Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuniq
autor
26. feb 2012

poradí niekto?

bubelko
26. feb 2012

@zuniq to sa tazko radi. niekto spotrebuje viac, iny menej. plus mam chlapcov 🙂 ale vyzera to u nas asi tako: triciek mam tolko, aby som 2 tyzdne vysla bez prania, to iste body. nohavic mam tiez tak nejako - ja neviem presne. neratala som to nikdy. su tam dlhe, aj kratke, aj bermudy, nejake teplaky. k tomu nejake 2-3 mikinky a svetre, ktore strikovala babka. nepremokava vetrovka a nohavice. no a klasika - gumaky, slusne topanky, tenisky na ihrisko. v lete potom dokupujem sandale a crocsy - tie sa lahko cistia a nevadi, ak sa aj zamocia.
na ihrisko nosia veci - hlavne nohavice, ale niekedy aj tricka - viac krat po sebe. vyzliekam ich este v zadveri, vyprasim a na dalsi krat obleciem zas.
ak je dcerka taka ziva, kupovala by som hlavne prakticke veci, ktore ked zaspini alebo roztrha, tak ti to nebude luto. 😉 no a u vas na von mozno v ramci slusnych veci nejake saty ci suknu meisto kratasov 🙂 tak neviem ci som ti pomohla. ale vseobecne by som kupila menej a radsej, ak bude treba, dokupila. jednak deti rastu a jednak uvidis aj podla toho, co budete podnikat 🙂

zuniq
autor
26. feb 2012

dakujem za radu

halienka
26. feb 2012

@zuniq no hlavne tepláčky, tie som teda aspoň ja využila poriadne. Od jari do jesene sme chodili každé doobedie na ihrisko, niekedy aj poobede, kde je pieskovisko, preliezačky, šmýkačka, hojdačky...chodiť tam v nejakých pekných šatočkách alebo rifličkách bolo aj pre malú nepohodlné a takmer vždy to bolo tak, že sme prišli domov a išlo to rovno do práčky. Takže bodyčká s krátkym rukávom aspoň 5ks, tepláčky tiež nejakých 5 ks, a ešte by som ti doporučila také tie opalovačky, tie sú tiež výborné, veľakrát keď sme ráno odchádzali z domu nebolo ešte také teplo, tak som na opalovačky natiahla tepláčky a tričko s dlhým rukávom alebo také niečo ako mikinu či teplákovú bundičku, no a potom sa prudko oteplilo, tak som to postupne malej vyzliekla, zostala len v tých opalovačkách. Kúpila som aj také ako krátke nohavice troje, také milé dievčenské nazberkané, tak aj tie sme k bodyčku s krátkym rukávom vynosili. Neviem ako často chodievate niekde do mesta alebo tak, kde by si chcela malú krajšie obliecť, ja som mala nakúpené aj šatočky aj také pekné 3/4 gatíky a tak, no využila som to naozaj minimálne, lebo my zas až tak často do mesta nechodíme, takže to by mi stačili tak 2 šatočky a možno zo dvoje tenké pekné riflličky alebo nohavice, či už krátke alebo dlhé, k tomu nejaký pekný svetrík, ktorý by sa hodil aj na tie šatočky ak sa ochladí. A tiež zo dvoje legínky, keď sme mali takéto nejaké šatočky a vracali sme sa domov až večer keď už bolo chladnejšie, tak som len natiahla tie legínky a svetrík navrch a bolo. No a na hlavičku treba nejaké klobúčiky alebo šatky, doporučujem aj zo šiltom, je to dobre proti slnku, nesvieti tak do očiek, a my sme mali také elastické šatky, niečo ako látková čelenka vo forme šatky a bolo to aj so šiltom, tak tie sme využili najviac, boli príjemné, ľahko sa natiahli, nič sa nemuselo zaväzovať. No a čo sa jari a jesene týka, tak ja som malej kúpila v Kik-u takú bundičku a k tomu také nohavice na traky z takého nepremokavého materiálu a gumáky, čo sa vzhľadu týka, nie je to zrovna krásne, ale super praktické, ak ti aj spadne dakde do blata alebo mláky, nemusíš hneď utekať domov prezliekať, normálne utreš vlhčenov vreckovkou a môžte ísť ďalej, dieťa je suché 😀 No a isto treba nejaké 4-5 ks tričiek z dlhým rukávom alebo aj teplejších mikiniek, ak by sa viac schladilo, na to keď šupneš tú jesennú bundičku tak by malo byť dieťatko v teple aj na jeseň alebo jar. No a mala som samozrejme aj takú krajšiu jesennú chlpatú bundičku aj takú ako bundičkovú vestičku, tak to sme nosili na tie "krajšie" výlety do mesta na jar a jeseň a tiež klasické rifličky 3ks. Dostala som aj také ako jarné kabátiky pekné, ale môžem zodpovedne povedať, že to sme nevyužili vôbec, veľmi nepohodlné úzke rukávy, keď bolo treba pod to niečo obliecť, tak som to proste už pod to nedostala, strih ten moderný, že cez hrudník obtiahnuté úzke a potom naberané do tvaru A, čo malej doslova zavadzalo, mali sme ho na sebe raz a už nikdy.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli