne veci, neznicene a chutnucke... nic ine ani kupovat teraz nejdem
pre babulku mame nakupene krasne slnecne zlte veci na leto, jablkovo zelene, oranzove a tyrkysove - lebo ja som uchylna na tyrkysovu 😅 😉
izba je vymalovana na zlto, postielka je v zelenom povleceni a ruzovu sme zakazali kupovat vsetkym 😉 aj ked suseda povedala ze ona mi naschval kupi nieco ruzove aby som mala 😀 😀 😀 😀

leniccka
25. máj 2009

jaaaaj a kocik mame zeleno-sedy 😀 😝

veronika81
25. máj 2009

ja som výbavičku nakupovala takú neutrálu žlto-zelenú, celkovo pastelové farby, aj keď som od štvrtého mesiaca vedela, že to bude chlapček, pár vecičiek je aj modrých.
Kočík máme červeno-sivý, to bola moja vysnívaná kombinácia a je mi to jedno. Zatiaľ jedna jediná pani prejavila strašné (ale fakt strašné!) zdesenie, že pre chlapca červený kočík - ale však nech si rozpráva.. Mne sa páči, malý to zatiaľ moc nevníma 😀 ale určite sa mu páči 😉 Dokonca som mu teraz na leto kúpila aj červené tričko, aj nohavice, strašne sa mu to hodí..
Ružovú by som mu asi neoblieka, to aj tak väčšinou všetko vyzerá tak dievčensky, ale.. máme ružovú osušku 😀 Potrebovala som rýchlo kúpiť a bola jediná a posledná v obchode, tak čo by nie. A je v nej po kúpaní taký zlatučký 😵

standu
25. máj 2009

kocik mame cierno-zlty...aj ked sme pohlavie nevedeli, bola som presvedcena, ze cakam chalana a ked mi povedali na sale, ze mate dievcatko, myslela som si, ze si robia srandu, aj ked som po dievcatku tuzila 🙂
dopredu som kupovala neutral bezova zlta zelenkava, aj kusok modrej..lebo modru dievcatku obleciem, ale chlapcovi ruzovu nie... a nejak som po case dostala uchylku ma ruzovu, takze moja mala je takmer vylucne ruzova, biela a fialova 🙂 ale mame aj oranzovem zelene, modre... neviem, preco by ma mal slak triafat, ked sa ma opytaju v obchode ci chcem oblecko pre dievca alebo chlapca. napr minule som kupila male body biele. ale s oranzovymi....zatial neutral... kvetinkami. tak to by som na chlapca nevycapila. alebo rifliky, dzinovina tmavomodra....ruzove detaily. dievcenske. nechapem, co je zle na tom, ze vecicky su dievcenske, alebo chlapcenske. su aj neutralne 😉

zoeno.1
25. máj 2009

my sme mali hlboky kocik tmavomodry,teraz sportovy mame tyrkysovo sedy a nejak ma z toho netriafal slak,ze sa ludia obcas pytali,ze ci je chlapec,alebo dievca ,alebo ci chcem oblecko pre dievca ci chlapca...😕 a co sa tyka vecicek tak sme skoro vsetko podedili/dostali a najmensie vecicky boli skor chlapc.alebo neutralne no a od 3mes. su to 99% dievc. veci,kde prevazuje hlavne ruzova a jej odiene,ale jasne ze mame aj ine farby 😉

tilly
25. máj 2009

a čo oranžový kočík pre chlapca? tá farba je pomarančová oranžová

standu
25. máj 2009

pokojne. podla mna pre dievcatko hocico, pre chlapca okrem ruzovej hocico 🙂

sasiki
25. máj 2009

súhlasím so standu - pre dievča hocičo a pre chlapca vše okrem ružovej 😉

majaza
25. máj 2009

ja som sa tak strašne nasmiala, keď som si prečítala čo písala gucz 😀

My čakáme dievčatko a už teraz sú známi v nemom údive, že sme kúpili modrú vaničku, prebaľovací pult, či súpravu do postielky.
No a čo???

Tak to sa mám na čo tešiť ako budú rýpať neskôr 😒

zitaje
25. máj 2009

My sme mali hlboky kocik sivy, sportak tmavomodry a teraz mame oranzove golfky - a mame dievcatko. Oblecene je vacsinou do modrych gati - take sme podedili. Lenze obe moje baby vyzerali v roku ako chalani, a ludia si mysleli, ze mam syna, aj ked bola dcera v ruzovom...
U nas to riesi len moja starsia dcera, ze si myslia, ze mame maleho, a pritom je to mala. Mne je to teda fakt uplne jedno, ani ma to nerozculuje, ani nic. Nie, nie je to chlapec, je to dievca. Niekedy to ani nepoviem - ved nech si myslia, ze je chlapec, ved co? Ti co nas poznaju, vedia ze mame dve dcery. 😉
Ked kupujem nieco nove (oblecenie) a pytaju sa, ci pre chlapca alebo pre dievca, tak hovorim, ze pre dievca, ale nech mi ukaze aj chlapcenske.
Podla mna je farba vybavy nieco, co je fakt uplne zbytocne riesit.😉

emmka3
26. máj 2009

dobre rano kocky, ja len na skok, nase nove loviky su na modelovi v albumceku 😉

katyl
26. máj 2009

caute, tak ja mam uz treti kocik, prvy bol modro sedy, druhy cerveny, a treti cerveno sedy...mame chlapca
pri dcere som mala fialovy, potom modrozeleny. Veci nosime vsetkych farieb okrem ruzovej, milujem zltu a porom roznr pruzkovane vecicky. Vobec neriesim dievcenske a chlapcenske delenie, aj manducu mame cervenu.
Ked je farba pekna, jasna tak beriem taku. ved inak co by chlapci nosili???? Hnedu a ciernu?? Bleeee 😝

dominka11
26. máj 2009

my mame zelený kočík a červený golfáč pre chlapca.