Ružová pre dievča, modrá pre chlapca. Aký je váš názor?

bzucinka
17. sep 2008

Stale plati, ze modra = chlapec? Vlastne zakladam tuto temu,lebo som tu nic podobne nenasla. Ja osobne sa neriadim nazorom inych,ale zaujimaju ma. Nam sa velmi paci modra a je mi jedno co ludia povedia (v pripade dievcatka) Obcas vidim ako mojej znamej hovoria: "aky chutny chlapcek, skoro ako dievcatko" ... a ono to je dievcatko 🙂 A to len preto, ze je zväcsa oblecena v modrej, bezovej, zelenej ...obcas cervenej a oranzovej ... ale napr. ruzovu ma minimalne 🙂 Preco vlastne existuje to skatulkovanie? Asi jedine co by som neurobila ... nedavala by som chlapcovi ruzove oblecko ... inac, vsetky farby povolene 🙂

petribela
28. júl 2012

pre chlapcov majú oveľa menej vecí ako pre dievčatká....ja ešte neviem čo čakám,ale pekné farby sú aj žltá zelená,oranžová .....pre dievčatká je najkrajšia ružová milujem tú farbu.....jedine čo nemám rada je, keď majú deti oblečenú čiernu farbu,ani kočiky čierne...dieťa potrebuje vidieť pestré farby..to je môj názor

zapka21
28. júl 2012

Moja mala raz oblecene ruzovo-zelene teplaciky a biele bodycko a prisediaca pani ze aky pekny chlapcek 😀

lenocka023
12. aug 2012

My mame zeleno-cierny kocik pre dievca. A co sa tyka oblecenia mame asi 2 dupacky uplne modre.A podla mna je blbost ked niekto kupuje dievcatu same ruzove veci a chlapcovi modre.

gumidekmomo
12. aug 2012

My mame vacsinu veci neutralnych ale hneva ma ze tych farebnejsich nie je viac v obchode ze su vacsinou len ruzove a modre a pritom existuju aj ine farby vseliake ..inak myslim ze babetku je to jedno 😀

zuzanocka
12. aug 2012

ruzova pre chlapca nie, modra pre dievca v pohode 😝
aj ked je dnes ruzova aj pre muzov moderna, manzel ma jedno tricko ruzovo-hnede pasikave, neviem hp donutit si ho obliect, niekam ho dokonca ukryl 😀
nasa mladsia mala tiez zeleny kocik a prezila to 😀

malinkaaninka
12. aug 2012

dievča oblečené len v ružovom pochopím.ako tak 😉 ale módu čiernych kočíkov,alebo deti v čiernom oblečení veru nie.

danculik
12. aug 2012

...tiež nemusim len ružové a modre...ked dcera bola mala nosila aj modre, zelene, hnede veci..skor som bola proti ruzovej... 😠 ..ale teraz ma 5 rokov...a sama si vybera farby akej sa paci oblecko..a prekvita u nas ruzova, fialova 😒 ...ale samozrejme ma aj ine farby..ale ta ruzova musi byt...
..druhého mame chlapceka....a on ma vsetky farby na sebe, okrem ruzovej, fialovej🙂))inak oranzova, zlta...atd...proste vsetko nosime..akurat co nemame sú čierne veci..ani dcera nema ani syn...dieta potrebuje pestre farby...
Tiez si mojho syna mylia, ci je to dievcatko....ale kaslem na to...vsak vidim ze ma v ruke auticko nie? 😀

lemurko
12. aug 2012

No mne najviac vadi, ze v obchodoch su pre chlapcov malokedy vesele a pekne veci, vsetko tmave, smutne pripadne s nejakym akoze cool napisom alebo cislom. Vsetko je take akoby nasednute. Tieto veci ja na svojom malom neznasam. Je to blondacik s modrymi ockami a jemne kuceravymi vlaskami a jemne vesele farby mu velmi idu. Mam aj nejake pruzkovane bodycka cyklamenovo fialove, kludne ich nosime a este mi nikto na neho nepovedal, ze je dievca. Kocik mame tmavohnedy, zdal sa mi prakticky a bol ma sklade. Golfac mame vsak fialovy. Zamerne, najviac sa mi pacil aj ked sa teda kamosky na tom smeju, ze mama si urobila radost 🙂

munu
12. aug 2012

ja nemam rada ruzovu na chlapcoch a pre dievcata modra ako tak ok.. ale mam rada vselijake farby na detoch..zlte, oranzove, zelene, cervene.. cervena pre chlapca je uz u mna ok 🙂a kocik mame tiez sivo-cierny.. toto mi nejako nevadi, ani nikdy nevadilo.. asi by mi vadil, ak by bol uplne cisto cierny, to by sa mi fakt nepacilo, ale takyto kombinovany so sivou je ok a navyse mam ho po segrinej malej, zadara darovany, tak na co budem kupovat novy a davat 300 libier, ked za take velke peniaze mozem mojim detom nakupit daleko viac veci, nez len jeden kociar, ktory vyuzijem tak max rok a pol..a nasi chlapci tiez nemaju ani jedno tricko alebo nohavice cierne kadejake ine farby, ale cierne nic 🙂 to je fakt taka smutna farba, na deticky sa mi to nehodi..

munu
12. aug 2012

@lemurko suhlasim, aj u nas je problem najst pre chlapcov vesele farby, styly.. a ak aj najdem nieco, tak je to fakt ze predrazene zbytocne.. ale mame doma nejake kusky, co su take zabavne,smiesne.. ako tak opisujes svojho synceka, tak uz podla opisu sa mu musia uzasne hodit take zabavne kusky oblecenia 🙂))

veronikasa
12. aug 2012

ja som si niekedy hovorila, že ked budem mať dievčatko tak ho nebudem obliekať len do ružovej a teraz ked už dievčatko mám tak si nepomôžem, bledoružová jej veľmi pristane. ale máme aj pár kusov oblečenia v iných farbách a jesennú bundičku a vestičku jej chcem kúpiť ak sa bude dať v inej ako ružovej farbe.

nv
18. jún 2017

Ahojte chcem sa spýtam na názor či pre chlapčeka je vhodná fialová svetlá farba

zooeynka
18. jún 2017

@nv asi velmi nie, ale co mu das to bude mat a nazor inych mozes mat v pazi. Ja osobne by som asi svetlofialovu chlapcovi neobliekla, ale ani by som sa nad tym nepohorsovala;)

momoqui
18. jún 2017

@nv videla som to viackrat ale mne sa to moc nehodi ... ak mas moznost chod do inej farby

nv
18. jún 2017

Keby som mala vo fialovej farbe postieľku myslím oblecko baldachyn a tak vadilo by to ?

zooeynka
18. jún 2017

@nv komu ci by to vadilo? Nam? No mne nie... ;)

momoqui
18. jún 2017

@nv a preco chces fialovu na baldachyn pre chlapca,?

magg424
18. jún 2017

@nv ja mám syna a mali sme slivkovo fialový set do postieľky - navliecky,hniezdo,vreckar,baldachýnom,zavinovacka,bol to set bielofialova,tmavá slivková a mala som ju lebo sa mi to hodilo do spálne ;)

orieska325
18. jún 2017

Necitala som prispevky vyssie vykadrim sa len k teme..moj syn bol do roka za dievca...obleceny ako chlapec v modrom sedom...ale vyzor...plnsie pery dlhe mihalnice krasne modre oci...kazdy ze vyzera ako dievca...potom to prestalo...dcerka nosi vela veci po nom resp.ked bola malinka...fisak overaly na zimu atd...ju mali zas za chlapca...davaj co chces poznsm x bab co ma dievcatko a tyrkysovy kociar...zeleny...atd..aj chalanovi sedi ruzova napr.tricko neonove na leto...ale malym babatkam chlapcom ruzovu asi nie...

katriona1
18. jún 2017

tak já mám moc ráda námornickou modrou, koupila jsem si takový kočár pro dceru a kombinovala ho s cyklámenovo rožovou, potom ho mela sestra pro neter a dala si k nemu svetle ružovou a ted v nem vozím syna a mam ho nakombinovaný do bledomodré, všechny varianty byly krásné, takže naprosto uni barva 🙂 no a v oblečení mám taky velmi ráda kombinaci tmavomodré a ružové, ale musí to vypadat jako pro devče, takže nejaká ta kytička, legíny, tunika, šaty, díky ledovému království ted u devčat hodne letí i tyrkysová a dceri sluší i červená a fialová, u syna mám prevážne ruzné odstíny modré, červenou, žlutou, sem tam i zelenou a pár vecí mám i v černošedé a hodne bílého, dokud je malý tak to tolik neušpiní 🙂 takže nevadí mi používat ruzné barvy, ale chci aby ten styl oblečení byl na první pohled dívčí/chlapecký 🙂

autumn11
3. aug 2017

ja mám syna a teda modrá farba sa mi až tak nepáči. Ešte taká tyrkysová. Kupujem mu veľa žltých, hnedých a červených vecí.

wiccawicca
15. sep 2022

@bzucinka ja som vedela, že kopec ružového dostanem, tak som si pokúpila pre malú žlté zelené hnedé a aj synovcovi som nekupovala modré, mne to lezie na nervy, všetko len modré, akokeby iné farby neexistovali. Dievča v pohode môže mať modré veci, chlapci ružové možno na doma niečo

fineta
15. sep 2022

Že je to úplne ale úplne od veci 😁