Sandálky Protetika a zodranie kože

monuska342
20. máj 2014

ahojte malemu sme kupili sandalky s protetiky novy model vyrobeny tento rok vcera ich mal prvy krat na nohe a zodrali mu kozu az do krvy ☹ pripadaju mi vzadu take tvrde a neohybne vraj su z pravej koze...cakala som od tohto vyrobcu nieco viac kedze mali ma ploche nozky a potrebujeme ortopedicku obuv...stala sa vam to uz u tejto firmy?reklamovali vam to?

ivanka.7
23. júl 2014

@simca06022011 ad ponozky - syn autorky temy mal obute ponozky, pisala to niekolkokrat 😉

simca06022011
23. júl 2014

@ivanka.7 pardon, ja som citala len uvodny a par poslednych prispevkov 🙂.

simca06022011
23. júl 2014

@monuska342 podla mna mu je teda topanka mala/velka/nizka alebo mu nesadli strihovo. Chod ich skusit vymenit a treba skusat viac velkosti a u dobrych predavaciek 🙂 Ja mam nohu aj odmeranu pred nakupom aby som priblizne vedela, lebo ked je topanka tvrdsia darmo pchame prst dozadu alebo skusame palce. dobre ste ich vyskusali?
Skuste vymenit/reklamovat... SOI nepochodis podla mna🙂 nie je to chyba topanky, nie kazdemu kazda obuv sadne.

sklenki
23. júl 2014

@cikyta to nie je pravda, nôžka si nemá čo zvykať, človek má nosiť topánky, ktoré sú mu pohodlné a niedúfať, že sa noha prispôsobí a detičky už vôbec nie!

cikyta
23. júl 2014

@sklenki nám sú pohodlné vyšmatlané crosky, no náš ortoped má iný názor a to urýchlene nosiť protetické topánočky (toho času už šité na mieru) , kedže máme ploche nohy a vybočené členky......a správna obuv (napriek tomu, že trochu zo začiatku tlačila, čo je normálne) nám tento zdravotný problém vyriešila.

zapka21
23. júl 2014

Kosti deti su makke pre vysoky podiel organickych latok, su odolnejsie voci zlomeninam vdaka svojej ohybnosti alebo prisposobivosti, az casom osifikuju, teda kostnateju ukladanim anorganickych latok (fosfor, vapnik) - to trva roky - uplne osifikuju dosiahnutim dospelosti. Preto su nozky nachylne na deformacie ak su casto vystavovane tlaku nevhodnej obuvi. To len tak na margo 🙂

monuska342
autor
24. júl 2014

Dakujem baby za zaujem ale uz to mame vyriesene dala som ich na reklamaciu a odtial mi prislo ze si mam zobrat druhe vraj v ziadnom pripade nevracat peniaze...no ale ked ma predavacka videla aka som nahnevana radsej mi tie peniaze vratila asi nehcela mat problemy....ale ako tu uz pisal niekto nado mnou v protetike v trnave su dost neochotne predavacky sdpon ja som take zazila...tieto sandalky boli cele zle vzadu na pate to bolo presite a nehorazne hlboko to maleho zodraly cez ponozku uz sa mu to zahojilo ale ostala mu tam jazva mozno ten model uz aj stiahli z predajne...nabuduce leto mu radsej necham zhotovit sandalky na mieru kedze mame ploche nozky ale len stupen 1 preto som to radsej chcela riesit takto ako nosit tie neforemne sandale od Neoprotu...

skynet
21. okt 2014

@rebecaxyz to akoze co ma spolocne toto s tym ci vyrabaju alebo nie na slovensku - myslim si opat neutocim len si myslim, ak by sme poprosili RAKA, TRIPOS, SLOVOBUV, WANDU tak ti by nam s radostou ukazali vyrobu ako to vyzera pri vyrobe detskej obuvi ale PROTETIKA aj ked sa to vsetko krasne cita by nam to podla mna neukazala, lebo to NIE JE tradiscna Slovenska vyroba - vravim o detskej vychadzkovej obuvi, nevravim o protetickach pomockach
@cikyta velmi nesuhlasim s tebou, ze nove topanky maju deti dokusat, ohryzt do krvi apod....

No a opat ja nevraivm, ze protetika je zla mali sme od nich topanky a su super, ale nepasi sa mi ich zavadzanie konecneho spotrebitela o tom, ze je to SLOVENSKA vyroba -majitelia obchodov, kde tu obuv kupujeme to vedia, ze to tak nie je len konecny spotrebitel je trosku zavadzany nepravdou a to ma mrzi - potom umieraju slovenske firmy, lebo nakladove polozky hlavne co sa mzdovych nakladov tyka nepotiahnu !!!!

cikyta
21. okt 2014

@skynet A ty už čo prežívaš ? Kde vypisujem, že nové topánky majú deti dokusat, ohryzt do krvy a pod. ?
To už aj chlapy robia z komára somára ? ...
Píšem SVOJU vlastnu skusenosť, ktorá bola TAKA a len ja viem najlepšie, kedže som "pri tom bola"...

tinka1986
11. apr 2015

@lorela slovaci vyrabaju PROTETIKA jaka cina

lorela
11. apr 2015

@tinka1986 Presne 🙂

michi200
25. apr 2015

@tinka1986 už som o tom počula, že Protetika sa vyrába v Číne. Včera sme si od nich kúpili sandálky UMA na doma, ale tak NESKUTOČNE SMRDIA, že ma z toho bolí až hlava ! malej síce sadnú na nožku celkom ok, ale ten smrad... neverím, že sú zdravotne nezávadné, keď tak smrdia, ten materiál nemôže byť v poriadku. v pondelok ich idem vrátiť... tak asi sa naozaj robia v Číne

tinka1986
26. apr 2015

😀 prepáčte dámy, nechala som na pc otvorenu stranku a komentár napísal môj manžel pretože ho tá Čína rozčúlila...ja neriešim.Kupujeme a aj budeme do troch rokov protetiku nosiť. Ale zatiaľ bol na krabici od topánok vždy slovenský výrobca.Týmto považujte môj príspevok prosím za ukončený🙂

michi200
26. apr 2015

@tinka1986 ... na papieriku, ktorý je vo vnútri krabici od topánok Protetika je napísané: ďakujeme Vám, že ste si zakúpili obuv, ktorú distribuuje naša spoločnost. Nikde tam od nich nie je uvedené, že topánky aj vyrábajú a kde...Takže iba distribuuje, kde sa to vyrába je neznáme.... ja nechcem rýpať, len citujem, čo daná spoločnosť uvádza... samozrejme je tvoja osobná vec, ktoré topánky tvoje deti budú nosiť....

tinka1986
27. apr 2015

Dakujem za info🙂